Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Rekonštrukcia domu
Zadať projekt
medium_rectangle
Reklama
medium_rectangle
Reklama
Prečo Wilio
33 613 profesionálov na Slovensku
93 391 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rekonštrukcia domu cena

Koľko stojí rekonštrukcia domu? Pri rekonštrukcii domu často poskytujeme tieto služby: búracie a murárske práce, výmena podlahy, rekonštrukcia fasády a maľovanie interiéru. Ceny prerábky a obnovy domu sa pohybujú okolo 25-40 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie domu zväčša býva zateplenie a rekonštrukcia fasády. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie, dlažba a obklad, náklady na nábytok a farbu, ktoré priemerne stoja 100-350 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia domu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
banner
Reklama
mobile
Reklama
KalkulačkaCenník rekonštrukcie domu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu rekonštrukcie domu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii rekonštrukcia domu.

Vybúranie otvorov10,63€ / m2
Vybúranie otvorov v základovom alebo nadzákladovom murive z akýchkoľvek pálených tehál na akúkoľvek maltu plochy do 1 m2, hrúbky do 150 mm -0,281 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Cementová samonivelizačná stierka14,85€ / m2
Cementová samonivelizačná stierka zo suchých zmesí pevnosti v tlaku 20 MPa hrúbky 10 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Priečky z pórobetónových panelov27,40€ / m2
Priečky z pórobetónových panelov s objemovou hmotnosťou do 600 kg/m3 na maltu pre tenké škáry hrúbky panelu 100 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Priečky z tvárnic z ľahkého keramického materiálu39,06€ / m2
Priečky z tvárnic z ľahkého keramického betónu, dierovaných nebrúsených na pero a drážku na klasickú maltu hrúbky muriva 115 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Obnova a rekonštrukciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

10 tipov na krásnu a zároveň ekonomickú renováciu domu

Renovujete, pretože chcete, aby váš dom vyzeral krajšie a aby ste sa v ňom cítili príjemnejšie? Ak si najmete architekta, naplánuje rekonštrukciu za vás, ale ak chcete ušetriť peniaze, prvým krokom je prevziať kontrolu nad projektom a urobiť to ako najlepšie viete. 

Kľúčom k dokonalej a zároveň krásnej renovácii vášho domu je predovšetkým efektívne naplánovanie celého procesu. V nasledujúcich častiach sa dozviete, ako môžete rozdeliť celé svoje plány renovácie na menšie plány podľa priestoru, ktorý máte, a efektívne zrenovovať svoj dom. 

Ako už bolo spomenuté, efektívne plánovanie je kľúčom k dokonalej rekonštrukcii. Ak sa už pustíte do renovácie, musíte sa sústrediť na rekonštrukciu ako celok a nesmiete zabudnúť na detaily. Možno ste už počuli „Celok je väčší ako súčet jeho častí“. Vy môžete použiť rovnakú stratégiu na svoj projekt renovácie domu a navrhnúť plán renovácie pre každú oblasť vo vašom dome.

Ak si najmete služby architekta, tak on posúdi vaše požiadavky a potom podľa toho renovuje. V opačnom prípade, ak budete celú rekonštrukciu robiť na vlastnú päsť, napíšte si všetky myšlienky a nápady na papier, aby bol konečný výsledok dokonalý. 

Pretože chcete svoj dom zrekonštruovať ekonomicky, je dôležité rozhodnúť sa o celkových výdavkových požiadavkách. Pri zostavovaní rozpočtu je potrebné pamätať na to, že nemôžete rozpočet preceňovať a ani ho podhodnocovať.

Po začatí prieskumu budete prekvapení, koľko možností máte. Krásne lampy, ktoré sa vám páčili v obchode vyššej kategórie, je možné zakúpiť za nižšiu cenu aj inde, v lacnejším obchode. Takže pri renovácii vášho príbytku nezabudnite, že ak hľadáte nábytok, ktorý sa vám páči a ktorí chcete rekonštruovať alebo aké dekorácie by ste vo svojom dome chceli, pravdepodobne nájdete väčšinu spotrebného materiálu za nižšiu cenu ako ste predpokladali. Využite výhody on-line nakupovania alebo nakupovanie z druhej ruky a uvidíte, koľko ušetríte. 

Prvý dojem z vášho domu sú práve vaše vchodové dvere. Ak nemôžete zmeniť dvere úplne a ak sú vaše existujúce dvere v dobrom stave, mali by ste ich skúsiť prefarbiť. Farbu dverí môžu tiež ovplyvniť osvetlenie vstupnej miestnosti a vy by ste mohli ťažiť z tejto skvelej techniky, ktorú používajú interiéroví dizajnéri.

Pri práci s tmavou miestnosťou použite inú farbu na steny, natrite strop, obloženie a dvere rovnakou farbou. Príliš veľa jedného odtieňa môže zbytočne zaťažiť priestor. Preto pri renovácii, ak sa rozhodnete vymaľovať svoje dvere, skúste použiť rôzne odtiene podľa koncentrácie svetla vo vašom dome, aby ste optimalizovali osvetlenie domu tak, ako chcete.

Ako bolo spomenuté predtým vhodený výber farby ovplyvní aj svetlosť, preto pri rekonštrukcii zvážte, akú farbu použijete. V takom prípade, ak už máte rozpočet, sa nákup rôznych farebných paliet môže javiť ako neintuitívny. Ak máte obmedzený rozpočet, potom sa rozhodnete pre čiernobielu paletu, ktorá dodá vášmu domu moderný sofistikovaný vzhľad a budete mať záruku, že s bielou alebo čiernou nikdy nič nepokazíte.

Ak renovujete malý dom a chcete, aby vyzeral väčší, tak na dosiahnutie tohto cieľa použite zrkadlá. Je to síce lacná technika, ale veľmi efektívna.

Ak renovujete dom, pravdepodobne sa tiež snažíte odstrániť neporiadok a maximalizovať úložný priestor. Využitie vašej kuchyne na maximálnu kapacitu vám môže pomôcť minimalizovať vaše problémy so skladovaním. Aby ste to mohli urobiť s nízkym rozpočtom, môžete si doma urobiť domáce kuchynské skrinky alebo úložiská z recyklovaného materiálu alebo využiť obchody so zmiešaným tovarom vo vašom okolí.

Nikto nepozná váš kuchynský priestor lepšie ako vy a vaše skladovacie možnosti sú potrebné. Stavebné kuchynské skrinky pre domácich majstrov vám pomôžu nielen ušetriť peniaze a opätovné použitie starých materiálov vo vašom dome, ale tiež zaistia, že staviate presne to, čo potrebujete. Ak už máte skrinky, ktoré sú dostatočné na uskladnenie, nemusíte ich vymieňať, stačí ich znova vymaľovať, aby vaša kuchyňa vyzerala znovu ako nová.

Polovica úspechu z pobytu v interiéri je pohľad do vonku. Takže keď rekonštruujete váš dom, osaďte naň veľké okná. Možno však nebudete mať dostatočný rozpočet na výmenu okien, v takom prípade sa pohrajte s farbou a vymaľujte svoje okná o odtieň svetlejší ako vo zvyšku miestnosti, aby ste maximalizovali svetlo prechádzajúce oknami.

Boli by ste prekvapení z množstva lacných, ale kvalitných výrobkov, ktoré si môžete kúpiť na renováciu svojej kúpeľne. Ak hľadáte nové zariadenie kúpeľne predmetov, hľadajte odlišné dodávateľské ceny a ak neplánujete inštaláciu žiadnych nových predmetov, môžete svoju existujúcu kúpeľňu modernizovať výmenou farby či výmenou náterov skriniek.

Ak máte rozpočet, potom sa vám môže zdať renovácia podlahy drahá a ak v rámci svojho rozpočtu nenájdete financie na podlahovú inštaláciu, mali by ste investovať do renovácie všetkého ostatného podľa vášho návrhu podlahy.

Kľúčom k krásnej, ale zároveň lacnej renovácii vášho domu je vytvoriť si cieľ, nakresliť si celý obraz toho, čo chcete, a potom postupne renovovať každú časť svojho domu.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023