Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Omietky cena

Hľadáte omietkára na omietky? V tejto kategórii máme množstvo omietkárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 306 profesionálov na Slovensku
90 033 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Omietky cena

Koľko stoja omietky? Pri omietkach často poskytujeme tieto služby: zameranie a výpočet potrebného množstva, predaj, služby spojené s nanášaním omietky. Ceny malty na omietanie povrchu múrov sa pohybujú okolo 1,50-7 eur za kilogram. Najdrahšou položkou v rámci omietok zväčša bývajú strojom nanášané omietky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: špachtľa, valček, štetce, vedro, dekoratívne prvky, ktoré priemerne stoja 5-40 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: omietky cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 306 profesionálov na Slovensku
90 033 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: OmietkyPriemerné ceny

Nižšia cena1,50 €/kg
Priemerná cena2,60 €/kg
Vyššia cena5,00 €/kg
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník omietok

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu omietok pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii omietky.

Štuková omietka6,50€ / m2
Jemná štuková omietka, sivej farby s hladenou štruktúrou, veľkosť zrna 0,6 mm. Nanáša sa vždy na vyzretú podkladovú vápennocementovú omietku. Pre hrúbky 3 - 5 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Strojové vápenno-cementové omietky8,50€ / m2
Strojová vápanno-cementová omietka v hrúbke vrstvy 1 cm. V cene sú započítané okenné a rohové profily, drevené debnenie dverných otvorov.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Strojové sadrové omietky12,70€ / m2
Penetrácia regulátorom nasiakavosti, zakrývanie okien, dverí a garážových brán.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Odstránenie nesúdržných omietok3,50€ / m2
Odstránenie nesúdržných častí nasucho, resp. tlakovou vodou s následným vysušením podkladu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Jadrová omietka pre viacvrstvové omietkové systémy6,00€ / m2
Omietanie všetkých klasických stavebných materiálov – vytváranie podkladu pod štukové aušľachtilé omietky alebo pod keramické obklady
Spolu
m2
Zadať dopyt
Úprava ostení - špalety okolo okien6,00€ / m2
Úprava špaliet okolo okien suchými omietkovými zmesami
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podbitie presahu strechy na finalizáciu tenkovrstvovou omietkou8,00€ / bm
OSB dosky, alebo iné aglomerované plošné stavebné materiály, na ktoré sa nalepí doskový polystyrén a spevní sa vrstvou lepidla s vnorenou sklotextilnou sieťkou, napenetruje a upraví finálnou vrstvou tenkovrstvovej omietky s farebným odtieňom korešpondujúcim s omietkou fasády.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Aplikácia šťukovej omietky stien a stropov3,85€ / m2
Príprava podkladu na štukovanie - aplikácia penetračného náteru. Nanesenie štukovej omietky pomocou hladiacej lyžice, vyhladenie steny hladidlom, nanesenie druhej vrtsvy štukovej omietky, dohladenie.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
BrizolitKoľko stojí brizolit? Pri brizolite často poskytujeme tieto služby: miešanie a nanášanie...
FasádaKoľko stojí fasádna omietka? Pri fasádnej omietke často poskytujeme tieto služby: výpočet...
Sadrová omietkaKoľko stojí sadrová omietka? Pri sadrovej omietke často poskytujeme tieto služby: príprava...
Sanácia murivaKoľko stojí sanačná omietka? Pri sanačnej omietke často poskytujeme tieto služby: diagnostika...
Strojové omietkyKoľko stoja strojové omietky? Pri strojových omietkach často poskytujeme tieto služby: obhliadka...
Vápenno-cementová omietkaKoľko stojí vápenno-cementová omietka? Pri vápenno-cementovej omietke často poskytujeme tieto služby: úprava...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Omietky

Dobrý deň, potrebovali by sme natiahnuť novú omietku v rodinnom dome, spolu je to cca 100m2 stien a 40m2 stropu. Potrebovali by sme to čím skôr. Ďakujem a prajem vam pekný deň

Zuzana B.
Bratislavský kraj
Omietky

Hľadám veľmi súrne dvoch majstrov na presieťkovanie a natiahnutie jemnej omietky (feinputz) dvojizbového bytu v Bratislava Rača rozloha 54 m2. Ide o pôvodný tehlový byt, staré nátery sú zbrúsené a ośkrabané na pôvodnú omietku. Práce je možné začať ihneď.

Jozef J.
Bratislavský kraj
Omietky

Odstránenie starej vápenocementovej omietky v interéri staršieho domu po murivo. Jedná sa zhruba o 170m2. Poprosím o cenovú ponuku za prácu. Likvidáciu odpadu si zabezpečím sám. Čím skor tým lepšie.

Ivan P.
Banská Bystrica
Omietky

Dobrý deň, hľadáme niekoho na zrealizovanie novej omietky v kúpeľni. Ale len na vrchnú časť nad obkladačkami a strop. Viď foto. Kúpeľňa je veľká cca 2mx2,5m.

profile image
Sabina S.
Petržalka
Omietky

Potreboval by som vyrovnat stenu (cca 6 m2). Strhol som tapetu ktora bola na stene. Niektore nerovnosti boli vysmirglovane ale nie je to stale rovne. Pravdepodobne to bude nutne vystierkovat. Potrebujem niekoho kto to vie spravit.

