Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Montované domy cena

Hľadáte staviteľa na montované domy? V tejto kategórii máme 21 154 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Montované domy cena

Koľko stoja montované domy? Pri montovaných domoch často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, cenová ponuka, výroba jednotlivých modulov, montáž a servis. Ceny modulárnych domov sa pohybujú okolo 45tis - 90tis eur za dom. Najdrahšou položkou v rámci montovaných domoch zväčša býva montáž modulov pomocou ťažkej techniky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné povelenia, inžinierske siete, použitie prémiových materiálov, ktoré priemerne stoja 100-5.000 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 21 154 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: montované domy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Cena za: Montované domy

Priemerné ceny

Nízka cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vysoká cena87 890,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Kalkulačka

Cenník montovaných domov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu montovaných domov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii montované domy.

Montovaný dom s rozlohou 130 m2160000.0€ / kpl
Montovaný dom bez pozemku; 98m2 úžitková plocha; 6 izieb. V štandarde je zahrnuté: strecha vrátane krytiny, omietky, potery, odkvapový systém, elektrické vykurovanie, predpríprava na krb, rozvody vody, odpadu elektroinštalácia, bleskozvod, vyrovnanie terénu, vymaľovanie interiéru, obklady v kúpeľni, sanita, podlahy kombinácia laminátových parkiet a keramickej dlažby, Geberit, podomietkové nádržkové systémy na WC, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostný systém, plastové okná 6 komorový systém s izolačným trojsklom, exteriérové poplastované plechové parapety a interiérové z PVC, zásuvky a vypínače, pokládka zámkovej dlažby na chodniku od vstupnej brány po terasu a na mieste parkovacieho státia, oplotenie celého pozemku.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný dom s rozlohou 150 m2184000.0€ / kpl
Montovaný dom bez pozemku 150m2 úžitková plocha 7 izieb,V štandarde je zahrnuté: strecha vrátane krytiny, omietky, potery, odkvapový systém, elektrické vykurovanie, predpríprava na krb, rozvody vody, odpadu elektroinštalácia, bleskozvod, vyrovnanie terénu, vymaľovanie interiéru, obklady v kúpeľni, sanita, podlahy kombinácia laminátových parkiet a keramickej dlažby, Geberit, podomietkové nádržkové systémy na WC, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostný systém, plastové okná 6 komorový systém s izolačným trojsklom, exteriérové poplastované plechové parapety a interiérové z PVC, zásuvky a vypínače, pokládka zámkovej dlažby na chodniku od vstupnej brány po terasu a na mieste parkovacieho státia, oplotenie celého pozemku.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný dom s rozlohou 75 m292000.0€ / kpl
Montovaný dom bez pozemku 75m2 úžitková plocha 4 izieb,V štandarde je zahrnuté: strecha vrátane krytiny, omietky, potery, odkvapový systém, elektrické vykurovanie, predpríprava na krb, rozvody vody, odpadu elektroinštalácia, bleskozvod, vyrovnanie terénu, vymaľovanie interiéru, obklady v kúpeľni, sanita, podlahy kombinácia laminátových parkiet a keramickej dlažby, Geberit, podomietkové nádržkové systémy na WC, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostný systém, plastové okná 6 komorový systém s izolačným trojsklom, exteriérové poplastované plechové parapety a interiérové z PVC, zásuvky a vypínače, pokládka zámkovej dlažby na chodniku od vstupnej brány po terasu a na mieste parkovacieho státia, oplotenie celého pozemku.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný dom1224.5€ / m2
Montovaný dom bez pozemku V štandarde je zahrnuté: strecha vrátane krytiny, omietky, potery, odkvapový systém, elektrické vykurovanie, predpríprava na krb, rozvody vody, odpadu elektroinštalácia, bleskozvod, vyrovnanie terénu, vymaľovanie interiéru, obklady v kúpeľni, sanita, podlahy kombinácia laminátových parkiet a keramickej dlažby, Geberit, podomietkové nádržkové systémy na WC, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostný systém, plastové okná 6 komorový systém s izolačným trojsklom, exteriérové poplastované plechové parapety a interiérové z PVC, zásuvky a vypínače, pokládka zámkovej dlažby na chodniku od vstupnej brány po terasu a na mieste parkovacieho státia, oplotenie celého pozemku.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

NovostavbaKoľko stojí novostavba? Pri novostavbách často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie...
Zobraziť viac

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Montované domy

zburanie strechy a nadstavba domu z montovaných dielov realizacia samostatnej bytovej jednotky z vlastným vonkajšim schodiskom na starsom rodinnom...Zobraziť viac

zburanie strechy a nadstavba domu z montovaných dielov realizacia samostatnej bytovej jednotky z vlastným vonkajšim schodiskom na starsom rodinnom dome pôdorisu 10*10

Ľubomír K.
Pezinok
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové...Zobraziť viac

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo...Zobraziť viac

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Novostavba

Dobry deň, Hladame stavebnu firmu, realizatora rodinneho domu v Trnave. Predpokladane zacatie prac: marec/april 2022 Očakávame od stavebnej firmy/realizatora profesionalitu,...Zobraziť viac

Dobry deň, Hladame stavebnu firmu, realizatora rodinneho domu v Trnave. Predpokladane zacatie prac: marec/april 2022 Očakávame od stavebnej firmy/realizatora profesionalitu, dodrzanie casovej lehoty ale aj kvality nasho projektu a pravidelnu komunikáciu. Sme otvorení aj ciastkovym službam na rodinnom dome.

Samuel S.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Montovaná stavba nie je žiadnou novinkou. Montované domy sa aj na Slovensku tešia veľkej obľube. Uprostred dnešných rastúcich nákladov na bývanie a problémov životného prostredia však domy z panelov - alebo zostavenie konštrukcie z komponentov vyrobených mimo staveniska — naďalej ponúkajú lákavé možnosti.

Výrobcovia montovaných domov ponúkajú takéto domy lacnejšie, udržateľnejšie a rýchlejšie, než stavby tradičných domov. Čo však vlastne je montovaný dom, ako si takýto dom vybrať a aké parametre musí spĺňať? 

Panelové domy 

V tradičnej bytovej výstavbe sú domy stavané stena za stenou a kus po kúsku. Domy na mieru alebo špeciálne domy vo veľkých stavbách sa vyrábajú z drevených konštrukcií. To znamená, že tieto domy sú vyrábané priamo na stavenisku, nie v továrni. 
Montované domy sú, naopak, vyrobené z komponentov, ktoré sú skonštruované v továrni a potom prepravené na domáci pozemok, kde sa majú zmontovať.

Aké montované domy si môžete kúpiť?

  • Vyrobené domy - niekedy nazývané aj mobilné domy - sú pred dodaním postavené úplne mimo staveniska; sú to domy, ktoré vidíte cestovať po diaľnici na prívesnom vozíku s dvojnásobnou šírkou. Na stavbe sa nekoná žiadna výstavba a kvalita má tendenciu byť nižšia ako u iných typov domov.
  • Modulárne domy však zahŕňajú výrobu komponentov mimo lokality a následný prenos modulov na pozemok na finálnu inštaláciu. Každý modul má zvyčajne všetky základné vybavenie, ako napríklad inštalatérske práce, elektroinštalácie, dvere a skrinky - a zvyčajne môžete pripojiť viac modulov a vytvoriť si tak väčší dom.

Existujú tiež možnosti - panelové domy a domy so súpravami. Panelové domy sú vyrobené  z celých panelov alebo stien, ktoré sa potom prevedú na stavenisko. Vyžadujú si viac vnútorných dokončovacích prác, takže čas na stavbe je dlhší. Domy „súpravy“ môžu mať akýkoľvek tvar alebo veľkosť a sú ako prepracovaná polica z Ikey - kúsky sa vyrábajú a režú v továrni a potom sa dodávajú s inštrukciami na stavenisko pre stavbu.

Niektorí výrobcovia skombinujú vyššie uvedené kategórie. Výrobca montovaných dielov môže napríklad zmiešať moduly s obloženými stenami a vytvoriť tak konkrétny dizajn. Či už si vyberiete modulárny montovaný dom alebo stavebnicu, môžu sa líšiť veľkosťou a architektonickými štýlmi.

Sú montované domy cenovo dostupnejšie ako iné typy bývania?

Všeobecným pravidlom je, že montovaná stavba je v priemere lacnejšia ako murované domy s rozdielom až o 10 až 25 percent. Prečo? Hromadne vyrábané materiály na montážnej linke znižovali náklady, pretože továrne nakupovali zásoby vo veľkom. Cena práce je tiež nižšia, pretože nemusíte posielať stolárov, tesárov, murárov, inštalatérov a elektrikárov na jednotlivé staveniská. A rýchlejšia doba výstavby tiež šetrí peniaze.

Môžete očakávať, že zaplatíte počiatočné náklady a táto cena môže niekedy (ale nie vždy) zahŕňať interiérové zariadenie domu. Mali by ste venovať pozornosť tomu, či váš dom obsahuje spotrebiče, okná, podlahy, izoláciu, elektrické vedenie a dvere.
Pozor, cena panelového domu v skutočnosti nie je to, koľko tento dom bude kompletne stáť. Najprv musíte zaplatiť za pozemok na stavbu domu a tiež budete musieť počítať s testovaním pôdy, územným prieskumom, povoleniami a zapojením. Príprava miesta na stavbu môže byť v závislosti od krajiny buď relatívne malá, alebo veľmi nákladná -  montované balenia tiež zvyčajne neobsahujú základ.

Medzi ďalšie náklady môžu patriť terénne úpravy, príjazdové cesty, garáže a náklady na dokončenie domu miestnym dodávateľom alebo staviteľom. Všetky tieto výdavky sa líšia – v závislosti od toho, v akej lokalite pozemok kupujete. Cenovo dostupných dodávateľov alebo majstrov môžete pohodlne nájsť aj na Wilio. 

Ako dlho trvá stavba montovaného domu?

V závislosti od veľkosti a povrchovej úpravy panelového domu si môžete dom postaviť už za tri mesiace. Väčšina montovaných domov môže byť postavená do štyroch až šiestich mesiacov od začiatku až do konca. To je oveľa rýchlejšie, ako tradičné domy, ktorých výstavba je priemerne osem mesiacov, a na niektorých trhoch sa môže výstavba domov na mieru ťahať roky.

Prečo je jeho stavba až o 50 percent rýchlejšia? Stavba väčšiny dielov v továrni obmedzuje oneskorenie počasia, zvyšuje efektivitu výstavby a vytvára predvídateľné dodacie termíny. Tiež nemáte zmenené objednávky, ani toľko konfliktov pri plánovaní práce. 

Je panelový dom energeticky udržateľnejší než tradičné domy?

Panelový alebo montovaný dom sa všeobecne považuje za ekologickejší ako tradičné domy. Po prvé, proces montovanej stavby produkuje menej odpadu. Namiesto toho, aby veľa rôznych ľudí dodávalo materiály na miesto a produkovalo prebytočné drevo, dlaždice a odpadky, sú továrne efektívnejšie. Montované spoločnosti tiež s väčšou pravdepodobnosťou opätovne použijú alebo recyklujú svoj odpad v továrni.

Domy a súčasti vyrobené v továrni môžu mať tiež tesnejšie švy, čo zvyšuje efektívnosť kúrenia a klimatizácie. A montované spoločnosti sú viac zamerané na ekologicky zamerané balíčky ako mnoho špecializovaných domácich majstrov; väčšina montovaných spoločností ponúka energeticky účinné spotrebiče, zatiaľ čo niektoré obsahujú udržateľné materiály (napríklad: bambusové podlahy) a doplnkové vybavenie, ako sú solárne panely a systémy na zachytávanie dažďovej vody.

A v ére narastajúcich výziev v oblasti podnebia má prefabrikovaná konštrukcia vďaka svojej odolnosti ďalší dôležitý význam. Pretože montované domy musia vydržať prepravu nákladným autom, sú často konštrukčne pevnejšie ako obytné domy, čo je zásadné plus v regiónoch náchylných na horšie poveternostné podmienky.

Môžete si prispôsobiť montovaný dom?

Áno! V závislosti od spoločnosti, ktorú si vyberiete, existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete prispôsobiť svoj montovaný dom. Väčšina staviteľov ponúka rôzne dokončovacie balíčky alebo vylepšenia a niektoré umožnia rôzne konfigurácie rozloženia, ale pozor, tieto zmeny by mohli zvýšiť cenu vášho domu.