Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Odkvapy
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 471 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Odkvapy cena

Koľko stoja odkvapy? Pri odkvapoch často poskytujeme tieto služby: výroba a montáž odkapov a príslušenstva. Ceny odkvapových systémov sa pohybujú okolo 4-6 eur za bežnú jednotku. Najdrahšou položkou v rámci odkvapov zväčša býva sada odkvapových zvodov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náradie, systém ukotvenia, náklady na dopravu a drobné opravy, ktoré priemerne stoja 10-35 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: odkvapy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník odkvapov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu odkvapov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii odkvapy.

Doplnky ku keramickej krytine - odkvap z odkvapového AL plechu8,58€ / m
Doplnky ku keramickej krytine - odkvap z odkvapového hliníkového plechu pod keramickú krytinu.
Spolu
m
Zadať dopyt
Doplnky k betónovej krytine - odkvapová hrana14,47€ / m
Doplnky k betónovej krytine - odkvapová hrana pre plochú krytinu.
Spolu
m
Zadať dopyt
Žľaby z pozinkovaného farbeného PZf plechu31,50€ / m
Žľaby z pozinkovaného farbeného PZf plechu hrúbky 0,6 mm, vrátane hákov, čiel, rohov a dilatácií (pododkvapové štvorhranné so šírkou 330 mm).
Spolu
m
Zadať dopyt
Žľaby z pozinkovaného farbeného PZf plechu36,24€ / m
Žľaby z pozinkovaného farbeného PZf plechu hrúbky 0,6 mm, vrátane hákov, čiel, rohov a dilatácií (pododkvapové štvorhranné so šírkou 330 mm).
Spolu
m
Zadať dopyt
Montáž strešných odvodňovacích žľabov4,41€ / bm
Pripevnenie žľabových hákov, montáž žľabových čiel, vytvorenie vyústenia žľabu, osadenie žľabu do hákov, pripevnenie objímok zvodu, pripojenie žľabových rohov a kútov.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Klampiar, KlampiarstvoKoľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Odkvapy

Odkvapove systemy su v zlom uhle, radi by sme ich vyspadovali. Jeden zvod je na vymenu, je pomliazdeny. Nieje to nic narocne len to potrebuje niekoho kto sa v tom vyzna.

Ondrej D.
Bratislava
Odkvapy

Potrebujem upravit 2 odkvapové ríny, aby sa dala zbierať dažďová voda a v prípade, že bude sud plný, voda opäť odtekala.

Daniela E.
Blatné
Odkvapy

Potrebujeme odstranit stare odkvapy a nasadit nove na 14 metroch rovnej strechy, lahka rychla praca.Nove odkvapy pripravene,nasadenie do povodnych hakov.

Peter K.
Zvolen
Odkvapy

- vyvŕtanie otvoru v odkvape pre odvod dažďovej vody do suda - kontrola, resp. vyčistenie odkvapov od lístia, šišiek

Zdena K.
Banskobystrický kraj
Odkvapy

Potreboval by som vymenit dazdove zvody komplet. Momentalne su zle vyspadovane, dlzka cca 30m. A 4x zvod. Lesenie, alebo plosinu zabezpecim.

frantisek t.
Stupava
Odkvapy

Vo vyske cca 4,5 m sa odpojila odkvapova rura od vyustenia zlabu na streche. Potrebujem len ju znovu pripojit a zasrubovat, aby nevyskocila. Porosim cenovu ponuku na mail: . Je to v BA. Dakujem

Zuzana P.
Bratislava
Odkvapy

Hľadám klampiara na výmenu pozink odkvapového systému za plastový na RD. Lokalita Beňuš/Braväcovo/Brezno.

Jana N.
Beňuš
Odkvapy

Dobrý deň, mal by som záujem o inštaláciu ochranného pletiva proti hlodavcom pod odkvapovú rynu. Jedná sa o bungalov s rovnou strechou (vaznikovy krov). Na dlhšej strane domu je odkvapova ryna, za ktorou je odvetravacia medzera. Túto medzeru majstri pri stavbe domu vyplnili len penou, takže už tretí rok máme cez zimu problémy s myšami, ktoré penu vyhryzli a teraz behajú nad sadrokartón (je ich počuť, keď človek vytiahne bodové svetlo, niekedy nájde aj výkaly). Potrebovali by sme dať dole rynu, na medzeru dať kovové pletivo/sieťku (dáva sa aj umelá, no keďže myši sú už vnútri, chceme kovovú) a nahodiť naspäť ryny. Dĺžka ryny je cca 12 metrov.

Martin T.
Kostolište
Odkvapy

výmena žľabov a odkvapov, montáž parapetov, inštalácia vsakovacích nádrží, zvedenie do drenážnych vsakovacích nádrží, obhliadka nutná, cena po obhliadke

Daniel J.
Bratislavský kraj
Odkvapy

Potreboval by som opraviť vyspádovanie pozinkovaného plechového žľabu na dome (cca 14 m) a zatmeliť spoj, cez ktorý kvapká stojaca voda v mieste zlého vyspádovania. Zároveň výrobu a montáž plechového lemovania / lamely na hranu balkóna, cca 1,5 m.

profile image
Peter M.
Ivanka pri Dunaji
Odkvapy

Dobry den, hladame niekoho kto by nam na rodinnom dome vycistil a opravil odkvapy. Dom sa nachadza 20min od Kosic. Bolo by fajn keby ste mali vlastne naradie na tuto cinnost (rebrik, atd) dakujeme :)

Martina M.
Blažice
Odkvapy

Potrebujeme odstrániť staré riny a zvody a nasadiť nové na 25metroch strechy, Nasadenie do pôvodných hakov.Material treba dodať. Obec Nitrianske Rudno

Janka S.
Liešťany
Odkvapy

Dobrý deň, potreboval by som dokončiť odkvapy a to 3x ryna zo strechy smerom k zemi, a 1x odkvap cca. 6 m dĺžka. Čaňa

Martin S.
Čaňa
Odkvapy

Výmena odkvapov na dvoch objektoch. 1. Záhradná chata - MČ Košice-Sever výmena odkvapov na dvoch stranách strechy s dĺžkou cca 2 x 10 m so zaústením do zbernej nádoby. 2. Rekreačná chata - MČ Košice-Sever (Suchá dolina) výmena odkvapov s dĺžkou cca 10 m so zvodom do zbernej nádoby. Odkvapy sú vo výške do 3 metrov.

Richard H.
Košický kraj
Odkvapy

Odkvapy vyspádovanie a montáž ochrannej mriežky do žlabov na rodinnom dome.kontrola zvodov.Dom Limbach

Alena K.
Limbach
Odkvapy

Dobrý deň, na odkvape sa mi prederavil spoj a začal kvapkat. Ak by to bolo možné opraviť, bolo by to super. Ak bude treba vymeniť tak by som požiadala i výmenu,tak , či tak to treba vidieť.

Andrea K.
Banskobystrický kraj
Odkvapy

Dobrý deň, prosím o ponuky na chybne nainštalovanie odkvapov, na niektorých častiach kvapkaju ryny, zrejme bude nutné doplnenie odkvapov, izolovanie strechy. Momentálne zateka do stien. Vopred ďakujem

Petra P.
Trnavský kraj
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí oprava žľabu?

Poškodené odkvapy môžu viesť k veľkým problémom – pretrvávajúce priesaky môžu privádzať vodu na murivo vášho domu, čo je častou príčinou prenikania vlhkosti. Poškodenie odkvapov je bežné najmä po zlom počasí. Silný vietor a búrky môžu pri daždi spôsobiť uvoľnenie a zatekanie odkvapov.
Ak sa obávate o odkvapy vo svojom dome, môžete si najať špecialistu na odkvapové žľaby, ktorý ich skontroluje a vykoná prípadné opravy. 

Náklady na opravu odkvapov

Vystavenie poveternostným vplyvom môže viesť k tomu, že váš odkvapový žľab bude mať veľa rôznych problémov, či už praskne alebo sa zdeformuje, uvoľní sa z držiakov, ktoré ho držia na mieste, alebo zlyhá na spoji alebo konci.

Ceny za opravu odkvapov budú závisieť od toho, čo presne sa pokazilo. Jednotlivé komponenty odkvapových žľabov, ako sú zarážky (polkruhové tvarované kusy, ktoré utesňujú koniec odkvapového žľabu), sú lacné a stoje približne 1 euro. Väčšie náklady sú však spojené s prácou potrebnou na ich opravu. Špecialista na odkvapové žľaby si môže účtovať približne 120 € za dennú sadzbu, ale oprava koncovky z PVC je jednoduchá práca, ktorú možno vykonať za menej ako 30 minút. Dokopy môže takáto rýchla oprava stáť u odborníka okolo 50 eur. Cena bude podobná za opravu držiaka. Ak je potrebné zoradiť viacero žľabov, zvýši sa tým veľkosť úlohy a podľa toho sa odvíja aj cena.

Ak máte čo do činenia s liatinovými odkvapovými žľabmi a nie s PVC, potom sa tieto ceny môžu ešte zvýšiť.

Majte na pamäti, že ak sú poškodené podhľady vášho domu – napríklad ak drevo hnije a spôsobuje uvoľnenie držiakov – budete musieť vymeniť podhľady aj odkvapy. Nemá zmysel pripevňovať nový odkvap na zhnité drevo. 

Náklady na opravu zvodového potrubia sú ocenené podobne ako pri opravách odkvapov.

Náklady na výmenu odkvapov

Keď sa odkvapový žľab zdeformuje alebo praskne, môže byť potrebné ho vymeniť. Pri výmene žľabu možno cenu odhadnúť na základe dĺžky, ktorú je potrebné vymeniť. Základné plastové odkvapy zvyčajne na približne 30 € za meter. Liatinové odkvapy budú stáť viac ako 50 až 70 € za meter. Náklady na výmenu zvodového potrubia sú podobné.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023