Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kamenárstvo cena

Hľadáte kamenára? V tejto kategórii máme 14 278 kamenárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 702 profesionálov na Slovensku
87 681 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Kamenárstvo cena

Koľko stojí kamenár? Pri kamenároch často poskytujeme tieto služby: návrh a výroba náhrobných kameňov, podláh, kuchýň a krbov. Ceny špecialistu na výrobky z kameňa sa pohybujú okolo 330-530 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci služieb kamenára zväčša býva výroba náhrobného kameňa na dvojhrob. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie a opravy, ktoré priemerne stoja 20-150 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 22 052 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: kamenár cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

32 702 profesionálov na Slovensku
87 681 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Cena za: KamenárstvoPriemerné ceny

Nižšia cena328,62 €/ks
Priemerná cena428,72 €/ks
Vyššia cena530,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník služieb kamenára

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu služieb kamenára pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii kamenár.

Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa24.0€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa (obyčajného alebo predsádkového betónu) s vypracovaním pásikov štokovaním plôch.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Kamenárske opracovanie ríms41.0€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa (obyčajného alebo predsádkového betónu) s vypracovaním pásikov štokovaním ríms.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Kamenárske opracovanie zábradlí49.0€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa (obyčajného alebo predsádkového betónu) s vypracovaním pásikov štokovaním zábradlí.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Kamenárske opracovanie plôch brúsením ríms31.5€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa (obyčajného alebo predsádkového betónu) s vypracovaním pásikov brúsením ríms.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Iné produkty a službyKoľko stoja iné produkty a služby? Pri iných produktoch a službách často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Cena výrobkov z kameňa a náhrobného kameňa

Náhrobné kamene

Hroby pre zosnulých väčšinou pozostávajú zo základného pomníka, náhrobného kameňa, kameňa, ktorý lemuje hrob a prípadne z doplnkov tvorených kamennými vázami na kvety či stojanmi na sviečky. Typ kameňa je možné si vybrať zo širokej škály dostupných materiálov. Cena náhrobného kameňa je závislá od veľkosti, typu, prípadných doplnkov a v neposlednom rade od farby a typu písma. Dodanie zväčša môže trvať mesiac. 

Materiály z kameňa

Priemerná cena základného kameňa býva 375 eur za tonu. Základný kameň zväčša stojí v rozmedzí od 200 do 550 eur za tonu. Náklady závisia väčšinou od typu, pričom hlavný kameň začína na cene 200 eur za tonu, no kremenec je nákladnejší a stojí až okolo 400 a viac eur za tonu. 

Za materiály zaplatíte 2 až 6 eur za meter štvorcový a za prácu 13 až 16 eur za m2. Kamenná dlažba ponúka prírodnú krásu vo viacerých prírodných farbách. Je to odolný materiál, ktorý sa dobre hodí na príjazdové cesty, chodníky a terasy. 

Na náklady na váš projekt tvorený kamenným materiálom má vplyv niekoľko faktorov, vrátane typu, tvaru, spôsobu spracovania kameňa, celkového potrebného objemu a spôsobu prepravy. 

Pri výbere náhrobného kameňu a výrobkom z kameňa by ste mali venovať pozornosť priemerným nákladom na jednu kamennú dlaždicu, veľkosti a množstvu kameňa, ktorý potrebujete, priemernej cene daného typu kameňa za tonu a cene za inštaláciu materiálu. 

Cenu však určite ovplyvní aj to či je kameň použitý na chodník, vybudovanie bazéna, dlažbu, príjazdovú cestu, plot alebo ako náhrobný kameň. 

Náklady na meter štvorcový dlažobného kameňa

V našich končinách sú priemerné náklady na jednu kamennú dlaždicu 15 až 22 eur za meter. Táto cena zahŕňa základný materiál, maltu a prácu. Priemerná cena samotného kameňa sa pohybuje okolo 2 až 6 eur za m2. 

Cena kameňa za tonu 

Tona dlaždice môže podľa typu kameňa pokrývať 70 až 140 m2 povrchu. Lacnejšia verzia dlaždice stojí okolo 200 eur za tonu, materiál strednej triedy stojí od 350 do 500 eur za tonu. Najväčší výber sa nachádza práve v tomto cenovom rozpätí. 

Palety kamenných dlaždíc 

Náklady sa pohybujú od 600 do 2 200 eur alebo 0,20 až 0,55 € za pol kila. Palety vážia okolo troch až štyroch ton. Jedna paleta pokrýva 210 až 560 metrov štvorcových, v závislosti od rozmerov kameňa. 

Prírodné kamene 

Ceny prírodných kameňov sú v rozmedzí 200 až 550 eur za tonu. V závislosti od dodávateľa môžete získať stovky rôznych farieb a variácií. Kamenné dlaždice stoja viac ako betónové dlaždice, ale môže to byť lepšia investícia. Ak si vyberiete správny typ budete mať menšie problémy s poškodením chladom alebo vlhkosťou a v neposlednom rade s údržbou.  

Kamenná skala 

Cena kamennej skaly stojí 400 až 500 eur za tonu alebo 0,80 až 1,00 eur za cm. Aj keď sa väčšinou dodáva v listoch s hrúbkou dvoch až štyroch cm, často nájdete väčšie veľkosti. Kamenná dlažba je skvelou voľbou pre záhradné schody a oporné múry. Môžete nájsť veľkosti až 48 x 72 centimetrov, až do hrúbky niekoľkých centimetrov. 

Kamenná cesta  

Cena cesty z kamenného materiálu je 1 900 až 5 500 eur za 125 až 250 m2. Ak sa rozhodnete pre kamenné dlaždice spojené drveným kameňom alebo štrkom, môžete za prípravu a inštaláciu platiť menej. Dláždená cesta dodáva miestu prírodný vzhľad bez toho, aby bol použitý materiál poškodený tlakom a váhou. Spôsob prevedenia môže takejto ceste dodať moderný vzhľad.

Kamenná dlažba okolo bazéna

Náklady na bazén s dlaždicami sa pohybujú od 9 000 do 19 800 eur, za predpokladu, že bazén má približne 180 až 270 m. Ak máte bazén so slanou vodou alebo vírivku, pripravte sa na to, že náklady budú vyššie. Kamenná dlažba je skvelou voľbou pre budovanie bazéna. Niektoré typy sú prirodzene tepelne odolné alebo protišmykové, čo zvyšuje bezpečnosť. 

Cena príjazdovej cesty pre dlažobné kocky 

Cena príjazdovej cesty z  dlažobných kociek stojí 4 500 až 13 200 eur za plochu 90 až 180 m2. Odstránenie existujúceho povrchu cenu navýši o približne ďalších 300 až 1 200 eur. Väčšina príjazdových komunikácií je vyrobená na mieru. Vyžadujú hrubší rez a ich inštalácia je náročná na prácu aj prípravu. Mnoho majiteľov domov si dáva vyrábať a inštalovať ďalšie kamenné prvky ako obrubníky, menšie kamenné múriky či iné, ktoré môžu celkovo zvýšiť o 1 000 až 3 000 eur. Náklady na inštaláciu kamennej terasy sú od 750 do 8 400 eur v rozmere 15 až 120 m2. Terasy s kamennými kameňmi sú populárne a môžu dokonca do istej miery znížiť účty za energie. Niektoré typy kameňa pohlcujú teplo, neodrážajú horúce slnko späť k domu, a tým znižujú potrebu chladenia. 

Často kladené otázky 

Čo je to dlažobný kameň? 

Základný kameň je druh prírodnej horniny, ktorá sa ľahko rozpadá na listy hrubé asi dva až osem centimetrov. Hustý povrch sa ľahko reže a je dobre použiteľný na chodníky, terasy a príjazdové cesty. 

Kde je najlepšie kúpiť dlaždice z kameňa? 

Najlepšie miesto na nákup dlaždíc je miestny dodávateľ, najmä ak sa snažíte ušetriť peniaze na preprave. Ak chcete najväčší výber, vyhľadajte regionálneho veľkoobchodníka.

Ako by ste mali vyčistiť terasy z dlaždíc?

Ak chcete vyčistiť dlaždicovú terasu, nemali by ste zabúdať na tieto kroky:

- pravidelne dlažbu zametajte
- vytrhávajte burinu
- na mastné znečistenie použite prostriedok na absorbovanie oleja
- materiál s matným povrchom každé tri až štyri roky špeciálne ošetrite

Je dlaždicový kameň drahý?

Základný kameň stojí 2 až 6 eur za meter štvorcový, čo je podobne ako asfalt a o niečo drahšie ako betón.

Zadajte dopyt cez Wilio ešte dnes a ponuky od poskytovateľov dostanete do pár minút.