Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Rekonštrukcia podkrovia
Zadať projekt
medium_rectangle
Reklama
medium_rectangle
Reklama
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 507 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rekonštrukcia podkrovia cena

Koľko stojí rekonštrukcia podkrovia? Pri rekonštrukcii podkrovia často poskytujeme tieto služby: zateplenie, výmena podlahy, búracie a murárske práce, maľovanie stien. Ceny prerábky priestoru pod strechou sa pohybujú okolo 1.700-4.500 eur za rekonštrukciu. Najdrahšou položkou v rámci rekonštrukcie podkrovia zväčša býva zateplenie priestorov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: izolácia, farby a odvoz odpadu, ktoré priemerne stoja 15-220 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: rekonštrukcia podkrovia cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
banner
Reklama
mobile
Reklama
KalkulačkaCenník rekonštrukcie podkrovia

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu rekonštrukcie podkrovia pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii rekonštrukcia podkrovia.

Vnútorná omietka stien12,42€ / m2
Vnútorná vápenná jadrová omietka stien zo suchých zmesí hrúbky 10 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vybúranie otvorov v murive10,63€ / m2
Vybúranie otvorov v základovom alebo nadzákladovom murive z akýchkoľvek pálených tehál na akúkoľvek maltu plochy do 1 m2, hrúbky do 150 mm -0,281 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Maľby3,71€ / m2
Akrylátové dvojnásobné, ručne nanášané maľby, tónované s bielym stropom na podklad jemnozrnný nad výšku 3,80 m.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Búranie dlažieb4,10€ / m2
Búranie dlažieb, bez podkladného lôžka s akoukoľvek výplňou škár z kameninových, cementových, terazzových, čadičových alebo keramických dlaždíc, hrúbky nad 10 mm -0,065 t.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Obnova a rekonštrukciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Rekonštrukcia podkrovia

potrebujeme niekoho, kto dokáže zobytniť podkrovie staršieho rodinného domu. rekonštrukcia by mala prebehnúť v období jar-leto 2019. hľadáme šikovných a poriadkumilovných ľudí, ktorí majú k svojej práci vzťah, a preto im záleží, aby ju robili kvalitne a neodflákli ju. rozsah prác by sme radi upresnili po obhliadke, ktorá je možná v čase školských prázdnin cez týždeň alebo cez víkend

Jana Š.
Tureň
Rekonštrukcia podkrovia

Dobry den, potrebujem prerobit drevenu podlahu v podkroví(cca.40m2). Je zle ulozena a dole na prízemí to velmi vrzga a praská. Zároveň chcem do podlahy vložiť krocajovu izolaciu.

Miloš Č.
Bratislava
Rekonštrukcia podkrovia

Dobrý deň hľadám niekoho na rekonštrukciu starého podkrovia o rozmeroch 6,3 metra x 5,5 metra veľkosťizby). Potreboval by som zhodiť starý strop a následne spraviť nový drevený. Na začiatok by mi stačilo zhodiť ten starý strop a odvoz odpadu (okrem dreva)

profile image
Juraj V.
Vinodol
Rekonštrukcia podkrovia

v drevenici na zákopči potrebujem zaizokivat podjrovie obyt tatranskym profilom a polozit podlahu + vymenit drevenu podlahu v miestnosti cca 5x5m

profile image
Lukáš D.
Zákopčie
Rekonštrukcia podkrovia

Potrebujem upraviť strechu (podkrovie) - prerabka sedlovej strechy na pultovú. A tiež vyrobiť nové ocelové schodisko.

Andrej G.
Bratislava
Rekonštrukcia podkrovia

Instalovat sklapacie schody do podkrovia. Schody su uz zakupene, diera do podrovia približne pripravena,

Jozef M.
Bratislava
Rekonštrukcia podkrovia

Prerábka podkrovia o cca. výmere 80 M2,dve izby plus kúpeľňa.Potiahnut elektriku,vodu a plyn.Izolacia strechy formou fúkanej izolácie.KONSTRUKCIA schodov z prízemia. Potreba predpripravené konštrukcie cd a úd profilov a závesov.Podlaha OSB doska alebo drevo,steny sadrokartón.Pri konštrukcií priznanie stolice strechy.

Maroš I.
Terany
Rekonštrukcia podkrovia

Potrebujem nadstavit podkrovie RD, múry na 1 m,veniec..rozmery domu cca 9x6+mala pristavba. ILAVA, zaciatok prác marec 2022. Buracie prace a odvoz odpadu budu k zaciatku prac zabezpecene takisto ako nasledne zhotovenie strechy. Jedna sa cisto o zhotovenie venca, vytiahnutie pomurnice a postavenie dvoch stlpov vid. nakres

Ja N.
Ilava
Rekonštrukcia podkrovia

Potrebujem zateplit podkrovie, osadit 4 stresne okna, urobit podlahu, rozdelit sadrokartonom na 2 miestnosti a nainstalovat tocene schody a vyburat otvor.

Andrea N.
Dolná Ždaňa
Rekonštrukcia podkrovia

Jednalo by sa o demontaz casti sucasnej strechy - vid obrazok nizsie a vystavanie novej konstrukcie, zakrytie krytinou (kanadsky sindel) zateplenie strechy aj vonkajsieho plasta, vnutorne priecky a drevene schodisko. Mame stavebne povolenie a ocakavanie ze tento projekt budeme realizovat cim skor. V pripade akychkolvek otazok ma nevahajte kontaktovat. Za skoru odpoved vopred dakujem a tesim sa na nasu spolupracu. Majo Reich

Majo R.
Tureň
Rekonštrukcia podkrovia

Dopyt na zhotovenie nadstavby v pravej časti existujúceho domu za predpokladu zachovania strešnej konštrukcie.

Stanislav Z.
Veľký Šariš
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí prestavba podkrovia valbového na štítový?

Prestavby podkrovia z valby na štít môžu vášmu domovu pridať dramatický priestor a premenia mŕtvy priestor stratený na svahu vašej izby na nový rozmer s množstvom praktických možností. Sú možné len pri určitých vlastnostiach a ak sa urobia správne, môžu mať obrovský vplyv, preto sa do nich oplatí investovať.

Kalkulačka nákladov na konverziu podkrovia z valby na štít

Faktor, ktorý má najväčší vplyv na náklady na prestavbu podkrovia valbového na štítové, je veľkosť podkrovia a konečná úroveň povrchovej úpravy, ktorú si želáte realizovať. Prestavba dvojitého valbového podkrovia na štítové, bude drahšia ako jednoduchá prestavba, nezdvojnásobí však cenu, pretože pri dvojitej prestavbe už bude potrebné veľa práce. Mnoho ľudí sa rozhodne pridať aj vikiere pri prestavbe podkrovia valbového na štítový, čo tiež komplikuje výpočet celkovej ceny. Ako celok odhadujeme hrubú cenu, ktorá sa bude pohybovať v priemere okolo 50 000 eur.

Etapy prestavby valbového na štítové podkrovie

Dokončenie prestavby podkrovia z valby na štít zahŕňa niekoľko fáz – ak sa pustíte do projektu, môžete očakávať, že sa stretnete so všetkým nasledujúcim:

1. Náklady na plány konverzie podkrovia na štítové

Plány prestavby podkrovia valbového na štítové bude musieť vypracovať buď architekt, architektonický technik alebo geodet. Tieto plány by mali brať do úvahy všetky potrebné štrukturálne zmeny a môžu stáť okolo 1 000 eur plus DPH.

2. Náklady na stavebné povolenie

Väčšina prestavieb podkrovia valbového na štítové nebude vyžadovať stavebné povolenie, pretože sa považuje za povolenú výstavbu. V závislosti od rozsahu práce a iných faktorov, ako napríklad pobyt v pamiatkovej rezervácii, môže byť potrebné stavebné povolenie. 

3. Náklady na stavebnú reguláciu

Bez ohľadu na stav vášho podkrovia bude musieť vašu prestavba podkrovia valbového na štítový skontrolovať oddelenie stavebných predpisov na miestnom úrade, aby sa zabezpečilo, že je postavené v súlade s pravidlami a že je v súlade s vecami, ako je požiarna bezpečnosť, prístup, pevnosť podlahy a pod. Predloženie plánov na inšpekciu a inšpekcia na mieste predstavujú dodatočné náklady. Ďalším možným nákladom, aj keď nie vždy potrebným, je prieskum výskytu netopierov.

Ako udržať náklady na prestavbu podkrovia z valbového na štítové podkrovie na nízkej úrovni

Môžete si najať architekta, ktorý naplánuje a necháte ho dohliadať na celý projekt, najať si tím staviteľov a ďalšie potrebné odbory, alebo si najať špecializovanú firmu na prestavbu podkrovia, ktorá bude mať tím so všetkými potrebnými zručnosťami. Môžete tiež projekt riadiť sami, najať rôznych odborníkov pre rôzne stupne stavby, ale bude to vyžadovať veľa pozornosti, aby sa zabezpečilo, že každá fáza bude prebiehať podľa plánu a nebude spôsobovať oneskorenia.

4. Náklady na prestavbu valby na štít

Keď sa práce začnú, počiatočná výstavba sa uskutoční zvonka s použitím lešenia a v niektorých prípadoch aj so strešným krytom, aby práce mohli efektívne pokračovať aj pri zlom počasí. V určitom okamihu bude vytvorený prístup do podkrovia z interiéru a bude spevnená podlaha, pričom bude upravená strecha. Potom sa osadia vnútorné steny spolu s izoláciou a nainštalujú sa prvky ako schodisko a po ňom okná. Elektrika a inštalatérske práce sa riešia ešte predtým, ako sa omietne, namontujú sa soklové lišty a podobne. Elektrické zásuvky a prvky, ako je WC a umývadlo, ak je to potrebné, sa realizujú predtým, ako je prestavba pripravená na konečnú kontrolu. Potom sa môže uskutočniť dekorácia. Tu sa vynakladá väčšina nákladov.

5. Ostatné náklady na prestavbu valbového podkrovia na štítové

Úroveň vybavenia podkrovia bude mať veľký vplyv na cenu projektu – ak napríklad plánujete priestor jednoducho využiť ako veľkú spálňu, vyjde vás to lacnejšie, ako keby ste pridali kúpeľňu. Ak chcete priestor upraviť ako apartmán, môže to stáť niekoľko tisíc eur. K celkovej cene sa tiež pridá premiestnenie nádrží na vodu v prípade potreby a úprava zvyšku vodovodného systému domu. Úprava bridlicovej strechy bude zvyčajne drahšia ako úprava strechy s betónovými škridlami. Ďalším faktorom je, či bola strecha postavená s rámom, alebo s drevenými priehradovými nosníkmi, ktorých konštrukcia je jednoduchšia, no môžu mať menšiu hmotnosť. Výmena alebo vystuženie väzníkov môže zabrať viac práce a tým zvýšiť náklady.

Ako dlho trvá prestavba podkrovia z valby na štít?

Šesť až osem týždňov je typická doba pre prestavbu valbovej na sedlovú strechu. Fáza plánovania však môže trvať aj veľa času, najmä ak je potrebné stavebné povolenie. Zvyčajne budete môcť zostať vo svojom dome bez prílišného vyrušovania počas trvania práce.

Prestavby valbového na štítové podkrovie pridávajú značné množstvo podlahovej plochy, ako aj svetlej výšky, je však potrebné pripomenúť, aký vplyv bude mať nové schodisko na priestor pod ním. Oblasť, kde pridáte nový štít, môže byť najvhodnejšia pre schodisko, ale musíte sa rozhodnúť, či ste spokojní s priestorom, ktorý zanikne na prvom poschodí, aby ste uvoľnili miesto schodisku.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023