Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oporné múry cena

Oporné múry? Na túto kategóriu máme 17605 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Oporné múry cena

Koľko stoja oporné múry? Pri oporných múroch často poskytujeme tieto služby: výroba a montáž oporných múrov z betónu, prefabrikátov a muriva. Ceny oporných stien na spevnenie terénu sa pohybujú okolo 110-175 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci oporných múrov zväčša býva výroba a montáž gabiónového oporného múra. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu, predpríprava, drobné opravy, ktoré priemerne stoja 20-120 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 17605 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: oporné múry cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Oporné múry

Priemerné ceny

Nízka cena110.0 €/m2
Priemerná cena139.0 €/m2
Vysoká cena175.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Stavebné práceKoľko stoja stavebné práce? Pri stavebných prácach často poskytujeme tieto služby: rekonštrukcie,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí betónový oporný múr? 

Náklady na inštaláciu betónovej opornej steny sa pohybujú od 1600 do 12000 eur, priemerné náklady sú však 2900 eur. Na tieto náklady má vplyv veľa premenných, vrátane dizajnu, umiestnenia steny na vašom pozemku a ceny betónových dodávateľov vo vašej oblasti. 

Vo väčšine prípadov je štvorcový záber najdôležitejším faktorom pri určovaní vašich konečných nákladov na stavbu oporného múru. Betónová oporná stena vám môže pomôcť ochrániť váš domov pred eróziou a zmeniť nevyužívaný dvorček na miesto, kde môžete tráviť čas so svojou rodinou a priateľmi. Pochopením základných informácií o cenách a stavbe opornej steny môžete začať s vytváraním tohto zaujímavého miesta. 

Priemerné náklady na inštaláciu betónu - priemerné celkové náklady:

0 až 50 metrov štvorcových 1650 eur 
50 až 140 metrov štvorcových 4 500 eur
140 až 185 metrov štvorcových 3700 eur 
185 až 235 metrov štvorcových 6600 eur 
235 až 280 metrov štvorcových 7830 eur

Dĺžka vašej steny je tvorená takzvaným lineárnym záberom. Štvorcové zábery zohľadňujú dĺžku aj výšku. Ak chcete odhadnúť plochu štvorca vašej steny, vynásobte požadovanú dĺžku výškou a potom tento údaj vynásobte 1,12. Tento odhad sa týka steny, ktorú uvidíte nad zemou, a časti, ktorá poskytuje podporu pod zemou. Získate tak vynikajúci východiskový bod pre odhad nákladov na oporné múry. 

Čo bežne profesionáli zahŕňajú do cien štvorcových stôp? 

Špecialisti na betón a dodávatelia sú vybavení na stavbu oporných múrov. Môže byť zapojený aj záhradný architekt. Každý typ profesionála zahŕňa do svojich projektových nákladov rôzne služby, ale väčšina obsahuje bezplatné odhady, ktoré vám pomôžu začať. Vysoké oporné múry často zahŕňajú niekoľko betónových výlev, čo zvyšuje vaše konečné náklady na múry. 

Aké ďalšie faktory ovplyvňujú cenu betónovej opornej steny? 

Tu je niekoľko otázok, ktoré kladú konkrétni odborníci na určenie ďalších nákladov na vašu opornú stenu:

Je potrebné odstrániť existujúcu stenu? 

Demolácia znamená vyššie náklady na pracovnú silu, ale stará oporná stena z dreva si zvyčajne vyžaduje menej práce na odstránenie ako stará betónová stena.

Rastú na mieste stromy alebo kríky?

Väčšina základných cien za steny predpokladá, že oblasť je pomerne jasná a pripravená na výkop. Ak nejaký objekt zakrýva vaše miesto opornej steny, môžete zaplatiť viac za vyčistenie. 

Kde sa nachádza múr? 

Čím ľahší je prístup na vaše pracovisko, tým nižšie budú náklady. Dodávatelia šetria čas a peniaze, keď môžu ťahať nákladné vozidlá a stroje až na miesto. Ak musia posádky vyťahovať vybavenie a materiál ručne, náklady na prácu - a vaše náklady - stúpajú. 

Máte návrh alebo krajinný plán steny? 

Ak nemáte plán a nie ste si istí, čo chcete, môže váš dodávateľ priviesť dizajnéra alebo záhradného architekta. Ak máte dizajn a viete presne, čo chcete, môžete preskočiť ďalšie náklady. 

Aký zložitý je váš dizajn steny? 

Krivky, kroky, vstavané sedenie a ďalšie špeciálne prvky vo vašom dizajne si vyžadujú mimoriadne zarámovanie, prácu a materiály. Zaujímavé textúry, pridaná farba alebo otvory v stenách pre rastliny, ako napríklad trvalky, môžu tiež zvýšiť náklady. Väčšinou sa účtuje ďalších 130 až 150 eur za meter štvorcový za vykonanie ďalších dizajnérskych prác, napríklad schodov, na stenu. Porovnajte si ceny od konkrétnych odborníkov vo vašom okolí. 

Ako sa líši betón a oporné múry betónových blokov? 

Liata betónová stena pre vaše terénne úpravy je podobná ako chodník, iba zvislý. Prefabrikované betónové bloky sa skladajú dokopy, podobne ako malta bez kameňa, a vytvárajú tak opornú stenu. Pretože tvárnice nepoužívajú maltu, nevyžadujú murárskeho odborníka. Rovnako ako betónový blok, aj liaty betón je k dispozícii v rôznych farbách, textúrach a povrchových úpravách. Môžete dokonca napodobniť zvetrané, hrdzavočervené tóny cortenovej ocele, ak si prajete.

Pretože nalievaný betón tvorí jednu pevnú hmotu, má väčšiu pevnosť ako steny postavené z jednotlivých blokov. Mnoho dodávateľov rezervuje blok stohu na kratšie projekty, napríklad na vyvýšené záhradné postele, ktoré nezdržiavajú toľko zeme ako vysoký oporný múr. Okrem betónu sú škvárové tvárnice a tehly ďalšími, nákladovo efektívnymi možnosťami. 

Ako nájdem dodávateľa betónovej opornej steny? 

Prvým krokom k nájmu renomovaného dodávateľa oporných múrov je zadanie dopytu na Wilio. Skontrolujte najlepších dodávateľov vo vašej oblasti a vyhľadajte profesionálov s najvyšším hodnotením a recenziami. V recenziách hľadajte spätnú väzbu od zákazníkov, ktorá poskytuje prehľad o skúsenostiach profesionálov, kvalite práce, cenách a presnosti. 

Za účelom získania presného odhadu poskytnite dodávateľom informácie o vašom projekte vrátane: 

- Ak potrebujete profesionála na nalievanie nového betónu alebo na výmenu existujúceho betónu
- Veľkosť projektovej oblasti 
- Akékoľvek fotografie, ktoré môžu profesionálovi pomôcť predstaviť si, ako má vyzerať vaša oporná stena 

Vyberte si pomocou Wilio profesionála, ktorý vám ponúkne najlepšiu cenu za vysoko kvalitnú prácu, ale uistite sa, že profesionál, ktorého si vyberiete, je správne licencovaný alebo certifikovaný.

Akú prácu urobia dodávatelia pred inštaláciou betónu? 

Pred inštaláciou sa s vami na mieste stretne váš špecialista na betón alebo tvrdé materiály, ktorý vám poradí s návrhom a preskúma špecifiká práce, ako sú napríklad ďalšie výkopové práce alebo práce na odstránenie prekážok, úpravu odtoku, úpravu svahu a prípravu výplne, ktorá ide za múrom. Ak potrebujete opraviť niečo ako svah, musíte si najať dodávateľa, ktorý zvládne zarovnávanie pozemkov, alebo si najať ďalšieho profesionála, ktorý sa postará o tieto prípravné práce. Po dokončení prípravných prác váš dodávateľ vytvorí základ na podoprenie vašej steny. To sedí niekoľko centimetrov pod povrchom pôdy. Pre správnu oporu by sa hĺbka základne mala rovnať najmenej 1/8 dokončenej výšky steny. Napríklad, ak je vaša konečná výška nadzemnej steny 122 cm, základňa ide minimálne 15 cm pod povrch. 

Ako na to?

Neváhajte a dohodnite si konzultáciu s odborníkom na oporné múry už dnes prostredníctvom Wilio.
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS