Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Montáž okien cena

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme množstvo okenárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 301 profesionálov na Slovensku
89 973 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Montáž okien cena

Koľko stojí montáž okien? Pri montáži okien často poskytujeme tieto služby: zameranie, doprava, osadenie a montáž okien. Ceny inštalácie okien sa pohybujú okolo 65-100 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci montáže okien zväčša býva osadenie bezpečnostných okien s viackomorovým sklom. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu, pozáručný servis a drobné opravy, ktoré priemerne stoja 15-50 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: montáž okien cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 301 profesionálov na Slovensku
89 973 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Montáž okienPriemerné ceny

Nižšia cena65,00 €/ks
Priemerná cena77,40 €/ks
Vyššia cena100,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník montáže okien

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu montáže okien pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii montáž okien.

Plastové okná13,00€ / bm
Montáž plastových okien v objekte novostavby
Spolu
bm
Zadať dopyt
Posuvné dvere 25,00€ / bm
Montáž plastových dverí HST, PSK a elementy nad 4 m2
Spolu
bm
Zadať dopyt
Demontáž, montáž, murárske práce20,00€ / bm
Demontáž starého okna, montáž nového plastového okna, potrebné murárske práce.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Ošetrenie pripojovacej špáry7,00€ / bm
Parotesné a paropriepustné pásky
Spolu
bm
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Drevené oknáKoľko stoja drevené okná? Pri drevených oknách často poskytujeme tieto služby: zameranie...
Hliníkové oknáKoľko stoja hliníkové okná? Pri hliníkových oknách často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Oprava žalúzií, rolietKoľko stojí oprava žalúzií a roliet? Pri oprave žalúzií a roliet často...
Plastové oknáKoľko stoja plastové okná? Pri plastových oknách často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Posuvné oknáKoľko stoja posuvné okná? Pri posuvnýchch okná často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
ParapetyKoľko stoja parapety? Pri montáži parapiet často poskytujeme tieto služby: zameranie, doprava,...
Renovácia okienKoľko stojí renovácia okien? Pri renovácii okien často poskytujeme tieto služby: brúsenie...
Servis okien, oprava okienKoľko stojí servis a oprava okien? Pri servise okien a oprave okien...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí výmena okna?

Cena výmeny okna vrátane súvisiacich prác a príslušného materiálu sa môže pohybovať v rozmedzí od 200 EUR do 600 EUR, v závislosti od veľkosti okna. Cenu výmeny okien ovplyvňujú rôzne faktory, napríklad počet okien, štýl okna a cena práce. 

Čo treba vziať do úvahy pri plánovaní vymeny okna: 
  • náklady na výmenu skla, 
  • či pôjde o okno s jedným alebo s dvojitým sklom, 
  • typ okna: posuvné okno, výklopné okno...

Rovnako ako v prípade každej renovácie v domácnosti, náklady na montáž okien závisia od dvoch základných vecí: ceny materiálu a ceny práce. Niektorí dodávatelia účtujú cenu práce na hodinu, iní za okno. Pokiaľ ide o materiál, čím viac okien vymeníte, tým vyššie sú vaše náklady. Niektorí sa rozhodnú radšej nemeniť všetky okná naraz, ale priebežne. Ak sa obávate nákladov, môžete sa u dodávateľa okien informovať, či ponúka zľavu v prípade výmeny všetkých okien naraz. Poskytovateľ, pre ktorého sa rozhodnete, pred samotnou inštaláciou vykoná merania, aby dodané okná sedeli presne na milimeter. 

Okrem jednotlivých mier ovplyvňujú ceny výmeny okien aj ďalšie tri faktory: 

okenné sklo,
otvor okna
a okenné rámy. 

Náklady na výmenu okenného skla

Existujú dva hlavné typy skla: jednotabuľové a dvojtabuľové sklo (tiež nazývané jednosklo a dvojsklo). Existuje aj trojsklo, ktoré je však využívané skôr vo veľmi chladnom podnebí. Doplnky a ďalšie povrchové úpravy môžu zvýšiť energetickú účinnosť vášho okna - takéto doplnky vás však samozrejme budú stáť aj viac peňazí.

Kľúčové pojmy

Jednotabuľové okno 
Ako hovorí názov, jednotabuľové (jednosklené) okno má iba jednu vrstvu skla. Poskytuje malú alebo žiadnu izoláciu. 

Dvojtabuľové okno
Okná s dvojitými sklami majú dve vrstvy, medzi ktorými je vzduchový priestor, ktorý slúži ako izolačná bariéra. Na povrchu skla je takzvaný sklenený povlak, ktorý blokuje teplo a ultrafialové lúče zo slnka bez blokovania prirodzeného svetla. 

Argónový plyn 
Argónový plyn je hustejší ako vzduch a má nižšiu tepelnú vodivosť. Zlepšuje výkon dvojitej tabule okna. Ceny takýchto izolačných skiel sa pohybujú od 50 EUR/m2 podľa druhu použitého argónu. 

Náklady na výmenu okenného krídla 

Výmena okenných krídel sa pohybuje od 170 EUR nahor v závislosti od rozmerov. Majú bočné pánty a od stredu sa otvárajú smerom von. Štýl krídla umožňuje lepšie prúdenie vzduchu a menej prekáža vo výhľade. 

Náklady na výmenu posuvného okna 

Posuvné okná sa vodorovne posúvajú pozdĺž dráhy. Priemerné ceny sa pohybujú od 200 EUR vyššie. 

Náklady na okno typu markízy

Sú výhodné v daždivom podnebí a ich ceny sú približne od 220 EUR nahor. Otvára sa smerom zdola. Vytvára sa tak markíza, ktorá umožňuje nechať okno otvorené pre prúdenie vzduchu, aj keď prší. Klasický (a drahý) štýl okna, arkierové okno sa tiahne smerom von od konštrukcie.

Náklady na výmenu okenného rámu 

Rám, ktorý si vyberiete, je základom pre nové okno. Pri zvažovaní, aké okná kúpiť, musíte najskôr myslieť na rám, potom na sklo. 

Bežné materiály a ich výhody a nevýhody:

Plastový rám - nie je taký odolný alebo atraktívny ako drevo alebo hliník, ale plastové okná sa ľahko udržiavajú, sú dobre izolované a cenovo dostupné. 

Rám zo sklenených vlákien - skvelý izolátor; sklenené vlákno je silné a energeticky efektívne. Vyzerá podobne ako plast, ale je oveľa nákladnejšie. 

Hliníkový rám - hliník je moderný a veľmi odolný. Vedie však teplo, takže to nie je ideálna voľba pre chladnejšie podnebie. 

Kompozitný rám – je vyrobený z drevotrieskových dosiek a iných drevených materiálov, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom, nenáročné na údržbu a sú ekologické. 

Drevený rám – je veľmi odolný, energeticky efektívny no drahý. Drevo vyžaduje pravidelné lakovanie a údržbu, aby si zachovalo svoju funkciu a klasický vzhľad. 

Ako si môžem nájsť inštalatéra okien? 

Väščina z nás mení okná raz za život. Mali by ste teda výberu okna a skúseného inštalatéra venovať dostatočnú pozornosť. Rozhodovať by ste sa preto nemali len na základe cien, aj keď kvalita okien je veľmi dôležitá. Dôležitejšie je mať okná namontované správne a odborne. Lacnejšie okno namontované správne môže byť oveľa efektívnejšie ako nesprávne namontované okno vyššej kategórie. Tu prichádza na rad profesionál na montáž okien s odbornými znalosťami. Pred výberom je dobre si dohodnúť detaily vašej predstavy. Je napríklad vzhľad okna najvyššou prioritou, alebo preferujete skôr funkcie? Len čo objasníte svoje predstavy, môže profesionál odporučiť okno, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám, spolu s cenovým odhadom. Nové okná vám ušetria náklady za energie. Modernizácia okien s jednou tabuľou na nové dvojité okná zvyšuje energetickú účinnosť asi o 10% a tieto úspory energie sa časom zvyšujú. 

Hodnota nových okien pri ďalšom predaji

Prax ukazuje, že majitelia domov môžu pri predaji svojho domu získať späť značné percento nákladov na výmenu okien. Väčšina kupujúcich totiž vie o komplikáciách a nákladoch spojených s výmenou okien. Váš maklér bude môcť uvádzať v ponúkanej cene nové okná ako veľké plus. Je to určite projekt, ktorý stojí za zváženie a do ktorého sa oplatí investovať. 

Priemerné náklady na bežné okná rodinného domu môžu predstavovať od 1600 EUR a vyššie podľa počtu okien za celý dom. To zvyčajne zahŕňa prácu, povolenie a odvoz a likvidáciu všetkých existujúcich okien. Okná môžu vydržať od 20 do 30 rokov, v závislosti od kvality. Mnoho okien má záruky, ktoré môžu chrániť zákazníka 20 alebo 30 rokov. Niektoré spoločnosti zaručujú ochranu skla. Takže v podstate, ak sa okná z nejakého dôvodu rozbijú, nahradia ich. 

Ak už sa pustíte do výmeny okien, zvyčajne sa odporúča urobiť výmenu okien celého domu. U mnohých dodávateľov je tak možné získať lepšiu cenu. Okrem toho bude mať dom lepšiu energetickú úsporu, ak ich vymeníte všetky, a nie len niekoľko. Výmena okien zvyčajne ušetrí náklady na kúrenie a chladenie. Pri nákupe okien sa nemusíte nevyhnutne zameriavať na špičkovú značku, niekedy pomôžu i recenzie a pomocou nich si nájdete správneho dodávateľa, ktorý vám na produkte ušetrí peniaze.  

Zadajte dopyt ešte dnes a ponuky od skúsených poskytovateľov dostanete do pár minút. 

Aktualizované dňa: May 15, 2023