Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Omietky cena

Omietky? Na túto kategóriu máme 18421 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Omietky cena

Koľko stoja omietky? Pri omietkach často poskytujeme tieto služby: zameranie a výpočet potrebného množstva, predaj, služby spojené s nanášaním omietky. Ceny malty na omietanie povrchu múrov sa pohybujú okolo 1,50-7 eur za kilogram. Najdrahšou položkou v rámci omietok zväčša bývajú strojom nanášané omietky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: špachtľa, valček, štetce, vedro, dekoratívne prvky, ktoré priemerne stoja 5-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18421 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: omietky cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.
Pozrite tiežOmietky služby

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Omietky

Priemerné ceny

Nízka cena1.5 €/kg
Priemerná cena2.6 €/kg
Vysoká cena5.0 €/kg
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
kg
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

BrizolitKoľko stojí brizolit? Pri brizolite často poskytujeme tieto služby: miešanie a nanášanie...
Fasádna omietkaKoľko stojí fasádna omietka? Pri fasádnej omietke často poskytujeme tieto služby: výpočet...
Sadrová omietkaKoľko stojí sadrová omietka? Pri sadrovej omietke často poskytujeme tieto služby: príprava...
Sanačná omietkaKoľko stojí sanačná omietka? Pri sanačnej omietke často poskytujeme tieto služby: diagnostika...
Strojové omietkyKoľko stoja strojové omietky? Pri strojových omietkach často poskytujeme tieto služby: obhliadka...
Vápenno-cementová omietkaKoľko stojí vápenno-cementová omietka? Pri vápenno-cementovej omietke často poskytujeme tieto služby: úprava...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí omietka?

Omietka plní primárnu vlastnosť našich domovov a je dôležitou súčasťou, ktorá ovplyvňuje všetko od vlhkosti až po dekoráciu. Ak uvažujete o omietaní miestností vo svojej domácnosti alebo o zmene výzoru na vonkajšej fasáde svojej nehnuteľnosti, budete vedieť, aké náklady na novú omietku môžete očakávať. 

Kalkulácia nákladov na omietky 

Najrelevantnejším faktorom pre cenu omietkových prác je veľkosť povrchu, ktorý sa má omietnuť, či už ide o jednu stenu v malej miestnosti alebo niekoľko miestností a stropov vo veľkom dome. Štukatéri zmerajú pracovisko a zvážia všetky relevantné faktory predtým, ako posúdia, ako dlho bude práca trvať a koľko materiálu bude potrebného. 

Pridanie tenkej vrchnej vrstvy omietky vhodnej na následné aplikovanie farby alebo tapety - bude podstatne lacnejšia ako hrubá omietka, pretože jej aplikácia spočíva v odstránení starej omietky, ak je to potrebné, v príprave nového podkladu, odmastení povrchu a povrchovej úprave. 

Jednoduchá omietacia práca v stredne veľkej miestnosti by stála asi 7 eur za meter štvorcový - zatiaľ čo úplná omietka môže stáť okolo 10 až 15 eur bez DPH a akýchkoľvek ďalších nákladov. Ceny v hlavnom meste sú pravdepodobne vyššie ako v iných častiach krajiny. 

Pravidelné omietkové práce 

Existuje množstvo jednoduchých omietkových prác, ktoré by mal skúsený štukatér vedieť oceniť. Jednoduché steny, celé miestnosti a miestnosti plus stropy sú typickými projektmi pre vnútorné omietky, zatiaľ čo omietka na vonkajších stenách dodá vzhľad celej vašej nehnuteľnosti.  

Koľko stojí omietka steny? 

Jednoduché odmasťovacie práce môžu v závislosti od veľkosti steny stáť iba 3 eurá za meter štvorcový, zatiaľ čo cena za úplné omietky môže byť až dvojnásobná. 

Koľko stojí omietka stropu? 

Omietka stropu je nákladnejšia ako omietka steny kvôli použitým technikám a ťažkostiam s aplikáciou. Cena omietky vhodnej na strop závisí od veľkosti danej miestnosti. Cena za meter štvorcový sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 eur za meter štvorcový. 

Koľko stojí omietnutie miestnosti? 

Náklady na omietku miestnosti závisia od veľkosti miestnosti. Typické náklady na malú izbu s úplnou prestavbou všetkých stien malej miestnosti by sa pohybovali približne od 8 do 10 eur za meter štvorcový.

Koľko stojí exteriérová omietka? 

Cena za vonkajšiu omietku tiež úplne závisí od rozsahu práce a veľkosti projektu. Cena za omietanie bungalovu, by sa mohla začať pohybovať niekde okolo 2 000 až 3 000 eur. Od tejto ceny sa odráža aj cena za väčší dom. Napríklad väčší dom so štyrmi spálňami by mohol stáť niečo okolo 5 000 až 8 000 eur za objekt. 

Ďalšie náklady na omietku 

Ak si chcete nechať urobiť novú exteriérovú omietku a váš dom je príliš veľký, tak budete musieť rátať aj s faktom, že bude k práci potrebné lešenie. Cena za prenájom lešenia sa líši v závislosti od jeho veľkosti a takisto aj času, na ktorý si chcete lešenie prenajať. Cena za prenájom lešenia sa pohybuje niekde okolo 300 až 1 000 eur. A určite nezabudnite na fakt, že ak budete dávať dole starú omietku, tak vznikne neočakávaný odpad, ktorý bude potrebné za určitý poplatok odviezť a zlikvidovať. Cena za odvoz a likvidáciu tovaru sa môžu pohybovať v rozmedzí niekoľko stoviek eur, závisí to najmä od hmotnosti odpadu. Ak máte záujem o cenovú kalkuláciu alebo si chcete dohodnúť obhliadku s odborníkom, neváhajte a nájdite si toho najvhodnejšieho cez Wilio už dnes. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS