Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Pokládka dlažby cena

Pokládka dlažby? Na túto kategóriu máme 20294 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Pokládka dlažby cena

Koľko stojí pokládka dlažby? Pri pokládke dlažby často poskytujeme tieto služby: zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládka novej podlahy. Ceny položenia podlahy sa pohybujú okolo 10-35 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci pokládky dlažby zväčša býva pokládka kamennej dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizácia, tmel, tesnenie a lišty, ktoré priemerne stoja 10-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 20294 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: pokládka dlažby cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Pokládka dlažby

Priemerné ceny

Nízka cena11.0 €/m2
Priemerná cena15.02 €/m2
Vysoká cena20.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Pokládka dlažby a obkladovKoľko stojí pokládka dlažby a obkladov? Pri pokládke dlažby a obkladov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Pokládka dlažby

Potrebovala by som spraviť dlažbu do predsiene. Je tam staré linoleum,ktoré by som tam chcela nechať a dlažbu dať na to (aby sa nemusela búrať podlaha). Dlažbu nemám kúpenú, neviem presne koľko m2 treba. Rozmery predsiene - dĺžka cca 250 cm, šírka cca 102 cm.

Martina B.
Bratislava
Pokládka dlažby

Pokladka dlazby pred vchod rodinneho domu, schody, sokle, cca 5m2, dlazba o velkosti 60x60x10. Pozadovane prace: vysekanie starej dlazby, priprava povrchu(zarovnanie, penetrovanie ...) pokladka dlazby, vysparovanie. Dlazbu mame zakupenu. Lepidlo, sparovacku a dlasie potrebne veci nie.

Ladislav L.
Dunajská Lužná
Pokládka dlažby

Potrebujem polozit dlazbu 33x33 cm. Je to do zahradneho domceka. Plocha je 3x4m a teda ca 12m2. Zaroven sa bude robit aj sokel o vyske ca 5cm z tej istej dlazby. Vysparovanie. Tak isto sa vieme dohodnut aj na vystierkovani vnutornych stien MPI stierkou v danej miestnosti. Je to ca 20m2. Material mam/dodam.

Ivan T.
Kynek
Pokládka dlažby

Po rokoch došlo k posunu a zosuvu vonkajšej dlažby (chodníky na dvore). Hľadám majstra za účelom opravy. Rozsah viditeľný na fotkách.

Jana Č.
Košice
Pokládka dlažby

Pokladka kamenej dlazby-andezit na povodny kamienkovy koberec do flexi lepidla. Vstup do RD, vjazd do garaze+terasa, Cca. 30m2.

Michal F.
Senec
Pokládka dlažby

Dobrý deň, v byte mi napuchla menšia časť podlahy a potreboval by som ju vymeniť. Bohužiaľ neviem presný model a ani o aký typ podlahy sa jedná. Ak by ste mi s tým vedeli nejako pomôcť, budem Vám vďačný. Mám ju aj odfotenú. S pozdravom Slúka

Ján S.
Bratislava
Pokládka dlažby

Poprosím naceniť ponuku bez pokladania soklov. Starú dlažbu demontovať, položiť novú o rozmere 60x60. Podrobnosti a metráž na foto. Cena bez materiálu a cena s materiálom dlažbu mám kúpenú

Andrej K.
Žilina

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí inštalácia dlaždíc?

Cena inštalácie dlaždíc závisí od typu, veľkosti dlažby (menšia ako 15x15 cm, veľkoformátová dlažba) a rozsahu práce, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 12 – 24 eur/m2. 

Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc? Aké sú najčastejšie obkladové materiály?

Náklady na rôzne obkladové materiály na meter štvorcový (m2). Prečo sú niektoré dlaždice oveľa drahšie ako iné? Čo sú hodnotenia dlaždíc? Čo je pórovitosť dlaždíc? Koľko bude stáť inštalácia vode odolných dlaždíc? Zvýši nová dlažba hodnotu môjho domu? Ako si najať profesionála na inštaláciu dlaždíc? Tipy, ako minimalizovať rozpočet na dlaždice. Vyhľadajte dodávateľa dlaždíc vo vašom okolí. Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc? 

Aké faktory ovplyvňujú cenu inštalácie dlaždíc?

Hlavnými faktormi nákladov na inštaláciu dlaždíc sú: 
-    veľkosť dlaždíc 
-    typ dlaždíc
-    zložitosť projektu 

Cena inštalácie dlaždíc vášho projektu 

Cena za meter štvorcový (m2) sa líši v závislosti od: 
-    priestorov, kde je dlažba inštalovaná (kuchyňa, kúpeľňa, záhrada atď.); 
-    veľkosti a stavu plochy, ktorá sa má pokladať; samotnej veľkosti dlaždíc (menšie dlaždice stoja viac, väčšie dlaždice menej). 

Všeobecné pravidlo, pokiaľ ide o veľkosť plochy pokladania: čím väčšia je veľkosť projektu, tým nižšie sú náklady na meter štvorcový (m2). Určenie celkovej  plochy vášho projektu je dôležité pre získanie presnej ponuky od dodávateľov dlaždíc, ktorých získate pomocou Wilio. 

Ako na to?

Najskôr zmerajte dĺžku podlahy a potom toto číslo vynásobte jeho šírkou. Napríklad miestnosť o rozmeroch 3 metre krát 3 metre = 9 metrov štvorcových ( m2). Pri výpočte množstva dlaždíc nezabudnite zahrnúť i rezervný materiál vo výške + 5 % v prípade pravouhlých miestností. Pri nepravidelných miestnostiach či uhlopriečnom kladení by ste percento mali ešte navýšiť.  

Typy dlaždíc 

Ceny podlahových dlaždíc sa pohybujú od 13 € - 100 €, v závislosti od materiálu, výrobcu a dopytu. Výber dlaždíc s vyššími priemernými nákladmi na meter štvorcový (m2) ovplyvňuje celkové náklady na projekt. Inštalácia ručne vyrobených cementových dlaždíc je nákladnejšia. Výrobný proces vyžaduje nanášanie betónovej zmesi na nerovné komponenty spodnej strany dlaždice, aby sa zabezpečilo, že bude rovnomerne položená na podlahu. To zvyšuje náklady na pracovnú silu. 

Oprava dlažby

Ak sa projekt inštalácie dlaždice nachádza v oblasti, kde došlo k poškodeniu plesňou alebo k narušeniu povrchovej integrity, je potrebné poškodenie vyriešiť skôr, ako budete musieť nainštalovať novú dlaždicovú podlahu. Niektorí dodávatelia dlaždíc môžu túto prácu vykonať za vás (bude to stáť navyše), ale v závislosti od rozsahu poškodenia bude pravdepodobne potrebné najať špecialistov. Pri akomkoľvek projekte výstavby alebo prestavby, ktorý zahŕňa demontáž, je vždy šanca odhaliť prekvapenia, ako je napríklad suchá hniloba. O akýchkoľvek cenových zmenách jasne informujte svojho odborníka, aby ste pochopili, aké opravy sú potrebné a aké budú náklady. Vo všeobecnosti platí, že čím menej času bude trvať pokladanie dlažby, tým nižšie budú vaše náklady. Aj keď nie ste profesionál v oblasti dlaždíc, môžete vedieť, že inštalácia dlažby na hladkú a rovnomernú podlahu je oveľa rýchlejšia ako na nerovnej ploche, ktorú je potrebné najskôr zarovnať. Inštalácia dlaždíc na hladkých povrchoch je zvyčajne lacnejšia, pretože inštalatér musí pred položením dlažby urobiť menej prípravných prác. Nerovnomerné podlahy, staré podlahy, ktoré je potrebné odstrániť, a steny alebo pulty, ktoré si vyžadujú inštaláciu podkladovej dosky, alebo ďalšie práce nad rámec štandardnej prípravy môžu zvýšiť celkové náklady na meter štvorcový (m2). 

Lokalita nehnuteľnosti 

Lokalita ovplyvní náklady na inštaláciu podlahových dlaždíc. Odborníci na dlaždice vo väčších mestách a regiónoch s vyššími životnými nákladmi zvyčajne účtujú za služby vyššie sadzby. Je to spôsobené vyššími nákladmi na poistenie, nákladmi na pracovnú silu, zvýšenými nákladmi na prevádzku automobilov. 

Veľkosť dlažby

Väčšina podlahových dlaždíc má tvar štvorcov, ktoré sa líšia veľkosťou, od malých formátov až po veľkoformátové.  Dlaždice môžu mať aj iný tvar a veľkosť, vrátane šesťuholníkových, osemuholníkových a obdĺžnikových dlaždíc. Malé alebo dlaždice neštandardných tvarov môžu vyžadovať viac času, odborných znalostí a odbornej praxe, čo zvyšuje celkové náklady na inštaláciu podlahových dlaždíc. Montáž väčších dlaždíc je oveľa menej zložitá a ich inštalácia je lacnejšia. 

Aké sú najbežnejšie obkladové materiály? 

Pozrime sa bližšie na to, aké sú možnosti vašej novej podlahovej dlažby a ako sa líšia:

Keramické dlaždice 

To, čo sa bežne nazýva „keramická dlažba“, sa vyrába vypaľovaním pri vysokých teplotách z koalínov, ílov, živcov a iných prísad. Dlažba sa delí na glazovanú a neglazovanú – tvorí ju jedna vrstva, ktorá je po celom priereze z rovnakého materiálu. Glazovaná dlažba je vytvorená z črepu a glazúry na povrchu, čo dáva dlaždici farebný a ochranný povlak, sú dvakrát vypaľované, vďaka čomu sú pevnejšie ako neglazované dlaždice.

Dlaždice Terra cotta

Terakota je najlacnejší a najkrehkejší typ keramických dlaždíc. Terakota, ktorá sa bežne používa na hlinené kvetináče, je oranžovo-červená a často sa kladie bez glazúry, čo z nej robí materiál absorbujúci vodu a iné tekutiny.

Dlaždica „Saltillo“ 

Tento typ dlaždice je vyrobený z terakoty, ale je sušený na slnku namiesto vypaľovania v peci. 

Dlaždice z kameňolomu 

Napriek názvu týchto dlaždíc, nepochádzajú z lomového kameňa, ale sú to skôr neglazované keramické dlaždice. Pretože sú neglazované, váš dodávateľ by ich mal zalepiť, aby sa zabránilo absorpcii a zafarbeniu vody.

Porcelánové dlaždice 

Porcelán je výrobok z keramickej hmoty, ktorá sa používa na výrobu jemného porcelánu a toaliet. Porcelán nemá pórovitosť, mikrotrhliny, ktoré mu poskytujú vyššiu pevnosť, odolnosť proti vode a opotrebeniu. Dlaždice musia byť testované na svoju odolnosť a nízku mieru absorpcie vody. Certifikovaná porcelánová dlaždica môže stáť takmer dvakrát toľko ako bežná keramická dlaždica.                                                               

Prírodná kamenná dlaždica 

Dlažby z prírodného kameňa majú jedinečný nezameniteľný vzhľad, sú odolné s príjemnými farebnými variáciami, majú takmer neobmedzenú životnosť. Prírodný kameň sa opracováva brúsením a leštením. Cementové dlaždice sa nalejú do foriem a je možnosť z nich vytvárať mnohé vzory a farebné kombinácie.   

Terrazzo dlaždice 

Tieto talianske dlaždice sú vyrobené z cementového základu zmiešaného s kamennými alebo mramorovými trieskami, aby vytvorili textúrovaný a rozmanitý povrch. 

Sklenené dlaždice 

Sklenené dlaždice sú kúsky skla narezané do jednotných tvarov, ktoré sú svetlé a priesvitné. Sklenené dlaždice sa často používajú ako súčasť mozaiky a ako panelové obklady stien do kuchyne, ale môžu sa predávať aj ako jednotlivé kusy. Sklená dlaždica sa všeobecne nepoužíva na podlahy.

Mozaiková dlaždica 

Mozaikové dlaždice môžu byť vyrobené z keramických, sklenených alebo kovových dlaždíc a potom ich je potrebné pripevniť na sieťovinový podklad pre ľahkú inštaláciu.                                                                                                                                                      

Prečo sú niektoré dlaždice oveľa drahšie ako iné? 

Dlaždice majú rôzne klasifikácie založené na ich pevnosti a trvanlivosti. Okrem faktorov štýlu a vzhľadu uvedených v predchádzajúcej časti má na celkové náklady na dlaždice vplyv aj hodnotenie dlaždíc, ako aj pórovitosť dlaždíc. 

Čo sú hodnotenia dlaždíc? 

Nie každá dlaždica je vhodná pre každý povrch. Napríklad priestory, ktoré sa pravidelne používajú potrebujú silnejšie a odolnejšie dlaždice ako miesta menej zaťažené. Dlaždice sú hodnotené v piatich triedach, pričom trieda V je najodolnejšia a trieda I je príliš krehká na podlahy. 

Dlaždica triedy V - pre veľmi vysoké zaťaženie, schválená pre komerčné a inštitucionálne podlahy. Môže byť inštalovaná kdekoľvek v obytnom prostredí. 

Dlaždica triedy IV - táto trieda je vhodná na akékoľvek domáce použitie – do kuchýň, predsiení, kancelárií, na terasy. 

Trieda odolnosti III - Určené pre stredné zaťaženie, pre podlahové krytiny do hotelových izieb, obývačiek. 

Dlaždice triedy odolnosti II - vhodné do kúpeľní a sprchových kútov.  

Dlaždice triedy I - Použitie – pre obklad stien, pričom nie sú dostatočne odolné pre podlahové krytiny.

Čo je pórovitosť dlaždíc? 

Pórovitosť dlaždíc naznačuje, koľko má drobných vzduchových dutiniek. Čím je poréznejšia dlaždica, tým viac je nasiakavá - čo môže byť dobré alebo zlé, v závislosti od toho, kde je nainštalovaná. Čím väčšia absorpcia / nasiakavosť vody, tým menej sa dlaždice či obklady hodia do vonkajšieho priestoru a tiež do vlhkých priestorov. Nasiakavosť úzko súvisí s mrazuvzdornosťou. Pórovitosť dlaždíc sa hodnotí podľa toho, do akej miery je „sklovitá“ alebo podobná sklu. Sklo je najmenej nasiakavé. Tu sú klasifikácie pórovitosti dlaždíc: 

Nasiakavá dlaždica 

Terakota je najabsorpčnejší typ dlaždice. Zvyčajne sa používa ako dekoratívna alebo na obklad stien. Tento typ dlaždíc je najbežnejší pre bytové aplikácie mimo kúpeľne. Majte na pamäti, že glazovaná dlaždica je odolná voči vode na svojom povrchu, ale nie na jeho bočných stranách alebo na spodnej / zadnej strane. Trvalé alebo opakované vystavenie vode môže tieto dlaždice časom ovplyvniť. Je najmenej pórovitá dlaždica a je vhodná pre vnútorné priestory s vysokou vlhkosťou, ako sú vane a sprchy.  

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS