Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu cena

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu? Na túto kategóriu máme 18503 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu cena

Koľko stoja rekonštrukcia a prerábka bytu? Pri rekonštrukcii a prerábke bytu často poskytujeme tieto služby: búracie a murárske práce, výmena podlahy a maľovanie. Ceny obnovy bytov sa pohybujú okolo 15-25 eur za hod. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie a prerábky bytu zväčša býva kompletná rekonštrukcia kúpeľne. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie, dlažba a obklad, náklady na nábytok a farbu, ktoré priemerne stoja 100-450 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18503 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia bytu, prerábka bytu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Priemerné ceny

Nízka cena1200.0 €/práca
Priemerná cena4475.0 €/práca
Vysoká cena9200.0 €/práca
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
práca
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Rekonštrukcia a renováciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí renovácia domu? 

Na renováciu svojho domu máme veľa dôvodov. Niekedy sú potrebné rekonštrukcie a inokedy sa jedná o modernizáciu domu a vytvorenie atmosféry, ktorá je ideálna pre vašu rodinu. Renovácie môžu byť často finančne nákladnejšie, ako si väčšina ľudí myslí, ale budú sa navzájom veľmi líšiť.  

Koľko investovať do renovácie domu alebo bytu

Cena renovácie domu závisí od zložitosti, rozsahu prác, lokality a pohybuje sa od 10 000 – 100 000 eur.   Ak vezmeme do úvahy nekonečné možnosti a  aj napriek nekonečným finančným možnostiam sa na renováciu domu odporúča vynaložiť najviac 5% z celkovej hodnoty domu, aby nedošlo k nadmernému investovaniu. 

Výhody renovácie domu 

Dôvodov na renováciu domu je niekoľko. Medzi hlavné dôvody renovácie patria: 

Zvýšenie hodnoty domu  

To je najdôležitejší dôvod, prečo mnoho ľudí renovuje domácnosti.  Ak plánujete predaj domu v dohľadnej dobe, môže renovácia domu pri správnom rozpočte navýšiť jeho predajnú cenu.  

Zväčšenie a vylepšenie životného priestoru 

Niektorí ľudia sa rozhodnú rekonštruovať svoje domy, aby dosiahli ich lepšiu priestorovú dispozíciu. Rekonštrukcie, ktoré im poskytnú viac životného priestoru sú často výsledkom životných zmien, ako napríklad narodenie dieťaťa alebo iné rodinné zmeny. 

Personalizovaný / osobný štýl

Aktualizácia vášho domu tak, aby odrážala váš štýl, je vynikajúcim dôvodom na renováciu domu.  Domov je náš hrad a miesto, kde môžeme relaxovať. Vytvorenie optimálneho priestoru, ktorý je odrazom našich potrieb, je vynikajúcim spôsobom, ako si zlepšiť svoje bývanie. 

Faktory, ktoré majú vplyv na náklady 
Odstránenie azbestu 

V závislosti od veľkosti vašej renovácie môže odstránenie azbestu potenciálne zvýšiť náklady na renováciu vášho domu. Cena likvidácie azbestu závisí od mnohých faktorov, ako je typ azbestového materiálu, celková hmotnosť nebezpečného odpadu, veľkosť plochy vyžadujúcej demontáž a iné. Orientačné ceny napr. za likvidáciu eternitu zo striech, obkladov stien sa hýbu od 7 – 9 eur za m2 . Je to práca, ktorú musíte zadávať externe, pretože manipulácia s azbestom je pre ľudský organizmus škodlivá, ktorú nemôžete vykonávať sami. Likvidácia azbestu je činnosť, ktorú môžu vykonávať len špecializované firmy s odbornou spôsobilosťou na podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečnými odpadmi. 

Pracovná sila

Medzi bežné náklady na prácu pri renovácii patria stavbári, elektrikári, inštalatéri a špecializované remeslá, ako sú obkladači alebo sklenári. Nezabúdajte však na ďalšie náklady, ktoré prichádzajú podstatne skôr, ako dôjde k realizácií prác. Architekti a inžinieri môžu byť drahí, ak to vyžaduje práca, nezabudnite si teda urobiť prieskum a pred rekonštrukciou si zaobstarať niekoľko rôznych ponúk. 

Odstránenie odpadu 

Prenájom kontajnera na miesto prestavby je nákladovo efektívny a pohodlný spôsob odvozu odpadu. Cenník odvozu stavebného odpadu: do 2,5 ton od 180 eur do 420 eur, za tonu navyše je príplatok od 30 – 130 eur podľa druhu stavebného odpadu. 

Povrchové úpravy 

Kvalita povrchových úprav použitých pri renovácii môže zvýšiť celkové náklady na projekt. Ak je rozpočet obmedzený, existuje veľa spôsobov, ako získať kvalitné vybavenie za zlomok ceny.  

Svojpomocná práca vs profesionál

Ako už bolo spomenuté, jedným z významných nákladov na renováciu sú náklady na prácu. Drobné práce ako maľovanie, malé búracie práce, terénne úpravy, omietky, obklady a kozmetické zmeny si môžete urobiť sami. Ušetrí vám to peniaze, ale nie nevyhnutne čas. Dôrazne sa odporúča, aby práce vyžadujúce osobitnú kvalifikáciu, ktoré nie sú bezpečné alebo by mohli spôsobiť veľké škody, boli ponechané na odborníkov. Tieto služby zahŕňajú inštalatérske práce, elektroinštalácie, plynové armatúry, stavebné práce, strešné krytiny, brúsenie podláh a akékoľvek väčšie búracie práce. Niekedy môžu byť náklady na renováciu zahrnuté v pôžičke na bývanie alebo hypotéke. Inokedy musíte získať samostatný úver na renováciu domu. Úrokové náklady na tieto pôžičky môžu výrazne zvýšiť konečné náklady na projekt, v závislosti od úverových podmienok. 

Počas renovačného procesu bývanie mimo domova  

Ak sa projekt predĺži pre množstvo práce, možno budete musieť na nejaký čas odísť z domu a nájsť si náhradné bývanie. Toto sú náklady, ktoré mnohí v rozpočte nezohľadňujú, čo je chyba. 

Odhady ceny za rôzne veľkosti domu

Veľkosť domu je rozhodujúcim faktorom pri nákladoch na prestavbu domu. Tu je niekoľko príkladov toho, čo môžete očakávať:

Malé domy / byty  

Malé domy a byty často zahŕňajú najmenej komplikované typy práce. 

Stredne veľké domy  

Pri stredných domoch môžu náklady na budovu na m2 stúpať so zložitosťou práce. Napríklad náklad navyše môže predstavovať inštalácia nového vodovodu alebo elektrického vedenia, čo môže výrazne zvýšiť náklady na renováciu. 

Veľké domy  

Renovácia väčšieho domu je často komplikovanejšia. Pravdepodobnejšia je tiež inštalácia špičkových zariadení a materiálov. Cena renovácie väčšieho domu sa zvyčajne začína na 100 000 eur. Ak potrebujete novú strechu alebo stolárske práce, môže to tiež zvýšiť náklady.

Čo môžete očakávať od rôznych rozpočtov na renováciu domov? 

Jedným z hlavných nákladových faktorov je cena materiálov, ktoré si vyberiete pre svoj realizovaný projekt. Tu je niekoľko príkladov toho, čo by mohla stáť rekonštrukcia typického domu s rozlohou 200 m2. 

Cenovo prijateľná rekonštrukcia:

Existuje mnoho cenovo prijateľných spôsobov, ako renovovať svoj dom, vrátane výberu materiálov nižšej triedy. Tento typ renovácie môže pre materiály nižšej kategórie stáť 13 000 - 40 000 eur. Ak pracujete s nižším rozpočtom, môžete uprednostniť iba rekonštrukciu niektorých kľúčových miestností a nie celého domu. 

Stredná trieda:

Renovácia v rovnakom dome s priemernou kvalitou, ale nie luxusom, by stála 40 000 – 60 000 eur. So stredným rozpočtom môžete zrekonštruovať celý dom, ak vyberáte materiály múdro. 

Luxusná prerábka 

Luxusná renovácia v rovnakom dome by stála viac ako 80 000 - 130 000 eur. 

Odhady nákladov na bežné práce na renovácii 

Tu je niekoľko odhadov na ďalšie práce na renovácii domu (priemerné uvádzané náklady): 

  • Kompletná renovácia kúpeľne 3000 – 5000 eur. 
  • Renovácia obývacej izby 4 000 -   10 000 eur. 
  • Renovácia spálne 2000 -  7000 eur.  
  • Renovácia kuchyne  7000 – 40 000 eur. 
  • Inštalácia plávajúcej podlahy (bez materiálov): pokládka podlahy – 5,50 € - 11,50 eur; osadenie podlahových obvodových líšt, silikonovanie, tmelenie od 3,00 eur/ bežný meter (bm).  Lepenie od 4,10 eur/m2, lepenie kobercových soklov do lišty od 1,20 bežný meter (bm). 
  • Maľovanie interiérov domu – penetrácia stien a stropu, maľovanie, základný náter alebo farebný náter 2,50 – 3,00 eur/m2.  
Tipy, ako získať presný odhad 

Tip č. 1: Získajte viac ponúk od staviteľov. Spojte sa s niekoľkými odborníkmi vo vašej oblasti pomocou Wilio. Získate tak predstavu o tom, čo by vám malo byť účtované za niektoré renovačné služby, ako aj priemerné náklady na renováciu. 
Tip č. 2: Vedzte, čo chcete. Schopnosť formulovať, čo chcete, vášmu staviteľovi pomôže, aby vám poskytol čo najpresnejšiu ponuku. 
Tip č. 3: Vykonajte svoj prieskum. Poznajte zhruba, o aký druh nákladov sa uchádzate.  Niektoré firmy môžu mať dokonca kalkulátor nákladov na renováciu, ktorý vám pomôže získať presný odhad skôr, ako požiadate o konkrétnu cenovú ponuku. 
Tip č. 4: Rozpočtujte rezervu. Počas renovácie sa takmer vždy objavia neočakávané udalosti. Ak sa chcete vyhnúť stresu a obavám, do rozpočtu na renováciu pripočítajte ďalších 10% až 15% z celkových nákladov. 

Firma vs. odborník na rekonštrukcie 

Jednou z výhod veľkej firmy je, že výrobky a materiály, ktoré nakupujú vo veľkých množstvách  môžu získať so zľavou a túto preniesť na vás. Aj väčší stavitelia majú tendenciu mať zavedené lepšie postupy v prípade, keď sa niečo pokazí. Menší staviteľ je pravdepodobne flexibilnejší a umožňuje zmeny v priebehu realizácie bez  navýšenia nákladov. Zákaznícky servis s menšími staviteľmi môže byť osobnejší a pri menšom počte zákaziek vám môžu venovať viac pozornosti. 

Mám to urobiť sám? 

Pri akýchkoľvek malých prácach s nízkym rizikom ich môžete vyskúšať sami. Všetko, čo si môže vyžadovať osobitnú akreditáciu alebo certifikát, alebo čokoľvek, čo by mohlo viesť k možným veľkým škodám, by malo byť ponechané na odborníkov. Akékoľvek práce vyžadujúce inštalatérske práce alebo zmeny v elektroinštalácii musí vykonávať registrovaný odborník. Zoznámte sa s ľuďmi, s ktorými budete pracovať. Pre veľkú prácu, ako sú renovácie domov, je vysoko pravdepodobné, že staviteľ bude musieť prísť skontrolovať stavenisko a zistiť, čo je potrebné urobiť. Zaistite, aby ste boli doma a predstavili svoj projekt prestavby, aby ste dostali čo najpresnejšiu ponuku. 
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS