Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Revízia komína
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 620 profesionálov na Slovensku
93 513 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Revízia komína cena

Koľko stojí revízia komína? Pri revízii komína často poskytujeme tieto služby: kontrola a čistenie komínov a dymovodov. Ceny kontroly a inšpekcie komína sa pohybujú okolo 30-60 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci revízie komína zväčša býva kolaudácia komína. Ďalšie náklady môžu predstavovať: vložkovanie, frézovanie a komínové striešky, ktoré priemerne stoja 15-130 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: revízia komína cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník revízie komína

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu revízie komína pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii revízia komína.

Kolaudácia komína76,83€ / ks
Vypracovanie revíznej správy ku kolaudácii komína.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Inšpekcia kamerou38,42€ / ks
Videoinšpekcia komína kamerou. Vyhotovenie záznamu.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Čistenie komínov25,61€ / ks
Čistenie, kontrola a revízia komínov. Vyhotovenie správy.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Konzultácia38,42€ / hod
Hodinová sadzba za konzultáciu k revízii komína.
Spolu
hod
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Klampiar, KlampiarstvoKoľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí oprava komína?

Vzhľadom na to, že sa musia vysporiadať s ohňom, ktorý sa zapaľuje na spodku, zatiaľ čo vietor a dážď bičujú vrch, komíny v našom dome znášajú veľa. Preto je dôležité zabezpečiť, aby boli dobre udržiavané a v dobrom prevádzkovom stave. Zostavili sme túto zbierku bežných cien súvisiacich s projektmi opráv komínov, aby ste vedeli, aké náklady môžete očakávať pri najímaní špecialistu na komíny.

Náklady na opravu komína

Lemovanie olova okolo komína pomáha chrániť celkovú strešnú konštrukciu pred účinkami živlov, pričom zabraňuje dažďu mimo zraniteľnej časti strechy, kde sa komín stretáva s dlaždicami. Dobré olovené lemovanie vydrží desaťročia, ale ak je zle pripevnené alebo príliš tenké, môže sa uvoľniť alebo prasknúť a viesť k väčším problémom.

Cena za výmenu všetkých štyroch strán lemovania (zástera, stupňovité lemovanie a zadný box) sa pohybuje okolo 300 až 500 € za materiál a prácu – toto sú však náklady, kde nie je zahrnuté lešenie. Ak je to potrebné, ako je to bežne pri kominárskych prácach, najmä na dvojpodlažných domoch, potom budú náklady o 200 až 400 eur vyššie, čo znamená, že typické náklady na výmenu oloveného lemovania na komíne budú okolo 800 €.

Ak len opravujete oplechovanie s novou sekciou alebo utesňujete trhliny zváraním, potom sa náklady na samotné opravy môžu pohybovať okolo 200 eur, ale opäť to zvýši cenu lešenia.

Náklady na inštaláciu komína

Náklady na výmenu komínového prieduchu alebo vložkovania závisia od veľkosti komína, ale v závislosti od kvality použitého produktu môžu často stáť okolo 700 až 1 200 eur, vrátane prvého čistenia komína. Táto práca môže zahŕňať aj lešenie, ktoré môže zvýšiť celkovú cenu.

Náklady na presmerovanie komína

Presmerovanie je nevyhnutné, ak malta vo vašom murive zlyhá a prepúšťa vodu do komína. Proces je veľmi podobný ako pri akejkoľvek inej úprave muriva, ale rovnako ako pri iných komínových prácach, skutočnosť, že sa zvyčajne musí robiť vo výške, ho zvyčajne predražuje. Malý komín by mohol byť presmerovaný za približne 500 libier, čo sa môže zvýšiť na 1 000 libier alebo viac pre veľmi veľké komíny, ale k tomu je potrebné pripočítať náklady na lešenie.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023