Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Pokladač, obklady cena

Pokladač, obklady? Na túto kategóriu máme 18051 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Pokladač, obklady cena

Koľko stojí pokladač a obklady? Pri pokladačovi a obkladoch často poskytujeme tieto služby: zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládka novej podlahy. Ceny podlahárskych prác a obkladača sa pohybujú okolo 8-15 eur za hodinu. Najdrahšou položkou v rámci pokladača a obkladov zväčša býva pokládka kamennej dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizácia, tmel, tesnenie, lišty, ktoré priemerne stoja 15-60 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18051 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: pokladač, obklady cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Pokladač, obklady

Priemerné ceny

Nízka cena11.0 €/m2
Priemerná cena14.26 €/m2
Vysoká cena20.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Pokládka dlažby a obkladovKoľko stojí pokládka dlažby a obkladov? Pri pokládke dlažby a obkladov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Pokladač, obklady

Zdravím potrebujem položiť cca 80m2 dlazby 80x80 alebo 60x60 ešte niesom rozhodnutý na 100% nechám si poradiť majstrom.... A zároveň potrebujem urobiť 1 kúpeľňu a 1 wcko kde by išla dlažba 120x60 (po konzultácii s odborníkom sa možno nechám nahovoriť na niečo iné)

Ján P.
Košice
Pokladač, obklady

Potrebujem polozit dlazbu do kotolne, chodby a WC. Na WC bez soklov, inde aj so soklami. Bez vysparovania. Tato dlazba: https://www.hornbach.sk/shop/Dlazba-Home-Almond-60x60-cm/4692865/artikel.html

Juraj J.
Bratislava
Pokladač, obklady

Potrebujem obložiť veľkoformátovou dlažbou kuchynskú zástenu. Dlažbu mam kúpenú potrebujem len prácu. Bude treba vyrezávať otvory na zásuvky a vypínače. V prílohe posielam fotky priestoru aj dlažby, ktora tam pôjde.

Martin S.
Bratislava
Pokladač, obklady

Dobry deň,hľadám majstra na položenie dlažby do izby podlaha je vyrovnaná, vyčistena a pripravená na pokladku. Veľkosť dlažby je 120/20cm veľkosť izby cca 11m2 možnosť začať od pondelka 21.12.2020

Adam R.
Slovenský Grob
Pokladač, obklady

Hľadám skúseného majstra s peknou a kvalitnou prácou na položenie dlažby na chodbu. Ide o 5 metrov štvorcových.

Lýdia T.
Bratislava
Pokladač, obklady

Dobrý deň, hľadáme majstra ktorý by nám položil dlažbu v kúpeľni a v záchode. Rozsah prác: - vyburanie, vysekanie starej dlazby - odstránenie starého lepidla, vycistenie - pokládka novej dlažby - skarovanie Dlažbu a skarovaciu hmotu máme zakúpenú, rozmer dlažby je 34x34 cm. Plochy, na ktoré chceme položiť dlažbu sú: - kúpeľňa, rozmer 1,15x1,74 m=2 m2 - záchod, rozmer 1,11x1,63=1,63 M2 ( jeden roh 2x zalomený). Práce je potrebné vykonať pri osadených obložkovych zárubniach. Za Vaše ponuky vopred ďakujeme.

Miroslav S.
Zálesie
Pokladač, obklady

Dobrý deň, potrebovala by som opraviť obklad v kúpeľni cca 3 m2. Najprv treba opatrne obklad demontovať, lebo je približne 0,5 cm odsunutý od steny a potom ho treba opätovne nalepiť. Vopred ďakujem za ponuky.

