Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sadenie trávnika cena

Hľadáte záhradníka na sadenie trávnika? V tejto kategórii máme množstvo záhradníkov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 306 profesionálov na Slovensku
90 033 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Sadenie trávnika cena

Koľko stojí sadenie trávnika? Pri sadení trávnika často poskytujeme tieto služby: výsev osiva a založenie kobercového trávnika. Ceny výsevu trávy a trávnatej plochy sa pohybujú okolo 2-11 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci sadenia trávnika zväčša býva projekt sadenia trávy. Ďalšie náklady môžu predstavovať: sieť proti krtkom a závlaha, ktoré priemerne stoja 10-70 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: sadenie trávnika cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 306 profesionálov na Slovensku
90 033 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Sadenie trávnikaPriemerné ceny

Nižšia cena2,50 €/m2
Priemerná cena6,66 €/m2
Vyššia cena10,80 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník sadenia trávnika

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu sadenia trávnika pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii sadenie trávnika.

Založenie trávnika na vopred pripravenej pôde pokosením760,00€ / ha
Založenie trávnika na pôde vopred pripravenej pokosením. Naloženie a odvoz odpadu do 20 km. Letiskový výsev v rovine alebo na svahu v rovine do 1:5.
Spolu
ha
Zadať dopyt
Založenie trávnika lúčnym výsevom na vopred pripravenej pôde pokosením 0,31€ / m2
Založenie trávnika na pôde vopred pripravenej pokosením. Naloženie a odvoz odpadu do 20 km. Lúčny výsev v rovine alebo na svahu v rovine do 1:5.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Založenie trávnika na pôde parkového výsevom v rovine0,75€ / m2
Založenie trávnika na pôde vopred pripravenej pokosením. Naloženie a odvoz odpadu do 20 km. Parkový výsev v rovine alebo na svahu v rovine do 1:5.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Založenie trávnika parterovým výsevom na pôde vopred pripravenej pokosením1,06€ / m2
Založenie trávnika na pôde vopred pripravenej pokosením. Naloženie a odvoz odpadu do 20 km. Parterový výsev v rovine alebo na svahu v rovine do 1:5.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Záhrada, záhradníkKoľko stojí záhrada, záhradník? Pri záhrade a záhradníkovi často poskytujeme tieto služby:...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Sadenie trávnika

Hladam sikovneho travnikara na pokladku zahradneho koberca cca 200m2 pripadne aj zavlahovy system. Dakujem

profile image
Kamil K.
Slovenský Grob
Sadenie trávnika

Chcem dať položiť trávovy koberec aj so sieťkou proti krtkom. Chcel by som vedieť cenu za m2 práce. Ďakujem

Martin M.
Slovenský Grob
Sadenie trávnika

Rovny pozemok s vyrovnanou navazkou hliny. Celkova plocha travnika 220m2. Zavlahovy system bude cerpat so studne. zavlaha aj na zahony - kvapockova zavlaha

Jan R.
Ivanka pri Dunaji
Sadenie trávnika

Zdravím, zháňam trávnikový koberec aj s položenm, prípadne niekoho na výsadbu trávnika o rozlohe cca 300m2

Richard B.
Miloslavov
Sadenie trávnika

Dobry den, potrebovali by sme polozit travnikovy koberec o rozlohe cca 50m2. Teran zarovnany. Mame zaujem o pokladku spolu s dovozom travnikoveho koberca. Dakujem.

Eva N.
Tomášov
Sadenie trávnika

Mam zaujem o pripravu pody na kobercovy travnik a jeho nasledne zalozenie. Samotna terasa ma 15m2, avsak cca 6m2 tvori podlaha, takze travnik by sa pokadal len na zvysnu plochu.

Jana F.
Bratislava
Sadenie trávnika

Výsev trávnika na záhradke v Trnave, Kamenáč (likvidácia starého, prevzdušnenie pôdy atď.), plocha do 40m2

Krisztina S.
Trnava
Sadenie trávnika

Hello, I want to germinate the garden of our house. A small garden house also needs to be built. For this, we request your price offer. Thank you.

Engin A.
Miloslavov
Sadenie trávnika

Hladam niekoho na upravu plochy a vysev travnika, popr.aj polozenie zavlahoveho systemu na cca 300m2 + 300m2 len upravu plochy. Zem je zcasti len navezena a nahrubo vyrovnana, treba ju rotavatorom skyprit a dorovnat,, popr. uvalcovat. Travnik na vrch moze byt siaty ale aj kobercovy, zalezi od ceny a dohody.

Adrián P.
Žikava
Sadenie trávnika

Zdravim hľadám niekoho kto nanovo založí trávnik cca 400m2.treba odstrániť starý, prekyprit, miestami chcem zdvihnúť o cca 10-15cm, rozviesť substrát, zasiat, uvalcovat. Pozemok relatívne rovinatý.

Martin F.
Dulova Ves
Sadenie trávnika

Máme záhradu ktorú potrebujeme upraviť, koberec, sieť proti krtkom, výber rastlín. Záhrada ma veľkosť cca 370 m2

Marcel Š.
Šamorín
Sadenie trávnika

Dobry den prajem, v zahrade novostavby v Nitre na Tormosskej ulici, by som chcel vyrovnat pozemok a nasadit travnik. Fotky pozemku su naharte v projekte. Islo by cca o 220 m2 vyrovnania pozemku + nasadenie siateho travnika. Poprosim o cenovu ponuku za pracu. Pre typ travnika som sa este nerozhodol, to podla konzultacie.

Samuel S.
Nitra
Sadenie trávnika

Burina mi prerástla viac ako polovicu trávnika a je zničený. Potreboval by odstrániť burinu a zasiať nový trávnik

Ondrej D.
Bratislava
Sadenie trávnika

Potreboval by som polozit kobercovy travnik cca 100m2 a opravit miesta, kde uz je polozeny travnik, ale zahradnik svoju pracu sfusoval. Travnik mam objednany na 6.7.2021, dopravu zabezpecim.

Lukáš A.
Bratislava
Sadenie trávnika

Potrebujem mierne terénne upravy väcšinou rozplanirovanej zeme cca 50x10 m plocha,vybrat skaly,pokial sú,rozhrablickovat celú plochu,vyhnojit, vysiat trávu,zavalcovat.

Henrich B.
Látky
Sadenie trávnika

Dobrý deň,hľadám cloveka na posadenie trávnika a jemne prerovnanie zeme pred,poprípade vertikulovat pred. Cca 170m2. Nástup možný hocikedy ,semena mám.

Igof F.
Galanta
Sadenie trávnika

Potrebujem travnik, cca 300m2,ci uz koberec alebo siaty bude zavisiet od ceny, preto potrebujem cenu oboch variantov. Miesto realizacie Kvetoslavov

Martina V.
Kvetoslavov
Sadenie trávnika

Je potrebné pripraviť plochu pod trávnik - je zrylovana s hrudami...na obvode plochy su 2 stromy. Zahrada sa nachadza na Zabom Majeri, do zahrady je pristup az priamo pred nu za spolocnou branou, ktora vedie aj k dalsim zahradam.

profile image
Lenka S.
Bratislava
Sadenie trávnika

Dobrý deň Mám rovinatý pozemok priamo vo VK Aká by bola cena za trávnik (koberec) komplet aj so závlahou, inštalácia , montáž , doprava, osadenie prakticky na kľúč. Rozmer plochy na trávu cca 300m2

Miro M.
Modrý Kameň
Sadenie trávnika

Malovanie 1-2x stien domu v enterieru aj stropy, farba biela, 1x stena farba hneda, je to holodom/novostavba 4.izbovy, 1x techn.miestnost, 1x komora, 2x chodba, uz bol aplikovany 2x nater bielou farbou, ale zial nestaci, neprekrilo to, Termin by bol 30.09-01.10, Hruba Borsa/ Green Resort,

Radoslav Č.
Hrubá Borša
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí položenie umelej trávy?

Všetci chceme čo najlepšie využiť náš vonkajší priestor a pre mnohých z nás to znamená mať perfektný trávnik. Ak je váš trávnik podmáčaný, udusený burinou alebo vysušený, prinavrátiť mu zdravie môže byť skutočnou výzvou. Položenie umelej trávy môže okamžite oživiť vašu záhradu a tiež vám uľahčí život a zároveň nevyžaduje údržbu. 

Ceny umelej trávy

Náklady na falošnú trávu sú vo všeobecnosti podstatne vyššie ako cena skutočnej trávy, čo odráža hlavný rozdiel. Náklady na materiál umelej trávy na meter štvorcový sa môžu pohybovať od 5 do 40 eur za meter štvorcový. Lacnejšie značky môžu byť okolo výšky nákladov na prírodnú trávu, ale špičkové materiály môžu byť štyrikrát drahšie, čo znamená oveľa väčšiu investíciu v porovnaní s prírodným trávnikom.

Rozdelili sme niektoré typické priemerné ceny na základe ceny (15 €) za meter štvorcový za trávnik a (35 €) za meter štvorcový za inštaláciu.

Veľkosť trávnika vs náklady na trávnik aj s inštaláciou
  • 10 ms 200 – 600 €
  • 20 ms 70 – 1000 €
  • 30 ms 100 – 1700 € 
  • 40 ms 150 – 2500 €
  • 50 ms 180 – 3000 €
Ďalšie náklady

Existuje množstvo ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú náklady na položenie umelého trávnika vo vašej záhrade. Napríklad typ povrchu, na ktorý položíte umelú trávu, bude mať vplyv na celkové náklady. Ak kladiete trávnik na betónový alebo dláždený povrch, proces je relatívne jednoduchý, pokiaľ sa berie do úvahy drenáž - oblasť je potrebné jednoducho vyčistiť a potom na ňu môže byť nanesená penová vrstva na zlepšenie komfortu a vyrovnania trávy. Tráva sa potom inštaluje na vrch.

Ak položíte svoj falošný trávnik na existujúci trávnik, proces môže byť o niečo zložitejší. Odporúča sa odstrániť pôvodný trávnik a ponechať vrstvu pôdy. Ten by mal byť pokrytý vodopriepustnou membránou proti burine a potom pokrytý podkladom pre trávnik, ktorý sa skladá z kameniva a vrstvy ostrého piesku, aby sa vyrovnal terén. Potom je možné pridať ďalšiu membránu proti burine predtým, ako sa nad ňu nainštaluje umelá tráva. Počítajte s tým, že náklady na základňu budú stáť približne 20 % nákladov na samotný trávnik – takže ak materiály na trávnik stoja 500 eur, ďalších približne 100 eur bude potrebné minúť na základné materiály.

Ak je povrch obzvlášť nerovný, alebo ak vyrovnávate plochu, ktorá bola predtým rozdelená na rôzne úrovne, všetko bude potrebné vyrovnať, buď ručne alebo pomocou hĺbiaceho stroja, čo zvýši čas a náklady na proces inštalácie. .

Inštalácia môže stáť od 30 do 50 eur za meter štvorcový, čo znamená, že celkové náklady na položenie umelého trávnika v záhrade s rozlohou 20 m štvorcových sa môžu pohybovať od 1 000 do 2 500 eur, v závislosti od kvality produktu. Táto cena bude zahŕňať aj náklady na vykopanie a odstránenie akéhokoľvek trávnika, ktorý už je na mieste, zvyčajne za cenu 10 až 20 eur za meter.

Ako je uvedené vyššie, cena samotného umelého trávnika sa bude líšiť v závislosti od kvality trávy. Niektoré staršie modely môžu na prvý pohľad okamžite vyzerať falošne – skôr ako koberec než skutočný trávnik – zatiaľ čo modernejšie exempláre sú takmer na nerozoznanie od skutočných trávnikov.

Inštalácia umelej trávy

Existuje mnoho bežných otázok, ktoré majú ľudia okolo inštalácie umelých trávnikov – mnohé z nich sa točia okolo typu povrchu, na ktorý potrebujete položiť umelú trávu.

Môžete položiť umelú trávu na pôdu?

Áno, pôda je jemný povrch na položenie umelého trávnika. Plochu však bude potrebné pripraviť aspoň jednou vrstvou sieťky alebo membrány, ktorá zabráni prerastaniu buriny cez pôdu a poškodzovaniu trávnika, ako aj zmesou kameniva a ostrého piesku, aby bol povrch pred inštaláciou riadne vyrovnaný. 

Môžete položiť umelú trávu na betón?

Dobre pripravený, rovný betónový povrch je pravdepodobne najjednoduchším povrchom na položenie trávnika. Pokiaľ je čistý a má správnu drenáž, potom je jednoduché pridať trávnik na vrch, zvyčajne s vrstvou peny medzi nimi, aby bol trávnik pohodlnejší a „pružnejší“ a pôsobil ako skutočný trávnik.

Kedy je najlepší čas na inštaláciu umelej trávy?

Jednou z mnohých výhod umelého trávnika je, že odolá všetkému, čo mu počasie prinesie, či už ide o veľké sucho alebo prudký lejak. Pokiaľ ide o inštaláciu umelej trávy, počasie je tiež relatívne nepodstatné. Záhradní krajinári zvyčajne pracujú po celý rok, za každého počasia a vo väčšine prípadov môžu inštalovať umelé trávniky. Dlhotrvajúci dážď môže oddialiť inštaláciu - ak sa pôda v základni zmení na blato, môže byť ťažké ju správne vyrovnať - ale vzhľadom na nepredvídateľnosť počasia to môže byť rovnako veľký problém v lete ako v zime. Vo všetkých prípadoch sa pripravte na rezerváciu vopred, aby ste našli dobrého inštalatéra, pretože veľa profesionálov rieši svoje projekty týždne, ak nie mesiace vopred.

Ako dlho trvá inštalácia umelej trávy?

Čas potrebný na inštaláciu umelého trávnika závisí od veľkosti inštalovaného trávnika, ako aj od niekoľkých ďalších faktorov.

Veľkosť je kľúčovým určujúcim faktorom – menším trávnikom, okolo 40 metrov štvorcových alebo menej, by to mal trvať len jeden deň, zatiaľ čo väčším trávnikom to často trvá dva dni alebo viac, pre obzvlášť veľké záhrady.

Ďalšie veci, ktoré majú vplyv na čas potrebný na inštaláciu, sú prístup a dokončenie. Ak sa inštalatéri dostanú na trávnik ľahko, napríklad bez toho, aby museli prechádzať cez dom alebo po schodoch, urýchli to proces. Pokiaľ ide o konečnú úpravu, ak sú okraje trávnika určené na zakrivenie, napríklad okolo kvetinových záhonov, môže to pridať čas, pretože bude potrebné venovať pozornosť meraniu a rezaniu presných tvarov.

Údržba umelej trávy

Kľúčovou príťažlivosťou umelej trávy je, že je v porovnaní s prírodnými alternatívami neuveriteľne nenáročná na údržbu.

Ako čistiť umelú trávu

Starostlivosť o umelú trávu zahŕňa hlavne jej udržiavanie bez nečistôt a úlomkov, ktoré si na ňu našli cestu – či už ju vystopovali zablatené topánky, alebo ju sfúkli z previsnutého stromu. Umelé trávniky je možné kefovať, hrabať alebo dokonca vysávať, aby zostali čisté.

Aby ste sa vyhli plochým alebo opotrebovaným miestam, dávajte si pozor na to, aby ste ťažké predmety nedržali na rovnakom mieste príliš dlho – rovnako ako by ste chránili koberec. Na rozdiel od skutočného trávnika však zakrytie lavičkou alebo pieskoviskom nezabije trávu pod ním, môže ju však zdeformovať.

Ako dlho vydrží umelá tráva?

To, ako dlho umelý trávnik vydrží, závisí od kvality trávnika a jeho používania, no mnohí výrobcovia tvrdia, že ich trávniky môžu vydržať približne 20 rokov bez výrazných známok opotrebovania. Ak je ten váš intenzívne využívaný, či už ako futbalové ihrisko alebo tanečný parket pri grilovaní, môže sa na ňom začať prejavovať vek skôr, no v každom prípade by vám mal vydržať mnoho rokov.

Výhody a nevýhody umelej trávy

Umelý trávnik je odolný a nenáročný na údržbu – nikdy ho nebudete musieť kosiť a zachová si zdravú zelenú farbu bez ohľadu na nepriaznivé počasie alebo tienisté podmienky. Je perfektný napríklad ak organizujete pravidelné záhradné párty alebo ak na ňom precvičujú svoje zručnosti futbalovo nadšené deti.

Vo všeobecnosti to však nie je také dobré pre životné prostredie, pretože odstraňuje miesto na kŕmenie zvierat a hmyzu. Pri jeho inštalácii musíte myslieť aj na problémy s drenážou – voda musí byť schopná presakovať a odvádzať.

Čo sa týka nákladov, inštalácia umelého trávnika bude zvyčajne stáť oveľa viac, ale na druhej strane takmer žiadne náklady sa nespájajú s údržbou. Skutočný trávnik bude potrebovať kosenie, polievanie, prípadne hnojivo alebo opätovné siatie, čo všetko stojí peniaze alebo váš drahocenný čas.

Spolu s novou terasou môže byť umelý trávnik relatívne rýchlym a efektívnym spôsobom, ako prerobiť terénne úpravy vašej záhrady. Ale ak stále potrebujete pocit skutočnej trávy medzi prstami na nohách, potom je prírodný trávnik tou najlepšou cestou.

Aktualizované dňa: May 15, 2023