Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Klampiar, strechár cena

Klampiar, strechár? Na túto kategóriu máme 22693 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Klampiar, strechár cena

Koľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu, izolácia strechy, pokladanie strešnej krytiny, čistenie strechy. Ceny strechára sa pohybujú okolo 10-15 eur za hodinu. Najdrahšou položkou v rámci služieb klampiara zväčša býva montáž krovu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné rezivo, izolačný materiál, škridle, plechové strešné krytiny, klampiarske kliešte, klampiarske kladivo, ktoré priemerne stoja 500-5000 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 22693 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: klampiar cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Klampiar, strechár

Priemerné ceny

Nízka cena5.0 €/bm
Priemerná cena8.0 €/bm
Vysoká cena15.0 €/bm
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
bm
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

BleskozvodyKoľko stoja bleskozvody? Pri bleskozvodoch často poskytujeme tieto služby: osadenie bleskozvodu, uzemnenie...
Čistenie komínaKoľko stojí čistenie komína? Pri čistení komína často poskytujeme tieto služby: kontrola...
Hydroizolácia rovnej strechyKoľko stojí hydroizolácia rovnej strechy? Pri hydroizolácii rovnej strechy často poskytujeme tieto...
KominárKoľko stoja služby kominára? Pri službách kominára často poskytujeme tieto služby: čistenie...
Komínová strieškaKoľko stojí komínová strieška? Pri komínových strieškach často poskytujeme tieto služby: návrh...
KrytinyKoľko stoja krytiny? Pri krytinách často poskytujeme tieto služby: výroba strešných krytín,...
Natieranie striechKoľko stojí natieranie striech? Pri natieraní striech často poskytujeme tieto služby: úprava...
Nerezové komínyKoľko stoja nerezové komíny? Pri nerezových komínoch často poskytujeme tieto služby: poradenstvo,...
Ochrana proti vtákomKoľko stojí ochrana proti vtákom? Pri ochrane proti vtákom často poskytujeme tieto...
OdkvapyKoľko stoja odkvapy? Pri odkvapoch často poskytujeme tieto služby: výroba a montáž...
Oprava strechyKoľko stojí oprava strechy? Pri opravách strechy často poskytujeme tieto služby: vyhodnotenie...
Plechová strechaKoľko stojí plechová strecha? Pri plechovej streche často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Plochá strechaKoľko stojí plochá strecha? Pri plochej streche často poskytujeme tieto služby: výroba...
Revízia komínaKoľko stojí revízia komína? Pri revízii komína často poskytujeme tieto služby: kontrola...
Slamené strechyKoľko stoja slamené strechy? Pri slamených strechách často poskytujeme tieto služby: zameriavanie,...
Stavba komínaKoľko stojí stavba komína? Pri stavbe komína často poskytujeme tieto služby: osadenie...
StrechaKoľko stojí strecha? Pri strechách často poskytujeme tieto služby: zhotovovanie dreveného krovu,...
Strešné oknoKoľko stojí strešné okno? Pri strešných oknách často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Zateplenie strechyKoľko stojí zateplenie strechy? Pri zateplení strechy často poskytujeme tieto služby: zameranie...
Zelená strechaKoľko stojí zelená strecha? Pri zelenej streche často poskytujeme tieto služby: zameranie...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Cenník klampiarskych prác

Klampiarstvo je súvislá činnosť pri spracovaní plechu rôzneho zloženia alebo povrchovej úpravy, výsledkom ktorej je stavebné, alebo strojné využitie. Klampiar je remeselník, ktorý vykonáva klampiarske práce, spracováva, zhotovuje a opravuje klampiarske výrobky. Klampiarska práca je veľmi dôležitá nielen z pohľadu správneho architektonického a estetického výzoru stavby, ale aj z pohľadu jej funkčnosti. Funkčnosť je hlavne v eliminácii poveternostných vplyvov na konštrukciu stavby a v odvedení vody.

Klampiarstvo patrí medzi remeselné činnosti, a preto každý majster klampiarskych prác by mal byť vyučený v obore. V súčasnosti je na Slovensku trh s poskytovateľmi klampiarskych prác relatívne obmedzený. Keďže si klampiarske práce vyžadujú nemalé skúsenosti a zručnosti, je potrebné dbať na profesionalitu a odbornosť poskytovateľa týchto služieb. Práca si vyžaduje špeciálne náradie, ktoré sa pri inej stavebnej činnosti nevyužíva. Dôležité je aj upraviť pracovné postupy podľa druhu materiálu, s ktorým klampiar pracuje. Toto umožní optimalizovať materiálové požiadavky, ktoré majú zásadný vplyv na cenu za plánované vykonanie klampiarskych prác.

Čo ovplyvňuje tvorbu ceny pri klampiarskych prácach?

Na prvom, ale aj na poslednom mieste je to hlavne materiál, z ktorého budú klampiarske prvky zhotovované. A to v tom najširšom zmysle slova. Cenu materiálu neurčuje iba samotný druh, ale aj spôsob jeho spracovania špeciálnym náradím, ktoré sa mení podľa typu práce a použitého materiálu. Cenu rovnako tak ovplyvňuje aj  hmotnosť materiálu, s ktorým sa pracuje ako aj rozmerové balenie materiálu dodávaného na stavbu. Materiálových variant pre klampiarske práce je hneď niekoľko a cena je rozdielna a závislá od typu.

Plánovanie a výber najvhodnejšieho architektonického a technického riešenia pri vytváraní nových klampiarskych prvkov sú veľmi dôležité nielen z pohľadu aktuálnych investičných potrieb, ale i z pohľadu budúcich nákladov na opravy a údržbu. Pri zodpovednej projektovej príprave posudzujeme aj konštrukcie, o ktoré budú klampiarske prvky ukotvené. S ich prípravou musíme počítať a hodnotiť aj ich schopnosť preniesť hmotnosť týchto klampiarskych prvkov ale i vplyv náhodného zaťaženia poveternostnými vplyvmi alebo osobami vykonávajúcimi opravu a údržbu klampiarskych prvkov. V súčasnosti je trh s použiteľnými materiálmi veľmi široký, preto porada s odborníkmi pri plánovaní projektu je podstatná podmienka pre úspešnú realizáciu diela za zodpovedajúce financie.

Klampiarske prvky sa v rozhodujúcej miere inštalujú vo výškach, kde je potrebné prijať nevyhnutné opatrenia na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Potreba použitia rebríkov, lešení, plošín a iných pomocných konštrukčných prvkov vstupuje do ceny práce. Čím je stavba vyššia, členitejšia, komplikovanejšia, tým je potreba zaistenia bezpečnosti náročnejšia a nákladnejšia. Zanedbanie tejto oblasti, ako aj snaha na nej ušetriť je to najmenej vhodné opatrenie, ktoré sa nám veľmi ľahko môže vypomstiť.

Rozdelenie klampiarskych prác

Klampiarske práce podľa základného určenia môžeme rozdeliť na opravy a údržbu jestvujúcich klampiarskych konštrukcií a vytváranie nových klampiarskych prvkov.
Klampiarske konštrukcie podľa ich určenia delíme na krytiny striech z plechov, oplechovanie, lemovanie, odvodňovacie žľaby, odvodňovacie rúry, strešné otvory, odvetranie plynových spotrebičov a ostatné prvky.

Materiál

Materiál, s ktorým klampiar pracuje býva pozinkovaný plech, hliníkový plech, medený plech, zinkový plech, titánzinkový plech, poplastovaný plech a plasty.

Téma použitia správneho materiálu je pre klampiarske práce veľmi dôležitá. Prax ukázala, že nie vždy najlacnejšie riešenie je to najvhodnejšie, ale práve projektanti alebo klampiarski majstri sú výborným pomocníkom pre výber toho najsprávnejšieho riešenia.

Základným a najčastejšie používaným materiálom pri klampiarskych konštrukciách je obojstranne pozinkovaný plech, či už bez povrchovej úpravy alebo s ňou. Nevýhodou je obmedzená životnosť. Túto zásadne zvyšuje použitie materiálu titán-zinok. Ide o zinok s prísadou titánu a medi pre zlepšenie mechanických a fyzikálnych vlastností materiálu. Veľmi dobre sa tvaruje a umožňuje oplechovať rôzne aj komplikované konštrukcie. Limitujúcou však môže byť náchylnosť na zmenu vlastností a zvýšenie tuhosti pri nižších teplotách. Preto medzi nevýhody treba zarátať aj to, že optimálne použitie takéhoto plechu je pri pokládke na asfaltové pásy pri strechách s vyšším sklonom do 20 stupňov. 

Najkvalitnejším klampiarskym materiálom je bezpochyby meď. Nevýhodou tohto materiálu je  jeho vysoká cena, ktorú však vyvažuje prakticky neobmedzená životnosť. Cena bežného metra medeného žľabu je približne 29€ a cena rovnakého žľabu z pozinku alebo plastu je bezmála 4€ za bežný meter. 

V súčasnosti sa veľmi často používajú aj nové, kombinované materiály s povrchovou úpravou na báze plastov. Podstatne sa zvyšuje trvácnosť a zjednodušuje sa údržba. Trendom doby je žiarivo pozinkovaný oceľový plech s povrchovou úpravou z plastu. Toto zvyšuje nielen estetické vlastnosti, ale aj zásadne predlžuje životnosť konštrukcie a jej bezúdržbovosť. Najčastejšie sa tento materiál používa ako fasádny profil, no veľakrát sa zapracováva aj v interiéroch polyfunkčných budov. Vyrába sa v hrúbkach od 0,50 mm až po 0,75 mm a pohybuje sa v cenách od cca 8€/ m2. 

Ak je plechová strecha správne zrealizovaná, môže byť veľmi pekným architektonickým zavŕšením stavebného diela. Cenovo zodpovedá úrovni materiálu z titán-zinkového plechu. Malou nevýhodou môže byť skutočnosť, že tento materiál nemožno letovať, a preto je treba použiť alternatívne tesniace prostriedky, ktoré však môže znižovať životnosť základného materiálu. Naopak veľkou výhodou je, že sa tento materiál dobre tvaruje, dosky odolávajú korózii a zlým poveternostným podmienkam. Tiež sa s nimi dobre pracuje v zmysle tvárnosti materiálu a na každý pracovný postup a ukotvenie výrobca navrhuje a dodáva rôzne pásy, spony, klince alebo špeciálne tmely. 

Produktom klampiarsky prác často bývajú aj drobné klampiarske prvky ako jednotlivé dielce strešnej alebo fasádnej krytiny či šablóny, panely, pásy alebo strešné poklopy, ale aj strešné okná, ventilačné nadstavce a zachytávače snehu. Taktiež aj vikiere, komíny, záveterné lišty, alebo okraje štítov.

Aká je cena?

Cena sa tvorí individuálne, preto prijatie akejkoľvek orientačnej ceny bez podrobnej kalkulácie nemusí ani trošku zodpovedať realite. Pri opravách a údržbe materiálov je najvhodnejšie s dodávateľom klampiarskych služieb uzavrieť dohodu až po obhliadke. Cena plechovej krytiny sa priamo odvíja od použitého materiálu a typu ochranného povrchu a tiež od jednotlivého výrobcu. Cena plechovej krytiny bez izolácie a trapéz sa pohybuje v rozmedzí od cca 8€ až po 20 €/m2. Napríklad cena strešnej krytiny z polykarbonátu hrúbky 16 mm začína na úrovni 20€/m2.
Pri výbere klampiara je vhodné poskytnúť remeselníkovi maximum podkladov, najlepšie z realizačnej dokumentácie. Rovnako tak klampiar by mal svoju ponuku práce a služieb podrobne predstaviť a vysvetliť. Klampiarov je naozaj málo, ale väčšinou sú veľmi zruční, a preto maximálnou a detailnou komunikáciou sa vyhnete budúcim možným nezrovnalostiam.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS