Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Prístrešky na auto
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 623 profesionálov na Slovensku
93 615 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Prístrešky na auto cena

Koľko stoja prístrešky na auto? Pri prístreškoch na auto často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh a stavba prístrešku pre auto. Ceny altánkov na auto sa pohybujú okolo 300-1.500 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci prístreškov na auto zväčša býva výroba drevených hranolov a prestrešenia. Ďalšie náklady môžu predstavovať: výkopové práce, náklady na dopravu a nástroje, ktoré priemerne stoja 30-120 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: prístrešky na auto cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník prístreškov na auto

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu prístreškov na auto pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii prístrešky na auto.

Hliníkový prístrešok pre jedno auto112,18€ / m2
Hliníkový prístrešok pre jedno auto, rozmery: lxšxv 5,02x3,62x2,42 m, oblúková strecha, strešná krytina z polykarbonátu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Hliníkový prístrešok pre jedno auto s oblúkovou strechou196,82€ / m2
Hliníkový prístrešok pre jedno auto, rozmery: šxl 2,70x5,10 m, oblúková strecha samonosná, strešná krytina z polykarbonátu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Hliníkový prístrešok pre jedno auto s rovnou strechou223,84€ / m2
Hliníkový prístrešok pre jedno auto, rozmery: šxl 2,70x5,10 m, rovná strecha samonosná, strešná krytina z polykarbonátu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Oceľový prístrešok pre jedno auto s rovnou strechou s trapézovým plechom276,60€ / m2
Oceľový prístrešok pre jedno auto, rozmery: lxšxv 7,97x3,20x2,51 m, rovná strecha, strešná krytina z trapézového plechu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
PrístreškyKoľko stoja prístrešky? Pri prístreškoch často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh a...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Prístrešky na auto

Dobrý deň chcem si dať urobiť prístrešok na auto z úložným priestorom na bicykle mal by byť 6m dlhý a 2.5m široký

Stano R.
Tesárske Mlyňany
Prístrešky na auto

Dobrý deň, hľadám šikovných majstrov, ktorý by mi vedeli poskladať prístrešok 3x6m aj s ukotvením. Konštrukcia je hliníková.

Jana K.
Hurbanovo
Prístrešky na auto

Rozmery dĺžka cca 8m, šírka 5m Môže byť plechová strecha, z jednej strany je stena rodinného domu. Je treba na jednu stranu dať väčší odkvap, keďže chceme tam odviesť aj vodu zo strechy rodinného domu.

Alena K.
Miloslavov
Prístrešky na auto

Mám záujem o stavbu dreveneho pristresku pre auto so strechou s odolnym povrchom (nie plech), idelane v trojuholnikovom tvare, nie sikma do jedne strany, avsak s odkvapmi, osadenim do zeme (idelane do betonovych patiek) - 6 patiek. Rozmer cca 6x3m, vyska dohodou pre cca rozmery SUV. so stresnym nosicom.

Zdenko G.
Podkylava
Prístrešky na auto

mame zaujem o pristresok pre dve auta,podla ceny by sme ho chceli z prednes strany mierne zavriet.ak bude cena vyhodna,budeme potrebovat aj zahradny domcek.dakujem

Andrea P.
Lehnice
Prístrešky na auto

hladam sikovneho majstra (kovovyroba, zamocnictvo) pre vyrobu pristresku na caravan. Konstrukcia kovova pozinkovana alebo komaxitova uprava, stresna krytina plech alebo lexan podla dohody, vzpery ocelove rura 120mm dodanie vzpery by som potreboval co najskor kvoli zatepleniu zvysok konstrukcie a montaz podla dohody

Marian P.
Senica
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí prístrešok pre auto?

Prístrešok pre auto je krytý priestor pri dome pod ktorým môžu parkovať autá alebo obytné prívesy. Prístrešok na auto zabezpečí ochranu pred nepriazňou počasia. Auto je chránené pred slnkom, dažďom, krupobitím, snehom a mrazom. Ušetríte tým náklady spojené s jeho prípadnou opravou. Mnoho majiteľov domov pridáva prístrešok pre auto k existujúcim garážam, zatiaľ čo iní si stavajú prístrešok pre auto, keď ich dom nemá garáž. Prístrešky na auto môžu byť vyrobené z prefabrikovaných súprav alebo postavené od základu, aby zodpovedali vonkajšiemu dizajnu domu. 

Náklady na stavbu prístrešku 

Priemerné náklady na stavbu prístrešku na auto závisia od mnohých premenných vrátane stavebných povolení, nákladov na pracovnú silu a samozrejme od veľkosti samotného prístrešku na auto. 

Stavebné povolenie na prístrešok na auto

Ak plocha prístrešku na auto nepresiahne 25 m2 stavebné povolenie pre prístrešok pre auto nie je potrebné. Nesmie však byť vyšší ako 5 m a ani používaný na podnikateľské účely. V prípade, že váš prístrešok spĺňa dané kritériá postačí svoj zámer ohlásiť na miestnom stavebnom úrade. K tomu budete potrebovať okrem iného aj vyjadrenie stanoviska susedov a ďalšie dokumenty ako list vlastníctva, jednoduchý výkres a technický popis a zaplatiť správny poplatok 30 eur pre právnickú osobu a 10 eur ak ide o fyzickú osobu. Na rozdiel od garáží sa prístrešky na auto nepovažujú za uzavretý alebo obývateľný priestor, takže je obvykle jednoduchšie k nim dostať miestne povolenia na stavbu. Pokyny sú vo všeobecnosti menej reštriktívne. Miestny stavebný úrad s väčšou pravdepodobnosťou schváli prístrešok pre auto, ktorý nebude zasahovať do výhľadov susedov alebo do zorného poľa na ulicu. 

Stavebné materiály pre prístrešky 

Pretože prístrešok pre auto je iba otvorenou konštrukciou bez stien, dverí alebo okien, stojí prístrešok pre auto menej ako výstavba garáže. Prístrešok na auto môže byť vyrobený z hliníkového materiálu, z vysoko kvalitnej pozinkovanej konštrukčnej ocele alebo z dreva.
Cena prístreškov závisí od prevedenia (jednoduché a špeciálne prevedenie) a veľkosti – pre jedno auto alebo dva automobily. Ceny prístreškov sa pohybujú od 2 000 eur do 6 000 eur. Nájdite pre svoj projekt správneho dodávateľa prístreškov pre vaše auto. 

Výstavba základovej dosky pre prístrešok na auto

Pred montážou prístrešku na auto je potrebné pripraviť stabilný vodorovný podklad, na ktorý sa ukotví nosná konštrukcia, vhodná je napríklad betónová doska. Nie je to potrebné, ale má tendenciu zatraktívniť prístrešok pre auto a ponúka dodatočnú ochranu vozidiel. Cena betónu závisí od pevnostnej triedy a pohybuje sa od 50 €/m3 plus doprava domiešavačom a čerpanie betónu. 

Inštalácia prístrešku pre auto 

Štandardne sú kovové prístrešky pre auto vyrobené v klasickom dizajne z hliníkového rámu a polykarbonátových dosiek. Konštrukcia je pripevnená k betónovej doske. 

Ako na to?

Skontaktujte sa prostredníctvom Wilio s odborníkmi v oblasti prístreškov pre autá a nájdite tak spoločne najvhodnejšie riešenie práve pre vás.

Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Chcete umiestniť a ochrániť svoje vozidlá bez toho, aby ste si k domu postavili doplnkovú garáž? Ak požadujete bezkonkurenčnú odolnosť a ochranu pred poveternostnými vplyvmi, je kovový prístrešok na auto vynikajúcou investíciou. Pokiaľ chcete dlhodobú ochranu pred všetkými poveternostnými vplyvmi, sú tieto prístrešky kvalitným riešením, na ktoré sa môžete spoľahnúť niekoľko desiatok rokov.

Aký je účel prístrešku pre auto a prečo je pre vás tým správnym riešením? 

Prístrešok pre auto je čiastočne zakrytá konštrukcia, ktorá zvyčajne pozostáva zo strechy z textílie alebo oceľového plechu podporenej oceľovými stĺpikmi. Tieto silné a robustné konštrukcie v otvorenom štýle sú nenáročné na údržbu a dotvárajú akýkoľvek vonkajší priestor.

Prístrešky pre auto sa štýlovo rôznia, patria sem pripevnené, určené na pripojenie k domu, garáži alebo inej budove, a voľne stojace, skonštruované tak, aby sa dali namontovať prakticky kdekoľvek. Prístrešky z pozinkovanej ocele účinne odolávajú korózii, praskaniu a hrdzi. Nehovoriac o tom, že sú vybavené samovrtnými skrutkami a inovatívnymi zasunovacími spojeniami rámu pre ľahšiu montáž.

Prístrešok pre auto s pridanou vinylovou povrchovou úpravou poskytuje vašej konštrukcii maximálnu odolnosť a pevnosť. Vinylový povlak s dlhou životnosťou na pozinkovanej oceli je päťkrát hrubší než na štandardných oceľových konštrukciách. To pomáha odolávať poškriabaniu, korodovaniu a zaisťuje najvyššiu úroveň ochrany pred poveternostnými vplyvmi. To všetko dodáva exteriéru vášho prístrešku lesk.

Tieto vysoko kvalitné prístrešky pre auto sú dostupné v oboch vyhotoveniach, ako voľne stojace aj pripevnené, čo poskytuje ešte väčšiu všestrannosť a možnosti. Na rozdiel od garáže nemajú prístrešky pre auto dvere a vo všeobecnosti ani steny. Disponujú iba strechou odolnou proti poveternostným vplyvom a nosnými trámami.  

Pripojený prístrešok pre auto spravidla máva najmenej jednu stenu, v závislosti od toho, ako je pripevnený k budove. Súpravy vybavené aj stenou sú k dispozícii takisto pre niektoré samostatné modely, a preto sú ešte užitočnejšie.

Aké sú výhody prístreškov pre autá?

Vďaka ich všestrannosti a hodnote existuje veľa dôvodov, prečo by majiteľ domu chcel disponovať aj prístreškom pre auto.

1. Chránite vozidlá pred prírodnými vplyvmi

Hlavným dôvodom, prečo si vlastníci domu kupujú prístrešok pre auto, je ochrana vozidiel pred poveternostnými vplyvmi vrátane slnka, dažďa, ľadu, krupobitia a snehu. Okrem automobilov možno prístrešok pre auto použiť na ochranu vozidiel SUV, nákladných automobilov, lodí, traktorov a dokonca aj obytných automobilov – karavanov.

Ak je vozidlo zaparkované pod prístreškom pre auto, na jeho čelnom skle sa zvyčajne netvorí námraza. Je to preto, že strecha prístreška pre auto slúži ako bariéra, ktorá bráni úniku tepla priamo do vzduchu. Namiesto toho teplo absorbuje strecha.

2. Žiadne ďalšie dane z majetku

Keďže sa prístrešok nepovažuje za trvalú štruktúru, väčšina obcí ho nepovažuje za zdaniteľný majetok. Je to preto, lebo kovový prístrešok pre auto nevyžaduje stavbu základov. Aj keď základ potrebný nie je, vždy odporúčame prístrešok ukotviť. Vaša obec však môže vyžadovať, aby ste na pripevnenie jednej zo strany svojho domu  požiadali o stavebné povolenie. Odporúča sa overiť si u miestnych úradov konkrétne zákony, pretože každé mesto bude mať na prenosné a trvalé prístrešky pre auto odlišné požiadavky.

3. Flexibilita

Jednou z hlavných výhod samostatného prístrešku pre auto je flexibilita. Ak sa rozhodnete, že chcete prístrešok presunúť z jednej časti nehnuteľnosti do druhej, môžete to spraviť. V závislosti od veľkosti vašej konštrukcie je možné premiestniť ju manuálne bez nutnosti najskôr ju rozmontovať.

4. Všestrannosť

Aj keď jeho primárnou funkciou je ochrana vozidiel, prístrešok pre auto poskytuje viac. Disponuje veľmi univerzálnou štruktúrou a môže slúžiť rôznym funkciám. Prístrešok pre auto dokáže byť tienidlom pre domáce, obchodné a obecné použitie. Pre určité modely prístreškov sú k dispozícii aj súpravy na zastrešenie. Tie vám umožňujú prístrešok rýchlo zmeniť na úplne uzavretú štruktúru.

5. Zvládajú zlé počasie

Prístrešky pre auto sú vyrobené tak, aby odolali nepriaznivému počasiu. To znamená, že aj za najhorších poveternostných podmienok by váš prístrešok mal obstáť.

7 kreatívnych spôsobov použitia prístrešku pre auto

Ako už bolo spomenuté vyššie, prístrešok pre auto je viac než len konštrukcia na ukrytie vozidiel. Takisto môže tiež chrániť ľudí a iný majetok pred poveternostnými vplyvmi. Či už je to doma, v kancelárii alebo v exteriéri, existuje niekoľko spôsobov, ako možno prístrešok pre auto využiť. Pozrime sa na niektoré z nich:

1. Terasová markíza

Pripojený prístrešok pre auto predstavuje vynikajúce zatienenie na terasu alebo preddomie. Na terase či vydláždenom priestore pred domom budete môcť svojej rodine a hosťom dopriať príjemný pobyt vonku, pretože budú chránení pred škodlivými UV slnečnými lúčmi. Rovnako ako markíza aj prístrešok pre auto ochráni vašu rodinu a hostí pred dažďom, snehom, krúpami a ďalšími živlami.

2. Vonkajšia dielňa

Či už pracujete na renovácii domu alebo opravujete svoje auto, prístrešok pre auto ponúka vašim vonkajším projektom tienený pracovný priestor chránený pred poveternostnými vplyvmi. Prístrešky pre auto sú dostatočne veľké, aby sa do nich zmestilo všetko, čo potrebujete na svoju prácu: boxy s nástrojmi, elektrické náradie, pracovné stoly, píly a ostatné. Pod prístreškom pre auto zostanete v suchu a chránení pred slnkom.

3. Priestor na piknik

Prístrešok pre auto vynikajúco zastreší miesto na piknik. Môže byť ukotvený k betónovej dlažbe vo vašej záhrade, podnikovom či verejnom parku alebo v škole.

4. Kryt na detské ihriská

Aj tie najlepšie školské a parkové ihriská môžu byť v určitých denných hodinách príliš vystavené slnečnému žiareniu. Kovový prístrešok pre auto môže byť použitý na zakrytie celého ihriska alebo častí jeho vybavenia, ktoré je potrebné chrániť pred slnkom.

5. Exteriérový priestor na stretnutia

Je vaša kancelária priestorovo obmedzená? Prístrešok pre auto možno postaviť na betónovej ploche alebo na parkovisku ako miesto na ďalšie vonkajšie konferenčné priestory. Ak sa nevyužíva na schôdzky, je možné ho využiť aj ako priestory pre zamestnancov či na firemné stretnutia a oslavy. Ďalej je možné tento priestor využiť na usporiadanie recepcií, konferencií a iných udalostí pre vašich klientov.

6. Nástupištia pre verejnú dopravu

Od autobusových zastávok po stojiská taxíkov môže byť prístrešok pre auto použitý ako čakáreň pre ľudí čakajúcich na dopravu, či už na školách, v parkoch, na letiskách alebo na chodníkoch miest. Mestá a obce môžu prístrešky pre auto použiť takisto na zastrešenie autobusových zastávok a iných miest na nástup a výstup z dopravných prostriedkov. Takto môžu byť ľudia čakajúci na autobusy, taxíky alebo vozidlá zdieľanej jazdy chránení pred zmenami počasia.

7. Pre vozidlá na údržbu

Správcovia zariadení verejných budov, golfových ihrísk, škôl a bytových domov potrebujú miesto na uskladnenie vozidiel údržby. Prístrešok pre auto je ideálnym miestom na ochranu vozidiel ako sú traktory, kosačky, prívesy a snežné pluhy pred poveternostnými vplyvmi. Prístrešky pre auto ponúkajú pracovníkom údržby ľahký prístup ku všetkému vybaveniu potrebnému na to, aby ich nehnuteľnosť vyzerala dobre.

Vlastníctvo prístrešku pre auto má veľa výhod

Existuje veľa dôvodov, prečo vlastniť prístrešok pre auto, nech už ide o domáce, obchodné alebo komunálne použitie. Chráni ľudí a majetok pred škodlivými UV lúčmi a nepriaznivým počasím. Prístrešky sú takisto navrhnuté tak, aby zvládli náročné poveternostné podmienky. Vďaka štýlovému a funkčnému spôsobu ochrany vašich vozidiel pred vplyvmi počasia sú prístrešky pre autá cenovo dostupnou a jednoduchou voľbou pre akýkoľvek majetok.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023