Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Nízkoenergetické domy cena

Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy? V tejto kategórii máme množstvo staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 294 profesionálov na Slovensku
89 936 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Nízkoenergetické domy cena

Koľko stoja nízkoenergetické domy? Pri nízkoenergetických domoch často poskytujeme tieto služby: návrh a vizualizácia, cenová ponuka, konzultácia, výroba jednotlivých prvkov, montáž a servis. Ceny domov s nízkou energetickou náročnoťou sa pohybujú okolo 45tis - 90tis eur za dom. Najdrahšou položkou v rámci nízkoenergetických domov zväčša býva montáž domu pomocou ťažkej techniky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné povolenie, zapojenie do siete, náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 200-5.000 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: nízkoenergetické domy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 294 profesionálov na Slovensku
89 936 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Nízkoenergetické domyPriemerné ceny

Nižšia cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vyššia cena87 890,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník nízkoenergetických domov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu nízkoenergetických domov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii nízkoenergetické domy.

Nízkoenergetický dom s rozlohou 66 m293 200,00€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 66 m2 bez pozemku. Dispozícia: 3 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom s rozlohou 50 m270 652,00€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 50 m2 bez pozemku. Dispozícia: 2 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom s rozlohou 35 m249 456,00€ / kpl
Nízkoenergetický dom s úžitkovou plochou 35 m2 bez pozemku. Dispozícia: 2 izby. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Nízkoenergetický dom1 413,00€ / m2
Nízkoenergetický dom. Kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácie, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady, sanita, kúrenie, vchodové dvere a okná.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
NovostavbaKoľko stojí novostavba? Pri novostavbách často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Nízkoenergetické domy

Hľadám zhotoviteľa na stavbu 5x murovaný dvojpodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, v štandarde holodom, s pripojením na inžinierske siete. Dôraz na kvalitné spracovanie detailov a vzduchovú neprievzdušnosť obvodových konštrukcií.

Lubos C.
Lutila
Nízkoenergetické domy

Stavba domu, od základov. Mám záujem o vypracovanie cenovej ponuky jednotlivých častí domu (základy, strecha....)

Lenka B.
Nová Ves nad Žitavou
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

I am looking for a person who can finish the interior, bathroom, and electrical work. Preferably someone who can do all three. I am a native English speaker who prefers a contractor to be able to conversate in English about the project's progress. I would like a quote before work is started. Here are some of the main projects -complete plaster on two door frames for sliding doors -Installing door frames & doors (four swivels, two sliding) - Install baseboard -Install (2) toilets -install (2) Bathroom Sinks -install (1) Glass shower wall -Move the (2)power plug location kitchen area

Andre T.
Drienovská Nová Ves
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Vymurovamie obvodovych stien , material Ytong , 2 podlazia . Miesto Bratislava -Cunovo. Termin cca. koniec septembra .

Jozef J.
Bratislavský kraj
Novostavba

Dobry den Treba mi vymalovat izbu z ruzovej farby na bielo a obyvacku na bielo povodna oranzova farba. Miesto prace Nitra

Tatiana Z.
Nitra
Novostavba

Hľadám murára na postavenie garáže 5x4. Porfix 30 . Iba obvodové múry. Poprosím cenu za celok. ĎAKUJEM

Mario D.
Chorvátsky Grob
Novostavba

Hladame skusenu a spolahlivu stavebnu firmu alebo partu sikovnych chlapov s bohatymi skusenostami na vystavbu 4x rovnakeho typu RD - bungalov s plochou do 120 m2, v Luziankach pri NR. Vystavba sa bude realizovat do stadia holodom. Zaciatok vystavby koniec roka 2022.

Juraj Š.
Lužianky
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Novostavba

Potrebujem urobiť obklady, dlažby, cca 200m2, izby, kúpeľky,...okrem toho omietky v pivniciach, časť na prízemí. Osobne by sme si to vedeli prejsť.

Michal M.
Dolný Hričov
Novostavba

Dobry den, potrebujeme pre porovnanie nacenit novostavbu z ineho materialu ako je v projekte. Podla projektu je to drevostavba a potrebovali by sme nacenit realizaciu z palenej tehly + izolacia. Dakujem.

Martin S.
Pernek
Novostavba

Hladame dlhorocnu stavebnu firmu iba s pozitivnymi referenciami, ktora by nam postavila co najskor RD do max.3 mesiacov. Stavebne povolenie mame. Cenovu ponuku podla vykazu vymeru chceme dostat na 1, stavba holodom 2, stavba na kluc + oplotenie.

Kika V.
Námestovo
Novostavba

hladam stolara, ktory vyrobi dosku pod umyvadlo do kupelni, priblizna dlzka 100 cm, resp. vid skrinka na obrazku

Miška K.
Bratislava
Novostavba

Hruba stavba bungalow, zastavana plocha 280m2, zakladove pasy so zakladovou platnou, obvodove mury porfix 250x500, hrubka 300mm, priečky hrubka 150mm, strop monolit.

Radovan M.
Krásno nad Kysucou
Novostavba

Potrebujem vyvŕtanie diery na odvod vzduchu z digestora o priemere 150mm. Ide o novostavbu rodinného domu v obci Podhorany pri Nitre, Ytong 300mm a zateplenie 200mm. Tiež by som potreboval osadiť a zaizolovať potrubie, spätnú klapku a vonkajšiu výfukovú mriežku.

profile image
Lambert K.
Nitra
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Aj napriek tomu, že výstavba energeticky efektívnych a vysokovýkonných domácností s nulovou spotrebou energie je o niečo nákladnejšia, akékoľvek ďalšie náklady sa dajú znížiť na minimum pomocou rozumnej stratégie. To pomôže zabezpečiť, aby domy s nulovou spotrebou energie boli cenovo dostupné a nákladovo porovnateľné s podobne veľkými bežnými domami postavenými na kľúč. Aj keď domy s nulovou spotrebou energie stoja o 5 až 10 % viac ako tie štandardné, ich vlastníctvo vás bude v konečnom dôsledku stáť oveľa menej.

Ako navrhnúť a postaviť cenovo dostupné domy s nulovou energiou

Ak si môžete dovoliť nový dom, takmer s istotou si môžete dovoliť i nízkoenergetický dom. Domy s nulovou spotrebou energiou môžu mať povesť príliš drahých pre bežných ľudí, ale nie je to úplne pravda. Zlepšenie výkonu plášťa budovy, izolácie a vykurovacie zariadenia potrebné na dosiahnutie stavu „nulovej spotreby energie“ zvyšujú ceny domov iba o 4 %.

Pridaním solárnych fotovoltických panelov potrebných na výrobu všetkej energie potrebnej pre energeticky efektívnu budovu stúpne celkové zvýšenie ceny iba o 8 %. Táto mierne vyššia nákupná cena sa významne vráti v budúcich úsporách energie a premietne sa do oveľa nižších účtov za energiu, ako by ste platili pri bežných štandardných domoch. 

Návratnosť investícií

Existuje staré investičné príslovie: „Musíte zarobiť peniaze, aby ste zarobili peniaze.“ Toto uvažovanie môžete obrazne použiť na konštrukciu domu s nulovou spotrebou energie. 

Pri investovaní peňazí do nízkoenergetického domu už vopred získate celý rad výnosov v podobe nižších nákladov na energiu. Podniky hodnotia túto investíciu výpočtom návratnosti investícií alebo vnútornej návratnosti. Domy s nulovou energiou sú spoľahlivou finančnou investíciou s výhodami, ktoré sa začínajú v okamihu, keď kupujúci dostane kľúče od domu.

Stratégie pre výstavbu cenovo dostupných domov s nulovou energiou

  1. Vyberte nákladovo najefektívnejšie techniky, materiály a výrobky.
  2. Nadizajnujte si menší, ale priestrannejší dom. Jedným zo spôsobov, ako vyrovnať všetky náklady, je zmenšiť ho. Navrhnite a postavte si menší dom, v ktorom sa bude žiť priestrannejšie a efektívnejšie.
  3. Využite množstvo dostupných finančných stimulov, ktoré vám pomôžu vyrovnať náklady na tieto vysokovýkonné konštrukcie. V niektorých krajinách sú k dispozícii aj príspevky na technológie.
  4. Pri výbere zariadenia a spotrebičov porovnávajte. Vyberte si napríklad pracovné dosky, ktoré sú veľmi atraktívne, ale napriek tomu oveľa lacnejšie – napríklad žula alebo mramor. Dokončenie interiéru je drahé a predstavuje veľké percento dodatočných nákladov domu. Z dlhodobého hľadiska sa dajú prípadné povrchové úpravy zariadenia vymeniť, zatiaľ čo konštrukčné prvky ovplyvňujúce energetickú hospodárnosť domu vydržia po celý čas životnosti domácnosti.
  5. Zvážte ponuku prenájmu solárneho FV systému s cieľom znížiť počiatočné náklady.
  6. Nemusíte namontovať všetko ihneď. Zvážte, čo chcete mať vo svojom nízkoenergetickom dome, vybudujte všetky potrebné rozvody a napríklad slnečné kolektory alebo fotovoltické panely môžete dopojiť i neskôr, keď budete mať na to pripravené ďalšie financie.
  7. Zaistite, aby hodnota domu bola v pomere so všetkými energetickými vylepšeniami.

Stavitelia a dizajnéri vynakladajú všetko úsilie, aby uviedli na trh nové techniky budovania a nové technológie, vďaka ktorým budú tieto domácnosti ešte dostupnejšie. Hromadné masívne využívanie technológií bude znižovať ceny i naďalej, tak ako to vidíme pri LED žiarovkách, solárnych paneloch alebo v podstate pri každej, kedysi novej technológii.

Vyššia hodnota pri ďalšom predaji

Ďalším dôvodom, prečo sú domy s nulovou energiou dostupné, je to, že sú pozitívnou investíciou. Nielenže si zachovávajú svoju hodnotu, pretože sú postavené podľa štandardov budúcnosti, ale majú aj vyššiu hodnotu pri ďalšom predaji ako podobné domy postavené klasickým spôsobom na kľúč. Kupujúci čoraz viac vyhľadávajú domy, ktoré sú vzduchotesné a dobre izolované, s nízkymi účtami za energiu.

Realitní makléri čoraz častejšie zisťujú, že vlastnosti energetickej účinnosti pozitívne ovplyvňujú hodnotu domu. 27 % potenciálnych kupcov tvrdí, že „hľadanie ekologickejšieho a energeticky efektívnejšieho domu je významným dôvodom, prečo chcú nový domov“.

Viac ako 60 % ekologických staviteľov uviedlo, že ich zákazníci sú ochotní zaplatiť v priemere o 6 % viac za domy, ktoré sú energeticky efektívne. Kupujúci boli v priemere ochotní uhradiť o 5 % viac za dom so zeleným štítkom za predpokladu, že zelený štítok znamená aj skutočné úspory energie.

Opatrenia na zabezpečenie vysokého stupňa energetickej účinnosti, napríklad tie, ktoré sa nachádzajú v domoch s nulovou spotrebou energie, ovplyvňujú kupujúcich a zvyšujú potrebu vlastniť takéto domy a neriešiť priveľmi ich ceny, čo z nich robí hodnotnejšie aktívum ako podobné domy postavené na kľúč.

Po minimalizácii rozdielov nákladov budú domácnosti s nulovou energiou stáť v budúcnosti jednoznačne oveľa menej, čo ich urobí cenovo dostupnými pre každého kupujúceho. A tieto vysokovýkonné domy zostanú navždy dostupné, pretože budú mať nulové náklady na energiu bez ohľadu na to, aká bude v budúcnosti cena fosílnych palív a elektriny. 
 

Aktualizované dňa: May 15, 2023