Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Prístrešky na auto cena

Prístrešky na auto? Na túto kategóriu máme 18270 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Prístrešky na auto cena

Koľko stoja prístrešky na auto? Pri prístreškoch na auto často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh a stavba prístrešku pre auto. Ceny altánkov na auto sa pohybujú okolo 300-1.500 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci prístreškov na auto zväčša býva výroba drevených hranolov a prestrešenia. Ďalšie náklady môžu predstavovať: výkopové práce, náklady na dopravu a nástroje, ktoré priemerne stoja 30-120 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18270 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: prístrešky na auto cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Prístrešky na auto

Priemerné ceny

Nízka cena300.0 €/ks
Priemerná cena804.0 €/ks
Vysoká cena1400.0 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
ks
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

PrístreškyKoľko stoja prístrešky? Pri prístreškoch často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh a...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí prístrešok pre auto?

Prístrešok pre auto je krytý priestor pri dome pod ktorým môžu parkovať autá alebo obytné prívesy. Prístrešok na auto zabezpečí ochranu pred nepriazňou počasia. Auto je chránené pred slnkom, dažďom, krupobitím, snehom a mrazom. Ušetríte tým náklady spojené s jeho prípadnou opravou. Mnoho majiteľov domov pridáva prístrešok pre auto k existujúcim garážam, zatiaľ čo iní si stavajú prístrešok pre auto, keď ich dom nemá garáž. Prístrešky na auto môžu byť vyrobené z prefabrikovaných súprav alebo postavené od základu, aby zodpovedali vonkajšiemu dizajnu domu. 

Náklady na stavbu prístrešku 

Priemerné náklady na stavbu prístrešku na auto závisia od mnohých premenných vrátane stavebných povolení, nákladov na pracovnú silu a samozrejme od veľkosti samotného prístrešku na auto. 

Stavebné povolenie na prístrešok na auto

Ak plocha prístrešku na auto nepresiahne 25 m2 stavebné povolenie pre prístrešok pre auto nie je potrebné. Nesmie však byť vyšší ako 5 m a ani používaný na podnikateľské účely. V prípade, že váš prístrešok spĺňa dané kritériá postačí svoj zámer ohlásiť na miestnom stavebnom úrade. K tomu budete potrebovať okrem iného aj vyjadrenie stanoviska susedov a ďalšie dokumenty ako list vlastníctva, jednoduchý výkres a technický popis a zaplatiť správny poplatok 30 eur pre právnickú osobu a 10 eur ak ide o fyzickú osobu. Na rozdiel od garáží sa prístrešky na auto nepovažujú za uzavretý alebo obývateľný priestor, takže je obvykle jednoduchšie k nim dostať miestne povolenia na stavbu. Pokyny sú vo všeobecnosti menej reštriktívne. Miestny stavebný úrad s väčšou pravdepodobnosťou schváli prístrešok pre auto, ktorý nebude zasahovať do výhľadov susedov alebo do zorného poľa na ulicu. 

Stavebné materiály pre prístrešky 

Pretože prístrešok pre auto je iba otvorenou konštrukciou bez stien, dverí alebo okien, stojí prístrešok pre auto menej ako výstavba garáže. Prístrešok na auto môže byť vyrobený z hliníkového materiálu, z vysoko kvalitnej pozinkovanej konštrukčnej ocele alebo z dreva.
Cena prístreškov závisí od prevedenia (jednoduché a špeciálne prevedenie) a veľkosti – pre jedno auto alebo dva automobily. Ceny prístreškov sa pohybujú od 2 000 eur do 6 000 eur. Nájdite pre svoj projekt správneho dodávateľa prístreškov pre vaše auto. 

Výstavba základovej dosky pre prístrešok na auto

Pred montážou prístrešku na auto je potrebné pripraviť stabilný vodorovný podklad, na ktorý sa ukotví nosná konštrukcia, vhodná je napríklad betónová doska. Nie je to potrebné, ale má tendenciu zatraktívniť prístrešok pre auto a ponúka dodatočnú ochranu vozidiel. Cena betónu závisí od pevnostnej triedy a pohybuje sa od 50 €/m3 plus doprava domiešavačom a čerpanie betónu. 

Inštalácia prístrešku pre auto 

Štandardne sú kovové prístrešky pre auto vyrobené v klasickom dizajne z hliníkového rámu a polykarbonátových dosiek. Konštrukcia je pripevnená k betónovej doske. 

Ako na to?

Skontaktujte sa prostredníctvom Wilio s odborníkmi v oblasti prístreškov pre autá a nájdite tak spoločne najvhodnejšie riešenie práve pre vás.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS