Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Liate podlahy cena

Hľadáte pokladača na liate podlahy? V tejto kategórii máme množstvo pokladačov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 283 profesionálov na Slovensku
89 822 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Liate podlahy cena

Koľko stoja liate podlahy? Pri liatych podlahách často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh, konzultácia, nanášanie liatej podlahy. Ceny liatej dlažby sa pohybujú okolo 65-130 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci liatych podláh zväčša býva pokladanie prémiovej epoxidovej podlahy. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náradie, náklady na dopravu, dodatočné úpravy, ktoré priemerne stoja 20-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: liate podlahy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 283 profesionálov na Slovensku
89 822 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Liate podlahyPriemerné ceny

Nižšia cena65,00 €/m2
Priemerná cena87,25 €/m2
Vyššia cena129,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Ceny liatych podláhCenník pre liate podlahy

Pozrite si aktuálne ceny liatej podlahy na rok 2023

Liate podlahy cenníkMJcena v eur
Epoxidové protišmykové liate podlahy (do 3 mm)m241,00€
Epoxidové samonivelačné liate podlahy, dekoratívne (3 mm)m250,00€
Epoxidové samonivelačné liate podlahy, dekoratívne, čipsová (5 mm)m2165,00€
Epoxidové samonivelačné liate podlahy, dekoratívne s efektom žuly (3 mm)m273,00€
Podlahárhod15,27€
Podlahárhod16,38€
Podlahárhod19,14€
Podlahárhod13,20€
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Pokladanie alebo výmena podlahyKoľko stojí pokladanie alebo výmena podlahy? Pri pokladaní alebo výmene podlahy často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Liate podlahy

Hľadáme majstra realizácia liatej polyuretanovej podlahy so vzorom s matným voskom do 4 izbového bytu cca. 80m2.

Martina T.
Bratislava
Liate podlahy

Dobrý deň, potreboval by som liatu podlahu. Rozloha je do cca 95m2. Mali by sme záujem o polyuretánovú. Podlaha je zaliata poterom vrátane dilatačných medzerí, ktoré predpokladám, že je treba zarovnať. Prosíme o cenovú ponuku. Ďakujem.

Patrick B.
Galanta
Liate podlahy

Dobry den, zaujimala by ma cena liatej podlahy v dizajne mramor … pololesk . Realizacia cca november/ december - mesto Prešov. Dakujem, s pozdravom Jana Lukáčová

Jana L.
Prešov
Liate podlahy

Dobrý deň, prosím o CP na polyuretan podlahu do novostavby RD na anhydrid + cca 36m2 garaž leštený beton, datum realizácie: koniec februára, začiatok marca.

ondrej m.
Lazy pod Makytou
Liate podlahy

Dobrý deň. Mal by som záujem o liatu podlahu do kúpeľne 7m2. Jednalo by sa o matnú bielu farbu a mám tam podlahové kúrenie. Podklad je cementovy poter. Lokalita sú Tlmače (93521) Ďakujem

Matúš M.
Tlmače
Liate podlahy

Mám zaujem o epoxidový poter do garéže RD v Horných Hámroch. rozmer 6x10m. Priamo na cementovy poter, podlahove kúrenie nieje

Peter G.
Horné Hámre
Liate podlahy

Dobrý deň, chcem vás požiadať o cenovú ponuku liatej podlahy na nezastrešenú terasu cca 50m2 nepravidelného tvaru. Ďakujem

Jana J.
Golianovo
Liate podlahy

Dobrý deň prajem, mala by som záujem o vhodnú liatu podlahu do garáže v rodinnom dome. Je to novostavba na podlahe zatiaľ je betón. Garáž má výmeru 40m2 Poprosim o cenovú komplet ponuku. Ďakujem

Jana F.
Dunajská Streda
Liate podlahy

Dobrý deň, mám záujem o cenovú ponuku pre realizáciu polyuretánovej liatej podlahy, polomatný náter. Podlahová plocha je 155 m2. Dom sa nachádza v Šamoríne, je jednopodlažný, v tvare L, s jednoduchou dispozíciou. Typ vykurovania: podlahové kúrenie. Prosím Vás o cenovú kalkuláciu. Ďakujem.

