Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Pokládka dlažby cena

Hľadáte obkladača na pokládku dlažby? V tejto kategórii máme 17 663 obkladačov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Pokládka dlažby cena

Koľko stojí pokládka dlažby? Pri pokládke dlažby často poskytujeme tieto služby: zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládka novej podlahy. Ceny položenia podlahy sa pohybujú okolo 10-35 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci pokládky dlažby zväčša býva pokládka kamennej dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizácia, tmel, tesnenie a lišty, ktoré priemerne stoja 10-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 26 422 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: pokládka dlažby cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Pokládka dlažbyPriemerné ceny

Nižšia cena11,00 €/m2
Priemerná cena15,02 €/m2
Vyššia cena20,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník pokládky dlažby

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu pokládky dlažby pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii pokládka dlažby.

Montáž podláh z dlaždíc keramických16,20€ / m2
Montáž podláh z keramických dlaždíc ukladaných do malty 225 x 450 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Dlaždice keramické s rozmermi 221x445x10 mm23,00€ / m2
Dlaždice keramické, gresové, glazované s rozmerom lxvxhr 221x445x10 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž podláh z dlaždíc z taveného čadiča14,20€ / m2
Montáž podláh z hladkých dlaždíc z taveného čadiča ukladaných do malty, hrúbky 30 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž podláh z terazzových dlaždíc13,00€ / m2
Montáž podláh z terazzových dlaždíc kladených do malty, veľkosti 250 x 250 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Kladenie podlahovej dlažby11,00€ / m2
Príprava podkladu nivelačnou hmotou, ošetrenie penetračným prostriedkom, nanesenie lepidla, lepenie dlaždíc, pripevnenie soklových dlaždíc, škárovanie.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Obklady, dlažbyKoľko stojí pokládka dlažby a obkladov? Pri pokládke dlažby a obkladov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Pokládka dlažby

Hľadáme šikovného majstra ktorý by nám položil dlažbu v celom dome okrem kúpeľne, išlo by o kombináciu dlažby a vinylovej podlahy.

Daša H.
Hviezdoslavov
Pokládka dlažby

Hladam niekoho kto by nam na terasu polozil dlazbu na terce. Je to cca 100m2. Dlazba bude 60x60cm v hrubke 2cm. Mame k tomu aj kladacsky plan, podla ktoreho sa v podstate nebudu kachlicky vobec rezat (je to nastavene tak aby bolo co najmenej odpadu). Lokalita je BA - Dubravka. Termin prac je koniec maja, zaciatok juna. Dlazbu na terasu donesie kamion(vykladku, vynos netreba). Jedna sa o stresny byt.

Lukas K.
Bratislavský kraj
Pokládka dlažby

Dobry deň, mali sme poistnu udalost- zatecenie z bytu nad nami. Byt je v Bratislave. Pri RTVS. Potrebovali by sme vymalovat chodbu aj plafón a zrezať cast z laminatovej podlahy a tu zrezanu cast nahradit dlazbou. Je to v chodbe pri vstupnych dverach, takze pri vstupe by bola dlazba a prechodovou listou by bola ta dlazba, ktoru potrebujeme polozit spojena s existujucou laminatovou podlahou. Vdaka za pomoc.

Tatiana C.
Bratislavský kraj
Pokládka dlažby

Hladame skuseneho cloveka, ktory by nam urobil obklad kuchyne do vysky digestora. Stena nie je rovna, je mozne ze bude treba narovnat. Material zabezpecime, cca 8 m2(Mozete vidiet na fotke)

Maria f.
Bratislava
Pokládka dlažby

Chcel by som poprosit o cenovu ponuku na pokladku gresovej dlazby 60x60, priestor je v jednom celku a plocha je cca 95m2, miesto realizacie Bratislava Bernolakova ulica, termin realizacie do 25.1 je potrebne aby bola dlazba polozena

Ján M.
Bratislava
Pokládka dlažby

Pokladka dlazby pred vchod rodinneho domu, schody, sokle, cca 5m2, dlazba o velkosti 60x60x10. Pozadovane prace: vysekanie starej dlazby, priprava povrchu(zarovnanie, penetrovanie ...) pokladka dlazby, vysparovanie. Dlazbu mame zakupenu. Lepidlo, sparovacku a dlasie potrebne veci nie.

