Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Rekonštrukcia bytu cena

Hľadáte staviteľa na rekonštrukciu bytu, prerábku bytu? V tejto kategórii máme 15 927 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

32 356 profesionálov na Slovensku

85 463 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Rekonštrukcia bytu cena

Koľko stoja rekonštrukcia a prerábka bytu? Pri rekonštrukcii a prerábke bytu často poskytujeme tieto služby: búracie a murárske práce, výmena podlahy a maľovanie. Ceny obnovy bytov sa pohybujú okolo 15-25 eur za hod. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie a prerábky bytu zväčša býva kompletná rekonštrukcia kúpeľne. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie, dlažba a obklad, náklady na nábytok a farbu, ktoré priemerne stoja 100-450 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 25 400 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia bytu, prerábka bytu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

32 356 profesionálov na Slovensku

85 463 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

banner
Cena za: Rekonštrukcia bytu

Priemerné ceny

Nižšia cena1 200,00 €/práca
Priemerná cena4 475,00 €/práca
Vyššia cena9 200,00 €/práca
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Kalkulačka

Cenník rekonštrukcie a prerábky bytu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu rekonštrukcie a prerábky bytu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii rekonštrukcia bytu, prerábka bytu.

Búranie dlažieb3.6€ / m2
Búranie dlažieb, bez podkladného lôžka s akoukoľvek výplňou škár z kameninových, cementových, terazzových, čadičových alebo keramických dlaždíc, hrúbky nad 10 mm -0,065 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vybúranie otvorov8.3€ / m2
Vybúranie otvorov v základovom alebo nadzákladovom murive z akýchkoľvek tehál pálených na akúkoľvek maltu plochy do 1 m2, hrúbky do 150 mm -0,281 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vnútorná omietka9.7€ / m2
Vnútorná, vápenná, jadrová omietka stien zo suchých zmesí hrúbky 10 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Maľby akrylátové - dvojnásobné2.9€ / m2
Akrylátové dvojnásobné maľby, nanášané ručne, tónované s bielym stropom na jemnozrnný podklad nad výšku 3,80 m.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Obnova a rekonštrukciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Rekonštrukcia bytu

Špecifikácia: - búracie práce: - odstránenie pôvodnej dlažby a obkladu - odstránenie pôvodnej sanity + sprchového kúta - odvoz odpadu - stavebné prace + inštalačné práce: - poklad novej dlažby a obkladu - inštalácia sanity - inštalácia ohrevného telesa (el. rebríkový radiátor) - úprava prívodu vody a odvodu odpadu (prívod vody + odpad pre práčku) - úprava elektroinštalácie (nová zásuvka pre práčku + zásuvka pre výhrevné teleso) Komplet 3 izb.byt 72m2 elektroinštalácia Stierka maľovka - 280m2 Rozmer: - kúpeľňa 160 x 176 cm - WC 85 x 110 cm Bratislava - Petržalka

Rekonštrukcie S.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Bude sa burat tehlova stena, tiez 3 sadrokartonove steny. Jeden otvor na dvere do tehlovej nenosnej priecky, nove jadro, komplet voda a kurenie, stierky a malba celeho bytu

Alica P.
Šamorín
Rekonštrukcia bytu

potreboval by som sikovneho majstra na prerabku 1 izboveho bytu. Kupelka, zachod, stierky, jednoduche murarske prace. viac info na osobnom stretnuti.

M K.
Piešťany
Rekonštrukcia bytu

v 2i byte po prerabke elektriny potrebujem vyspravkovat drazkovacie diery, spravit stierky a malovku. Je to cca 120 m2 stien.

Dasa R.
Nitra
Rekonštrukcia bytu

Je to pivnica z ktorej by som si chcela soravit svoj maly bytik, priestir bude vypratany a pripravený na prácu

Ambra A.
Nitra
Rekonštrukcia bytu

Hladam firmu na prestavbu tehloveho trojizboveho bytu v povodnom stave, konkretne zmenu v dispozicii, elektrina + steny, kupelna, podlahy a dvere. Potrebujem zabezpecit aj odvoz vzniknuteho odpadu. Navrh zmeny dispozicie viem zabezpecit podla dohody.

Lucia M.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Potrebujem ciastkove prace- zvacsenie otvoru v priecke z 800x2000 na 2000x2200, vymalovat vsetky izby. Rekonstrukcia uz prebieha, ale potrebujem posily.

Michal J.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Potrebujem prerobyť dvojizbovy panelovy byt .Preburať priečky ,prehradiť izby ,prerobiť bytove jadro +kuchyňa .Nové elektroinštalácie ,maĺby ,podlahy .Rozmer bytu je 62m2

Mariana M.
Ľubietová
Rekonštrukcia bytu

Jedna sa o komplet prerabku rodinneho domu( elektrika, podlahove kurenie, voda, krb, prirobenie terasy) Strecha, fasada a plastove okna su nove.

Lucia R.
Dolná Streda
Rekonštrukcia bytu

Potrebujem majstra ktorý by vedel urobiť murarske a elektrikarske práce. chcem prerobiť kuchyňu,spalnu,obyvacku a chodbu. Je to 4 izbový byt na 6 poschodí.

Michal G.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Dobry den, Chcel by som spravit rekonstrukciu a pristavbu rekreacnej chaty v bratislave v zahradkarskej oblasti v Lamaci okrem vykresov je dolezite vediet, ze je tam trochu horsia dostupnost - uzka cesta, sice v super stave ale pre niektore stavebne mechanizmy moze byt skratka mala. Okna ocenovat nemusite, to uz mam. Idealne keby ste sa pred finalnym nacenenim prisli pozriet, aby som vysvetlil podrobnosti. zvysne podklady a v lepsej kvalite viem dodat po uvodnej komunikacii. Chcel by som zacat na jar, hned ako to pocasie dovoli. Stavebne povolenie budem mat najneskor v januari, uz cakam na rozhodnutie. Michal

Michal M.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

hladam cloveka/firmu, ktora mi zastresi viacmenej kompletnu rekonstrukciu bytu - 2x full kupelna, posun par priecok, elektrina v zmysle posun zasuviek a svetiel, polozenie podlah, priprava na kuch.linku, vymalovanie.

Michal M.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Potrebujem preburať priečky ,omietky ,malba ,podlahy ,elektroinštalacie ,preprabka kupelne .Jedna sa o dvojizbovy panelovy byt o rozlohe 62 m2.

Mariana M.
Stará Ľubovňa
Rekonštrukcia bytu

Demontaz sprchy, wc a rozvodov. Buranie nenosnych priecok v byte. Celkova plocha cca 35m2 pri 10cm hrubke stien. 5x zarubna. Vynos sute (3. poschodie bez vytahu)

Zoltan K.
Košice
Rekonštrukcia bytu

Prerábka kúpeľne plus spálne. Kúpeľňa 2,6 x 2,7m- kompletná Prerábka, odstránenie obkladov a dlažby, vodoinštalačné práce, podlahové kúrenie( elektroinštalačné práce) Spálňa 3x4m - odstránenie starych parkiet, protiplesňová úprava podlahy plus steny, položenie novej plávajúcej podlahy + podlahové kúrenie, maliarske práce stien Odvoz stavebného odpadu.

Anita N.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Hľadám spoločnosť / remeselníkov, ktorí by mali záujem uskutočniť rekonštrukciu bytu v panelovom bytovom dome. Byt má výmeru cca 73 m2. Bytový dom sa nachádza v Ružinove. V rámci rekonštrukcie je potrebné vykonať aj dispozičné zmeny - osoba, ktorá bude zabezpečovať búracie práce by mala mať dostatočné technické vybavenie potrebné na rezanie panelovej steny, aby búracie práce netrvali neúmerne dlhý čas (chceme čo možno najmenšou mierou zaťažiť susedov hlukom z búracích prác). V rámci rekonštrukcie je ďalej potrebné realizovať murárske práce, voda, odpad, elektrika, podlahy, povrchová úprava stien, maľby. Nebránime sa možnosti rozdeliť jednotlivé profesie medzi viacero spoločností / remeselníkov. Tohto času disponujeme orientačným návrhom vizualizácií, pred začatím prác bude k dispozícii kompletná realizačná dokumentácia. Byt bude uvoľnený na rekonštrukciu v priebehu februára 2020.

Tomas K.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

izba s balkónom bude obývačka a na mieste kúpelne bude kuchynský kút, kúpeľňa presunutá na druhú stranu WC do vedľajšej izby. Vybúrať bude potrebné jednu dostavanú priečku a panel - keď budeme mať stanovisko statika.

Tatiana K.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

kompletna rekonstrukcia bytu, buracie prace, nove jadro, elektrika, odpady, podlahy, omietky, znizovanie stropov, kuchyna, kupelna, elektroinstalacne prace, dvere..... jednoducho vsetko... prosim Vas hlavne o spolahlive a profesionalne firmy, ktore pracuju na zmluvu o dielo. zabezpecenie materialu a prace. dodrziavanie terminov a profesionalny pristup. dolezite zacat rekonstrukciu najneskor 1.6.trvanie rekonstrukcie 1 az 1,5 mesiaca. vopred dakujem

Juraj B.
Nitra
Rekonštrukcia bytu

- stare jadro uz bude vybrate - vytiahnut YTONG priecky - WC robota: • zavesne WC • dlazba • obklad az po strop • sadrokartonovy strop - kupelka robota: • voda + elektrika • dlazba • obklad po strop • ulozenie vanicky • sadrokartonovy strop - kuchynska linka bude v najvacsej miestnosti (potiahnut tam vodu + odpad) - komplet nova elektrika - ponuka moze byt aj bez komplet elektriky (teda potom iba v ramci jadra)

Peter K.
Bratislava
Rekonštrukcia bytu

Hladame firmu ktora nam pomoze s kompletnou prerabkou podniku/ baru. Jednalo by sa o tapetovanie, malovanie, zhodenie kachliciek, upravou baroveho priestoru atd.. Blizsie informacie na tel. 0902215666

Graziano Nicola C.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí renovácia domu? 

Na renováciu svojho domu máme veľa dôvodov. Niekedy sú potrebné rekonštrukcie a inokedy sa jedná o modernizáciu domu a vytvorenie atmosféry, ktorá je ideálna pre vašu rodinu. Renovácie môžu byť často finančne nákladnejšie, ako si väčšina ľudí myslí, ale budú sa navzájom veľmi líšiť.  

Koľko investovať do renovácie domu alebo bytu

Cena renovácie domu závisí od zložitosti, rozsahu prác, lokality a pohybuje sa od 10 000 – 100 000 eur.   Ak vezmeme do úvahy nekonečné možnosti a  aj napriek nekonečným finančným možnostiam sa na renováciu domu odporúča vynaložiť najviac 5% z celkovej hodnoty domu, aby nedošlo k nadmernému investovaniu. 

Výhody renovácie domu 

Dôvodov na renováciu domu je niekoľko. Medzi hlavné dôvody renovácie patria: 

Zvýšenie hodnoty domu  

To je najdôležitejší dôvod, prečo mnoho ľudí renovuje domácnosti.  Ak plánujete predaj domu v dohľadnej dobe, môže renovácia domu pri správnom rozpočte navýšiť jeho predajnú cenu.  

Zväčšenie a vylepšenie životného priestoru 

Niektorí ľudia sa rozhodnú rekonštruovať svoje domy, aby dosiahli ich lepšiu priestorovú dispozíciu. Rekonštrukcie, ktoré im poskytnú viac životného priestoru sú často výsledkom životných zmien, ako napríklad narodenie dieťaťa alebo iné rodinné zmeny. 

Personalizovaný / osobný štýl

Aktualizácia vášho domu tak, aby odrážala váš štýl, je vynikajúcim dôvodom na renováciu domu.  Domov je náš hrad a miesto, kde môžeme relaxovať. Vytvorenie optimálneho priestoru, ktorý je odrazom našich potrieb, je vynikajúcim spôsobom, ako si zlepšiť svoje bývanie. 

Faktory, ktoré majú vplyv na náklady 
Odstránenie azbestu 

V závislosti od veľkosti vašej renovácie môže odstránenie azbestu potenciálne zvýšiť náklady na renováciu vášho domu. Cena likvidácie azbestu závisí od mnohých faktorov, ako je typ azbestového materiálu, celková hmotnosť nebezpečného odpadu, veľkosť plochy vyžadujúcej demontáž a iné. Orientačné ceny napr. za likvidáciu eternitu zo striech, obkladov stien sa hýbu od 7 – 9 eur za m2 . Je to práca, ktorú musíte zadávať externe, pretože manipulácia s azbestom je pre ľudský organizmus škodlivá, ktorú nemôžete vykonávať sami. Likvidácia azbestu je činnosť, ktorú môžu vykonávať len špecializované firmy s odbornou spôsobilosťou na podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečnými odpadmi. 

Pracovná sila

Medzi bežné náklady na prácu pri renovácii patria stavbári, elektrikári, inštalatéri a špecializované remeslá, ako sú obkladači alebo sklenári. Nezabúdajte však na ďalšie náklady, ktoré prichádzajú podstatne skôr, ako dôjde k realizácií prác. Architekti a inžinieri môžu byť drahí, ak to vyžaduje práca, nezabudnite si teda urobiť prieskum a pred rekonštrukciou si zaobstarať niekoľko rôznych ponúk. 

Odstránenie odpadu 

Prenájom kontajnera na miesto prestavby je nákladovo efektívny a pohodlný spôsob odvozu odpadu. Cenník odvozu stavebného odpadu: do 2,5 ton od 180 eur do 420 eur, za tonu navyše je príplatok od 30 – 130 eur podľa druhu stavebného odpadu. 

Povrchové úpravy 

Kvalita povrchových úprav použitých pri renovácii môže zvýšiť celkové náklady na projekt. Ak je rozpočet obmedzený, existuje veľa spôsobov, ako získať kvalitné vybavenie za zlomok ceny.  

Svojpomocná práca vs profesionál

Ako už bolo spomenuté, jedným z významných nákladov na renováciu sú náklady na prácu. Drobné práce ako maľovanie, malé búracie práce, terénne úpravy, omietky, obklady a kozmetické zmeny si môžete urobiť sami. Ušetrí vám to peniaze, ale nie nevyhnutne čas. Dôrazne sa odporúča, aby práce vyžadujúce osobitnú kvalifikáciu, ktoré nie sú bezpečné alebo by mohli spôsobiť veľké škody, boli ponechané na odborníkov. Tieto služby zahŕňajú inštalatérske práce, elektroinštalácie, plynové armatúry, stavebné práce, strešné krytiny, brúsenie podláh a akékoľvek väčšie búracie práce. Niekedy môžu byť náklady na renováciu zahrnuté v pôžičke na bývanie alebo hypotéke. Inokedy musíte získať samostatný úver na renováciu domu. Úrokové náklady na tieto pôžičky môžu výrazne zvýšiť konečné náklady na projekt, v závislosti od úverových podmienok. 

Počas renovačného procesu bývanie mimo domova  

Ak sa projekt predĺži pre množstvo práce, možno budete musieť na nejaký čas odísť z domu a nájsť si náhradné bývanie. Toto sú náklady, ktoré mnohí v rozpočte nezohľadňujú, čo je chyba. 

Odhady ceny za rôzne veľkosti domu

Veľkosť domu je rozhodujúcim faktorom pri nákladoch na prestavbu domu. Tu je niekoľko príkladov toho, čo môžete očakávať:

Malé domy / byty  

Malé domy a byty často zahŕňajú najmenej komplikované typy práce. 

Stredne veľké domy  

Pri stredných domoch môžu náklady na budovu na m2 stúpať so zložitosťou práce. Napríklad náklad navyše môže predstavovať inštalácia nového vodovodu alebo elektrického vedenia, čo môže výrazne zvýšiť náklady na renováciu. 

Veľké domy  

Renovácia väčšieho domu je často komplikovanejšia. Pravdepodobnejšia je tiež inštalácia špičkových zariadení a materiálov. Cena renovácie väčšieho domu sa zvyčajne začína na 100 000 eur. Ak potrebujete novú strechu alebo stolárske práce, môže to tiež zvýšiť náklady.

Čo môžete očakávať od rôznych rozpočtov na renováciu domov? 

Jedným z hlavných nákladových faktorov je cena materiálov, ktoré si vyberiete pre svoj realizovaný projekt. Tu je niekoľko príkladov toho, čo by mohla stáť rekonštrukcia typického domu s rozlohou 200 m2. 

Cenovo prijateľná rekonštrukcia:

Existuje mnoho cenovo prijateľných spôsobov, ako renovovať svoj dom, vrátane výberu materiálov nižšej triedy. Tento typ renovácie môže pre materiály nižšej kategórie stáť 13 000 - 40 000 eur. Ak pracujete s nižším rozpočtom, môžete uprednostniť iba rekonštrukciu niektorých kľúčových miestností a nie celého domu. 

Stredná trieda:

Renovácia v rovnakom dome s priemernou kvalitou, ale nie luxusom, by stála 40 000 – 60 000 eur. So stredným rozpočtom môžete zrekonštruovať celý dom, ak vyberáte materiály múdro. 

Luxusná prerábka 

Luxusná renovácia v rovnakom dome by stála viac ako 80 000 - 130 000 eur. 

Odhady nákladov na bežné práce na renovácii 

Tu je niekoľko odhadov na ďalšie práce na renovácii domu (priemerné uvádzané náklady): 

 • Kompletná renovácia kúpeľne 3000 – 5000 eur. 
 • Renovácia obývacej izby 4 000 -   10 000 eur. 
 • Renovácia spálne 2000 -  7000 eur.  
 • Renovácia kuchyne  7000 – 40 000 eur. 
 • Inštalácia plávajúcej podlahy (bez materiálov): pokládka podlahy – 5,50 € - 11,50 eur; osadenie podlahových obvodových líšt, silikonovanie, tmelenie od 3,00 eur/ bežný meter (bm).  Lepenie od 4,10 eur/m2, lepenie kobercových soklov do lišty od 1,20 bežný meter (bm). 
 • Maľovanie interiérov domu – penetrácia stien a stropu, maľovanie, základný náter alebo farebný náter 2,50 – 3,00 eur/m2.  
Tipy, ako získať presný odhad 

Tip č. 1: Získajte viac ponúk od staviteľov. Spojte sa s niekoľkými odborníkmi vo vašej oblasti pomocou Wilio. Získate tak predstavu o tom, čo by vám malo byť účtované za niektoré renovačné služby, ako aj priemerné náklady na renováciu. 
Tip č. 2: Vedzte, čo chcete. Schopnosť formulovať, čo chcete, vášmu staviteľovi pomôže, aby vám poskytol čo najpresnejšiu ponuku. 
Tip č. 3: Vykonajte svoj prieskum. Poznajte zhruba, o aký druh nákladov sa uchádzate.  Niektoré firmy môžu mať dokonca kalkulátor nákladov na renováciu, ktorý vám pomôže získať presný odhad skôr, ako požiadate o konkrétnu cenovú ponuku. 
Tip č. 4: Rozpočtujte rezervu. Počas renovácie sa takmer vždy objavia neočakávané udalosti. Ak sa chcete vyhnúť stresu a obavám, do rozpočtu na renováciu pripočítajte ďalších 10% až 15% z celkových nákladov. 

Firma vs. odborník na rekonštrukcie 

Jednou z výhod veľkej firmy je, že výrobky a materiály, ktoré nakupujú vo veľkých množstvách  môžu získať so zľavou a túto preniesť na vás. Aj väčší stavitelia majú tendenciu mať zavedené lepšie postupy v prípade, keď sa niečo pokazí. Menší staviteľ je pravdepodobne flexibilnejší a umožňuje zmeny v priebehu realizácie bez  navýšenia nákladov. Zákaznícky servis s menšími staviteľmi môže byť osobnejší a pri menšom počte zákaziek vám môžu venovať viac pozornosti. 

Mám to urobiť sám? 

Pri akýchkoľvek malých prácach s nízkym rizikom ich môžete vyskúšať sami. Všetko, čo si môže vyžadovať osobitnú akreditáciu alebo certifikát, alebo čokoľvek, čo by mohlo viesť k možným veľkým škodám, by malo byť ponechané na odborníkov. Akékoľvek práce vyžadujúce inštalatérske práce alebo zmeny v elektroinštalácii musí vykonávať registrovaný odborník. Zoznámte sa s ľuďmi, s ktorými budete pracovať. Pre veľkú prácu, ako sú renovácie domov, je vysoko pravdepodobné, že staviteľ bude musieť prísť skontrolovať stavenisko a zistiť, čo je potrebné urobiť. Zaistite, aby ste boli doma a predstavili svoj projekt prestavby, aby ste dostali čo najpresnejšiu ponuku. 
 

Otázky a odpovede

Všetko čo potrebujete vedieť o rekonštrukcii bytu

Ako môžem znížiť náklady na renováciu?

7 spôsobov, ako znížiť náklady pri renovácii:

 • Platiť profesionálov. Po prvé, outsourcujte akékoľvek veľké úlohy
 • Vyberte lacnejšie materiály. výmena za cenovo dostupnejší materiál je jednoduchou renováciou
 • Čo sa dá zenovujte a znovu použite
 • Nehýbte inštaláciami  - vodou, plynom, ani elektrikou
 • Nakupujte z druhej ruky
 • Robte kozmetické opravy
 • Myslite dlhodobo
Koľko stojí výstavba bytov?

Priemerná renovácia 4-izbového bytu  bude stáť približne 7 400 až 71 370 €, od základnej kuchynskej stolárskej práce až po kompletnú rozsiahlu premenu na ďalší predaj 

Ako vypočítate náklady na stavbu?

Zistenie presného čísla nákladov na nový dom na štvorcový meter nemusí byť realistické, ale malo by byť možné získať základnú predstavu. Ak to chcete urobiť, vezmite celkové náklady na svoj projekt, ako ich navrhol váš staviteľ, a vydeľte ich celkovým počtom štvorcových metrov vo vašom projekte.

Koľko stojí renovácia bytu?

Priemerné náklady na rekonštrukciu 4-izbového bytu:

(typ renovácie - ľahké renovačné práce / rozsiahle renovačné práce)

 • Elektro 300 - 1 700 € 3 200 - 7 700 €
 • Maľba 200 - 1 400 € 1 800 - 4 100 €
 • Vodárske práce 300 – 1 100 € 1 700 – 13 900 €
 • Celkový priemer 15 550 € 100 000 €
Aký je najlacnejší spôsob výstavby?

Najlacnejšie materiály na stavbu domu:

 • Prefabrikovaný panel. (prefabrikované panely sa vyrábajú mimo staveniska a odosielajú sa k vám, pripravené na montáž)
 • Prepravné kontajnery
 • Rekultivované drevo
 • Bambus
 • Tehla
 • Recyklované fľaše
Je lacnejšie postaviť alebo kúpiť dom?

Údaje ukazujú, že výstavba domu stojí v priemere o 20 – 30 % viac. Nikoho asi neprekvapí, že výstavba nového bývania je drahšia. Z dlhodobého hľadiska však môže ušetriť peniaze odstránením potreby nákladnej rekonštrukcie.

Koľko stojí pristavba ďalšej kúpeľne?

Priemerné náklady na novú kúpeľňu sú 35 000 € ale môžu stáť kdekoľvek od 20 000 do 90 000,4 €. 

Koľko stojí rekonštrukcia 3 izbového bytu?

Koľko stojí renovácia bytu:
Odhadované náklady na renováciu

 • 3-izbový byt 38 850 až 44 000 €
 • 4-izbový byt 43 000 až 45 000 €
 • 5-izbový byt 45 000 až 52 000 €
Ako naceniť prestavbu?

Ako by sa mala vyzerať príprava ponuky na rekonštrukciu stavby:

 • Urobte obhliadku
 • Definujte očakávania
 • Vypočítajte materiálové náklady
 • Predložte konečnú ponuku
Je rozumnejšie kúpiť pozemok alebo dom?

Ak súčasný trh s bývaním jednoducho neponúka to, čo potrebujete, potom kúpa pozemku a výstavba vlastného domu podľa vašich predstáv môže byť oveľa výhodnejšou možnosťou. Navyše vám poskytuje viac slobody a viac súkromia od susedov. 

Ako dlho trvá postaviť dvojposchodový dom?

Ak sa rozhodnete postaviť jednopodlažný dom, v priemere sú dokončené za 4-7 mesiacov. Dvojpodlažný/viacpodlažný dom môže trvať 8 až 12 mesiacov. Ak máte extravagantnejší dizajn, pozeráte sa na ešte dlhší časový rámec.

Čo je súčasťou rekonštrukcie?

Vo všeobecnosti renovácia zvyčajne zahŕňa opravu, a modernizáciu nehnuteľnosti. Ak renovujete svoju nehnuteľnosť, môžete sa rozhodnúť pre rekonštrukciu kuchyne a nainštalovať nové kuchynské skrinky alebo dosky.

Je lacnejšie postaviť alebo kúpiť?

Je lacnejšie kúpiť alebo postaviť dom? Krátka odpoveď je, že často je lacnejšie kúpiť pozemok a potom na ňom postaviť dom v porovnaní s kúpou založenej nehnuteľnosti.

Je teraz ten správny čas na stavbu domu?

Teraz je ideálny čas na stavbu domu, pretože stavebníctvo zažíva prudký rast. Snažia sa výrazne zvýšiť ponuku domov, aby uspokojili zvýšený dopyt.

Prehľad nákladov na renováciu?
 • Celkové náklady na renováciu 16 950 – 20 340 € 43 025 – 51 630 €
 • Náklady na renováciu obývacej izby 700 – 6 800 € 6 800 – 12 500 €
 • Náklady na renováciu spálne 500 – 7 500 € 7 500 – 12 700 €
 • Náklady na renováciu kúpeľne 550 – 6 550 € 2 600 – 8 600 €
Je kúpa pôdy dobrou investíciou ?

Kúpa pozemku a výstavba vysnívaného domu má množstvo pozitív. Ušetríte na dani z prevodu a môžete si uplatniť odpisy pri daniach

Mám postaviť dom?

Získanie financií na výstavbu vášho domu sa stalo jednoduchším. Keďže sa ekonomika začala zotavovať, nikdy neviete, kedy sa cena môže vrátiť späť. Preto je najlepšie postaviť dom čo najskôr.

Ako odhadujete rekonštrukcie?

Ak chcete získať približnú predstavu o tom, aký by mal byť váš rozpočet na prestavbu, zvážte hodnotu vášho domu ako celku. Nechcete minúť viac ako 10 až 15 percent hodnoty vášho domova na jednu izbu. Ak miniete viac, hodnota renovácie sa úmerne nezvýši na hodnote vášho domova.