Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Oporné múry cena

Hľadáte staviteľa na oporné múry? V tejto kategórii máme množstvo staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 297 profesionálov na Slovensku
89 950 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Oporné múry cena

Koľko stoja oporné múry? Pri oporných múroch často poskytujeme tieto služby: výroba a montáž oporných múrov z betónu, prefabrikátov a muriva. Ceny oporných stien na spevnenie terénu sa pohybujú okolo 110-175 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci oporných múrov zväčša býva výroba a montáž gabiónového oporného múra. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náklady na dopravu, predpríprava, drobné opravy, ktoré priemerne stoja 20-120 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: oporné múry cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 297 profesionálov na Slovensku
89 950 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Oporné múryPriemerné ceny

Nižšia cena110,00 €/m2
Priemerná cena139,00 €/m2
Vyššia cena175,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník oporných múrov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu oporných múrov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii oporné múry.

Montáž oporných a zárubných múrov z drôtokamenných košov - gabionov186,00€ / m3
Montáž oporných a zárubných múrov z drôtokamenných košov - gabionov, plnených kamenivom (dvojzákrutová šesťuholníková sieť).
Spolu
m3
Zadať dopyt
Gabionový plot z drôtokamenných košov, plnený kamenivom so šírkou plotu do 0,5 m a výškou do 1 m225,00€ / m3
Gabionový plot z drôtokamenných košov, plnený kamenivom šírky plotu do 0,5 m výšky do 1 m.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Vystužené oporné múry s lícovými betónovými tvárnicami155,00€ / m2
Vystužené oporné múry s lícovými betónovými tvárnicami, s horizontálnymi výstužnými geosyntetickými mrežami, systém MACWALL.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Oporný múr z betónových prefabrikovaných panelov176,00€ / m2
Oporný múr z betónových prefabrikovaných panelov, s horizontálnymi výstužnými geosyntetickými pásmi z betónových panelov.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Stavebné práceKoľko stoja stavebné práce? Pri stavebných prácach často poskytujeme tieto služby: rekonštrukcie,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Oporné múry

Zhotevenie oporneho mura z liateho betonu vo vyske cca 1m, hrubka 15-20cm, dlzka cca 15m + vykopove prace

Peter T.
Bratislava
Oporné múry

Oplotenie 11m dlhé. Betónový múrik vysoký 1m z betónových tvárnic 500x250x200. Osadenie sltlpikov. Výkop je už urobený, tvarnice kúpené, len urobiť (vyliať na spodok murovaciu maltu na zarovnanie a zabetonovať tvárnice ("Hačka") spevniť oceľovými tyčami a osadiť stlpiky.

M B.
Hranovnica
Oporné múry

Potrebujem opraviť oporný mur v záhrade, nakoľko sa zlomil a rozpada kvôli slabemu betónu od predchádzajúcich majstrov murárov. Keďže nechcem aby mi to padlo na hlavu musi sa to prerobiť.

Mikuláš M.
Vlková
Oporné múry

Výstavba opornych múrov 1- v cca dlžke 8m výška cca 2 m 2- cca 12 m kaskadovito od 0,5 do 1,5m 3- cca 25m kaskadovito 1m

Richard M.
Nitra
Oporné múry

Oporny mur, plot okolo pozemku, 3 strany, DT alebo gabion, mierny sklon pozemku, prevysenie cca. 1m, dlzka plotu, muru celkom cca. 75 metrov. Vyska, 1. strana: cca 30 cm, 2. strana: od 50cm do asi 1,5 metra, 3. strana: cca 70 cm. Lokalita: Male Uherce, okres Partizanske

Peter K.
Partizánske
Oporné múry

Zháňam partiu, ktorá by mi zhotovila kamenný oporný múrik z lomového kameňa. Výška 140cm, hrúbka cca 50cm a celkova dĺžka múrika cca 12 metrov. Výkop a základ by som mal stihnúť pripraviť sám. Stavba sa nachádza v Brusne.

Filip H.
Brusno
Oporné múry

Podľa priloženého projektu potrebujeme postaviť ŽB oporný múr a upraviť prístup na pozemok. Vstupnú bránu a bráničku si zabezpečíme sami. Doteraz sa nám nepodarilo vybaviť stavebné povolenie, preto termín posúvame na jar 2022.

Viliam S.
Dúbrava
Oporné múry

Dopytujem výstavbu gabionovych zárubných múrov pri rodinnom dome. Jedna sa o dodanie a montáž gabionov. Celkova dĺžka múrov cca 35m, výška múrov 0,5m - 1,9 m.

Jan O.
Púchov
Oporné múry

Na jednej strane je mur vyšší, pretoze pozemok trochu klesa. Na mur sa potom prida plot s patkami a pletivovym panelom. Realizacia nutna do 10dni max kvoli pokladke travnika

Michal M.
Bratislava
Oporné múry

Hladam zhotovitela pre stavbu oporneho muru pri RD vo svahovitom terene. Mur moze byt realizovany z DT30 alebo z liateho betonu s pouzitim debnenia. Jedna sa o kompletnu realizaciu - vykopove a stavebne prace s materialom podla projektovej dokumentacie. Dlzka: 25m Vyska: od 1m az do 2.8m Sirka zakladu: od 0.8m az do 1.5m. Miesto stavby: Ruska Nova Ves, Presov Predpokladany datum zhotovenia: do Oktober 2022.

Jozef F.
Ruská Nová Ves
Oporné múry

Realizacia oporneho betonoveho muru podla dolozenej projektovej dokumentacie, ktory ma drzat svah RD. Jedna sa o cca 45 metrov dlheho muru ktory sa tiahne mierne dole svahom cca 0,5-1,5 metra od RD ktory ma cca 1-2,5 metra vysku.

Ondrej B.
Koválov
Oporné múry

Stavba oporneho muru dlzy 35.5m, ktory bude sluzit ako zaklad pre upevnenie plotu. Prace by mali obsahovat vykop zakladu, vybetonovanie zakladu a vystavbu a zabetonovanie 3 radov DT tvarnic.

Dominik P.
Ruskov
Oporné múry

Hľadám partiu ktorá by mi vedela spraviť pohľadovy oporny mur cca 15m + zaklad pre oplotenie 15m a podzemnú pivnicku 2,5x3,85x2,25m.

Roland D.
Záhorská Bystrica
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí betónový oporný múr? 

Náklady na inštaláciu betónovej opornej steny sa pohybujú od 1600 do 12000 eur, priemerné náklady sú však 2900 eur. Na tieto náklady má vplyv veľa premenných, vrátane dizajnu, umiestnenia steny na vašom pozemku a ceny betónových dodávateľov vo vašej oblasti. 

Vo väčšine prípadov je štvorcový záber najdôležitejším faktorom pri určovaní vašich konečných nákladov na stavbu oporného múru. Betónová oporná stena vám môže pomôcť ochrániť váš domov pred eróziou a zmeniť nevyužívaný dvorček na miesto, kde môžete tráviť čas so svojou rodinou a priateľmi. Pochopením základných informácií o cenách a stavbe opornej steny môžete začať s vytváraním tohto zaujímavého miesta. 

Priemerné náklady na inštaláciu betónu - priemerné celkové náklady:

0 až 50 metrov štvorcových 1650 eur 
50 až 140 metrov štvorcových 4 500 eur
140 až 185 metrov štvorcových 3700 eur 
185 až 235 metrov štvorcových 6600 eur 
235 až 280 metrov štvorcových 7830 eur

Dĺžka vašej steny je tvorená takzvaným lineárnym záberom. Štvorcové zábery zohľadňujú dĺžku aj výšku. Ak chcete odhadnúť plochu štvorca vašej steny, vynásobte požadovanú dĺžku výškou a potom tento údaj vynásobte 1,12. Tento odhad sa týka steny, ktorú uvidíte nad zemou, a časti, ktorá poskytuje podporu pod zemou. Získate tak vynikajúci východiskový bod pre odhad nákladov na oporné múry. 

Čo bežne profesionáli zahŕňajú do cien štvorcových stôp? 

Špecialisti na betón a dodávatelia sú vybavení na stavbu oporných múrov. Môže byť zapojený aj záhradný architekt. Každý typ profesionála zahŕňa do svojich projektových nákladov rôzne služby, ale väčšina obsahuje bezplatné odhady, ktoré vám pomôžu začať. Vysoké oporné múry často zahŕňajú niekoľko betónových výlev, čo zvyšuje vaše konečné náklady na múry. 

Aké ďalšie faktory ovplyvňujú cenu betónovej opornej steny? 

Tu je niekoľko otázok, ktoré kladú konkrétni odborníci na určenie ďalších nákladov na vašu opornú stenu:

Je potrebné odstrániť existujúcu stenu? 

Demolácia znamená vyššie náklady na pracovnú silu, ale stará oporná stena z dreva si zvyčajne vyžaduje menej práce na odstránenie ako stará betónová stena.

Rastú na mieste stromy alebo kríky?

Väčšina základných cien za steny predpokladá, že oblasť je pomerne jasná a pripravená na výkop. Ak nejaký objekt zakrýva vaše miesto opornej steny, môžete zaplatiť viac za vyčistenie. 

Kde sa nachádza múr? 

Čím ľahší je prístup na vaše pracovisko, tým nižšie budú náklady. Dodávatelia šetria čas a peniaze, keď môžu ťahať nákladné vozidlá a stroje až na miesto. Ak musia posádky vyťahovať vybavenie a materiál ručne, náklady na prácu - a vaše náklady - stúpajú. 

Máte návrh alebo krajinný plán steny? 

Ak nemáte plán a nie ste si istí, čo chcete, môže váš dodávateľ priviesť dizajnéra alebo záhradného architekta. Ak máte dizajn a viete presne, čo chcete, môžete preskočiť ďalšie náklady. 

Aký zložitý je váš dizajn steny? 

Krivky, kroky, vstavané sedenie a ďalšie špeciálne prvky vo vašom dizajne si vyžadujú mimoriadne zarámovanie, prácu a materiály. Zaujímavé textúry, pridaná farba alebo otvory v stenách pre rastliny, ako napríklad trvalky, môžu tiež zvýšiť náklady. Väčšinou sa účtuje ďalších 130 až 150 eur za meter štvorcový za vykonanie ďalších dizajnérskych prác, napríklad schodov, na stenu. Porovnajte si ceny od konkrétnych odborníkov vo vašom okolí. 

Ako sa líši betón a oporné múry betónových blokov? 

Liata betónová stena pre vaše terénne úpravy je podobná ako chodník, iba zvislý. Prefabrikované betónové bloky sa skladajú dokopy, podobne ako malta bez kameňa, a vytvárajú tak opornú stenu. Pretože tvárnice nepoužívajú maltu, nevyžadujú murárskeho odborníka. Rovnako ako betónový blok, aj liaty betón je k dispozícii v rôznych farbách, textúrach a povrchových úpravách. Môžete dokonca napodobniť zvetrané, hrdzavočervené tóny cortenovej ocele, ak si prajete.

Pretože nalievaný betón tvorí jednu pevnú hmotu, má väčšiu pevnosť ako steny postavené z jednotlivých blokov. Mnoho dodávateľov rezervuje blok stohu na kratšie projekty, napríklad na vyvýšené záhradné postele, ktoré nezdržiavajú toľko zeme ako vysoký oporný múr. Okrem betónu sú škvárové tvárnice a tehly ďalšími, nákladovo efektívnymi možnosťami. 

Ako nájdem dodávateľa betónovej opornej steny? 

Prvým krokom k nájmu renomovaného dodávateľa oporných múrov je zadanie dopytu na Wilio. Skontrolujte najlepších dodávateľov vo vašej oblasti a vyhľadajte profesionálov s najvyšším hodnotením a recenziami. V recenziách hľadajte spätnú väzbu od zákazníkov, ktorá poskytuje prehľad o skúsenostiach profesionálov, kvalite práce, cenách a presnosti. 

Za účelom získania presného odhadu poskytnite dodávateľom informácie o vašom projekte vrátane: 

- Ak potrebujete profesionála na nalievanie nového betónu alebo na výmenu existujúceho betónu
- Veľkosť projektovej oblasti 
- Akékoľvek fotografie, ktoré môžu profesionálovi pomôcť predstaviť si, ako má vyzerať vaša oporná stena 

Vyberte si pomocou Wilio profesionála, ktorý vám ponúkne najlepšiu cenu za vysoko kvalitnú prácu, ale uistite sa, že profesionál, ktorého si vyberiete, je správne licencovaný alebo certifikovaný.

Akú prácu urobia dodávatelia pred inštaláciou betónu? 

Pred inštaláciou sa s vami na mieste stretne váš špecialista na betón alebo tvrdé materiály, ktorý vám poradí s návrhom a preskúma špecifiká práce, ako sú napríklad ďalšie výkopové práce alebo práce na odstránenie prekážok, úpravu odtoku, úpravu svahu a prípravu výplne, ktorá ide za múrom. Ak potrebujete opraviť niečo ako svah, musíte si najať dodávateľa, ktorý zvládne zarovnávanie pozemkov, alebo si najať ďalšieho profesionála, ktorý sa postará o tieto prípravné práce. Po dokončení prípravných prác váš dodávateľ vytvorí základ na podoprenie vašej steny. To sedí niekoľko centimetrov pod povrchom pôdy. Pre správnu oporu by sa hĺbka základne mala rovnať najmenej 1/8 dokončenej výšky steny. Napríklad, ak je vaša konečná výška nadzemnej steny 122 cm, základňa ide minimálne 15 cm pod povrch. 

Ako na to?

Neváhajte a dohodnite si konzultáciu s odborníkom na oporné múry už dnes prostredníctvom Wilio.
 

Aktualizované dňa: May 15, 2023