Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Výstavba ciest
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 502 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Výstavba ciest cena

Koľko stojí prístupová cesta, chodník? Pri prístupovej ceste a chodníku často poskytujeme tieto služby: zameranie, výkopové práce, realizácia stavby chodníka a prístupovej cesty. Ceny ciest a chodníkov k objektom a nehnuteľnostiam sa pohybujú okolo 20-35 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci prístupovej cesty a chodníka zväčša bývajú práce spojené so stavbou chodníka a prístupovej cesty. Ďalšie náklady môžu predstavovať: asfalt, betón, zámocká podlaha, náradie a náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 10-70 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: prístupová cesta, chodník cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník prístupovej cesty a chodníka

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu prístupovej cesty a chodníka pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii prístupová cesta, chodník.

Cementobetónový kryt cestných komunikácií24,07€ / m2
Cementobetónový kryt cestných komunikácií skupiny CB I pre TDZ I a II hrúbky 150 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Asfaltová obrusná vrstva 12,14€ / m2
Asfaltová obrusná vrstva AC 11 O s rozprestretím a zhutnením z nemodifikovaného asfaltu triedy I, v pruhu šírky do 3 m, po zhutnení hrúbky 40 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Kladenie zámkovej betónovej dlažby pre komunikácie34,57€ / m2
Kladenie zámkovej betónovej dlažby pre komunikácie pre chodcov, so zhotovením lôžka z kameniva hrúbky 30 mm, s vyplnením škár drobným kamenivom s dvojitým zhutnením. Dlažba hrúbky 60 mm, plochy nad 50 do 100 m2.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Dlažba alebo prídlažba z lomového materiálu26,89€ / m2
Dlažba alebo prídlažba z lomového upraveného rigolového kameňa, hrúbky do 250 mm, bez vyplnenia škár v vodorovnej ploche alebo v sklone, so zhotovením lôžka hrúbky 50mm z ťaženého kameniva.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Inžinierske stavbyKoľko stoja inžinierske stavby? Pri inžinierskych stavbách často poskytujeme tieto služby: návrh...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Výstavba ciest

dobry den potreboval by som spravit zamkovu dlazbu - parkovacie miesto pre auta + chodnik. podla foto. viete mi prosim navrhnut cenu za meter. dlazbu dodam. dakujem

Peter B.
Chorvátsky Grob
Výstavba ciest

Potrebujem zrekonštruovať pôvodný prístupový chodník so schodami za nový . Dlžka cca 20m prevíšenie cca 2,5m šírka cca 1m. Materiál betónové tvárnice/zámková dlažba

Denisa V.
Košice
Výstavba ciest

Zhaname partiu na pokladku 200m2 zamkovej dlazby + 220 mb obrub. Lokalita Dulova Ves- Čergov. Podklad je z hrubeho aj jemneho kameniva a je zhutneny velkou vybracnou doskou.

profile image
Martin C.
Dulova Ves
Výstavba ciest

vymena vstupnych chodnikov k hlavnym branam v sucasnosti sa ram nachadza asfalt a planujeme vymenit za zamkovu dlazbu .

eva R.
Bratislava
Výstavba ciest

prosim o nacenenie pristupovej cesty o dlzke cca 200m a sirka 6,5m obrubniky+podklad+zamkova dlazba alebo asfalt

Peter M.
Prešov
Výstavba ciest

Potrebujem spravit schodisko, chodnik a pristup k domu, oporne mury v svahovitom terene. Polozit dlazbu na terasu a balkon cca 40 m2. Najlepsia obhliadka na mieste a potom cenova ponuka.

lili e.
Bratislava
Výstavba ciest

Parkovisko pri rodinnom dome. Cca 70m2 osadit zamkovu dlazbu. Strkovy zaklad je pripraveny. 3 parkovacie miesta

profile image
Zbynek D.
Spišská Nová Ves
Výstavba ciest

chcem zhotovit,zakladovu dosku pod garaž o vymere cca30m2. pristupovu cestu vysypat kamenivom a zhutnit.Spravit zakady pre novy plot

peter j.
Veľké Rovné
Výstavba ciest

pokládka zámkovej dlažby 5m2 výkop, dovoz podkladového štrku a jeho roznesenie, zavybrovanie, zapieskovanie pokládka záhradného obrubníka 7 bm cena vrátane potrebných pracovných pomôcok očakávaná dĺžka práce max 2 dni

Igor K.
Trnava
Výstavba ciest

Projekt: Polozenie dlazby okolo domu - parkovacie miesto pre auto. Kombinacia velkorozmernej betonovej dlazby a zamkovej dlazby. Do 150 m2.

Tomas C.
Miloslavov
Výstavba ciest

spevnene plochy pri novostavbe, urcene na parkovanie a chodnik k domu. pozemok je cca 40cm pod urovnou ulicneho chodnika (to je pozadovana uroven spevnenych ploch)

Marian I.
Bratislava
Výstavba ciest

pokladka zamkovej dlazby a obrubnikov, stara dlazba na 60m2 ostava vedla sa spravia nove obrubniky a polozi dlazba. na 30m2 sa musi spravit lozko nakolko je tam len zemina. Spolu je to 88m2.

Lukas B.
Nitra
Výstavba ciest

Dobrý deň, mal by som záujem o pokládku zámkovej dlažby, vrátane súvisiacich terénnych úprav. Taktiež realizáciu oplotenia z plotových tvárnic pre prípravu brány na vjazd (vrátane základov). Na pozemku je plastová zberná nádoba a vodomerná šachta, keďže chceme vo dvore parkovať auto, potrebujeme ešte pred pokládkou dlažby vybetónovať štvorec cca. 3,5 x 3,5 m (vytvoriť "deku" nad nádržami). - Plocha dlažby je 95 m2 (Premac  Klasiko kombiformát sivá-grafit) - Obrubníky 11 m  - Palisády 4 m na oddelenie prevýšenia medzi nájazdom od prístupovej cesty a trávnatej časti vedľa domu (prevýšenie postupne od 30 do 0 cm) - Plotové tvárnice (Premac Maclit - grafit). Pre predstavu posielam v prílohe foto a pôdorys pozemku + náčrt rozloženia plotových tvárnic. Ak mi viete pripraviť cenovú ponuku na základe týchto informácií budem rád, alebo pre bližšie informácie uvítam osobné stretnutie (obhliadku). Lokalta: Košice - Krásna, na Hore

Tomáš Ž.
Košice
Výstavba ciest

Jedná sa o nalopatovanie makadamu na furik a rozvoz rovnomerne pod chodnik a terasu ako podkladovy material. Ide o cca 7ton makadamu co je este potrebne poprevazat.

profile image
Patrik G.
Most pri Bratislave
Výstavba ciest

Potrebujem spraviť príjazdovú cestu k domu. Svahovitý pozemok cesta aj s dvorom cca. 400 m, pričom cesta ide od hlavnej cesty až za rodinný dom. Nutná obhliadka z dôvodu výstavby brány. Treba vidieť

Radovan J.
Dolná Breznica
Výstavba ciest

dobry deň, mala by som záujem o vykonanie stavebných prác- úprava príjazdovej cesty- vystavanie múrikov, palisád ... ak máte záujem o túto prácu, odpíšte ďakujem

Jana P.
Rajecké Teplice
Výstavba ciest

Betonaz chodnika popri schodoch. Sirka chodnika cca 80 cm a dlzka cca 15m. Svahovy sklon cca 20 stupnov.

Katarina B.
Pezinok
Výstavba ciest

Mame zaujem o rekonstrukciu, resp. vytvorenie novych chodnikov z nesmyklaveho materialu, zamkovej dlazby. Radi si nechame poradit.

Ivana S.
Dohňany
Výstavba ciest

Práca s vibračnou doskou strednou/ťažkou potrebujem užabivať 500m2 streda 20.10.2021 podunajské biskupice

Michal P.
Podunajské Biskupice
Výstavba ciest

Prosím vás o cenu za materiál a realizáciu štrkovej príjazdovej cesty 2,5 m x 45 m na spevnenom ujazdenom rovnom hlinenom povrchu. Miesto Bodiky

Andrea G.
Bodíky
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí dlažba príjazdovej cesty?

Ak máte to šťastie, že máte priestor na ulici, kde môžete zaparkovať svoje auto, alebo máte len priestor pred domom, ktorý chcete mať nenáročný na údržbu, inštalácia príjazdovej cesty je prirodzeným riešením. Existuje množstvo materiálov, ktoré si môžete vybrať v závislosti od požadovaného štýlu, pričom pri každom je potrebné zvážiť iné náklady. 

Náklady na betónovú príjazdovú cestu

Betónové príjazdové cesty sú veľmi odolné voči opotrebovaniu a môžu vydržať desaťročia bez potreby veľkej údržby. Ľahko sa čistia a možno ich potlačiť, aby vytvorili efekt rôznych štýlov dlažby, takže sú obľúbenou voľbou pre mnohých majiteľov domov. Môžu sa však ťažko opraviť, ak sa vyskytnú problémy alebo sú nesprávne položené.

Ako pri všetkých štýloch príjazdových ciest, všeobecným pravidlom na výpočet nákladov je vypočítať cenu za meter štvorcový. Pre betónové príjazdové cesty to bude zvyčajne medzi približne 20 a 50 € za meter štvorcový, pred zohľadnením akýchkoľvek dodatočných nákladov, ktoré spomenieme neskôr v článku.

Náklady na asfalt alebo asfaltovú príjazdovú cestu

„Tarmac“ je termín chránený ochrannou známkou, ale bežne sa používa na označenie toho, čo je zvyčajne asfaltový povrch, kde je vrstva štrku položená do bitúmenu. Je to obľúbená voľba pre príjazdové cesty, pretože sa relatívne ľahko kladie a dobre sa drží, no potrebuje starostlivosť. Zároveň je potrebné obnovovať ho každých pár rokov, aby bol v čo najlepšom stave.  

Asfalt môže stáť okolo 35 až 70 eur za meter štvorcový za kvalitný materiál.

Náklady na blokovanie príjazdovej cesty

Bloková dlažba je veľmi obľúbenou možnosťou pre príjazdové cesty a to vďaka obrovskej škále dostupných štýlov. Jej konštrukcia je však náročnejšia na prácu a vyžaduje náležitú údržbu, aby sa zabezpečilo, že rastliny cez ňu neprerastú a nepokazia povrch.

Tehlová dlažba môže stáť od 50 do viac ako 100 eur za meter štvorcový, v závislosti od výberu použitého bloku a ďalších faktorov.

Ostatné náklady na príjazdovú cestu

Zatiaľ čo všetky vyššie uvedené náklady sú všeobecným ukazovateľom ceny, váš konkrétny projekt môže obsahovať ďalšie faktory, ktoré zvýšia celkové náklady.

Hlavná vec, ktorá ovplyvní náklady, je stav oblasti, ktorú nahradíte príjazdovou cestou. Ak je tu záhrada, ktorú okopávate, potom bude pravdepodobne potrebné odstrániť pôdu pred tým, ako bude vyrovnaná a urobený základ pre príjazdovú cestu. Ak máte iný typ príjazdovej cesty, ktorú meníte, všetok súčasný materiál bude potrebné odstrániť (pokiaľ neprerábate asfaltový povrch). V závislosti od druhu materiálu, ktorý používate, možno budete musieť položiť podložku proti burine, aby ste zabránili rastu rastlín. Ak vynecháte samostatný prenájom akéhokoľvek špecializovaného náradia, ako je bager alebo zhutňovacia doska, môže to znížiť náklady, pričom mnohé firmy ich budú mať k dispozícii.

Efektívna príprava pôdy môže značne zvýšiť celkové náklady, no zabezpečením vysokokvalitnej konštrukcie z dlhodobého hľadiska ušetrí peniaze.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023