Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Rolety
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 616 profesionálov na Slovensku
93 435 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rolety cena

Koľko stoja rolety? Pri roletách často poskytujeme tieto služby: zameranie, výroba a montáž roliet. Ceny zatemňovacej techniky sa pohybujú okolo 8-30 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci roliet zväčša býva výroba motorických roliet. Ďalšie náklady môžu predstavovať: náradie a náhradné diely, ktoré priemerne stoja 10-60 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: rolety cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník roliet

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu roliet pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii rolety.

Horizontálna žalúzia s hranatým horným profilom31,37€ / m2
Horizontálna žalúzia s hranatým horným profilom. Celotieniace prevedenie vhodné pre plastové okná aj eurookná.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vertikálne žalúzie 60,06€ / m2
Vertikálne látkové žalúzie vhodné na zatienenie veľkých plôch, ale aj k predeleniu veľkých miestností.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Poradenstvo25,61€ / hod
Poradenstvo pri výbere roliet - materiál, farba, strih a metráž.
Spolu
hod
Zadať dopyt
Servis40,98€ / hod
Diagnostika a servis roliet, demontáž a montáž.
Spolu
hod
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Interiérové tienenieKoľko stojí interiérové tienenie? Pri interiérovom tienení často poskytujeme tieto služby: zameranie,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť
Stručný sprievodca do sveta tieniacej techniky

Už máte dosť slnečných lúčov či zvedavých pohľadov susedov, ktoré smerujú cez okno do vašej domácnosti? Ste rozhodnutí, že to vyriešite použitím tieniacej techniky, len neviete akej? Pri jej výbere by ste nemali upriamovať pozornosť len na jej vzhľad, ale predovšetkým na vlastnosti a výhody, ktoré poskytuje. Zároveň by ste mali vedieť, či chcete vonkajšiu alebo vnútornú tieniacu techniku. Aké máte teda možnosti?

Vonkajšia tieniaca technika

Medzi vonkajšiu tieniacu techniku radíme vonkajšie žalúzie, vonkajšie rolety, zvislé fasádne clony, markízy a pergoly. Keďže samotné markízy a pergoly neslúžia na tienenie domácnosti, tak sa im nebudeme bližšie venovať.

Vonkajšie žalúzie

Patria k jednoznačne najpoužívanejším druhom vonkajšej tieniacej techniky. Hodia sa najmä do priestorov, kde chceme dosiahnuť silnejšiu izoláciu od vonkajšieho prostredia. Ich veľkou prednosťou je, že v zime zabraňujú úniku tepla a v lete ho naopak nevpustia dnu. Popritom sú aj zvukovou izoláciou a zároveň chránia aj samotné sklo. Pri týchto žalúziách máte na výber z týchto materiálov: hliník, drevo či plast.

Vonkajšie rolety

Aj vonkajšie rolety sa tešia veľkej popularite, nakoľko sú z hľadiska funkčnosti podobné vonkajším žalúziám. Rozdiel medzi nimi je však v tom, že žalúzie sú zložené z viacerých lamiel, kým rolety z jedného kusu tieniaceho materiálu. Aj preto neposkytujú takú variabilitu pri regulácii prechodu svetla. Rovnako aj rolety máte k dostaniu z dreva, plastu alebo hliníka.

Zvislé fasádne clony

Ide o modernejšiu alternatívu vonkajších žalúzií a roliet. Fungujú na princípe klasickej látkovej interiérovej rolety, avšak sú vyrobené z ďaleko odolnejšieho materiálu voči vonkajším podmienkam. Ich veľkou prednosťou je, že sa svojou funkčnosťou dajú prispôsobiť vašim predstavám.

Vnútorná tieniaca technika

Do tejto skupiny patria vnútorné horizontálne a vertikálne žalúzie, rolety a plisé. Ale aj netradičná špeciálna skupina tieniacej techniky či japonské posuvné steny. No patria tu aj závesy a záclony. Tak sa poďme pozrieť na jednotlivé druhy bližšie.

Vnútorné horizontálne žalúzie

Patria medzi najpoužívanejší druh vnútornej tieniacej techniky. Ich výhodou je jednoduchosť, nenáročná montáž, minimálna údržba a cenová dostupnosť. Klasickým materiálom je hliník, no k dispozícii sú aj modely vyrobené z prírodných materiálov (drevo, bambus, atď.).

Vnútorné vertikálne žalúzie

Tieto žalúzie sú vhodné skôr do veľkých interiérov ako sú kancelárie, alebo do interiérov s atypickými oknami. Ich prednosťou je funkčnosť, pohodlnosť a dekoratívnosť. Dokážu celkom nahradiť záclony a závesy, keďže svojou eleganciou prevzdušňujú priestor.

Sú druhou najpoužívanejšou vnútornou tieniacou technikou. Obľube sa tešia vďaka svojej funkčnosti a dekoratívnosti, ale aj preto, že existuje niekoľko druhov roliet.Textilné rolety

Ide o najbežnejší druh roliet, nakoľko s ním viete zatieniť väčšinu klasických okien. Ich výhodou je jednoduchosť, spoľahlivosť a variabilita. Na výber máte zo širokej ponuky dekorov látok a typov textilných roletiek.

Bambusové rolety

Bambusové rolety patria k tým novším druhom roliet. Sú vhodné do všetkých interiérov, no predovšetkým v moderných bytoch tvoria zaujímavý dekoračný prvok. Bambus je čisto prírodný materiál, spletený z veľkého množstva drevín.

Rímske rolety

Tieto rolety dokážu štýlovo dekorovať každý interiér a dodať mu jedinečný a osobitý štýl. Rímske rolety sa na rozdiel od ostatných roliet nenavíjajú, ale skladajú. Buď smerom hore, alebo dole. Ich hlavnou výhodou je jednoduchá možnosť čistenia, keďže väčšinu látok môžete prať v práčke.

Plisé

Plisé sú látkové žalúzie, ktoré v porovnaní s klasickými systémami umožňujú sťahovanie z hornej, ale aj z dolnej časti okna. S plisé viete zatieniť aj veľmi atypické tvary okien, napr. kruhové, šikmé, trojuholníkové, atď.

Špeciálna skupina 

Túto netradičnú skupinu tieniacej techniky tvorí štvorica Twinroll, Fasetroll, Siluroll a Newroll. Väčšinou ide o kombináciu roliet s iným tieniacim prvkom. Napríklad Twinroll je kombináciou klasickej látkovej rolety a žalúzie. Fasetroll je naopak kombináciou látkovej rolety a klasických záclon.

Japonské posuvné steny

Ide o veľmi originálny spôsob zatienenia interiéru. Svoje uplatnenie nachádzajú tam, kde je potrebné zatieniť veľkú plochu či rozdeliť priestory. Ich veľkou výhodou je vysoká variabilita. Veď použiť ich môžete ako tieniaci či dekoratívny prvok, ale aj ako dvere k vstavaným skriniam, alebo na zakrytie výklenkov.

Závesy a záclony

Patria medzi najstaršie druhy tieniacej techniky a dodnes sú súčasťou našich domácností. Samozrejme aj závesy a záclony podliehajú módnym trendom, a tak tie spred 30- tich rokov už v dnešných interiéroch len tak nenájdete.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023