Slavomír U.
Bratislavský kraj
Pokladač, obklady

Dobrý deň, potrebovala by som zhodiť pôvodný obklad a nahodiť nový v rámci kuchyne. Obklad ale potrebujem najprv zhodiť, počkať na vyhotovenie kuch. linky a po jej dokončení, nový obklad nahodiť

Dominika B.
Nitra
Pokladač, obklady

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o zaslanie cenovej ponuky za prácu - položenie sklenenej zásteny za kuchynskú linku. Prvá plocha (vľavo na foto): 0,52m x 2,21m (stena nie je rovná, naľavo je kuchynská linka dorazená k stene, napravo je kuchynska linka od steny cca 15mm), druhá plocha (vpravo na foto): 0,52 x 2,6m. Vzdialenost medzi kuchynskou linkou a hornou skrinkou je cca 52cm. Ďakujem, s pozdravom Kucharovič

Robert K.
Rovinka
Pokladač, obklady

Dobry den, potrebujem na dvore vymenit dlazbu. Dlazba je polozena nespravne, stale vlhne. Problem je, ze na spodu je beton a na betone strkovy piesok a na nom dlazba. Neviem ako to vyriesit, ani co tam polozit. Staru dlazbu som posunula dalej, tu odstranime. Zostane tam strkovy piesok a pod tym beton. Na jednej strane parkuje auto. Spolu ma dlazba asi 39m2.

Jana C.
Trnava
Pokladač, obklady

Dobrý deň, hľadám šikovného obkladača na položenie kachličiek v kuchyni v rámci kuchynskej linky (kuchynská zástena). Ide o plochu cca 4m2 a o prácu v Dúbravke, BA počas apríla. Pre viac informácií ma, prosím, kontaktujte.

Iveta F.
Bratislava
Pokladač, obklady

Máme obložený sprchový kút. Kvôli pokazenému syfónu sa kúsok vybúral. Potrebujeme dieru zamurovať a obložiť, prípadne použiť dvierka - ak je to možné. Sprchový kút je zaoblený. Chceme, aby vyšpárovanie bolo pekné biele / silikónové. Naposledny nám to spravili sivým tmelom a vyzeralo to strašne.

David B.
Bratislava
Pokladač, obklady

Potrebujem uložiť dlažbu do štrkového lôžka. Cca 36m2. Takisto potrebujem obkladaca ktorý vie robiť jolly hrany

Tom G.
Piešťany
Pokladač, obklady

Hladam skuseneho obkladaca na polozenie obkladov do kupelne (cca 2,5m2), zachodu (cca 1m2) a kuchyne (cca 3m2). Ide o pomerne male plochy, preto bude potrebne vela rezat. Obklady su keramicke. V zachode a kupelni ide o seriu Krakle zo Siko (10*30cm) so specialnym povrchom, ktore chceme ukladat do vzoru. V kuchyni ide o mensie (7,5*15cm) biele obklady, ktore budu ukladane vodorovne. Nevyhnutnostou je priniest so sebou vykruzovacku. Idealne by bolo dohodnut pracu na vikend, ale nie je to nutne. Dakujem.

Veronika S.
Tŕnie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí obkladanie? 

Pokiaľ ide o ceny dlaždíc či obkladačiek, v prípade stredných dlaždíc jednoduchého bieleho vzhľadu sa cena môže pohybovať od 15 EUR/m2. Priemerná cena obkladačiek môže byť podobná. Sú to však orientačné údaje, pretože k dispozícii je množstvo dlaždíc a obkladačiek rôznej veľkosti, kvality a motívov. 

Koľko stojí obkladačská práca? 

Obklady sú náročné na pracovnú silu a vyžadujú si skutočného odborníka. Váš obkladač pravdepodobne zahrnie cenu práce ako ďalšiu položku do ponuky. 

Cena práce a materiálu na meter štvorcový 

Priemerná cena práce sa môže odvíjať od 13 EUR/m2 a stúpa v závislosti od vašich požiadaviek. Mramorové obklady môžu mať vyššiu cenu, kvôli zložitosti a obtiažnosti, napríklad aj 23 EUR/m2 a viac. 

Jednoduchá biela keramická dlažba môže stáť okolo 36 EUR/m2, vrátane práce a materiálu. Na druhej strane náklady na krajšie, ručne robené keramické obklady môžu byť aj 260 EUR/m2, aby pokryli materiál, prácu a odborné znalosti. 

Obkladači všeobecne udávajú cenu práce za štvorcový meter. Konečnú cenu práce teda ovplyvňuje to, či je práca jednoduchšia alebo komplikovanejšia ako sa predpokladalo. 

Proces obkladania v kúpeľni 

Keď vezmete do úvahy náklady na obkladačky v kúpeľni, nezabudnite, že zahŕňajú povrchy, rozloženie a typ vzoru, ktorý si vyberiete. Priemerná cena renovácie kúpeľne je vyššia, ak sa rozhodnete aj pre dlažbu, ale konečný vzhľad stojí za to. 

Príprava povrchov

Mali by tu byť zahrnuté náklady na odstránenie starých podlahových dlaždíc a obkladu. Môže byť potrebné vyrovnanie podlahy alebo príprava pre dosiahnutie konkrétneho dizajnu. 

Rezanie a kladenie dlaždíc

Váš obkladač vykoná náročné merania a ponechá línie, ktoré umožnia položenie dlaždíc. Dlaždice budú tvarované tak, aby správne zapadli do rohov a okolo prekážok. Môže sa urobiť suché položenie, aby sa zabezpečil správny rez. 

Nanášanie škárovacej hmoty

Dištančné prvky dlaždíc zabezpečia, aby hmota vyzerala rovnomerne, ale tieto procesy budú trvať dlhšie. Ak by ste to mali platiť osobitne, náklady na túto prácu vyjdú približne na 3 EUR/m2. 

Aplikácia hydroizolácie

Ak je potrebná, mal by ju váš dodávateľ uviesť v ponuke. Samotná hydroizolácia môže stáť približne 10 EUR/m2. Pre zaistenie dlhej životnosti vašej kúpeľne je nevyhnutné mať kvalifikovaného vodoinštalatéra. 

Tesnenie a leštenie dlaždíc

Niektoré dlaždice musia byť po aplikácii utesnené alebo očistené a cena by mala byť súčasťou konečnej cenovej ponuky. 

Faktory ovplyvňujúce náklady na obkladanie a dlažbu 

Náklady na kladenie dlaždíc sa veľmi líšia. Veľkosť nemusí byť jediný rozhodujúci faktor pri cene dlaždice. Ak je práca náročná, typ dlaždice môže byť rovnako dôležitý ako veľkosť. 

Veľkosť plochy a typ dlaždíc

Spravidla sú náklady na obkladanie miestnosti väčšie pre väčšiu plochu. Ak však pri práci okolo toalety, umývadla, vane alebo sprchy dochádza k rezaniu, predĺži to čas. Niektoré typy dlaždíc sa tiež ťažšie lámu alebo režú a prispievajú tak k zdĺhavosti dokončenia projektu. 

Dizajn

Obkladači musia venovať viac času vzorom alebo dekoratívnym dlaždiciam. Jedinečné výrezy a detaily môžu zvýšiť cenu obkladov; napríklad dlaždice mozaiky vyžadujú pomalšie a opatrnejšie tempo. 

Časový harmonogram projektu obkladania alebo renovácie

Priemerná práca na obkladaní (50 metrov štvorcových) môže trvať od 3 do 5 dní, v závislosti od toho, či je tam jeden alebo dvaja pracovníci. 

Dohoda o platbe

Pre istotu je lepšie dohodnúť konečnú cenu za prácu, a nie platiť za hodinu. Hodinová sadzba by mohla ušetriť peniaze, je však pravdepodobnejšie, že náklady na prácu s dlaždicami by sa zvýšili výrazne nad váš rozpočet. 

Náklady na dlaždice 

Mramorové dlaždice: Tieto dlaždice sú rezané z mramoru a sú drahšie. Približné ceny sú 40-80 EUR/m2. 
Porcelánové dlaždice: Priemerná cena za dlaždicu môže byť okolo 50 EUR/m2. 
Keramické dlaždice: Keramické obklady do kúpeľne alebo do kuchyne majú približnú cenu 15  EUR/m2. Priemerná cena keramickej podlahovej dlaždice je tiež 15 EUR/m2. 
Mozaikové dlaždice: Mozaiková dlaždica môže stáť v priemere 10 EUR/ks. 
Španielska dlažba: Španielska biela lesklá keramická dlažba má približnú cenu 
30 EUR/m2. 
Dlaždice z prírodného kameňa: V prípade podlahových dlaždíc sa ceny pohybujú aj do 80 EUR/m2, čo môže byť drahé, ale zvyšuje to hodnotu vášho domova. 
Terazzové dlaždice: Cena hladkých mramorových dlaždíc sa líši podľa veľkosti a kvality. Väčšie dlaždice sú drahšie ako menšie. Povrchové úpravy zahŕňajú strojovo leštené, zapečatené leštené a brúsené protišmyky. 

Odhady ceny za rôzne typy obkladov v interiéroch 

Ak porovnáte prácu v interiéri s prácou vonku, zistíte, že náklady na pokladanie vnútorných dlaždíc sú vyššie. Na podlahe musia obkladači vyrezať medzery pre odtokové otvory. Na stenách musia vyrezávať oblasti pre elektrické zásuvky. 

Dlažba vonkajšia: Vonkajšia dlažba na ploche 10 metrov štvorcových môže pri keramických dlaždiciach stáť približne 100-300 EUR. Porcelán bude vyžadovať 1,5-násobok. Drevené dlaždice môžu vyjsť dvojnásobne. 


OBKLADY A RENOVÁCIE 

Steny: Obklady stien sa pohybujú približne od 10 do 30 EUR/m2. Medzi cenové faktory patria ďalšie úkony, ako je hydroizolácia alebo utesnenie, náročnosť práce s dlaždicou. 
Moderné podlahy: Ak v kuchyni použijete keramické dlaždice, nová podlaha vás môže stáť 500 až 1 200 EUR, cena však závisí od veľkosti plochy a dizajnu dlaždíc. Správna podlahová dlažba môže z kuchyne urobiť veľmi príjemnú miestnosť. 


Ako vytvoriť presný odhad 

Pred požiadaním o cenovú ponuku je potrebné zadať veľkosť miestnosti a ďalšie podrobnosti. Pre porovnanie si môžete vyžiadať viac ponúk od rôznych dodávateľov. Informujte sa tiež o cene za montáž rôznych štýlov dlaždíc. Po získaní podrobnej ponuky sa opýtajte, či obsahuje také položky ako príprava povrchu, náklady na odstránenie dlaždíc, hydroizolácia, tesnenie a leštenie. 

Tipy a triky

Tip č. 1 – Cena práce: Pri žiadosti o ponuku sa informujte o cene práce za meter štvorcový. Z toho si môžete vypočítať odhad konečnej ceny. 
Tip č. 2 - Dizajny: Namiesto toho, aby ste sa pokúsili opísať svoje myšlienky, nájdite si nápady na dizajn na internete. Váš obkladač ocení obrázok, ktorý mu jasne ukáže, čo chcete. 
Tip č. 3 - Veľkosť miestnosti: Vynásobením dlhšej strany s kratšou stranou môžete určiť štvorcové metre svojej obdĺžnikovej podlahy, steny alebo iných plôch. 

Ako si najať obkladača 

Obkladač musí mať odborné znalosti presahujúce úroveň zručností priemerného dodávateľa. Na Wilio si môžete zistiť referencie, prípadne sa opýtať, či sú k dispozícii fotografie posledných prác. 

Tip č. 1: Uistite sa, že obkladač má skúsenosti s typom dlaždíc, ktoré chcete a že urobí všetky potrebné kroky na zabezpečenie dlhej životnosti. Nestojí za to platiť nižšiu cenu práce, ak konečný výsledok nespĺňa štandardy. 
Tip č. 2: Keďže obkladači môžu získať zľavy pri nákupe materiálu, spýtajte sa ich, za aké ceny môžu kúpiť vami vybrané dlaždice. Vyberú tak dlaždicu, s ktorou sú zvyknutí pracovať, a vaše náklady môžu byť nižšie. 
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS