Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Plechová strecha cena

Hľadáte strechára na plechovú strechu? V tejto kategórii máme 14 743 strechárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Plechová strecha cena

Koľko stojí plechová strecha? Pri plechovej streche často poskytujeme tieto služby: zameranie, odstránenie pôvodnej strešnej krytiny, montáž plechovej krytiny, ošetrenie povrchu. Ceny strešných krytín z plechu sa pohybujú okolo 8-16 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci plechovej strechy zväčša býva výroba plechovej krytiny atypického tvaru. Ďalšie náklady môžu predstavovať: odvoz pôvodnej strešnej krytiny, ochranné pomôcky, bezpečnostné a istiace prvky, ktoré priemerne stoja 30-200 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 22 266 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: plechová strecha cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Plechová strechaPriemerné ceny

Nižšia cena8,80 €/m2
Priemerná cena12,38 €/m2
Vyššia cena15,20 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník plechovej strechy

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu plechovej strechy pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii plechová strecha.

Strešná plechová krytinina, so šírkou 1220 mm a hrúbkou 0,5 mm6,27€ / m2
Krytina strešná plechová - polyester lesklý 25µ, š. 1220 mm hrúbky 0,5 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Sklolaminátový presvetlovací pás14,05€ / m
Pás presvetlovací T18 sklolaminát šírky 1135 mm, dĺžky 6000 mm, doplnok k trapézovému plechu.
Spolu
m
Zadať dopyt
Skrutkovaná krytina striech vo výške do 15 m17,26€ / m2
Krytina striech skrutkovaná vo výške do 15 metrov. Skrutkový spoj sa skladá zo závitorezných skrutiek.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Krytina striech so zavarovaným kútovým spojom vo výške do 15 metrov. 13,00€ / m2
Krytina striech zvarovaná vo výške do 15 metrov. Zvarovaný spoj sa vykoná kútovým zvarom pomocou kruhovej príložky ­ 40 mm a hrúbky 2,5 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Klampiar, KlampiarstvoKoľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Plechová strecha

Vymena stresnej krytiny na hospodarskej budove, na streche sa momentalne nachadza palena palena krytina, ktoru by sme radi vymenili za plechovu. Na krove bude nutne vymenit jeden podporny tram a viacero priecnych tramov. Budova ma rozlohu 40 x 10 metrov. ZAUJIMA. MA CENA PRACE, MATERIAL ZABEZPECUJEM JA!!! V pripade spokojnosti s vykonanou zakazkou bude ponuknuta dalsia zakazka na sedlovu strechu novostavby s rozlohou 20x15 metrov z palenej krytiny Tondach.

profile image
Janík J.
Semerovo
Plechová strecha

Oprava, poprípade výmena strešnej krytiny za novu( napr plech panel retro, výmena fólie), klampiarske Prace u atiky strechy) spolu cca 165 m2

Radim S.
Chorvátsky Grob
Plechová strecha

Zhanam nater/bruseni na strechu. Chatka ma 16m2. Strecha asi ma 5-4x3-4m. V povodnom stave. Viac info fotky mame.

Tommy T.
Bratislava
Plechová strecha

Dobrý deň, na chalupe potrebujeme natrieť plechovú strechu = vyčistiť (mechanicky + riedidlo), základný náter + dvakrát náter kvalitnou farbou (Tikkurila, resp. Temadur HB50 a podobne). Chalupa sa nachádza v dedine Počúvadlo, strecha má rozmer približne 130 m2.

Boris M.
Počúvadlo
Plechová strecha

Dobrý deň, V druhej polovici augusta potrebujem zhotoviť krov (2 pomurnice, 7 krokiev, fólia, latovanie), falcovaný plech, žľab na pultovej streche pre malý záhradný domček cca 15m2. Ďakujem za ponuku

Jozef V.
Banská Bystrica
Plechová strecha

Sedlova strecha, prístavba slúžiaca ako kolna na drevo a náradie. Rozmer 12x5m Sklon 22 stupňov. Strešná krytina aktuálne škridla. Strecha bez okien a komínov. Treba nové prelatovanie, tramy chemicky ošetriť plus dat strešnú fóliu a všetko čo treba 1x dažďový zvod, výška budovy cca 2m Hľadám plechovú krytinu ktorá by vzhľadom pripomínala skridlu, odhadom 20 e za meter štvorcový. Nechám si samozrejme poradiť. Stačí mi približná cena, po dohode viem dodať aj foto a tiež nanovo premeriam.. Dakujem Ledenyiova

Katarína L.
Brehy
Plechová strecha

Dobry den, potrebovala by som vyrobit a namontovat striesku na balkon. Poprosim o zSlanie cenovej ponuky. Nieco ako je na foto. Rozmery balkona cca.1.4 x 3.4.m. Dakujem.

lubka j.
Bratislavský kraj
Plechová strecha

Potrebovala by som vyrobiť a namontovať plechovú striežku nad garáž - takú ako je na obrázku (susedova).

Dana S.
Trnavský kraj
Plechová strecha

Na záhradnej chatke by sme chceli vymeniť poškodenú strešnú krytinu (kanadský šindel) za plech. Rozmer je cca 31 m2.

Anna R.
Banská Bystrica
Plechová strecha

Pre novostavbu chaty v okrese Krupina hladame zhotovitela plechovej stresnej krytiny pre jednoduchu sedlovu strechu s plochou 60m2

Iwka B.
Krupina
Plechová strecha

Montaz plechovej stresnej krytiny a latovania s foliou. 300m2 - Kuzmice okr. Trebisov. Cena len za pracu.

František W.
Kuzmice
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí plechová strecha? 

Priemerné náklady na výmenu kovovej strechy sú medzi 3600 až 7000 eur. Táto cena sa môže dramaticky zvýšiť na základe veľkosti strechy, typu použitého kovu a množstva potrebných opravných prác. Profesionálni pokrývači môžu inštalovať novú kovovú strechu na domácu alebo komerčnú budovu. Novú plechovú strechu montujú, keď skončí životnosť starej strechy, nadmerne presakuje, kov je prasknutý alebo neopravitelne poškodený. Kovové strechy môžu byť tiež súčasťou rekonštrukcie alebo zhotovované počas výstavby novej nehnuteľnosti. Vzhľadom na materiál a skutočnosť, že sa jedná o výšky, nie je inštalácia kovovej strechy dobrým nápadom pre väčšinu majiteľov domov - pokiaľ neboli riadne vyškolení a nemajú vedomosti o tom, ako bezpečne zaobchádzať s kovovými šindľami.

Cena vašej novej strechy bude závisieť od faktorov, ako sú materiály, metráž a typ vybranej kovovej strešnej krytiny. 
Nová kovová strecha zvyčajne stojí dvojnásobnú cenu ako cena asfaltovej šindľovej strechy. Tradičné asfaltové šindle s tromi kartami začínajú na cene 50 eur za balenie a štandardné kovové strechy od 100 do 120 eur za štvorcový meter. 

Faktory, ktoré majú vplyv na náklady na kovovú strechu: 
Metráž 

Použitie základného štvorcového pôdorysu budovy priamo nesúvisí s veľkosťou strechy, pretože sklon strechy (strmosť) a detaily strechy (odkvapy a vikiere) zvyšujú celkovú plochu strechy. Náklady na pracovnú silu sa líšia v závislosti od regiónu, typu inštalovanej strechy a požadovanej úrovne zručností.  

Opravy 

V závislosti od typu strešného systému, požadovaných skrutiek, materiálov a rozsahu prác, ktoré pôvodní pokrývači vykonávali, sa cena opráv môže líšiť. Priemerná cena za opravy kovových striech je 290 - 800 eur, vrátane materiálu a práce. 

Špeciálne povrchové úpravy 

Kovové strechy sú k dispozícii vo viacerých štýloch a povrchových úpravách ako tradičné panely a zvislé rebrované štýly, ktoré sa v minulosti hojne využívali. Niektoré strešné materiály napodobňujú šindele a škridly šindľov; iné materiály majú špeciálne vzory, napríklad tvary diamantov alebo vlastné vzory.

Kovové strechy tiež prichádzajú v širokej škále farieb a povrchových úprav, od textúrovaného cez lesklý až po zvetraný vzhľad. Výber špeciálnej farby, vzoru alebo povrchovej úpravy môže zvýšiť náklady na kovové strešné materiály o 20 až 25 percent. Väčšina kovových panelov alebo kovových šindľov môže byť výrobcom za príplatok upravená reflexnými, energeticky úspornými nátermi alebo farbami. 

Návrh strechy 

Sklon a dizajn strechy ovplyvňujú celkové náklady na inštaláciu kovovej strechy. Strmý sklon strechy sťažuje a predlžuje dokončenie práce - a tým zvyšuje mzdové náklady na celkovú prácu. Dizajn strechy môže znížiť alebo zvýšiť náklady na novú kovovú strechu v závislosti od toho o aký jednoduchý alebo prepracovaný dizajn ide. Náklady sú tým väčšie, čím väčšia časť strechy má priechody, potrubia, komíny, svetlíky a iné.

Tieto prvky vyžadujú veľa drobných prác, aby sa zabezpečilo, že nová strecha neprepúšťa. Vyžadujú tiež ďalšie lemovanie, skrutky a iné materiály, čo zvyšuje celkové náklady.

Typy kovových striech 

Typ kovových šindľov, ktorý si vyberiete, ovplyvní vaše náklady na strešnú krytinu. Kovové strechy sú dobrou investíciou, pretože sú robustné. Zvyčajne sú vyrobené zo zmesi recyklovaného obsahu a nového materiálu, sú ľahšie ako dlaždice alebo asfalt. Sú ohňovzdorné a pri správnej inštalácii sú schopné vydržať extrémne počasie.

Najbežnejšie typy kovových striech na trhu a ich hodnotenie v oblasti cien: 

Hliník je ľahký a nekoroduje ani nehrdzavie, čo je vynikajúca výhoda v daždivých podmienkach. V porovnaní s inými kovmi je však mäkký a ľahšie sa poškodzuje alebo prepichuje. Všeobecne, hliníkové šindle sú drahšie ako oceľové šindle.
 
Oceľ je často potiahnutá hliníkom alebo zinkom (pozinkovaná oceľ), aby sa zabránilo korózii. Bez týchto povlakov bude oceľ sama hrdzavieť. Je to zvyčajne lacnejšie ako hliník, meď alebo zinok. 

Nerezová oceľ je ďalšou voľbou kovových strešných krytín, aj keď je to nákladnejšie ako oceľ potiahnutá hliníkom. 

Meď sa často používa na architektonické kovové strešné krytiny. Meď vyzerá nádherne, pekne starne, nehrdzavie a má dlhú životnosť. Stojí však tiež viac ako štandardné kovové strechy. Ceny začínajú od 70 eur až do 120 eur za meter štvorcový. Pracovná sila je tiež zvyčajne drahšia pre medené strechy, pretože inštalácia si všeobecne vyžaduje kvalifikovanejších pokrývačov. Meď sa zvyčajne používa v hrúbkach 4550 alebo 5670g na meter štvorcový.
 
Zinok je obľúbený kovový typ pre strechy s jedinečným dizajnom kvôli svojej tvárnosti. Jeho prirodzené vlastnosti umožňujú inštaláciu v takmer akomkoľvek prostredí a na ochranu pred koróziou nevyžaduje továrenské nátery. Mnoho profesionálov tvrdí, že nevybledne, nepraská alebo sa neodštiepi. Cena zinkových materiálov je porovnateľná s meďou alebo nehrdzavejúcou oceľou. Výhody zinkovej strechy sú - hneď ako obídete počiatočnú investíciu - starostlivosť, ktorá je takmer nulová alebo bezúdržbová a jej dlhá životnosť. 

Aké sú výhody kovových striech?

Inštalácia kovovej strechy má veľa výhod, od trvanlivosti po dlhodobé úspory. Aj keď kovové strechy zvyčajne stoja viac ako asfalt, majú dlhšiu životnosť, čo z dlhodobého hľadiska šetrí peniaze. Izolujú váš domov, zvyšujú vašu energetickú účinnosť a šetria peniaze. Okrem dobrého vzhľadu a úspory energie majú kovové strechy aj niekoľko ďalších výhod. 

Strechy z odolného kovu sú tvrdé. Hliník, oceľ, meď a iné kovy môžu vydržať to, čo nevydržia drevené šindle alebo škridle. Pri správnej inštalácii môžu kovové strešné systémy odolávať vetrom s rýchlosťou hurikánu až 145 km za hodinu. Kovová strecha by mala prežiť najnáročnejšie počasie vrátane dažďa, vetra, extrémnych horúčav a snehu, keď sa pri inštalácii používajú správne techniky. 

Niektoré kovové strechy sú vyrobené z až 95 percent recyklovaného obsahu. V závislosti od výrobcu a z čoho je vyrobená kovová strecha, môže byť až 100-percentne recyklovateľná.

Niektoré typy kovových strešných krytín majú špeciálne povrchy odrážajúce teplo a nízku emisivitu, čo môže znížiť účty za kúrenie a chladenie o 10 až 15 percent. Strešné panely v kráľovskej bielej farbe sú vysoko hodnoteným energeticky efektívnym strešným materiálom. Používajú sa na výrobu „chladných striech“. Tieto materiály sú šetrné k životnému prostrediu šetria peniaze z dlhodobého hľadiska znížením účtov. Mnoho kovových dlaždíc alebo panelov získalo požiarnu triedu A. Inštalácia protipožiarnej základnej vrstvy na streche poskytuje ďalšiu ochranu. Výberom nárazuvzdorných kovových šindľov alebo panelov a investovaním do vysoko hodnotných ohňovzdorných kovových materiálov môžete získať zľavy z poistenia - a tým každý rok získať ďalšie úspory. 

Ako si najať dodávateľa strešnej krytiny? 

Pri porovnaní cien kovových strešných krytín nevyberajte automaticky najlacnejšiu ponuku. Prečítajte si odborné recenzie - hľadajte poskytovateľov, s ktorými sú zákazníci spokojní. Získajte cenové ponuky - pomocou Wilio požiadajte dodávateľov strešných krytín, aby pre vás vypracovali cenovú ponuku. Požiadajte ich, aby to rozdelili podľa ceny kovových strešných materiálov, nákladov na prácu a ďalších nákladov. Potvrďte si ich poistenie a licenciu.