Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nízkoenergetické domy cena

Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy? V tejto kategórii máme 21 185 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 985 profesionálov na Slovensku

73 690 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Nízkoenergetické domy cena

Koľko stoja nízkoenergetické domy? Pri nízkoenergetických domoch často poskytujeme tieto služby: návrh a vizualizácia, cenová ponuka, konzultácia, výroba jednotlivých prvkov, montáž a servis. Ceny domov s nízkou energetickou náročnoťou sa pohybujú okolo 45tis - 90tis eur za dom. Najdrahšou položkou v rámci nízkoenergetických domov zväčša býva montáž domu pomocou ťažkej techniky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné povolenie, zapojenie do siete, náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 200-5.000 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 21 185 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: nízkoenergetické domy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy

29 985 profesionálov na Slovensku

73 690 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Cena za: Nízkoenergetické domy

Priemerné ceny

Nízka cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vysoká cena87 890,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Kalkulačka

Cenník nízkoenergetických domov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu nízkoenergetických domov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii nízkoenergetické domy.

Nízkoenergetický dom s rozlohou 66 m293200.0€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 66 m2 bez pozemku. Dispozícia: 3 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom s rozlohou 50 m270652.0€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 50 m2 bez pozemku. Dispozícia: 2 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom s rozlohou 35 m249456.0€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 35 m2 bez pozemku. Dispozícia: 2 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom1413.0€ / m2
Nízkoenergetický dom. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

NovostavbaKoľko stojí novostavba? Pri novostavbách často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie...
Zobraziť viac

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Nízkoenergetické domy

Hľadám zhotoviteľa na stavbu 5x murovaný dvojpodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, v štandarde holodom, s pripojením na inžinierske siete....Zobraziť viac

Hľadám zhotoviteľa na stavbu 5x murovaný dvojpodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, v štandarde holodom, s pripojením na inžinierske siete. Dôraz na kvalitné spracovanie detailov a vzduchovú neprievzdušnosť obvodových konštrukcií.

Lubos C.
Lutila
Nízkoenergetické domy

Stavba domu, od základov. Mám záujem o vypracovanie cenovej ponuky jednotlivých častí domu (základy, strecha....)

Lenka B.
Nová Ves nad Žitavou
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové...Zobraziť viac

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo...Zobraziť viac

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Novostavba

Dobry deň, Hladame stavebnu firmu, realizatora rodinneho domu v Trnave. Predpokladane zacatie prac: marec/april 2022 Očakávame od stavebnej firmy/realizatora profesionalitu,...Zobraziť viac

Dobry deň, Hladame stavebnu firmu, realizatora rodinneho domu v Trnave. Predpokladane zacatie prac: marec/april 2022 Očakávame od stavebnej firmy/realizatora profesionalitu, dodrzanie casovej lehoty ale aj kvality nasho projektu a pravidelnu komunikáciu. Sme otvorení aj ciastkovym službam na rodinnom dome.

Samuel S.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Aj napriek tomu, že výstavba energeticky efektívnych a vysokovýkonných domácností s nulovou spotrebou energie je o niečo nákladnejšia, akékoľvek ďalšie náklady sa dajú znížiť na minimum pomocou rozumnej stratégie. To pomôže zabezpečiť, aby domy s nulovou spotrebou energie boli cenovo dostupné a nákladovo porovnateľné s podobne veľkými bežnými domami postavenými na kľúč. Aj keď domy s nulovou spotrebou energie stoja o 5 až 10 % viac ako tie štandardné, ich vlastníctvo vás bude v konečnom dôsledku stáť oveľa menej.

Ako navrhnúť a postaviť cenovo dostupné domy s nulovou energiou

Ak si môžete dovoliť nový dom, takmer s istotou si môžete dovoliť i nízkoenergetický dom. Domy s nulovou spotrebou energiou môžu mať povesť príliš drahých pre bežných ľudí, ale nie je to úplne pravda. Zlepšenie výkonu plášťa budovy, izolácie a vykurovacie zariadenia potrebné na dosiahnutie stavu „nulovej spotreby energie“ zvyšujú ceny domov iba o 4 %.

Pridaním solárnych fotovoltických panelov potrebných na výrobu všetkej energie potrebnej pre energeticky efektívnu budovu stúpne celkové zvýšenie ceny iba o 8 %. Táto mierne vyššia nákupná cena sa významne vráti v budúcich úsporách energie a premietne sa do oveľa nižších účtov za energiu, ako by ste platili pri bežných štandardných domoch. 

Návratnosť investícií

Existuje staré investičné príslovie: „Musíte zarobiť peniaze, aby ste zarobili peniaze.“ Toto uvažovanie môžete obrazne použiť na konštrukciu domu s nulovou spotrebou energie. 

Pri investovaní peňazí do nízkoenergetického domu už vopred získate celý rad výnosov v podobe nižších nákladov na energiu. Podniky hodnotia túto investíciu výpočtom návratnosti investícií alebo vnútornej návratnosti. Domy s nulovou energiou sú spoľahlivou finančnou investíciou s výhodami, ktoré sa začínajú v okamihu, keď kupujúci dostane kľúče od domu.

Stratégie pre výstavbu cenovo dostupných domov s nulovou energiou

  1. Vyberte nákladovo najefektívnejšie techniky, materiály a výrobky.
  2. Nadizajnujte si menší, ale priestrannejší dom. Jedným zo spôsobov, ako vyrovnať všetky náklady, je zmenšiť ho. Navrhnite a postavte si menší dom, v ktorom sa bude žiť priestrannejšie a efektívnejšie.
  3. Využite množstvo dostupných finančných stimulov, ktoré vám pomôžu vyrovnať náklady na tieto vysokovýkonné konštrukcie. V niektorých krajinách sú k dispozícii aj príspevky na technológie.
  4. Pri výbere zariadenia a spotrebičov porovnávajte. Vyberte si napríklad pracovné dosky, ktoré sú veľmi atraktívne, ale napriek tomu oveľa lacnejšie – napríklad žula alebo mramor. Dokončenie interiéru je drahé a predstavuje veľké percento dodatočných nákladov domu. Z dlhodobého hľadiska sa dajú prípadné povrchové úpravy zariadenia vymeniť, zatiaľ čo konštrukčné prvky ovplyvňujúce energetickú hospodárnosť domu vydržia po celý čas životnosti domácnosti.
  5. Zvážte ponuku prenájmu solárneho FV systému s cieľom znížiť počiatočné náklady.
  6. Nemusíte namontovať všetko ihneď. Zvážte, čo chcete mať vo svojom nízkoenergetickom dome, vybudujte všetky potrebné rozvody a napríklad slnečné kolektory alebo fotovoltické panely môžete dopojiť i neskôr, keď budete mať na to pripravené ďalšie financie.
  7. Zaistite, aby hodnota domu bola v pomere so všetkými energetickými vylepšeniami.

Stavitelia a dizajnéri vynakladajú všetko úsilie, aby uviedli na trh nové techniky budovania a nové technológie, vďaka ktorým budú tieto domácnosti ešte dostupnejšie. Hromadné masívne využívanie technológií bude znižovať ceny i naďalej, tak ako to vidíme pri LED žiarovkách, solárnych paneloch alebo v podstate pri každej, kedysi novej technológii.

Vyššia hodnota pri ďalšom predaji

Ďalším dôvodom, prečo sú domy s nulovou energiou dostupné, je to, že sú pozitívnou investíciou. Nielenže si zachovávajú svoju hodnotu, pretože sú postavené podľa štandardov budúcnosti, ale majú aj vyššiu hodnotu pri ďalšom predaji ako podobné domy postavené klasickým spôsobom na kľúč. Kupujúci čoraz viac vyhľadávajú domy, ktoré sú vzduchotesné a dobre izolované, s nízkymi účtami za energiu.

Realitní makléri čoraz častejšie zisťujú, že vlastnosti energetickej účinnosti pozitívne ovplyvňujú hodnotu domu. 27 % potenciálnych kupcov tvrdí, že „hľadanie ekologickejšieho a energeticky efektívnejšieho domu je významným dôvodom, prečo chcú nový domov“.

Viac ako 60 % ekologických staviteľov uviedlo, že ich zákazníci sú ochotní zaplatiť v priemere o 6 % viac za domy, ktoré sú energeticky efektívne. Kupujúci boli v priemere ochotní uhradiť o 5 % viac za dom so zeleným štítkom za predpokladu, že zelený štítok znamená aj skutočné úspory energie.

Opatrenia na zabezpečenie vysokého stupňa energetickej účinnosti, napríklad tie, ktoré sa nachádzajú v domoch s nulovou spotrebou energie, ovplyvňujú kupujúcich a zvyšujú potrebu vlastniť takéto domy a neriešiť priveľmi ich ceny, čo z nich robí hodnotnejšie aktívum ako podobné domy postavené na kľúč.

Po minimalizácii rozdielov nákladov budú domácnosti s nulovou energiou stáť v budúcnosti jednoznačne oveľa menej, čo ich urobí cenovo dostupnými pre každého kupujúceho. A tieto vysokovýkonné domy zostanú navždy dostupné, pretože budú mať nulové náklady na energiu bez ohľadu na to, aká bude v budúcnosti cena fosílnych palív a elektriny.