Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Rekonštrukcia kúpeľne cena

Rekonštrukcia kúpeľne? Na túto kategóriu máme 19993 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Rekonštrukcia kúpeľne cena

Koľko stojí rekonštrukcia kúpeľne? Pri rekonštrukcii kúpeľne často poskytujeme tieto služby: búracie a murárske práce, obkladanie dlažby, zapájanie toalety, umývadiel a sprchového kúta. Ceny prerábky kúpeľne sa pohybujú okolo 3.000 - 7.000 eur za prerábku. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie kúpeľne zväčša bývajú práce spojené s obkladaním dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: odvoz odpadu a náklady na maľovanie, ktoré priemerne stoja 20-300 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 19993 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia kúpeľne cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Priemerné ceny

Nízka cena3200.0 €/práca
Priemerná cena4864.0 €/práca
Vysoká cena6200.0 €/práca
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
práca
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Rekonštrukcia a renováciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí prestavba kúpeľne?

Priemerné náklady na prestavbu kúpeľne závisia od veľkosti vašej kúpeľne, použitých materiálov a rozsahu projektu. Či sa jedná o komplexnú rekonštrukciu ako sú murárske práce, vodoinštalačné, elektroinštalačné, osadenie sanity, obkladanie stien či pokladanie podlahy. 

Ceny samotnej práce pri komplexnej rekonštrukcii:

-    pokládka obkladu a dlažby 18 – 22 €/m2 
-    osadenie a omurovanie vane od 130 € 
-    osadenie umývadla 40 €
-    osadenie WC 60 – 110 € 

Priemerné náklady na kúpeľňu 3 000 – 5 000 €. 
     
Náklady na prestavbu kúpeľne sa veľmi líšia. Na celkovú cenu môžu mať vplyv faktory ako súčasný stav priestoru, konkrétne plány projektovania prestavby kúpeľne a náklady na materiál. Niektoré projekty prestavby kúpeľne zahŕňajú jednoduché opravy a výmeny v malej kúpeľni, zatiaľ čo iné si vyžadujú zásadné výmeny a modernizácie, renováciu celej kúpeľne alebo zväčšenie kúpeľne. Čo vám teda bude účtovať dodávateľ prestavby kúpeľne? Prezrite si sumy a zistite, ako odhadnúť náklady na prestavbu kúpeľne vo vašej blízkosti vďaka Wilio.

Rovnako ako pri renovácii domu, aj jedinečné požiadavky, materiály a rozsah projektu znamenajú priemerné náklady na prestavbu kúpeľne v širokom rozmedzí. Dodávatelia alebo inštalatéri pravdepodobne budú musieť vykonať obhliadku osobne, kým poskytnú bezplatný odhad na renováciu.

Aby ste mali lepšiu predstavu o cene, ktorú  zaplatíte mali by ste si urobiť prieskum trhu predtým, ako vám dodávateľ poskytne odhad. Zistite, ktorí dodávatelia sú najlepšie hodnotení vo vašej oblasti pomocou Wilio. 

Náklady na prestavbu malej kúpeľne 

Priemerné náklady na prestavbu malej kúpeľne sú 2 000 – 3 000 €. Menšie priestory znamenajú nižšie náklady na materiál, prácu alebo inštaláciu. Jednoduché projekty ako výmena dlažby, výmena umývadla a modernizácia svietidiel môžu vylepšiť vzhľad a dojem z vašej kúpeľne pri nižších nákladoch a časovej náročnosti. Ak však plánujete priestor zväčšiť, náklady sa tu môžu výrazne zvýšiť. Rozšírenie veľkosti existujúcej malej kúpeľne zvyšuje celkové náklady na projekt renovácie kúpeľne a predlžuje časový harmonogram prác. Niektoré rozšírenia môžu vyžadovať tiež povolenie stavebného úradu, ktoré si môžu vyžadovať ďalší poplatok a zabezpečenie si vyžaduje určitý čas. 

Príklad malého projektu prestavby kúpeľne: 

Predstavuje 64 pracovných hodín. Opravené poškodenie vodou z netesnosti toalety: Odstránili sme starú vinylovú podlahu a pripravili plochu a namontovali novú keramickú dlažbu. Nainštalovali sme nové umývadlo, batériu a zrkadlo. 

Náklady na novú kúpeľňu

Zväčšenie kúpeľne stojí orientačne 4 000 eur, v závislosti od veľkosti novej kúpeľne. Náklady na materiál a zariadenie sa môžu pri budovaní novej kúpeľne zvýšiť, takže nezabudnite odhadnúť náklady na každý kus nábytku, ktorý plánujete zahrnúť do priestoru. Čím luxusnejšie budú materiály pre projekt prestavby kúpeľne, tým vyšší bude váš rozpočet. Použitie mramoru, skrinky na mieru alebo ručne maľované keramické obklady pre vaše nové steny sprchy v hlavnej kúpeľni budú vyzerať úžasne. Ale tiež to výrazne zvýši vaše náklady na materiál a inštaláciu. Ďalším veľkým výdavkom na renováciu nových kúpeľní je inštalácia sanity. Inštalácia novej toalety, umývadla, vane alebo sprchovacieho kúta vám prinesie inštalatérske náklady a náklady na materiál a prácu. Inštalatéri s potrebným know-how alebo vyškolení dodávatelia musia inštalovať nové vodovodné potrubia, ventily a príslušné odtokové systémy. 

Tipy a triky

Zvážte umiestnenie toalety s nízkym prietokom vody, ktorá vám môže časom ušetriť ďalšie peniaze. 

Dlažba má na kúpeľňu veľký vplyv, profesionáli preto odporúčajú inštalovať radšej drahšiu a kvalitnejšiu dlažbu a obklady. Môžete však ušetriť peniaze ak si urobíte prieskum trhu. Konkurencia medzi distribútormi dlaždíc sa zvýšila a na trhu je veľa hráčov. To znamená, že pri troche usilovnosti nájdete nádherné dlaždice za konkurencieschopné ceny.
Hľadajte keramické dlaždice, ktoré napodobňujú prírodný materiál, napríklad žulu. 

Vyvarujte sa nákupu u špičkových maloobchodných predajcov kúpeľňových doplnkov. Veľké obchody a online maloobchodníci majú prekvapivo dobré ponuky v kategórii  držiakov na uteráky a skladovanie. Za tieto veci neutrácajte peniaze v luxusných obchodoch a kupujte si batérie, hardvér a ďalšie bežné doplnky do kúpeľne od lacnejších maloobchodných predajcov. 

Malé zmeny, veľký dojem 

-    Zmodernizujte podlahu
-    Vymeňte alebo opravte svoju vaňu, toaletu alebo umývadlo  
-    Vymeňte alebo vynovte sprchu 
-    Pridajte alebo vymeňte  kúpeľňové armatúry a vodovodné batérie  
-    Vymeňte dvierka svojich skriniek 
-    Vynovte svoju WC dosku 

Ako vytvoriť dojem veľkého priestoru v malej kúpeľni 

Zmodernizujte farbu alebo tapetu na všetkých svojich stenách alebo na jednej dominantnej stene.. Pridajte zrkadlá alebo zväčšite veľkosť svojich existujúcich. Pridajte alebo vymeňte svietidlá. Vynovte alebo vymeňte dlažbu. 

Čo sa pýtať profesionálov v oblasti prestavby kúpeľní predtým ako začnete?

1. Môžem vidieť príklady vašich minulých prác na prestavbách kúpeľní? 

Prečítajte si recenzie svojho dodávateľa. Zistite podrobnosti o ich dochvíľnosti, komunikačných schopnostiach, čistote pracovného prostredia a kvalite práce. Ak však uvidíte negatívne recenzie, neodmietnite okamžite služby tohto odborníka. Pozerajte sa na to, ako reagujú: ak preukážu silné komunikačné schopnosti a schopnosť riešiť konflikty, môžu byť stále vhodní. Nezabudnite tiež požiadať o portfólio ich minulých prác, najmä ak chcete špeciálny projekt.  Môžete si prezrieť fotografie z predchádzajúcich prác dodávateľov prestavby kúpeľní predtým, ako si ich najmete. 

2. Robievate bežne prestavby kúpeľne mojej veľkosti? 

Niektorí dodávatelia sa špecializujú na určité druhy projektov. Napríklad jeden dodávateľ môže robiť doplnky do kúpeľne a renovovať kúpeľne, zatiaľ čo iný sa zameriava najmä na malé prestavby kúpeľní. Položte túto otázku vopred, aby ste si ušetrili čas a námahu počas komunikácie s odborníkom. Ak tiež potrebujete služby v oblasti navrhovania kúpeľní, nezabudnite sa opýtať, či váš dodávateľ absolvoval školenie v oblasti dizajnu. Ak nie, zvážte okrem svojho realizátora kúpeľne aj prenájom architekta alebo dizajnéra. 

3. Na koľkých projektoch pracujete súčasne? 

Chcete spoločnosť alebo odborníka, ktorý má na vás čas a má dlhodobé vzťahy so svojimi subdodávateľmi. Uistite sa, že vy aj váš dodávateľ máte rovnaké očakávania, ako často budú prítomní na mieste, keď bude prebiehať prestavba alebo renovácia. Dodávateľ by mal byť k vám otvorený ohľadom toho, ako dlho bude trvať každá fáza projektu, a mal by preukázať dobré pochopenie toho, ktoré faktory by mohli potenciálne posunúť tento časový rozvrh. Získajte preto bezplatné odhady od najlepších dodávateľov prestavieb kúpeľní vďaka Wilio 

4. Kto bude pracovať v mojom dome? 

Mnoho veľkých dodávateľov slúži ako sprostredkovateľ a najíma majstrov na realizáciu projektov. Požiadajte o stretnutie s projektovým manažérom a uistite sa, že každý deň je vo vašom dome niekto, koho chcete. V závislosti od prvkov vášho projektu prestavby kúpeľne váš dodávateľ pravdepodobne privedie ďalších odborníkov. To je vo väčšine prípadov dobrá vec - chcete mať špecialistu na práce, ako sú sadrokartónové dosky, maľovanie a obkladanie. Nezabudnite sa však presne opýtať, na čo sa budú subdodávky vzťahovať, a získajte základné informácie o týchto subdodávateľoch. 

5. Ste licencovaní a poistení? 

Každý dodávateľ alebo subdodávateľ, ktorý pracuje na vašom projekte, by mal byť  licencovaný a poistený podľa štátnych a miestnych štandardov. Poistenie vám môže pomôcť chrániť vás, ak sa váš dom poškodí počas výstavby alebo ak dôjde k zraneniu pracovníkov na stavbe.  

6. Aké povolenia vyžaduje moja renovácia alebo prestavba a dostanete ich? 

Ak dodávateľ nie je ochotný získať povolenia, môže to byť znamenie, že nemá licenciu. 

7. Ako pracujete? Kedy začína a končí pracovný deň? Robia pracovníci upratovanie na konci každého dňa? Odvezú odpad a trosky? 

Ak u vás doma pracujú profesionáli, opýtajte sa, ako chránia vaše drevené podlahy pred poškodením. Najlepšie je o tom všetkom hovoriť vopred a dostať to do zmluvy. Nezabudnite si pozorne prečítať ich predchádzajúce recenzie, aby ste zistili, čo hovoria iní vlastníci domu o ich pracovnom štýle. Ak ste pripravení urobiť ďalší krok v obnove vašej kúpeľne, začnite oslovovať najlepších odborníkov na prestavbu kúpeľní vo vašej oblasti už dnes vďaka Wilio.  
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS