Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Rekonštrukcia kúpeľne
Zadať projekt
medium_rectangle
Reklama
medium_rectangle
Reklama
Prečo Wilio
33 623 profesionálov na Slovensku
93 582 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rekonštrukcia kúpeľne cena

Koľko stojí rekonštrukcia kúpeľne? Pri rekonštrukcii kúpeľne často poskytujeme tieto služby: búracie a murárske práce, obkladanie dlažby, zapájanie toalety, umývadiel a sprchového kúta. Ceny prerábky kúpeľne sa pohybujú okolo 3.000 - 7.000 eur za prerábku. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie kúpeľne zväčša bývajú práce spojené s obkladaním dlažby. Ďalšie náklady môžu predstavovať: odvoz odpadu a náklady na maľovanie, ktoré priemerne stoja 20-300 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia kúpeľne cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
banner
Reklama
mobile
Reklama
KalkulačkaCenník rekonštrukcie kúpeľne

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu rekonštrukcie kúpeľne pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii rekonštrukcia kúpeľne.

Vybúranie otvorov10,63€ / m2
Vybúranie otvorov v základovom alebo nadzákladovom murive z akýchkoľvek pálených tehál na akúkoľvek maltu plochy do 1 m2, hrúbky do 150 mm -0,281 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Závesný pisoár117,21€ / kpl
Závesný pisoár s vlastnou batériou a prívodom vody.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Bidet103,97€ / kpl
V stojacom alebo závesnom prevedení. Správne umiestnenie bidetu je v bezprostrednej blízkosti WC (minimálna vzdialenosť 60 cm). V závesnom prevedení sa odporúča montáž cca 40 cm nad podlahou.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Vodovodná batéria56,71€ / kpl
Kúpeľňová umývadlová batéria, farebný odtieň: chrómová, pripojenie vysokotlakové - tlakovo odolné.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Kombinovaný bojler447,40€ / kpl
Kombinovaný závesný horizontálny bojler určený pre viac odberných miest pre ohrev elektrickou energiou v kombinácii s externým zdrojom ohrevu vody prostredníctovom tepelného výmeníka.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Silikónové tmely pre kúpeľne a WC1,10€ / bm
Silikónovanie vane, dlažby, umývadla, sprchového kúta a rohov kúpeľne
Spolu
bm
Zadať dopyt
Obmurovka kúpeľňových vaní36,01€ / m2
Obmurovka kúpeľňových vaní z akéhokoľvek druhu pálených plných tehál a malty, hrúbky 65 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Zhotovenie izolácie pod keramické obklady8,32€ / m2
Zhotovenie izolácie pod keramické obklady dvojitou stierkou v interiéri na vodorovnej ploche.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Hydroizolačná stierka12,55€ / m2
Hydroizolačná jednozložková silikátová stierka na vodorovnej ploche.
Spolu
m2
Zadať dopyt
WC misa 69,06€ / kpl
Osadenie WC misy, zabezpečenie miesta protihlukovou izoláciou alebo zúbkovanou rýchlomontážnou páskou, nasadenie na prípojku splachovacej rúrky a k splachovacej nádržke, nasadenie pripojovacieho hrdla, montáž WC dosky.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Podomietková splachovacia nádržka + tlačidlo214,25€ / kpl
Montážny prvok na závesné WC so splachovacou nádržkou pod omietku, na odsávanie zápachu s odvodom vzduchu. Pri podomietkovej nádrži je po zamurovaní všetko skryté a na stene je vidieť iba tlačidlo.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Umývadlo194,08€ / kpl
Naniesenie protihlukovej izolácie, nasadenie dosky na závitové tyče, umývadla na závitové tyče a priskrutkovanie priloženými maticami a podložkami k závitovým tyčiam a stenovej pripojovacej rúrky do stenového prípoja, ktorá sa spojí so sifónom. Pripojenie batérie.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Kúpeľňová vaňa352,88€ / kpl
Napojenie odpadového filtra na odpad, namontovanie vaňových nožičiek, miesto styku vane so stenou sa olemuje vaňovou profilovanou páskou, nožičky sa olemujú a zafixujú hrudou rýchloschnúceho cementu, vaňový odpad sa napojí na odpadovú trúbku, zamurovanie vane plochými tvárnicami.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Sprchovacia vanička na podlahu168,88€ / kpl
Montáž sprchových vaničiek na podlahu - prepojenie sifóna s odpadom, nanesenie na podlahu po celom povrchu vlnky silikónového tmelu, do ktorého sa vloží vanička, pripojenie horného sifónu so spodným.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Obnova a rekonštrukciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Rekonštrukcia kúpeľne

Dobrý deň. Hľadám človeka na realizáciu kúpeľne a WC v paneláku v BA. Kúpeľňa má rozmer 199 x 184 cm. Wc 94 x 98 cm. Kúpeľňa: Inštalácie budú hotové, to znamená elektrika, voda, odpad. Steny sú vymurované, osieťkované, natreté hydroizoláciou. Strop je sadrokartón - nahodený. Potrebujem urobiť : Obklad (60 x 30) do výšky 210 cm, teda 7 radov Nad obklad po strop štuková omietka Osadiť vaňu, obmurovať, obložiť Dlažba 30x60 Špárovanie, silikonovanie WC: Inštalácia geberit duofix Obmurovanie Obklad 4 rady (30x60) Od obkladu po strop štuk Treba urobiť strop sdk Dlazba (30 x 60) Sparovanie, silikon Osadenie misy, tlacitka Poprosim Vás cenu za komplet. Všetky pripadne otázky rad zodpoviem.

profile image
Milan G.
Bratislava
Rekonštrukcia kúpeľne

Dobrý deň. Potrebovala by som prerobiť kúpeľňu na byte. Je to zvláštne urobený spád v sprche a WC.... Treba to prerobit, menili by sa obklad a dlažba. Bol by niekto ochotný sa prísť na to pozrieť...navrhol riešenie a dal cenovú ponuku? Ďakujem Ganderakova

profile image
Marta G.
Petržalka
Rekonštrukcia kúpeľne

9Čiastočná rekonštrukcia kúpeľne, položenie obkladu v kuchyni, na chodbe, položenie podlahy, maliarske práce a obnova svietidiel, nábytku.

Mariana P.
Kúty
Užitočné informácieVšetko čo potrebujete vedieť pred začatím rekonštrukcie kúpeľne

Koľko stojí prestavba kúpeľne?

Priemerné náklady na prestavbu kúpeľne závisia od veľkosti vašej kúpeľne, použitých materiálov a rozsahu projektu. Či sa jedná o komplexnú rekonštrukciu ako sú murárske práce, vodoinštalačné, elektroinštalačné, osadenie sanity, obkladanie stien či pokladanie podlahy. 

Ceny samotnej práce pri komplexnej rekonštrukcii:

-    pokládka obkladu a dlažby 18 – 22 €/m2 
-    osadenie a omurovanie vane od 130 € 
-    osadenie umývadla 40 €
-    osadenie WC 60 – 110 € 

Priemerné náklady na kúpeľňu 3 000 – 5 000 €. 

Náklady na prestavbu kúpeľne sa veľmi líšia. Na celkovú cenu môžu mať vplyv faktory ako súčasný stav priestoru, konkrétne plány projektovania prestavby kúpeľne a náklady na materiál. Niektoré projekty prestavby kúpeľne zahŕňajú jednoduché opravy a výmeny v malej kúpeľni, zatiaľ čo iné si vyžadujú zásadné výmeny a modernizácie, renováciu celej kúpeľne alebo zväčšenie kúpeľne. Čo vám teda bude účtovať dodávateľ prestavby kúpeľne? Prezrite si sumy a zistite, ako odhadnúť náklady na prestavbu kúpeľne vo vašej blízkosti vďaka Wilio.

Rovnako ako pri renovácii domu, aj jedinečné požiadavky, materiály a rozsah projektu znamenajú priemerné náklady na prestavbu kúpeľne v širokom rozmedzí. Dodávatelia alebo inštalatéri pravdepodobne budú musieť vykonať obhliadku osobne, kým poskytnú bezplatný odhad na renováciu.

Aby ste mali lepšiu predstavu o cene, ktorú  zaplatíte mali by ste si urobiť prieskum trhu predtým, ako vám dodávateľ poskytne odhad. Zistite, ktorí dodávatelia sú najlepšie hodnotení vo vašej oblasti pomocou Wilio. 

Náklady na prestavbu malej kúpeľne 

Priemerné náklady na prestavbu malej kúpeľne sú 2 000 – 3 000 €. Menšie priestory znamenajú nižšie náklady na materiál, prácu alebo inštaláciu. Jednoduché projekty ako výmena dlažby, výmena umývadla a modernizácia svietidiel môžu vylepšiť vzhľad a dojem z vašej kúpeľne pri nižších nákladoch a časovej náročnosti. Ak však plánujete priestor zväčšiť, náklady sa tu môžu výrazne zvýšiť. Rozšírenie veľkosti existujúcej malej kúpeľne zvyšuje celkové náklady na projekt renovácie kúpeľne a predlžuje časový harmonogram prác. Niektoré rozšírenia môžu vyžadovať tiež povolenie stavebného úradu, ktoré si môžu vyžadovať ďalší poplatok a zabezpečenie si vyžaduje určitý čas. 

Príklad malého projektu prestavby kúpeľne: 

Predstavuje 64 pracovných hodín. Opravené poškodenie vodou z netesnosti toalety: Odstránili sme starú vinylovú podlahu a pripravili plochu a namontovali novú keramickú dlažbu. Nainštalovali sme nové umývadlo, batériu a zrkadlo. 

Náklady na novú kúpeľňu

Zväčšenie kúpeľne stojí orientačne 4 000 eur, v závislosti od veľkosti novej kúpeľne. Náklady na materiál a zariadenie sa môžu pri budovaní novej kúpeľne zvýšiť, takže nezabudnite odhadnúť náklady na každý kus nábytku, ktorý plánujete zahrnúť do priestoru. Čím luxusnejšie budú materiály pre projekt prestavby kúpeľne, tým vyšší bude váš rozpočet. Použitie mramoru, skrinky na mieru alebo ručne maľované keramické obklady pre vaše nové steny sprchy v hlavnej kúpeľni budú vyzerať úžasne. Ale tiež to výrazne zvýši vaše náklady na materiál a inštaláciu. Ďalším veľkým výdavkom na renováciu nových kúpeľní je inštalácia sanity. Inštalácia novej toalety, umývadla, vane alebo sprchovacieho kúta vám prinesie inštalatérske náklady a náklady na materiál a prácu. Inštalatéri s potrebným know-how alebo vyškolení dodávatelia musia inštalovať nové vodovodné potrubia, ventily a príslušné odtokové systémy. 

Tipy a triky

Zvážte umiestnenie toalety s nízkym prietokom vody, ktorá vám môže časom ušetriť ďalšie peniaze. 

Dlažba má na kúpeľňu veľký vplyv, profesionáli preto odporúčajú inštalovať radšej drahšiu a kvalitnejšiu dlažbu a obklady. Môžete však ušetriť peniaze ak si urobíte prieskum trhu. Konkurencia medzi distribútormi dlaždíc sa zvýšila a na trhu je veľa hráčov. To znamená, že pri troche usilovnosti nájdete nádherné dlaždice za konkurencieschopné ceny.
Hľadajte keramické dlaždice, ktoré napodobňujú prírodný materiál, napríklad žulu. 

Vyvarujte sa nákupu u špičkových maloobchodných predajcov kúpeľňových doplnkov. Veľké obchody a online maloobchodníci majú prekvapivo dobré ponuky v kategórii  držiakov na uteráky a skladovanie. Za tieto veci neutrácajte peniaze v luxusných obchodoch a kupujte si batérie, hardvér a ďalšie bežné doplnky do kúpeľne od lacnejších maloobchodných predajcov. 

Malé zmeny, veľký dojem 

-    Zmodernizujte podlahu
-    Vymeňte alebo opravte svoju vaňu, toaletu alebo umývadlo  
-    Vymeňte alebo vynovte sprchu 
-    Pridajte alebo vymeňte  kúpeľňové armatúry a vodovodné batérie  
-    Vymeňte dvierka svojich skriniek 
-    Vynovte svoju WC dosku 

Ako vytvoriť dojem veľkého priestoru v malej kúpeľni 

Zmodernizujte farbu alebo tapetu na všetkých svojich stenách alebo na jednej dominantnej stene.. Pridajte zrkadlá alebo zväčšite veľkosť svojich existujúcich. Pridajte alebo vymeňte svietidlá. Vynovte alebo vymeňte dlažbu. 

Čo sa pýtať profesionálov v oblasti prestavby kúpeľní predtým ako začnete?

1. Môžem vidieť príklady vašich minulých prác na prestavbách kúpeľní? 

Prečítajte si recenzie svojho dodávateľa. Zistite podrobnosti o ich dochvíľnosti, komunikačných schopnostiach, čistote pracovného prostredia a kvalite práce. Ak však uvidíte negatívne recenzie, neodmietnite okamžite služby tohto odborníka. Pozerajte sa na to, ako reagujú: ak preukážu silné komunikačné schopnosti a schopnosť riešiť konflikty, môžu byť stále vhodní. Nezabudnite tiež požiadať o portfólio ich minulých prác, najmä ak chcete špeciálny projekt.  Môžete si prezrieť fotografie z predchádzajúcich prác dodávateľov prestavby kúpeľní predtým, ako si ich najmete. 

2. Robievate bežne prestavby kúpeľne mojej veľkosti? 

Niektorí dodávatelia sa špecializujú na určité druhy projektov. Napríklad jeden dodávateľ môže robiť doplnky do kúpeľne a renovovať kúpeľne, zatiaľ čo iný sa zameriava najmä na malé prestavby kúpeľní. Položte túto otázku vopred, aby ste si ušetrili čas a námahu počas komunikácie s odborníkom. Ak tiež potrebujete služby v oblasti navrhovania kúpeľní, nezabudnite sa opýtať, či váš dodávateľ absolvoval školenie v oblasti dizajnu. Ak nie, zvážte okrem svojho realizátora kúpeľne aj prenájom architekta alebo dizajnéra. 

3. Na koľkých projektoch pracujete súčasne? 

Chcete spoločnosť alebo odborníka, ktorý má na vás čas a má dlhodobé vzťahy so svojimi subdodávateľmi. Uistite sa, že vy aj váš dodávateľ máte rovnaké očakávania, ako často budú prítomní na mieste, keď bude prebiehať prestavba alebo renovácia. Dodávateľ by mal byť k vám otvorený ohľadom toho, ako dlho bude trvať každá fáza projektu, a mal by preukázať dobré pochopenie toho, ktoré faktory by mohli potenciálne posunúť tento časový rozvrh. Získajte preto bezplatné odhady od najlepších dodávateľov prestavieb kúpeľní vďaka Wilio 

4. Kto bude pracovať v mojom dome? 

Mnoho veľkých dodávateľov slúži ako sprostredkovateľ a najíma majstrov na realizáciu projektov. Požiadajte o stretnutie s projektovým manažérom a uistite sa, že každý deň je vo vašom dome niekto, koho chcete. V závislosti od prvkov vášho projektu prestavby kúpeľne váš dodávateľ pravdepodobne privedie ďalších odborníkov. To je vo väčšine prípadov dobrá vec - chcete mať špecialistu na práce, ako sú sadrokartónové dosky, maľovanie a obkladanie. Nezabudnite sa však presne opýtať, na čo sa budú subdodávky vzťahovať, a získajte základné informácie o týchto subdodávateľoch. 

5. Potrebuje remeselník na renováciu kúpeľne oprávnenie?

Každý dodávateľ alebo subdodávateľ, ktorý pracuje na vašom projekte, by mal byť  licencovaný a poistený podľa štátnych a miestnych štandardov. Poistenie vám môže pomôcť chrániť vás, ak sa váš dom poškodí počas výstavby alebo ak dôjde k zraneniu pracovníkov na stavbe.  

Pri rekonštrukciách kúpeľní bude pravdepodobne potrebné zistiť, aké licencie špecialistov môžu byť na jednotlivé výkony potrebné. Nezabudnite sa pred uzavretím zmluvy uistiť, že má remeselník príslušný výučný list a tiež poistenie.

6. Ako postupujú pracovníci pri rekonštrukcii kúpeľne? 

Ak u vás doma pracujú profesionáli, opýtajte sa, ako chránia vaše drevené podlahy pred poškodením. Najlepšie je o tom všetkom hovoriť vopred a dostať to do zmluvy. Nezabudnite si pozorne prečítať ich predchádzajúce recenzie, aby ste zistili, čo hovoria iní vlastníci domu o ich pracovnom štýle. Ak ste pripravení urobiť ďalší krok v obnove vašej kúpeľne, začnite oslovovať najlepších odborníkov na prestavbu kúpeľní vo vašej oblasti už dnes vďaka Wilio.  

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023