Michal P.
Šamorín
Liate podlahy

Poprosím o ponuku na liatu odolnú podlahu do exteriéru, cca 120m2 t.j terasa, schody, bezbarierový nájazd

Jana Z.
Malacky
Liate podlahy

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o cenovú ponuku na liatu podlahu do bytu v ZA. Anhydrid sedý. Realizacia cca polovica marca. Ďakujem.

Matej B.
Žilina
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Krásne zdobené priestory a elegantné liate podlahy

Inteligentné a udržateľné liate podlahy ako napríklad epoxid a polyuretánové povrchové úpravy sú všetky bezšvové povrchové úpravy, ktoré je možné aplikovať na akýkoľvek podlahový základ. Liate podlahy sú dokonalou povrchovou úpravou, ktorá vytvára nenáročný priestor na údržbu, estetickú príjemnú atmosféru a predovšetkým veľmi pohodlný priestor.

Vďaka použitiu polyuretánových a epoxidových živíc podlahy odpudzujú prach a nečistoty a sú predovšetkým vodeodolné – aj voči akejkoľvek chemickej alebo mechanickej záťaži. Liate podlahy môžu byť nanášané v širokej škále rôznych farieb, ako aj priehľadných povrchových úprav a vrchných vrstiev, vrátane protišmykových a antistatických vrchných vrstiev.

Farebné liate podlahy s nízkou údržbou s použitím polyuretánových živíc

Liate podlahy sú povrchové úpravy s nízkou údržbou, ktoré sa dajú ľahko kombinovať so všetkými druhmi systémov podlahového vykurovania. Tieto povrchové úpravy obsahujú kvalitné pigmenty a prísady, ktoré udržujú farbu po dlhú dobu a odolávajú vplyvu UV žiarenia.

Najväčšou výhodou polyuretánových liatinových podláh je ich široká škála aplikácií - kúpeľne, obývacie podlahy, kuchyne a dokonca aj garáže. Polyuretánové liate podlahy je možné nanášať na každý podlahový podklad. Ich povrchová úprava si vyžaduje stabilný a čistý povrch. Mnoho starších betónových podláh potrebuje nejaký druh vyhladenia a vyčistenia. Brúsenie je najefektívnejším spôsobom, ako vyhladiť všetky malé hrbole v staršej betónovej doske.

Epoxidové zosilnené liate podlahy používané v priemyselnom prostredí

Priemyselné prostredie vyžaduje iný druh systému liatej podlahy. Povrchová úprava podlahy musí odolávať extrémnym chemickým a mechanickým zaťaženiam, či už pôjde o ťažké dopravné vozidlo alebo ropnú škvrnu. Jediným typom živice, ktorý vyhovuje všetkým týmto požiadavkám, je epoxidová živica.

Epoxidové zosilnené liate podlahy je možné nanášať veľmi tenké. Chránia pred prenikaním akýchkoľvek tekutín a celá povrchová úprava odpudzuje prach a nečistoty. Priemyselné liate podlahy a povrchové úpravy, ktoré sú protišmykové, majú mnoho ďalších atribútov, ktoré prispievajú k nízkej údržbe, trvanlivosti a kvalite jadra priemyselných podláh.

Koľko stoja živicové podlahy?

Koľko stoja živicové podlahy a aké sú náklady na farbu z epoxidovej živice na meter štvorcový? To sú otázky, na ktoré sa zákazníci často pýtajú. Pravdou je, že na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, z dôvodu širokej ponuky ponúkaných živicových podlahových výrobkov, z ktorých každý má odlišné vlastnosti a je určený pre konkrétne použitie. Môžeme vám však pomôcť jasnejšie porozumieť súvisiace náklady.

Závisí to od aplikácie

Skutočné náklady na liate podlahy zo živice veľmi závisia od ich zamýšľaného použitia. Ak potrebujete podlahové riešenie, ktoré:

 • má vynikajúcu odolnosť proti opotrebovaniu
 • chráni stavebnú látku / podklad
 • je nepriepustný a chemicky odolný
 • môže zlepšiť odolnosť proti pošmyknutiu
 • vytvára plynulý hygienický povrch
 • vyzerá úžasne

...môže sa vám takéto prepracované riešenie živicovej podlahy zdať ako drahá záležitosť. Pritom pravdou je, že živicové podlahy vôbec nie sú drahé, v závislosti od toho, koľko kvalitných vlastností ponúkajú. 

Faktory, ktoré ovplyvňujú náklady na živicové podlahy

Existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú náklady na živicovú podlahu. Zahŕňajú:

 • Veľkosť oblasti - cena živicovej podlahy na meter štvorcový (m2) sa líši v závislosti od veľkosti celkovej práce. Toto je jednoznačne jeden z najdôležitejších faktorov. Väčšia podlahová plocha bude nákladnejšia, ale vedie k nižším nákladom na meter štvorcový. Je to tak kvôli skutočnosti, že sa živicové podlahy zmiešajú a inštalujú na mieste, čo znamená, že väčšia plocha umožňuje vyššiu účinnosť a úspory z rozsahu.
 • Substrát - ak je podklad nekvalitný a pred použitím živicovej podlahy je potrebné vykonať nápravu, zvýšia sa tým aj celkové náklady.
 • Kvalita - pokiaľ ide o úroveň trvanlivosti živicových podláh, existuje veľký rozdiel od jedného systému k druhému. Živicové podlahy sa navzájom lepšie prekonávajú aj z hľadiska faktorov, ako je napríklad chemická odolnosť, tepelná odolnosť, rýchlosť vytvrdzovania, viskozita a zhoršená kvalita ultrafialového žiarenia. Čím výkonnejšia je podlaha, tým vyššia je cena.

Vynikajúca hodnota z dlhodobého hľadiska

Rozsah vyššie uvedených faktorov sťažuje poskytovanie presných odpovedí na otázku „koľko stojí živicová podlaha?“ Liata podlaha sa môže javiť ako drahá v porovnaní s inými možnosťami, ale trvácnosť a výkon živicovej podlahy ďaleko prevyšuje možnosti poskytované inými podlahovými riešeniami. Z tohto dôvodu poskytuje živicová podlaha po celú dobu svojej životnosti vynikajúcu hodnotu v porovnaní s ostatnými typmi podláh.

Dôležitosť prípravy povrchu

Správna príprava podlahy je kľúčom k použitiu každého epoxidového podlahového systému. Či už ide o malú reštauráciu alebo projekt veľkého skladu, každému z nich treba venovať rovnakú pozornosť. Všetky živicové systémy sa spoliehajú na mechanické spojenie s podkladom pre kľúč a pre dlhodobý výkon. Bez dobrej prípravy povrchu je to zbytočne vyhodený kapitál, ktorý vynaložíte na svoj projekt podlahy. Všeobecne je vhodnejšie brúsenie diamantom riadené pomocou vákua, aby sa dosiahol čo najlepší povrchový profil. 

Otázky a odpovedeVšetko čo potrebujete vedieť o pokladaní dlažby
Akú hrúbku má betónová podlaha v budove?

Bytová betónová podlaha by mala mať hrúbku približne 10 cm. Ak plánujete na svojich betónových podlahách manipulovať s ťažkými nákladmi, 12 až 15 cm je vhodnejšie. Vzhľadom na to je minimálna hrúbka betónovej podlahy okolo 5 cm, aj keď by sme takú tenkú podlahu neodporúčali.

Poškriabe sa epoxid ľahko?

Epoxidový náter vydrží dlhšie než akýkoľvek iný typ náteru navyše epoxidový náter sám o sebe je odolný voči poškriabaniu vďaka zloženiu svojich zložiek.

Koľko dní po položení dosky by sa malo začať stavať ďalšie poschodie?

Betónová doska môže získať svoju pevnosť za 3-7 dní. Môžete ho nechať vytvrdnúť ešte deň alebo dva, ak si chcete byť veľmi istý. Takže po 14 dňoch môžete podporu definitívne odstrániť.

Je epoxidová podlaha vhodná pre domácnosti?

Vďaka rýchlej aplikácii dochádza len k minimálnemu prerušeniu práce. Epoxidové podlahy sa veľmi ľahko udržiavajú. Podlahy sú napokon bezšvové a nepriepustné voči tekutinám, a preto sa ľahko čistia, čo je prospešné pre hygienu; Epoxidové podlahy sa dobre kombinujú s podlahovým kúrením.

Je prefabrikát lacnejší ako odliatok na mieste?

Pretože prefabrikát z betónu môže byť vyrobený pomocou techník montážnej linky, každý odliatok vyžaduje oveľa menej práce, a preto stojí nižšie náklady na prácu.

Má prízemie dosku?

Postavené podľa štandardizovanej schémy. V stavebníctve podlahová doska skrýva základ v tvare dosky. Považuje sa za konštrukčný a statický základ prechodu medzi konštrukciou a zemou.

Čo je odlievanie podlahy?

Liate podlahy môžu byť tiež navrhnuté tak, aby vyzerali ako betón a sú vyrobené zo špeciálneho druhu cementu, so silnou zmesou. Jeho jedinečné zloženie dodáva podlahe ohromujúci a jedinečný vzhľad a dodáva vášmu interiéru prirodzený lesk a vkusnú príťažlivosť. Podlahy s betónovým vzhľadom sú dostupné v 4 až 6 rôznych farbách.

Ako odlievate na mieste na betón?

Odlievanie betónu na mieste zahŕňa niekoľko odlišných krokov: umiestnenie debnenia, uloženie výstuže a naliatie betónu. Stavitelia zvyčajne umiestňujú formy najskôr do rohov a potom vypĺňajú medzi rohmi. To pomáha pri správnom zarovnaní foriem a tým aj stien.

Ako dlho trvá vytvrdnutie dosky domu?

Zvyčajne trvá 10-21 dní, kým betón úplne vytvrdne. Na vonkajšie vytvrdzovanie betónových dosiek položených na zemi sa odporúča 12 dní. To je dosť času na správne vytvrdnutie.

Môžete liať betón v zime?

Betón sa nesmie liať na ľad alebo námrazu, preto pred nalievaním nechajte zem rozmraziť. V deň nalievania betónu musia byť vaše výkopy a debnenia skontrolované či v nich nie je námraza, ktorá sa mohla vytvoriť cez noc.

Aké sú nevýhody epoxidových podláh?
 • Nevýhody epoxidových podláh
 • Silné aplikačné výpary. Počas procesu nanášania epoxidu vydáva vlhký epoxid nepríjemný zápach
 • Dlhá doba vytvrdzovania
 • Klzké, keď sú mokré
 • Výhody epoxidových podláh
 • Ekonomický druh podlahy
 • Odolné voči poškodeniu
 • Odolné voči počasiu
 • Esteticky príjemné
 • Nízke opotrebovanie
Je prefabrikovaný betón lacnejší ako odlievaný na mieste?

Je nákladovo efektívny pre veľké projekty

V porovnaní s betónom liatym na mieste sa náklady spojené s betónovým prefabrikátom znižujú so zvyšujúcim sa rozsahom projektu.18"

Čo je epoxidová podlaha?

Epoxidová podlaha je jedinečný podlahový materiál, ktorý neustále rastie na popularite. Po vyhladení a príprave betónovej podlahy sa zmieša živica a vytvrdzovacia chemikália. Chemická reakcia premení zmes v priebehu niekoľkých dní na tvrdú  podlahu.

Sú epoxidové podlahy šmykľavé?

Epoxidové podlahy sú navrhnuté tak, aby zabraňovali šmyku a pošmyknutiu, najmä epoxidové malty a vločkové epoxidové podlahy. No ak sa epoxid zamastí olejom alebo vodou, povrch podláh sa stane šmykľavým. To by mohlo viesť k pádom a potenciálnym zraneniam

Je epoxidová podlaha lacnejšia ako dlažba?

Epoxidová podlaha je zvyčajne lacnejšia ako dlažba, ale záleží na kvalite a povrchovej úprave toho, čo porovnávate. Epoxid môže stáť medzi 30 až 100 € za inštalovaný meter štvorcový. Cenové rozpätie pre vinylové dlaždice je podobné, zatiaľ čo pre keramické dlaždice sú priemerné náklady oveľa vyššie – 90 – 150 € za meter štvorcový.

Aké hrubé by mali byť podlahy?

V typickom dome môže mať celá konštrukcia medzi poschodiami hrúbku približne 30 až 35cm, v závislosti od typu použitých nosníkov a povrchových materiálov pre podlahu a strop.

Aký je rozdiel medzi PCC a IPS podlahou?

Pokladá sa na betónový základ (1:4:8), čo je základ z obyčajného cementového betónu (PCC) s hrúbkou takmer 7 až 10 cm. Hrúbku IPS podlahy si môžete zvoliť podľa požiadaviek na odolnosť; pri obytnej podlahe postačuje hrúbka podlahy 75 mm, zatiaľ čo pri priemyselnej podlahe by mala byť dodržaná hrúbka 150 mm.

Aké sú nevýhody liateho betónu?

Pracnosť

Jednou z mála skutočných nevýhod liateho betónu je vysoká pracnosť, ktorú si vyžaduje. Stavitelia musia najskôr postaviť formy pre steny, ktoré plánujú odlievať, a potom ich nainštalovať a namiešať betón.

Ako dlho vydržia epoxidové podlahy?

"Podlahy s dlhou životnosťou, šetrné k životnému prostrediu

Epoxidové podlahy zvyčajne vydržia 10 až 20 rokov a pri správnej údržbe a opravách môžu vydržať ešte dlhšie. Keď konečne príde čas na výmenu podlahy, nebudete ju musieť odstraňovať a starú podlahu nemusíte vyhadzovať."

Čo je Ironitová podlaha?

Ironite®, priekopník v odvetví, sa podieľa na ponuke účinného radu tužidla na podlahy Ironite, ktoré sa zvyčajne nanáša na čistý betónový povrch. Je to 3-zložková kovová a nekovová základná stierka na báze epoxidu.

Čo je to PU liata podlaha?

Polyuretánové podlahy sa používajú hlavne v situáciách, kde sú vysoko cenené nasledujúce vlastnosti: Dekoratívne - Nielen pevné a odolné, ale aj krásne na pohľad! Dostupné takmer v každej farbe. Odolné voči UV žiareniu, takže nehrozí zožltnutie pod vplyvom slnečného žiarenia.

Čo znamená IPS podlaha?

Podlaha IPS znamená indickú patentovanú kamennú podlahu, je to základný typ podlahy, ktorá poskytuje dobré vlastnosti a trvácnosť. Vo všeobecnosti sa používa na všetky typy podláh a zmes betónu používaná na podlahy IPS je špecifikovaná v pomere 1:1,5:3 (cement, piesok a kamenivo).

Aká hrubá je podlahová doska?

Štandardná hrúbka betónovej podlahovej dosky v bytovej výstavbe je 10 cm. 12 až 15 cm sa odporúča, ak bude betón občas vystavený ťažkým nákladom, ako sú obytné autá alebo smetiarske autá. Na prípravu základne zrežte úroveň zeme do správnej hĺbky, aby bola zohľadnená hrúbka dosky.

Aká je najlacnejšia podlaha?

Týchto 5 lacných podláh bude vyzerať úžasne a ušetriíte:

 • Vinyl
 • Linoleum
 • Laminát
 • Koberec
 • Leštený betón
Čo je podlaha Trimix?

Systém Tremix, tiež známy ako odvodňovací systém, sa používa pri výrobe priemyselných podláh, betónových ciest, pristávacích dráh, železničných plošín, skladových kontajnerových dvorov, obloženia kanálov, ciest, mostov, ciest RCC atď. 

Ako skoro môžem položiť tehly na nový betón?

Je v poriadku klásť tehly deň po vyliatí základov. V chladnom počasí nechajte prácu zakrytú cez noc (a cez deň, ak mrzne / sneží) asi 3 dni. Všetky nasledujúce práce majte zakryté tri dni.

Aktualizované dňa: Apr 14, 2023