Ladislav L.
Dunajská Lužná
Pokládka dlažby

Hladam niekoho na pokladku dlazby na terasu,chodnik a balkon celkova dlzka cca 80m2... miesto realizacie kalinkovo okres senec bratislavsky kraj

štefan š.
Kalinkovo
Pokládka dlažby

Dobry den, potrebovala by som namontovat listy v celom byte. Byt ma podlahovu plochu 88m2. Lokalita: Bratislava - Ružinov. Vopred dakujem za ponuky.

Dasa M.
Bratislava
Pokládka dlažby

Priprava plochy a podkladu, pokladka zatravnovacej dlazby, dodavka materialu na zaklade dohody, likvidacia a odvoz odpadu a prebytocneho materialu, vratenie pozemku do povodneho stavu.

Robert P.
Priekopa
Pokládka dlažby

Pokladka kamenej dlazby-andezit na povodny kamienkovy koberec do flexi lepidla. Vstup do RD, vjazd do garaze+terasa, Cca. 30m2.

profile image
Michal F.
Senec
Pokládka dlažby

Potrebovala by som urobiť dlažbu na balkón (cca 3.6 m dĺžka a cca 1 m šírka). Aktuálne na balkóne je pôvodný betón a položené linoleum. Materiál kúpený nemám.

Martina B.
Nové Mesto
Pokládka dlažby

Dobrý deň, chcela by som sa informovať na pokladku zamkovej dlažby city top kombi na rozlohu cca 230 m2 v obci Cífer. Podklad je pripravený. Aká by bola prosím cena práce? Ďakujem

Miriama Č.
Cífer
Pokládka dlažby

Potrebujem komplet realizciu pokládku dlažby. Odhad v metroch ide o približne 200m2. Jedná sa o pokladku dlazby pre parkovacie miesta pred domom a pokladku dlazby prijazdovej cesty a polozit dlazbu pod 100m2 prístrešok. Realizácia je v meste Pezinok

Mário O.
Pezinok
Pokládka dlažby

Dlažba s rozmermi 120x60cm, pokládka na ploche cca. 9m2 (kuchyňa) a 1,5m2 (obývačka pod kachle). Vrátane špárovania. Materiál (dlažba, lepidlo, špárovačka) je pripravené, potrebujem len kvalitnú prácu.

Juraj S.
Viničné
Pokládka dlažby

Mali by sme záujem o pokládku zámkovej dlažby 20x10x6cm na ploche o rozmere 6x7m + obrubníky. Lokalita: okres Pezinok. Ďakujem.

Dominika K.
Slovenský Grob
Pokládka dlažby

Dobrý deň, potrebujem položiť kamennú dlažbu (nepravidelný tvar kameňa) na terasu na plochu 12m štvorcových. Prosím o orientačnú cenu za m2 pokládky a najbližšie možné termíny realizácie. Lokalita Veľký Biel. Ďakujem.

Roland V.
Veľký Biel
Pokládka dlažby

Vymenit dlazbu na balkone 3m2 - odstranit staru dlazbu a vymenit za protismikovu novu dlazbu ( zatial nie je nova flazba kupena) + renovovat farbou zabradlie.

Monika R.
Bratislava
Pokládka dlažby

Pokladka dlazby 60x60 cca 22m2. Cenovu ponuku prosim bez materialu len pokladka. Priestor je obdlznik 7x3

Juroo J.
Stupava
Pokládka dlažby

Pokládka dlažby na balkón v bytovke, Košice Dobrý deň Poprosil by som Vás o jednoduchú cenovú ponuku Rozmer balkónu je klasický cca 3x1m Dlažbu mám vybranú mrazuvzdorná 33x33cm ( nenakúpená ) Balkon po hydroizolácii Ceny poprosím oddelene za: - lepenie a pokládka - sokel Rad si nechám aj poradiť Vopred ďakujem za odpoveď

Lukáš D.
Košice
Pokládka dlažby

Potrebovali sme vydlazdit terasu nepravidelneho tvaru o velkosti cca 45 m2 z 2cm gresovej dlazby v Piestanoch.

profile image
Jozef S.
Trnavský kraj
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí inštalácia dlaždíc?

Cena inštalácie dlaždíc závisí od typu, veľkosti dlažby (menšia ako 15x15 cm, veľkoformátová dlažba) a rozsahu práce, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 12 – 24 eur/m2. 

Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc? Aké sú najčastejšie obkladové materiály?

Náklady na rôzne obkladové materiály na meter štvorcový (m2). Prečo sú niektoré dlaždice oveľa drahšie ako iné? Čo sú hodnotenia dlaždíc? Čo je pórovitosť dlaždíc? Koľko bude stáť inštalácia vode odolných dlaždíc? Zvýši nová dlažba hodnotu môjho domu? Ako si najať profesionála na inštaláciu dlaždíc? Tipy, ako minimalizovať rozpočet na dlaždice. Vyhľadajte dodávateľa dlaždíc vo vašom okolí. Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc? 

Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc?

Hlavnými faktormi nákladov na inštaláciu dlaždíc sú: 
-    veľkosť dlaždíc 
-    typ dlaždíc
-    zložitosť projektu 

Cena inštalácie dlaždíc vášho projektu 

Cena za meter štvorcový (m2) sa líši v závislosti od: 
-    priestorov, kde je dlažba inštalovaná (kuchyňa, kúpeľňa, záhrada atď.); 
-    veľkosti a stavu plochy, ktorá sa má pokladať; samotnej veľkosti dlaždíc (menšie dlaždice stoja viac, väčšie dlaždice menej). 

Všeobecné pravidlo, pokiaľ ide o veľkosť plochy pokladania: čím väčšia je veľkosť projektu, tým nižšie sú náklady na meter štvorcový (m2). Určenie celkovej  plochy vášho projektu je dôležité pre získanie presnej ponuky od dodávateľov dlaždíc, ktorých získate pomocou Wilio. 

Ako na to?

Najskôr zmerajte dĺžku podlahy a potom toto číslo vynásobte jeho šírkou. Napríklad miestnosť o rozmeroch 3 metre krát 3 metre = 9 metrov štvorcových ( m2). Pri výpočte množstva dlaždíc nezabudnite zahrnúť i rezervný materiál vo výške + 5 % v prípade pravouhlých miestností. Pri nepravidelných miestnostiach či uhlopriečnom kladení by ste percento mali ešte navýšiť.  

Typy dlaždíc 

Ceny podlahových dlaždíc sa pohybujú od 13 € - 100 €, v závislosti od materiálu, výrobcu a dopytu. Výber dlaždíc s vyššími priemernými nákladmi na meter štvorcový (m2) ovplyvňuje celkové náklady na projekt. Inštalácia ručne vyrobených cementových dlaždíc je nákladnejšia. Výrobný proces vyžaduje nanášanie betónovej zmesi na nerovné komponenty spodnej strany dlaždice, aby sa zabezpečilo, že bude rovnomerne položená na podlahu. To zvyšuje náklady na pracovnú silu. 

Oprava dlažby

Ak sa projekt inštalácie dlaždice nachádza v oblasti, kde došlo k poškodeniu plesňou alebo k narušeniu povrchovej integrity, je potrebné poškodenie vyriešiť skôr, ako budete musieť nainštalovať novú dlaždicovú podlahu. Niektorí dodávatelia dlaždíc môžu túto prácu vykonať za vás (bude to stáť navyše), ale v závislosti od rozsahu poškodenia bude pravdepodobne potrebné najať špecialistov. Pri akomkoľvek projekte výstavby alebo prestavby, ktorý zahŕňa demontáž, je vždy šanca odhaliť prekvapenia, ako je napríklad suchá hniloba. O akýchkoľvek cenových zmenách jasne informujte svojho odborníka, aby ste pochopili, aké opravy sú potrebné a aké budú náklady. Vo všeobecnosti platí, že čím menej času bude trvať pokladanie dlažby, tým nižšie budú vaše náklady. Aj keď nie ste profesionál v oblasti dlaždíc, môžete vedieť, že inštalácia dlažby na hladkú a rovnomernú podlahu je oveľa rýchlejšia ako na nerovnej ploche, ktorú je potrebné najskôr zarovnať. Inštalácia dlaždíc na hladkých povrchoch je zvyčajne lacnejšia, pretože inštalatér musí pred položením dlažby urobiť menej prípravných prác. Nerovnomerné podlahy, staré podlahy, ktoré je potrebné odstrániť, a steny alebo pulty, ktoré si vyžadujú inštaláciu podkladovej dosky, alebo ďalšie práce nad rámec štandardnej prípravy môžu zvýšiť celkové náklady na meter štvorcový (m2). 

Lokalita nehnuteľnosti 

Lokalita ovplyvní náklady na inštaláciu podlahových dlaždíc. Odborníci na dlaždice vo väčších mestách a regiónoch s vyššími životnými nákladmi zvyčajne účtujú za služby vyššie sadzby. Je to spôsobené vyššími nákladmi na poistenie, nákladmi na pracovnú silu, zvýšenými nákladmi na prevádzku automobilov. 

Veľkosť dlažby

Väčšina podlahových dlaždíc má tvar štvorcov, ktoré sa líšia veľkosťou, od malých formátov až po veľkoformátové.  Dlaždice môžu mať aj iný tvar a veľkosť, vrátane šesťuholníkových, osemuholníkových a obdĺžnikových dlaždíc. Malé alebo dlaždice neštandardných tvarov môžu vyžadovať viac času, odborných znalostí a odbornej praxe, čo zvyšuje celkové náklady na inštaláciu podlahových dlaždíc. Montáž väčších dlaždíc je oveľa menej zložitá a ich inštalácia je lacnejšia. 

Aké sú najbežnejšie obkladové materiály? 

Pozrime sa bližšie na to, aké sú možnosti vašej novej podlahovej dlažby a ako sa líšia:

Keramické dlaždice 

To, čo sa bežne nazýva „keramická dlažba“, sa vyrába vypaľovaním pri vysokých teplotách z koalínov, ílov, živcov a iných prísad. Dlažba sa delí na glazovanú a neglazovanú – tvorí ju jedna vrstva, ktorá je po celom priereze z rovnakého materiálu. Glazovaná dlažba je vytvorená z črepu a glazúry na povrchu, čo dáva dlaždici farebný a ochranný povlak, sú dvakrát vypaľované, vďaka čomu sú pevnejšie ako neglazované dlaždice.

Dlaždice Terra cotta

Terakota je najlacnejší a najkrehkejší typ keramických dlaždíc. Terakota, ktorá sa bežne používa na hlinené kvetináče, je oranžovo-červená a často sa kladie bez glazúry, čo z nej robí materiál absorbujúci vodu a iné tekutiny.

Dlaždica „Saltillo“ 

Tento typ dlaždice je vyrobený z terakoty, ale je sušený na slnku namiesto vypaľovania v peci. 

Dlaždice z kameňolomu 

Napriek názvu týchto dlaždíc, nepochádzajú z lomového kameňa, ale sú to skôr neglazované keramické dlaždice. Pretože sú neglazované, váš dodávateľ by ich mal zalepiť, aby sa zabránilo absorpcii a zafarbeniu vody.

Porcelánové dlaždice 

Porcelán je výrobok z keramickej hmoty, ktorá sa používa na výrobu jemného porcelánu a toaliet. Porcelán nemá pórovitosť, mikrotrhliny, ktoré mu poskytujú vyššiu pevnosť, odolnosť proti vode a opotrebeniu. Dlaždice musia byť testované na svoju odolnosť a nízku mieru absorpcie vody. Certifikovaná porcelánová dlaždica môže stáť takmer dvakrát toľko ako bežná keramická dlaždica.                                                               

Prírodná kamenná dlaždica 

Dlažby z prírodného kameňa majú jedinečný nezameniteľný vzhľad, sú odolné s príjemnými farebnými variáciami, majú takmer neobmedzenú životnosť. Prírodný kameň sa opracováva brúsením a leštením. Cementové dlaždice sa nalejú do foriem a je možnosť z nich vytvárať mnohé vzory a farebné kombinácie.   

Terrazzo dlaždice 

Tieto talianske dlaždice sú vyrobené z cementového základu zmiešaného s kamennými alebo mramorovými trieskami, aby vytvorili textúrovaný a rozmanitý povrch. 

Sklenené dlaždice 

Sklenené dlaždice sú kúsky skla narezané do jednotných tvarov, ktoré sú svetlé a priesvitné. Sklenené dlaždice sa často používajú ako súčasť mozaiky a ako panelové obklady stien do kuchyne, ale môžu sa predávať aj ako jednotlivé kusy. Sklená dlaždica sa všeobecne nepoužíva na podlahy.

Mozaiková dlaždica 

Mozaikové dlaždice môžu byť vyrobené z keramických, sklenených alebo kovových dlaždíc a potom ich je potrebné pripevniť na sieťovinový podklad pre ľahkú inštaláciu.                                                                                                                                                      

Prečo sú niektoré dlaždice oveľa drahšie ako iné? 

Dlaždice majú rôzne klasifikácie založené na ich pevnosti a trvanlivosti. Okrem faktorov štýlu a vzhľadu uvedených v predchádzajúcej časti má na celkové náklady na dlaždice vplyv aj hodnotenie dlaždíc, ako aj pórovitosť dlaždíc. 

Čo sú hodnotenia dlaždíc? 

Nie každá dlaždica je vhodná pre každý povrch. Napríklad priestory, ktoré sa pravidelne používajú potrebujú silnejšie a odolnejšie dlaždice ako miesta menej zaťažené. Dlaždice sú hodnotené v piatich triedach, pričom trieda V je najodolnejšia a trieda I je príliš krehká na podlahy. 

Dlaždica triedy V - pre veľmi vysoké zaťaženie, schválená pre komerčné a inštitucionálne podlahy. Môže byť inštalovaná kdekoľvek v obytnom prostredí. 

Dlaždica triedy IV - táto trieda je vhodná na akékoľvek domáce použitie – do kuchýň, predsiení, kancelárií, na terasy. 

Trieda odolnosti III - Určené pre stredné zaťaženie, pre podlahové krytiny do hotelových izieb, obývačiek. 

Dlaždice triedy odolnosti II - vhodné do kúpeľní a sprchových kútov.  

Dlaždice triedy I - Použitie – pre obklad stien, pričom nie sú dostatočne odolné pre podlahové krytiny.

Čo je pórovitosť dlaždíc? 

Pórovitosť dlaždíc naznačuje, koľko má drobných vzduchových dutiniek. Čím je poréznejšia dlaždica, tým viac je nasiakavá - čo môže byť dobré alebo zlé, v závislosti od toho, kde je nainštalovaná. Čím väčšia absorpcia / nasiakavosť vody, tým menej sa dlaždice či obklady hodia do vonkajšieho priestoru a tiež do vlhkých priestorov. Nasiakavosť úzko súvisí s mrazuvzdornosťou. Pórovitosť dlaždíc sa hodnotí podľa toho, do akej miery je „sklovitá“ alebo podobná sklu. Sklo je najmenej nasiakavé. Tu sú klasifikácie pórovitosti dlaždíc: 

Nasiakavá dlaždica 

Terakota je najabsorpčnejší typ dlaždice. Zvyčajne sa používa ako dekoratívna alebo na obklad stien. Tento typ dlaždíc je najbežnejší pre bytové aplikácie mimo kúpeľne. Majte na pamäti, že glazovaná dlaždica je odolná voči vode na svojom povrchu, ale nie na jeho bočných stranách alebo na spodnej / zadnej strane. Trvalé alebo opakované vystavenie vode môže tieto dlaždice časom ovplyvniť. Je najmenej pórovitá dlaždica a je vhodná pre vnútorné priestory s vysokou vlhkosťou, ako sú vane a sprchy.