Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Podlahové kúrenie cena

Hľadáte kurenára na podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme množstvo kurenárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 298 profesionálov na Slovensku
89 961 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Podlahové kúrenie cena

Koľko stojí podlahové kúrenie? Pri podlahovom kúrení často poskytujeme tieto služby: vyrovnanie povrchu, nivelizácia, pokladanie systému podlahového kúrenia pomocou suchej techniky, zapojenie podlahového vykurovania. Ceny elektrického vykurovania dlážky sa pohybujú okolo 17-30 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci podlahového kúrenia zväčša býva výroba rozdeľovača pre podlahové kúrenie. Ďalšie náklady môžu predstavovať: tmel, tesnenie, nivelizačný materiál, náradie, ktoré priemerne stoja 10-80 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: podlahové kúrenie cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 298 profesionálov na Slovensku
89 961 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Podlahové kúreniePriemerné ceny

Nižšia cena16,90 €/m2
Priemerná cena20,70 €/m2
Vyššia cena30,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník podlahového kúrenia

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu podlahového kúrenia pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii podlahové kúrenie.

Podlahové kúrenie so systémovou rozteč 50 mm62,00€ / m2
Podlahové kúrenie so systémovou doskou z PS fólie s výstupkami, potrubie 17x2,0 mm s kročajovou izoláciou hrúbky 30 mm rozteč 50 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podlahové kúrenie REHAU so systémovou rozteč 100 mm40,00€ / m2
Podlahové kúrenie REHAU so systémovou doskou Varionova 30-2 s izoláciou rozteč 100 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podlahové kúrenie so systémovou rozteč 300 mm25,90€ / m2
Podlahové kúrenie so systémovou doskou z PS fólie s výstupkami, potrubie 17x2,0 mm s kročajovou izoláciou hrúbky 30 mm rozteč 300 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podlahové kúrenie so systémovou rozteč 200 mm29,60€ / m2
Podlahové kúrenie so systémovou doskou z PS fólie s výstupkami, potrubie 17x2,0 mm s kročajovou izoláciou hrúbky 30 mm rozteč 200 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
KúrenieKoľko stojí kúrenie a kurenári? Pri kúrení a kurenároch často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Podlahové kúrenie

Do existujucej stavby rodinneho domu chceme dorobit na 200m2 podlahove kurenie - vodne. Potery na podlahach sa vyburaju, priestor cca. 7cm. Vyburanie ani nasledne zaliatie poterom robi stavebna firma. Nutna obhliadka. Realizacia do cca. 4 tyzdnov. Napojenie na povodne rozvody, ktore dnes idu do radiatorov.

Raduz D.
Bratislava
Podlahové kúrenie

Potreboval by som vymenit existujuci dosluhujuci kotol a tiez dosluhujuci bojler, jedna so o plynovy kotol a mal by som zaujem o konkretne Protherm Panther Condens 25 KKO s asi 80L zasobnikom

Juraj R.
Štvrtok na Ostrove
Podlahové kúrenie

Potrebujem skontrolovat podlahove kurenie a nasladne navrhnut potrebne ukony na napravu Empiricky predpokladam ze niektore okruhy funguju a niektore nie. Plynovy kotol produkuje teplu uzitkovu vodu. Nedari sa vykurit na komfortnu uroven Prikladam foto jednej rozvodnej skrine Cca 180m2

Ludovit V.
Ružinov
Podlahové kúrenie

Prosim o cenovu ponuku pre podlahove kurenie 200m2, vratane rozvodov kurenia. Rozvody teplej a studenej vody a odpadu.

profile image
Rasto K.
Pezinok
Podlahové kúrenie

Dobry den. Nie som si isty ale pravdepodobne by bolo potrebne vycistit system podlahoveho kurenia vid foto. V minulosti v nom voda kalna nebola aktualne kalna je a zaroven by som uvital lepsie nastavenie nakolko po izbach nekuri rovnomerne

Lukas S.
Bratislava
Podlahové kúrenie

Dobry den, potrebovala by som nainstalovat podlahove kurenie, zdroj plynovy kotol, do chalupky, plocha vykurovacích miestnosti je 53m2 mame tam 6 okruhov roztec je 150/100 izby, kúpeľňa roztec100 + rebrik, mame urobeny aj realizačný projekt kúrenia cize chcem to mat urobene presne podla projektu ziadne take ze tak staci bude dobre, takych majstrov uz bolo 😀 nic v zlom 😀 podlahový polystyrén uz je položený. Dakujem za ponuky.

Adriana T.
Vranov nad Topľou
Podlahové kúrenie

Dobrý deň, potreboval by som zrejme vymeniť termostaticku hlavicu aj s čidlom v rozvádzači podlahového kúrenia. Hlavica bola totiž neustále nastavená na číslo 1 a pritom podlahové kúrenie naplno kúri...

profile image
Marian B.
Rovinka
Podlahové kúrenie

Poprosím o orientačnú kalkuláciu na zhotovenie podlahového kúrenia pre dvojpodlažný dom. Každé podlažie má plochu cca. 85m2. Rozvody sú už pripravené. Dve varianty vykurovania: 1. Plynový kotol 2. Tepelné čerpadlo voda-voda

Frantisek K.
Moldava nad Bodvou
Podlahové kúrenie

Potrebovali by sme, aby sa niekto odborne pozrel na nastavenie podlahového kúrenia u nás na hornom poschodí, pretože máme pocit že kde máme plávajúcu podlahu tak tam to nekuri, iba na chodbe. Takže keď zavrieme dvere na izbách tak v izbách máme zimu za chvíľu.

profile image
Barbora M.
Sládkovičovo
Podlahové kúrenie

Bývame vo vyše 20 ročnom dome a v byte je od začiatku pripravené podlahové kúrenie, ale nikdy nebolo zapojené. Je to teda záležitosť staršieho dáta. Chceli by sme to sfunkčniť. Aby som bol presnejší - v podlahe sú trubky, ale nie sú zapojené na rozdeľovač. Iba sú na jednom mieste vyvedené zo steny a tam čakajú, čo bude ďalej :) Potrebujeme kúrenára, ktorý bude vedieť: 1) pozrieť sa na trubky, čo sú vyvedené von zo steny, či sa to ešte dá napojiť na nejaký rozdeľovač, aký sa používa teraz. 2) minimálne na jednom mieste je podlahové kúrenie porušené (niečo sa tam vŕtalo do podlahy či čo). Treba vedieť povedať, či sa to dá opraviť. 3) skontrolovať, či niekde nie sú nejaké úniky, či sú skratka tie potrubia v poriadku a bude sa to dať používať. Ďakujeme.

Michal B.
Bratislavský kraj
Podlahové kúrenie

Dobry den, potrebujem spravit vodne komplet podlahove kurenie aj s poterom a so zapojenim elektrickeho kotla. Jedno podlazie, cca 110m2. Momentalne je na zemi zelezobetonova doska, na to pojde este hydroizolacia + 100mm grafitovy EPS. Priestor je zatial bez priecok, rozvodovu skrinu mozeme umiestnit kde bude treba.

Michal K.
Bratislavský kraj
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí podlahové kúrenie?

Keď sa počas zimného rána postavíte do kúpeľne alebo do kuchyne, nie je nič horšie ako šok z ľadovo studených obkladačiek pod vašimi bosými nohami. V súčasnosti to však nie je problém, s ktorým sa musíte vysporiadať – podlahové kúrenie sa stáva čoraz obľúbenejším, čo znamená, že vaše prsty na nohách môžu zostať v teple aj v tých najchladnejších dňoch. V tomto cenníku uvádzame priemerné náklady na podlahové vykurovanie, aby ste sa mohli rozhodnúť, či to má pre váš dom zmysel.

Náklady na podlahové kúrenie

Ceny podlahového vykurovania závisia od dvoch hlavných faktorov – od typu používaného podlahového vykurovania a od veľkosti vykurovanej plochy.

Existujú dva hlavné typy podlahového vykurovania – vodné podlahové vykurovanie (niekedy nazývané mokré systémy) a elektrické podlahové vykurovanie (známe ako suché systémy). Pri vodnom podlahovom kúrení sú pod podlahou položené potrubia vedúce teplú vodu a funguje to rovnako ako radiátor na stene, vďaka čomu môže teplo prúdiť cez podlahu do izieb. Elektrické podlahové kúrenie využíva drôty alebo vykurovacie rohože pod podlahou na vytvorenie rovnakého otepľovacieho efektu.

Náklady na mokrý systém

Vodné podlahové kúrenie musí byť pripojené k vášmu bojleru cez rozdeľovač, ktorý je potom možné prepojiť na nastavenie teploty. Jeho inštalácia je pomerne zložitý a náročný projekt, pretože musí byť integrovaný s vykurovacími a vodovodnými systémami vášho domu. Zvyčajne sa používa na nahradenie tradičného vykurovacieho systému založeného na radiátoroch v celom dome, a nie v jednotlivých miestnostiach. Z tohto dôvodu je obľúbenejší u novostavieb, kde môže byť začlenený od začiatku, a menej obľúbený pri dodatočnej úprave nehnuteľnosti. Môže sa však položiť pod väčšinu druhov podláh na veľkej ploche, hoci v niektorých prípadoch môže byť potrebné podlahu zdvihnúť, aby sa do nej zmestilo.

Vodné systémy sú komplikovanejšie a nákladnejšie na inštaláciu, sú však energeticky účinnejšie, takže ich prevádzka bude časom menej nákladná. Ak sa používajú v celom dome, sú o niečo energeticky účinnejšie ako tradičné radiátory – a možno ich pripojiť buď k solárnemu vykurovaciemu systému alebo zemnému tepelnému čerpadlu (nie ku kotlu), aby sa dosiahol maximálny ekologický benefit.

Náklady na vodné podlahové vykurovanie bývajú vysoké. Pretože inštalácie mokrého systému sú relatívne nezvyčajné a výrazne sa líšia v závislosti od systému, s ktorým sú integrované a prípravy, ktorá bude potrebná na pôvodné podlahy - je ťažké odhadnúť presnú cenu. Očakávať môžete, že aj relatívne jednoduchá inštalácia na prízemí malej nehnuteľnosti bude stáť 1 000 – 3 000 €. Náklady však môžu byť ľahko oveľa vyššie. Pre väčšie nehnuteľnosti budú podstatne vyššie.

Náklady na elektrický systém

Elektrické systémy sa inštalujú jednoduchšie, pretože namiesto potrubia môžete jednoducho rozložiť káble alebo rohože podľa tvaru miestnosti. Je potrebná menšia príprava – zvyčajne sa pod kúrenie vloží izolácia, aby odrážala teplo smerom nahor do miestnosti, zatiaľ čo na vyrovnanie povrchu sa zvyčajne použije vyrovnávajúci prostriedok, ako je sito. Na sito sa následne položí podlaha.

Elektrické systémy sa inštalujú ľahšie ako vodné, ale sú menej energeticky účinné ako tradičné radiátory a ich prevádzka je drahšia. Vo všeobecnosti sa lepšie hodia do malých miestností, kde je nedostatok miesta. Obľúbené sú najmä v kúpeľniach.

Náklady na elektrické podlahové vykurovanie sú nižšie ako náklady na mokré systémy. Náklady na vyhrievacie podušky začínajú na približne 50 eurách za meter štvorcový, pričom stúpajú na približne 100 eur v prípade produktov vyššej kategórie. Náklady na inštaláciu budú približne 200 až 300 € za prácu, ktorá by mala trvať jeden deň pre typickú kúpeľňu. Môžu existovať dodatočné náklady na izolačné materiály a termostat, ale malá kúpeľňa by mohla byť vybavená podlahovým kúrením za približne 500 eur.

Aktualizované dňa: May 15, 2023