Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Pokládka dlažby a obkladov cena

Pokládka dlažby a obkladov? Na túto kategóriu máme 22173 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Pokládka dlažby a obkladov cena

Koľko stojí pokládka dlažby a obkladov? Pri pokládke dlažby a obkladov často poskytujeme tieto služby: zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládka novej podlahy. Ceny inštalácie dlaždíc sa pohybujú okolo 10-30 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci pokládky dlažby a obkladov zväčša býva pokládka kamennej dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizácia, tmel, tesnenie a lišty, ktoré priemerne stoja 10-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 22173 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: pokládka dlažby a obkladov cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Pokládka dlažby a obkladov

Priemerné ceny

Nízka cena11.0 €/m2
Priemerná cena14.26 €/m2
Vysoká cena20.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Dlažba na terasuKoľko stojí dlažba na terasu? Pri dlažbách na terasu často poskytujeme tieto...
Kamenná dlažbaKoľko stojí kamenná dlažba? Pri kamennej dlažbe často poskytujeme tieto služby: návrh...
Napínacie stropyKoľko stoja napínacie stropy? Pri napínacích stropoch často poskytujeme tieto služby: návrh...
Obklad na krbKoľko stojí obklad na krb? Pri obkladoch na krb často poskytujeme tieto...
Obklad schodovKoľko stojí obklad schodov? Pri obkladoch schodov často poskytujeme tieto služby: návrh...
Obklady do kúpeľneKoľko stoja obklady do kúpeľne? Pri obkladoch do kúpeľne často poskytujeme tieto...
Podlahové krytinyKoľko stoja podlahové krytiny? Pri podlahových krytinách často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Pokladač, obkladyKoľko stojí pokladač a obklady? Pri pokladačovi a obkladoch často poskytujeme tieto...
Razený betónKoľko stojí razený betón? Pri razenom betóne často poskytujeme tieto služby: výroba...
Pokládka dlažbyKoľko stojí pokládka dlažby? Pri pokládke dlažby často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Sádrové obkladyKoľko stoja sádrové obklady? Pri sádrových obkladoch často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Tatranský profilKoľko stojí tatranský profil? Pri tatranskom profile často poskytujeme tieto služby: vymeranie...
Tehlové obkladyKoľko stoja tehlové obklady? Pri tehlových obkladoch často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Zámková dlažbaKoľko stojí zámková dlažba? Pri zámkovej dlažbe často poskytujeme tieto služby: výmera...
Zrubový obkladKoľko stojí zrubový obklad? Pri zrubovom obklade často poskytujeme tieto služby: príprava...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stoja obklady? 

Skôr či neskôr je potrebné vymeniť obklad vášho domu. Aj keď obklad nie je navonok poškodený, nakoniec sa opotrebuje. Ceny za obklady okolo domov neovplyvňuje iba veľkosť vášho domu, ale aj použitý materiál alebo celkový stav stien. Náklady na obloženie domu sa zvyčajne pohybujú od 30 do 60 eur za meter štvorcový plus práca, čo je zhruba 25 až 40 eur za hodinu. 

Faktory ovplyvňujúce náklady na obloženie domu 
Materiál 

Materiál, ktorý si vyberiete, je jeden z najhlavnejších nákladov, ktoré ovplyvňujú náklady projektu. Drevený obklad je najlacnejší, musíte sa však uistiť, že nakupujete vysoko kvalitné materiály a zabezpečiť jeho správne utesnenie proti poveternostným vplyvom. Kamenná dyha je najdrahšia, ale je tiež odolná a dáva domovu  pocit luxusu. Medzi týmito dvoma možnosťami je však ešte veľa možností. Všetky majú svoje výhody a nevýhody, ktoré sa môžu meniť v závislosti od polohy a podnebia. Cena materiálov sa veľmi líši a určite bude mať vplyv aj na konečnú cenu. 

Veľkosť vášho domu 

Veľkosť vášho domu je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu. Samozrejme, môžete očakávať, že zaplatíte viac za väčší poschodový dom ako za menší jednopodlažný dom. 

Dizajn 

Kombinácia viacerých typov obkladov na zvýraznenie vlastností vášho domu môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti, ak sa však samozrejme vykoná profesionálne. To však môže pre vás tiež znamenať značné výdavky. Vyžaduje si to dizajnéra, ktorý má skúsenosti s výberom vhodných materiálov pre váš typ domu a ich správnu inštaláciu. 

Potrebné úpravy a opravy 

Aj potrebné úpravy a opravy vám môžu významne zvýšiť náklady na projekt. V niektorých prípadoch, v závislosti na celistvosti vášho existujúceho obkladu a zvolenom type nového obkladu, môžete nový nainštalovať na starý. Ak je však starý obklad napadnutý plesňou, bude potrebné ho odstrániť a pred inštaláciou nového vykonať opravy. To môže výrazne zvýšiť náklady na osadenie nového obkladu. 

Opravy fasády 

Akékoľvek potrebné renovácie exteriéru zvýšia náklady na prácu, ale ak dôjde k poškodeniu konštrukcie alebo fasády, cena môže výrazne stúpať. Ak je fasáda vášho domu poškodená vodou alebo iným vplyvom, potom musí byť opravená, aby bolo možné použiť nový obklad, čo pre váš projekt znamená ďalšie náklady. Bohužiaľ, mnohokrát o týchto problémoch nebudete vedieť, až pokiaľ sa samotný projekt nezačne realizovať. 

Náklady na lešenie 

Schopnosť prístupu do všetkých častí domu môže mať vplyv na cenu práce. V oblastiach, kde je svah alebo sa okolitý objekt nachádza až príliš blízko to môže znamenať, že je potrebné špeciálne vybavenie. Ak projekt vyžaduje lešenie, môže k nákladom na projekt pridať ďalšie náklady naviac. Cena za požičanie lešenia sa počíta individuálne pre každý projekt a na vyrátanie výslednej ceny sú potrebné rozmery projektu a počet dní, na ktoré si chcete lešenie prenajať. Cena za montáž a demontáž lešenia sú 2 eurá za meter štvorcový a cena za meter štvorcový lešenia je cca 0,10 eura na 1 deň.

Odstránenie azbestu 

V niektorých starších domoch môže čierna plsť, izolácia alebo dlaždice obsahovať azbest. Odstránenie azbestu si bude vyžadovaťprofesionálne odstránenie azbestu skôr, ako bude možné v obkladaní pokračovať. Odstránenie azbestu môže predstavovať približne 15 až 25 eur za meter štvorcový. 

Výmena okien 

Možno budete musieť vymeniť okná alebo dvere v rámci rekonštrukčných prác a tým pádom si môžete pridať ďalších 5% k nákladom na projekt. 

Preprava 

Náklady na prepravu sú ďalšou vecou, ​​ktorú musíte zohľadniť.

Odhady ceny pre rôzne typy obkladov 

Ako vidíte, niektoré faktory môžu pridať ku konečnej cene za realizáciu projektu neočakávané náklady, na ktoré nemusíte byť pripravený. Ceny za obklady sú však rôzne v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. 

Drevené obklady 

Drevené obklady dodajú vášmu domu pôvabný rustikálny vzhľad. Náklady na drevený obklad sa veľmi líšia v závislosti od zvoleného druhu dreva. Napríklad borovicový obklad stojí asi 13  eur za meter a jeho cena sa na základe triedy môže vyšplhať až na 30 eur za meter štvorcový. Rôzne druhy dreva majú rozdielny vzhľad a odlišné vlastnosti voči poveternostným vplyvom. Drevené obklady musia byť namontované správne, inak by mohli rýchlo hniť alebo sa rozpadnúť. 

Vinylové obklady 

Vinylové obklady sú populárnou voľbou, pretože sú nákladovo efektívne a odolné. Môžete si ich objednať v rôznych farbách. Jednou z nevýhod je, že sa na vonkajšom svetle časom stráca pôvodnú farbu.. Je tiež odolný voči nárazom alebo krupobitiu. Ceny vinylových obkladov môžu byť okolo 5 až 10 eur za meter štvorcový. 

Vodeodolný obklad

Vodeodolný obklad je drevený obklad s drážkou na hornej a zadnej strane, ktorá odvádza vodu. Tvar je skosený tak, aby odvádzal vodu z vnútorných stien domu a rámu. Keďže je to drevo, tak musí byť správne nainštalované a udržiavané, aby si zachovalo vlastnosti odolné voči poveternostným vplyvom. Ceny vodeodolného obkladu sú asi 14 až 20 eur za meter štvorcový. 

Hliníkový obklad 

Hliníkový obklad je obľúbený pre svoju odolnosť. Je však aj nákladnejší. Cena za hliníkový obklad sa pohybuje v rozmedzí 20 až 40 eur za meter štvorcový.  Konštrukcia takého obkladu je kovová a nebude hrdzavieť. Môže však byť predmetom poškodenia krupobitím alebo inými vplyvmi. Vydrží dlho, ale neposkytuje veľa izolácie od chladnejšieho počasia. 

Kompozitný obklad

Kompozitný obklad, je často kombináciou recyklovaných plastov a dreva. Farba je natretá po celom obklade, takže nebude vykazovať škrabance a preliačiny. Dodáva sa v rôznych farbách a je mimoriadne odolnou voľbou. Výška nákladov takéhoto obkladu sa pohybuje niekde okolo 40 – 50 eur za meter štvorcový.  Náklady sú o niečo vyššie v porovnaní s inými možnosťami, ale vydržia oveľa dlhšie. 

Kamenný obklad

Kamenný obklad je elegantný materiál pre exteriér. Je to však tiež jedna z drahších možností. Cena pieskovcového obkladu sa pohybuje od približne 35 do 70 eur za meter štvorcový. Je to voľba, ktorá upúta pozornosť, ale určite si vyžaduje aj špeciálneho inštalatéra, ktorý vie, ako ho správne nainštalovať. Okrem pieskovca existujú aj iné možnosti, sú však ešte nákladnejšie. Na domy sa môže nanášať aj náter, ktorý sa nanáša ako omietka a obsahuje kamene alebo štrk. Tento materiál je veľmi odolný a ľahko sa udržuje. Jeho cena je 50 – 100 eur za meter štvorcový. 

Ako si najať špecialistu na obklady?

Stačí zadať dopyt na Wilio, detailne popísať čo potrebujete a odborníci vám pošlú ponuky do pár minút.

Ako vytvoriť presný finančný odhad?

Náklady na obloženie domu sa môžu líšiť v závislosti od faktorov, ktoré môžu alebo nemusia byť v čase odhadu konečnej ceny známe. Čím viac informácií poskytnete, tým presnejší bude odhad. Kľúčom je vyhnúť sa čo najväčšiemu počtu prekvapení. Majte presné informácie o veľkosti domu a počte podlaží. Predtým si riadne preskúmajte náklady na materiál, aby ste si mohli vybrať to najlepšie. Pokúste sa poskytnúť inštalatérovi predstavu o akýchkoľvek známych problémoch s opravami alebo štrukturálnymi problémami. Zvážte, či budete chcieť mať nové okná alebo dvere. Informujte inštalatéra o akýchkoľvek problémoch s prístupom, ktoré môžu nastať. Obklad nie je konštrukčnou súčasťou budovy, a nie je potrebné žiadne povolenie, ak jedinou činnosťou bude inštalácia obkladu steny. Ak sú však potrebné opravy konštrukcie, bude váš inštalátor vyžadovať povolenie. Na riešenie akýchkoľvek problémov, ktoré sa objavia v priebehu práce, je dobré zamestnať od začiatku niekoho, kto má potrebné povolenia.

Ako ušetriť peniaze za inštalátora obkladov?

Najlacnejší nemusí byť najlepší a nesprávne vykonaná práca môže z dlhodobého hľadiska stáť viac. Skontrolujte referencie, pretože môžete rýchlo získať predstavu o kvalite práce. Nakúpte tie správne materiály pre váš domov. Nezabudnite získať viac ponúk a porovnať ceny. 

Čo potrebujete vedieť o obkladaní domu?
Ako dlho trvá obloženie domu? 

Obloženie domu je veľký projekt, ktorý môže trvať až tri mesiace alebo dlhšie. Časový rámec závisí od veľkosti vášho domu a zložitosti obkladov. Niekedy sa môžu v priebehu procesu vyskytnúť ďalšie problémy, ktoré môžu tento proces predĺžiť. 

Je obklad drahší ako samotné tehly? 

To, či sú tehly alebo obklady drahšie, závisí od typu obkladu, ktorý si vyberiete, a od veľkosti vášho domu. Tehla je lacný materiál a je najtrvanlivejšou možnosťou, ale vyžaduje aj špeciálne zručnosti. V porovnaní s tehlami sú vinylové a hliníkové obklady často lacnejšie, ale iné druhy kameňa môžu byť zhruba rovnako drahé. 
Zadajte dopyt a nájdite skúseného odborníka už dnes!
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS