Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kované zábradlie cena

Kované zábradlie? Na túto kategóriu máme 15044 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Kované zábradlie cena

Koľko stojí kované zábradlie? Pri kovaných zábradliach často poskytujeme tieto služby: zameranie, výroba, montáž, servis. Ceny kovanej beriéry sa pohybujú okolo 120-430 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci kovaného zábradlia zväčša býva výroba atypického kovaného zábradlia. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu a pozáručný servis, ktoré priemerne stoja 20-80 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 15044 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: kované zábradlie cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Kované zábradlie

Priemerné ceny

Nízka cena120.0 €/m2
Priemerná cena299.72 €/m2
Vysoká cena435.6 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Stavba a výroba schodovKoľko stojí stavba a výroba schodov? Pri stavbe a výrobe schodov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí zábradlie z kovaného železa? 

Dodajte svojej domácnosti, firme alebo komerčnej budove umelecké prvky, lepšie zabezpečenie či osobitý štýl inštaláciou zábradlia z kovaného železa. Najmite si na Wilio profesionála na prácu s kovom, aby na vašu terasu, verandu, balkón, vnútorné aj vonkajšie schodisko alebo plot nainštaloval nové zábradlie, či prerobil to existujúce. 

Kované železo je vyhľadávaným materiálom, pretože je pevné, tvarovateľné, odolné voči korózii a ľahko sa zvára. Hoci je kované železo pevné, tvárne a odolné, je oveľa nákladnejšie ako iné druhy kovov a preto sa na rozdiel od nich až a tak bežne nepoužíva. 

Cena za kované zábradlie

Priemerné náklady na zábradlie z kovaného železa závisia od jeho veľkosti, umiestnenia a požadovaného množstva ozdobných prvkov. 

Zábradlie z kovaného železa je náročné na prácu a samotný kov nepatrí k lacným materiálom. Vo výsledku sú náklady na jeden meter zábradlia z kovaného železa vyššie než v prípade iných kovov, napríklad hliníka. 

Medzi bežné použitia kovaného železa patria ploty, zábradlia, ozdobné zamrežovanie okien, úpravy interiéru a ďalšie. Vzhľadom na jeho tvárnosť má mnoho možností prispôsobenia, ktoré pri práci s inými kovmi nie sú k dispozícii, a tak môžete mať špeciálne brány a jedinečné zábradlia. Kované železo sa ako obchodný výraz stalo široko používaným v celom priemysle oplotenia a brán, veľa takzvaných „kovaných železných“ plotov a brán je však v skutočnosti vyrobených z mäkkej ocele. Okrem toho je kované železo ťažšie a jeho inštalácia si môže vyžadovať viac práce. 

Cena práce s kovaným železom 

Náklady na inštaláciu brán alebo oplotenia z kovaného železa sa v závislosti od dizajnu, úrovne prispôsobenia a inštalácie môžu pohybovať od 100 do 900 eur za meter. 

Hliníkové alternatívy ku kovanému železa 

Hliníkové zábradlia predstavujú cenovo dostupnú alternatívu pre majiteľov domov a firiem, ktorým sa páči vzhľad kovaného železa, chcú však lacnejšie riešenie. Hliník sa dodáva v rôznych povrchových úpravách a akostiach a je možné upraviť ho tak, aby napodobňoval vzhľad zábradlia z kovaného železa. Inštalácia hliníkového oplotenia môže stáť 20 eur za meter, podľa toho, aký dizajn si zvolíte.

Čierne hliníkové oplotenie bazéna vysoké 4 metre stojí približne 20 eur za meter vrátane inštalácie a materiálov v porovnaní s 1,2 metra vysokým plotom s obvodom 60 – 110 metrov, ktorého náklady sú asi 4 000 – 7 000 eur. V tomto cenovom rozpätí je zahrnutá inštalácia, materiály a doprava. 

Údržba kovaného železa 

Zábradlie z kovaného železa je pre váš domov alebo iný objekt ideálnou investíciou. Zaistite jej životnosť tým, že sa o svoje vnútorné a vonkajšie zábradlie budete dôkladne starať. V prípade vonkajších zábradlí z kovaného železa sa uistite, že sú správne natreté, aby odolávali počasiu a nekorodovali. Keď zbadáte, že náter sa odlupuje alebo praská, postarajte sa o to buď sami, alebo si najmite odborníka na ploty a zábradlia, aby ste obrúsili starú farbu, vytvorili hladký povrch a znovu naniesli farbu odolnú voči poveternostným vplyvom. 

Vnútorné zábradlie z kovaného železa môže vďaka pravidelnému utieraniu prachu utierkou z mikrovlákna vyzerať skvele. Na odstránenie nahromadených nečistôt a špiny použite zriedený octový roztok alebo jemné mydlo zmiešané s vodou; vyhýbajte sa chemikáliám a bielidlám, ktoré môžu byť škodlivé. Trocha prevencie zaistí, že vaše zábradlie bude vyzerať dobre po celý čas.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS