Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Poter cena

Poter? Na túto kategóriu máme 18136 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Poter cena

Koľko stojí poter? Pri poteroch často poskytujeme tieto služby: poradenstvo, konzultácie, zameranie stavby, príprava podkladu pre potery. Ceny spodných podlahových náterov sa pohybujú okolo 7-12 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci poterov zväčša býva betonáž poterov s využitím najmodernejších technológií. Ďalšie náklady môžu predstavovať: strojové brúsenie a ekostyrénbetóny, ktoré priemerne stoja 15-50 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18136 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: poter cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.
Pozrite tiežPoter služby

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Poter

Priemerné ceny

Nízka cena5.0 €/m2
Priemerná cena8.78 €/m2
Vysoká cena11.9 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Anhydritové poteryKoľko stoja anhydritové potery? Pri anhydritových poteroch často poskytujeme tieto služby: príprava...
Cementový poterKoľko stojí cementový poter? Pri cementových poteroch často poskytujeme tieto služby: vymeranie...
Samonivelačný poterKoľko stojí samonivelačný poter? Pri samonivelačnom potere často poskytujeme tieto služby: príprava...
Strojové poteryKoľko stoja strojové potery? Pri strojových poteroch často poskytujeme tieto služby: nanášanie...
Suchý poterKoľko stojí suchý poter? Pri suchom potere často poskytujeme tieto služby: príprava...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Cena poterov

Čo je poter?

Poter je podlahová konštrukcia, ktorá sa ukladá vo fáze hrubej stavby a slúži ako podklad pre budúcu podlahu domu alebo bytu. Je možné zhotoviť ho viacerými postupmi a s použitím rôznych materiálov. Každý zo spôsobov aj materiálov má svoje klady aj zápory.

Aké práce si vyžaduje realizácia poteru?

Na začiatku je potrebné celú plochu dôkladne očistiť a zaizolovať. Ak plánujeme do podlahy inštalovať podlahové kúrenie, realizujeme ho práve teraz. Po obvode stien uložíme okrajovú dilatačnú pásku. Po prípravnej fáze pristúpime k vylievaniu poteru a podľa druhu materiálu, z ktorého je zhotovený, ho ďalej ošetrujeme.  

Prečo hľadať potery na Wilio?

Správne zhotovený poter bude slúžiť ako podklad pre akýkoľvek typ podlahy, ktorý neskôr položíme. Či to bude laminátová plávajúca dlažba, alebo dlažba keramická či vinylová, podklad bude vždy dôležitý, a tak je dobré venovať mu náležitú pozornosť. Pri zanedbaní a nesprávnej realizácii sú opravy častokrát nemožné. Obráťte sa na odborníkov a neriskujte krivú a popraskanú podlahu. Zadajte dopyt na stránke Wilio a získajte cenové ponuky od profesionálov z okolia. 

Aké sú ceny poterov? 
Cementový poter

Podľa typu použitého materiálu si dnes môžeme vybrať z celej škály poterov. Najčastejšie sa používa cementový poter. Jeho prednosťou je tvrdosť a tiež odolnosť voči vlhkosti, ktorá nemení jeho vlastnosti. Menšou nevýhodou je prácnosť pri ukladaní, vyrovnávaní a tiež potreba ošetrovať ho. Tento typ poteru zreje až 28 dní a počas tejto doby je potrebné ho polievať vodou (optimálne až 7 dní), aby dozrel rovnomerne a nepopraskal. Cena za tento typ poteru bude pozostávať z ceny materiálu aj z ceny práce. Výsledná suma za cementový poter závisí od jeho hrúbky. Najčastejšie používaný poter s hrúbkou 5 cm stojí 6-8 €/ m2. Pri väčších hrúbkach cena mierne stúpa. Poter s hrúbkou 6 cm stojí 7-9 €/ m2, 7 cm 8-10 €/ m2 a hrubý poter s hrúbkou 10 cm stojí 10-12 €/ m2.

Ak je potrebné poter zhotoviť v kratšom čase, ako je zvyčajný technologický postup, pridávame do cementovej zmesi prísady, ktoré urýchlia zatuhnutie aj zatvrdnutie. Týmto spôsobom vieme skrátiť celý proces tvrdnutia z pôvodných 28 dní na 21, 14 a 7 dní. Príplatky za rýchlotvrdnúce zmesi sa pohybujú v rozmedzí 3 -7 €/ m2. K nákladom na podlahu treba ešte prirátať izoláciu vrstvy pod poterom a  tiež možnosť hydroizolácie alebo zvukovej izolácie.

Anhydritový poter

Ďalšou voľbou sú potery anhydritové. Výhodou je, že takéto podlahy sa nezmrašťujú a pracovať sa na nich dá už po uplynutí 48 hodín. Pri zachovaní hrúbky má vynikajúce vlastnosti a najmä ho nie je potrebné vyrovnávať. Nevýhodou je strata pevnosti pri kontakte s vlhkosťou a tiež nutnosť poter po zaschnutí prebrúsiť a povysávať. Bežný anhydritový poter s hrúbkou 4 cm bude stáť 9-12 €/ m2. Prirátajte cenu za brúsenie 2-4 €/ m2. Náklady na úpravu sa dajú svojpomocným brúsením aj povysávaním prachu.

Samonivelačný poter

Posledný, bežne používaný, typ je samonivelizačný poter. Obrovskou výhodou je dokonalý a rovný povrch, ktorý netreba špeciálne tvarovať – vytvorí sa prirodzene. Tomu zodpovedá aj jeho cena, ktorá je najvyššia spomedzi všetkých bežne dostupných poterových materiálov. Pri hrúbke 5 cm je cena 13-20 €/ m2. 

Čo všetko má vplyv na cenu poteru? 

Cena za poter bude závisieť od jeho druhu a množstva, ktoré budeme potrebovať. Netreba zabúdať aj na fakt, že poter potrebuje aj správne pripravený podklad. Ten je v prípade potreby izolovaný hydroizoláciou alebo zvukovou izoláciou. Výslednú cenu navýši izolačný polystyrén, separačná fólia, okrajová dilatačná páska, úpravy a cena práce.

Ako nájsť kvalitné potery?

Získať cenové ponuky poterov je jednoduché. Postačí zadať váš dopyt na stránke Wilio a zadať základné parametre vášho budúceho poteru – hrúbka a približná plocha. Obratom dostanete cenové ponuky od profesionálov z vášho okolia. Prezrite si recenzie jednotlivých firiem a vyberte si cenovú ponuku, ktorá vám vyhovuje najviac.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS