Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Kovové schody cena

Hľadáte staviteľa na kovové schody? V tejto kategórii máme 12 863 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 712 profesionálov na Slovensku
87 701 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Kovové schody cena

Koľko stoja kovové schody? Pri kovových schodoch často poskytujeme tieto služby: zameranie, výroba, montáž, servis. Ceny schodiska z kovu sa pohybujú okolo 930-1.500 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci kovových schodov zväčša býva výroba atypických kovových schodov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu, pozáručný servis, ktoré priemerne stoja 20-80 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 15 912 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: kovové schody cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
32 712 profesionálov na Slovensku
87 701 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Cena za: Kovové schodyPriemerné ceny

Nižšia cena930,00 €/ks
Priemerná cena1 184,77 €/ks
Vyššia cena1 465,89 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník kovových schodov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu kovových schodov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii kovové schody.

Schodiskový stupeň TSP 600x240/30x2/Zn15.51€ / ks
Schodiskový stupeň zo zváraného roštu. Kovová schodnica s bočnicou s montážnymi otvormi a protišmykovou hranou, rozostup dier na bočnici 120 mm.
Spolu
ks
Zadať dopyt
C - profil pozinkovaný 180/2,5 mm s dĺžkou 1000 mm18.0€ / ks
Bočný nosný profil vhodný k rýchlej montáži schodiska.Rozmer profilu 180x55x2,5 mm.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Pozinkovaná kotva typu T7.0€ / ks
Na spodné ukotvenie nosného profilu do podlahy alebo na horné ukotvenie do steny.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Skrutka M 12 s poistnou maticou0.4€ / ks
Pozikovaná skrutka M12x25 s poistnou maticou M12 na priskrutkovanie schodiskových stupňov k nosnému profilu.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Stavba a výroba schodovKoľko stojí stavba a výroba schodov? Pri stavbe a výrobe schodov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Kovové schody

Mám záujem o moderné intriérové kovové schody, ktoré sú navrhované aj v zmysle projektu, možno by som rozmýšľala aj nad betónovými ....

Beáta K.
Bratislavský kraj
Kovové schody

Robíme nadstavbu nášho domu a potrebujeme schodisko, ktoré prepojí prízemie s horným poschodím. Zvazujeme kovovú konštrukciu schodov s dreveným naslapom. Schody treba zalomene, v tvare L. V izbe, v ktorej bude schodisko je plávajúca podlaha a podlahové kúrenie.

Monika G.
Slovenský Grob
Kovové schody

Zháňam niekoho, kto by mi vedel pomôcť so stavbou exteriérových schodov. Podľa cenovej ponuky bud kovové alebo murované. Mali by viesť zo záhrady oprete o oporný múr. Výška 2m, šírka 1,2m. Dakujem

Patrik S.
Kotešová
Stavba a výroba schodov

potrebujeme apravit schodisko z terasy do zahrady. schodisko bude betonove a zapustene do terenu. nakres viem poslat do mailu.

profile image
Katka T.
Bratislava
Stavba a výroba schodov

Schody su vybetonovane a chceli by sme ich oblozit drevom. Stupnice vo farbe dreva - dub (rozhodneme sa este) a podstupnice bielej farby. Dakujem

Miroslav T.
Miloslavov
Stavba a výroba schodov

Dobry den, potrebujem vyrobit murovane alebo kamenne schody v kaskadovej zahrade - cca 5 schodov. Bratislava, Stare Mesto.

Janka C.
Bratislavský kraj
Stavba a výroba schodov

Zdravim, hladam niekoho, kto by vedel toto schodisko jemne opravit alebo nahradit niecim viac ‘solidnym’ a so zabradlim. Schodisko ma cca. 3 m dlzku, sirka je mozno 1 m (asi menej). Ponuky, navrhy a dalsie informacie do spravy prosim, lokacia je Bratislava (Vrakuna).

Milos F.
Bratislava
Stavba a výroba schodov

Zhanam firmu/majstra na vyrobu schodov do zahrady. Najlepsie betonove pripadne aj ine... Zahrada je momentalne bez elektriny. Voda zatial ano. Cast Kosicke Olsany.

Martin H.
Košické Olšany
Stavba a výroba schodov

Dobry den, mali by sme zaujem o dobetonovanie uz existujicich zelezobetonovych schodov - predlzenie stupnic a dobetonovanie podesty na konci schodista. Dakujem

Matej F.
Ivanka pri Dunaji
Stavba a výroba schodov

Dobrý deň, hľadám niekoho na vyhotovenie exteriérových schodov. 7 schodoch v rozmeroch 1 000 x 1 500 cm zo zamkovej dlažby, palisad a obrubníkov.

Marek R.
Lehôtka pod Brehmi
Stavba a výroba schodov

Dobry den, hladame zhotovitela na vymeranie a postavenie schodiska z Ytongu. Material v pripade potreby vieme zabezpecit. Bratislava Dakujem

Martin H.
Bratislava
Stavba a výroba schodov

Mame zaujem o 1) betonove schody do pivnice, jama na schody je viac menej vykopana, treba ju este dorovnat a 2) pokladka schodovych blokov do vchodu domu- to by mali byt dva az tri schody

Michaela Ž.
Trnavský kraj
Stavba a výroba schodov

Ide o upravu existujucich dvoch schodov pred vstupom do zahradnej chaty - ktore su vysoke a je potrebne ich dobetonovat a spravit tak z 2 stupienkov cca 4 stupienky...+ vybetonovat nanovo schodiky pred naradovnou... Rovnako o zabetonovanie otvorov casti chodnika - mensie plochy okolo chaty.

profile image
Lenka S.
Bratislava
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Cena kovových schodov

Ako nájsť firmu zaoberajúcu sa výrobou kovových schodov?

Nájsť firmu, ktorá má potrebné skúsenosti s výrobou a osadením kovových schodov nie je jednoduché, no vďaka Wilio to zvládnete rýchlo a lacno. Stačí si zadať dopyt. Wilio následne informuje všetkých poskytovateľov zaoberajúcich sa výrobou kovových schodov. Môžete sa spoľahnúť, že tieto firmy budú mať potrebné zručnosti a vedia danú prácu zhotoviť vo vami stanovenom čase. Potom je len na vás, akú firmu alebo živnostníka si vyberiete. Ak si nie ste istý, pozrite si recenzie a zákaznícke hodnotenia, ktoré nájdete na stránkach Wilio. Buďte si istý, že vďaka Wilio dostanete kvalitné služby za primeranú cenu.

Kde všade môžete osadiť kovové schody?

Kovové schody sú veľmi funkčné a majú vynikajúce vlastnosti. Osadiť ich môžete ako do interiéru, tak aj do exteriéru vášho domu. Kovové schodisko má veľmi dlhú životnosť a je odolné aj voči poveternostným vplyvom. Kovové schody môžu byť funkčné, ale môžu mať aj dizajnové vlastnosti, ktoré vášmu domu pridajú ten správny šmrnc a pocit domova. Kovové schody môžete nájsť v rodinnom dome, v obytných domoch ale rovnako aj v priemyselných halách alebo nákupných centrách. Je len na vás ako a kde ich použijete a ako budú vo finále vyzerať.

Ako dlho trvá vyrobiť kovové schody?

Čas na zhotovenie schodiska je rôzny. Záleží to najmä od veľkosti a náročnosti. Schody s troma stupienkami budú na výrobu jednoduchšie ako schody do veľkej výrobnej haly, kde je potrebných pár stovák stupienkov. Keďže je možné si schody prispôsobiť a personalizovať, tak si do svojho domu nemusíte objednávať obyčajné tuctové priemyselne vyzerajúce schody. Schody si môžete nechať ozvláštniť rôznymi ozdobami ako napríklad kovania v tvare kvetov, listov alebo aj zvierat. Na takúto takmer umeleckú činnosť existujú špecialisti, ktorí majú s výrobou takéhoto druhu bohaté skúsenosti. Výroba samotných schodov zaberie podľa náročnosti dva dni až 3 týždne. Buďte si ale vedomý, že na dobre vykonanú prácu sa čaká.

Kto mi namontuje nové kovové schody?

Nemusíte sa báť, ak ozaj neviete ako, tak vám schody namontuje odborník, ktorý ich vyrábal a vymeriaval. Bude presne vedieť, kde má zavŕtať, ako čo zakrútiť, aby schody vyzerali čo najlepšie a aby vám ich inštalácia neurobila v dome viac škody ako úžitku. Odborník má predsa potrebné skúsenosti.

Potrebuje odborník na kované schody špeciálne vzdelanie?

Výroba schodov nevyžaduje špeciálne vzdelanie. Úplne postačia skúsenosti s prácou takéhoto druhu. Odborník však bude určite potrebovať zváračský kurz, aby vedel zvárať materiál tak, aby bolo čo najmenej vidieť zvary, ktoré nepôsobia vábne. Na výpočet sklonu a veľkosti schodov existuje jednoduchý vzorec, ktorý musí takýto odborník určite ovládať, aby vedel schody správne vyrátať.

Je potrebné, aby si prišiel odborník obzrieť miesto, kde budú schody stáť?

Existujú možnosti, keď osobná návšteva nemusí byť potrebná. Najmä v prípadoch, kedy pôjde o jednoduché schodisko jednoduchého tvaru. Ak dodáte odborníkovi všetky potrebné dokumenty, tak je možné, že schodisko vám odborník vyhotoví aj bez obhliadky. No každý je spokojnejší, ak sa odborník príde pozrieť a pomerať všetko potrebné tak, aby keď hotové schodisko donesie sedelo všetko ako má. Odborník si pri obhliadke obzrie miesto, kde budú schody stáť. Určite si vyráta potrebný sklon, rozmer stupienkov a výšku jedného schodu. Dá pozor na to, že výška jedného schodu nemôže byť viac ako 19 cm a šírka nemôže byť menej ako 25 centimetrov. 

Bude potrebné dodať odborníkovi nejaký materiál alebo náradie?

Ak si vyberiete odborníka so skúsenosťami a profesionálnym vybavením, tak si nemusíte lámať hlavu so zabezpečovaním materiálu alebo pracovného náradia. Odborník si všetko zoženie a vybaví sám, vy sa už len môžete tešiť na nové a krásne kovové schodisko presne podľa vašich predstáv.

Je možné vybrať si rôzny tvar kovových schodov?

Samozrejme, že áno. Kovové schodisko sa môže vyrábať v rôznych tvaroch. Schodisko môže byť s podestou alebo bez nej, môže byť konzolové, točité alebo obyčajné a jednoduché priamočiare. Všetko závisí od vašich predstáv a dispozícii objektu. Vaše schodisko môže mať aj rôzne zábradlie. Zábradlia sa vyrábajú z dreva, kovu, kameňa alebo skla. Všetko závisí len od vás a dizajnu, ktorý v dome chcete mať.

Aká je cena za výrobu kovového schodiska?

Cena za výrobu kovového schodiska môže byť rôzna. Záleží od viacerých atribútov. Medzi nich patrí náročnosť schodiska, jeho výška, šírka, použitý materiál, výplň zábradlia, farba, ozdoby a rôzne dekorácie. Cena sa však pohybuje niekde okolo 1500 – 3000 eur. Cena za obyčajné priamočiare schody bez podesty sa pohybuje v rozmedzí 900 – 1500 eur. Cena za kovové schody v „L“ tvare je niekde medzi 1000 až 1700 eurami. Kovové schody v „U“ tvare vás budú stáť niečo okolo 1200 – 1800 eur. Najdrahšie sú schody v tvare špirály. Cena za ich vyhotovenie môžu byť až okolo 3000 eur.

Výhody a nevýhody kovového schodiska

Medzi výhody kovového schodiska patrí určite v prvom rade cena. Obstarávacia cena kovového schodiska je markantne nižšia ako cena za drevené schodisko. Takže si určite každý veľmi dobre rozmyslí, aký typ schodiska si vyberie. Je síce pravda, že kovové schodiska sa používajú viac v priemysle, no svoje miesto si držia aj v rodinných domoch. Na ozvláštnenie kovového schodiska v dome sa používa ako ozdoba drevo alebo sklo. Hlavnou výhodou kovového schodiska je dlhá životnosť. Kovové schodisko vydrží s malou údržbou aj celý život. Kovové schodisko nevyžaduje veľké údržby, stačí ho párkrát natrieť do vami požadovanej farby a užívať ho naďalej. To však mnoho ľudí berie ako nevýhodu, pretože schodisko je potrebné najprv oškrabať od pôvodnej farby, vyčistiť a znova natrieť. Výhodou kovového schodiska je aj fakt, že si ho môžete prispôsobiť presne tak, aby vám vyhovovalo a páčilo sa vám a bolo skvelým doplnkom interiéru. Ďalšou výhodou je aj to, že kovové schodisko môžete kombinovaťs iným kovom, drevom alebo sklom a tým mu dodať šmrnc.

Aká častá údržba je potrebná?

Údržba kovového schodiska nie je veľmi náročná. Ak už vidíte, že sa šúpe farba alebo sa ukazuje nejaká hrdza, tak je potrebné schodisko upraviť. Je potrebné odstrániť starý náter, zbaviť sa hrdze, obrúsiť ho a nanovo namaľovať. Kovové schodisko nemusíte mať stále len v jednej farbe. Farbu môžete meniť kedykoľvek sa vám zažiada a tým dostane váš dom stále nový vzhľad.

Môžem si kovové schodisko vyrobiť aj sám?

Samozrejme. Za pokus to určite stojí. Jasné, že za predpokladu, že máte všetko potrebné vybavenie a dávku sebazaprenia. Určite to nie je jednoduché. Treba si projekt poriadne vymerať, aby sa vo finále nestalo, že každý schod bude v inej výške, treba mať potrebné zručnosti so zváračkou a tak isto aj kopec času, ktorý venujete výrobe. Ak však potrebné skúsenosti nemáte, tak bude lepšie zveriť to do rúk profesionála, aby sa nakoniec nestalo, že vás kovové schodisko bude stáť vo vlastnej réžii oveľa viac ako ste na začiatku plánovali.

Ceny za výrobu kovového schodiska môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu a potrebám.