Miro B.
Bratislavský kraj
Omietky

Dobry den, potrebujem osekat staru omietku, nahodit novu omietku a vymalovat vonkajsiu garaz postavenu z betonu. Rozmery 3x6m vyska 2,5m. 1 zadna stena, 2 bocne a vstup s branou. Iba interier.

Michal P.
Dúbravka
Omietky

dobry den, potrebujem omietnut jednu izbu na chate, povechova plocha cca 35m2. chata je na Bukovej. dakujem

profile image
Anna S.
Buková
Omietky

Hľadám niekoho kto by odstránil starú omietku v garáži a urobil novú. Ak by bolo možné, rada by som ju dala aj vymalovať. Chcela by som dať vymaľovať aj byt (jednoizbovyý) plus drobné opravy omietky v byte.

Ivana H.
Bratislava
Omietky

Hľadám odborníkov na stierky a obklady v staršom rodinnom dome v Doľanoch (okres Pezinok). Jedná sa o 3 izby + kúpelňu, WC a špajzu. Termín začiatku prác: 28.06.2021. Dom je neobývaný, vyprataný a k 28.06.2021 bude pripravený na začiatok prác.

Pavol K.
Doľany
Omietky

Hladam niekoho, kto by nam vedel urobit fasadnu stierku na balkone a taktiez niekoho na polozenie dlazby. Vopred dakujem.

Karin S.
Bratislava
Omietky

Súrne potrebujem: a) opraviť a farebne natrieť pôvodnú omietku na prečnievajúcej stropnej doske (quasi markíze) - odstrániť vŕtane kotvy po detských hojdačkách, alebo b) natiahnuť tenkú vrstvu novej omietky. Plocha cca 60 m2 V rámci renovácie bytu ponúkam aj iné práce, ktoré môžu byť predstavené počas obhliadky, nakoľko omietka je prvá na rade. Ide o penthouse na 3. podlaží v bytovom dome.

Dušan Š.
Bratislavský kraj
Omietky

Dobrý den potrebovala by som vystierkovat jednu menšiu izbu ,miesto Nitra ,prosim o Vaše možnosti a css vykonania služby ďakujem

Zaneta M.
Nitra
Omietky

Potreboval by som oskrabat omietku a stare natery na uroven holeho panelu. Ide o vsetky steny v kuchyni vratane stropu a v obyvacke o stenu susediacu s kuchynou a stenu pri okne (zvysok obyvacky je uz oskrabany). Z dovodu prasnosti nechcem aby bola pouzita bruska a ine stroje. Preferujem navlhcenie a oskrabanie manualnym sposobom. Podla prilozeneho planiku si mozete vypocitat m2 (vyska standard cca 2,7m). Co najskor, preferujem tento piatok, a vikend a potom podla dohody. Dakujem.

Nina M.
Bratislava
Omietky

Dobry den, zadanie zakazky: -nove sadrove omietky v 2 iz. byte s komplet sietkami a rohovnikmi - vyspravenie prasklin a vad - malovanie na bielo - osadenie noveho parapetu 3x

Peter S.
Bratislavský kraj
Omietky

Dobry den, hladam murara, ktory by bol ochotny upravit nam dve steny pri zarubni (ta bude vymenena, ale stenu je potrebne vyrovnat) Dakujem

Iva C.
Bratislavský kraj
Omietky

Hľadáme majstra na omietku a vymaľovanie stropu menšej chodby a rohu izby. Jedná sa len o menšie opravy pred predajom bytu. Predpokladáme, že nový vlastník si bude potom aj tak robiť väčšiu rekonštrukciu.

Alexandra B.
Bratislavský kraj
Omietky

Dobry den, planujeme vymenu elektriky v 3 izbovom byte v Ruzinove( tyzden od 11.7). Jednoznacne budeme potrebovat znizit stropy sadrokartonom ( cca 53m2) + opravit vysekane drazky. Tu som si neni isty ak osa to da spravit. Vravel ze ked je dobry majster tak vie drazky zaplnit vyfilcovat a vyzera to v poriadku a staci to. Samozrejme je to potrebne len premalovat. Potrebujem nazor ci sa to robi aj tak a vysledok je dost dobry ze to vyzera ako u ludi. Ak sa to neda/nerobi sa to, tak hladame tiez omietkara na cca 135m2 ak som to dobre prepocital. Dakujem za ponuky/ odporucania.

Marián C.
Bratislavský kraj
Omietky

Dobrý deň, hľadáme skúseného omietkára, ktorý zabezpečí komplexnú opravu odlupujúcej sa omietky na exteriérovej murovanej stene oplotenia, čiastočne umiestnenej aj pod prekytím bazéna (podľa priložených fotografií). Najlepšie bude dohodnúť sa na osobnej prehliadke a posúdení stavu steny a následne navrhnúť optimálne riešenie. Poprosíme o cenový odhad Vami zamýšľaných prác. Ďakujeme.

Miloslav Č.
Bratislava
Omietky

Dobrý deň, hľadáme majstra na natiahnutie omietky na stenu, ktorá už je zasieťkovaná aj vysušená. Všetok materiál aj náčinie máme, potrebujeme len niekoho, kto to vie urobiť :) Čečejovce (KE-okolie)

Veronika P.
Čečejovce
Omietky

Dobrý deň, potrebovala by som zrealizovať opravu starej omietky v rodinnom dome a odstránenie pôvodnej omietky, približne 100 m2. Silvia K.

Silvia K.
Beniakovce
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí omietka?

Omietka plní primárnu vlastnosť našich domovov a je dôležitou súčasťou, ktorá ovplyvňuje všetko od vlhkosti až po dekoráciu. Ak uvažujete o omietaní miestností vo svojej domácnosti alebo o zmene výzoru na vonkajšej fasáde svojej nehnuteľnosti, budete vedieť, aké náklady na novú omietku môžete očakávať. 

Kalkulácia nákladov na omietky 

Najrelevantnejším faktorom pre cenu omietkových prác je veľkosť povrchu, ktorý sa má omietnuť, či už ide o jednu stenu v malej miestnosti alebo niekoľko miestností a stropov vo veľkom dome. Štukatéri zmerajú pracovisko a zvážia všetky relevantné faktory predtým, ako posúdia, ako dlho bude práca trvať a koľko materiálu bude potrebného. 

Pridanie tenkej vrchnej vrstvy omietky vhodnej na následné aplikovanie farby alebo tapety - bude podstatne lacnejšia ako hrubá omietka, pretože jej aplikácia spočíva v odstránení starej omietky, ak je to potrebné, v príprave nového podkladu, odmastení povrchu a povrchovej úprave. 

Jednoduchá omietacia práca v stredne veľkej miestnosti by stála asi 7 eur za meter štvorcový - zatiaľ čo úplná omietka môže stáť okolo 10 až 15 eur bez DPH a akýchkoľvek ďalších nákladov. Ceny v hlavnom meste sú pravdepodobne vyššie ako v iných častiach krajiny. 

Pravidelné omietkové práce 

Existuje množstvo jednoduchých omietkových prác, ktoré by mal skúsený štukatér vedieť oceniť. Jednoduché steny, celé miestnosti a miestnosti plus stropy sú typickými projektmi pre vnútorné omietky, zatiaľ čo omietka na vonkajších stenách dodá vzhľad celej vašej nehnuteľnosti.  

Koľko stojí omietka steny? 

Jednoduché odmasťovacie práce môžu v závislosti od veľkosti steny stáť iba 3 eurá za meter štvorcový, zatiaľ čo cena za úplné omietky môže byť až dvojnásobná. 

Koľko stojí omietka stropu? 

Omietka stropu je nákladnejšia ako omietka steny kvôli použitým technikám a ťažkostiam s aplikáciou. Cena omietky vhodnej na strop závisí od veľkosti danej miestnosti. Cena za meter štvorcový sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 eur za meter štvorcový. 

Koľko stojí omietnutie miestnosti? 

Náklady na omietku miestnosti závisia od veľkosti miestnosti. Typické náklady na malú izbu s úplnou prestavbou všetkých stien malej miestnosti by sa pohybovali približne od 8 do 10 eur za meter štvorcový.

Koľko stojí exteriérová omietka? 

Cena za vonkajšiu omietku tiež úplne závisí od rozsahu práce a veľkosti projektu. Cena za omietanie bungalovu, by sa mohla začať pohybovať niekde okolo 2 000 až 3 000 eur. Od tejto ceny sa odráža aj cena za väčší dom. Napríklad väčší dom so štyrmi spálňami by mohol stáť niečo okolo 5 000 až 8 000 eur za objekt. 

Ďalšie náklady na omietku 

Ak si chcete nechať urobiť novú exteriérovú omietku a váš dom je príliš veľký, tak budete musieť rátať aj s faktom, že bude k práci potrebné lešenie. Cena za prenájom lešenia sa líši v závislosti od jeho veľkosti a takisto aj času, na ktorý si chcete lešenie prenajať. Cena za prenájom lešenia sa pohybuje niekde okolo 300 až 1 000 eur. A určite nezabudnite na fakt, že ak budete dávať dole starú omietku, tak vznikne neočakávaný odpad, ktorý bude potrebné za určitý poplatok odviezť a zlikvidovať. Cena za odvoz a likvidáciu tovaru sa môžu pohybovať v rozmedzí niekoľko stoviek eur, závisí to najmä od hmotnosti odpadu. Ak máte záujem o cenovú kalkuláciu alebo si chcete dohodnúť obhliadku s odborníkom, neváhajte a nájdite si toho najvhodnejšieho cez Wilio už dnes. 

Aktualizované dňa: May 15, 2023