Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sadrokartóny cena

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme množstvo sádrokartonistov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 283 profesionálov na Slovensku
89 822 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Sadrokartóny cena

Koľko stojí sadrokartón a montáž sadrokartónu? Pri sadrokartóne a montáži sadrokartónu často poskytujeme tieto služby: zameranie, montáž konštrukcie a sadrokartónu, maľovanie. Ceny dosiek sadrokartónu a jeho inštalácia sa pohybujú okolo 3-10 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci sadrokartónu a montáže sadrokartónu zväčša býva montáž stropného tvarovaného sadrokartónu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné puzdro, hliníkový chránič rohov a farba, ktoré priemerne stoja 10-40 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: sadrokartón, montáž sadrokartónu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 283 profesionálov na Slovensku
89 822 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: SadrokartónyPriemerné ceny

Nižšia cena2,80 €/m2
Priemerná cena4,68 €/m2
Vyššia cena7,60 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník sadrokartónu, montáže sadrokartónu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu sadrokatónu a montáže sadrokartónu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii sadrokatón, montáž sadrokartónu.

Montáž sadrokartónového stropu rovného 20,00€ / m2
Navŕtanie UD profilu na obvodové múry miestnosti. Každý CD profil vynesený nosnými drôtmi, ktorými sa spojí lišta so stropom. Vyplnenie rastra izolačným materiálom, sklenou vatou, nalepenie obojstrannej fólie a privŕtanie SDK dosiek.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž sadrokartónového stropu stupňovitého 25,00€ / m2
Izolácia stropu penovým polyetylénom, ktorý je pripevnený k skrutkám priamo k stropu; montáž rámu, ktorý rozdeľuje šírku stropu; inštalácia bodového osvetlenia; aplikácia sieťoviny na maskovanie švov na sadrokartóne, ktorá sa tiež pripevní na kĺby.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Stavba sadrokartónových priečok19,00€ / m2
Upevnenie profilov skrutkovými hmoždinkami do stropu a podlahy. Nasadenie CW a stojanových profilov, vyplnenie medziľahlých priestorov tesniacou hmotou.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Demontáž sadrokartónového stropu8,00€ / m2
Odstránenie samorezných skrutiek z opláštenia plechu. Odstránenie povrchovej časti a rozloženie rámu.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Sadrokartónový strop – rovný11,00€ / m2
Príprava kovového rastra, vyplnenie rastra izolačným materiálom, privŕtanie SDK dosiek.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Sadrokartónové priečky - obojstranná14,00€ / m2
Príprava a upevnenie profilov do stropu a podlahy, opláštenie priečky sadrokartónovými doskami, vloženie z minerálnych vlákien, pripojenie dosiek z druhej strany, zatmelenie škár.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Osadenie rohových líšt2,00€ / bm
Nalepenie rohových líšt lepidlom na báze škrobu.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Sadrokartóny

Dobrý deň, rád by som obdržal cenovú ponuku na montáž sadrokartónu. Budú sa znižovať stropy v celom byte, budú vodorovné, podlahová plocha cca 70m2, sadrokartónova priečka v rozmere 4.30x4m a jednu stenu v tomto istom rozmere zarovnat sadrokartonom + obložiť wc a stupačky. Materiál zabezpečujeme, potrebujeme len cenu práce. Jedná sa o byt v Bratislave v Podunajských Biskupiciach. S pozdravom Pataki Jaromir

Jaromír P.
Bratislava
Sadrokartóny

Sadrokartonova priečka rozdely veľkú izbu na dve menšie izby, čiže priečka bude musieť obsahovať aj výrez na osadenie dverý. Požadujem aby priečka mala odhlučňovacie vlastnosti, aby nebolo počuť z jednej izby do druhej.

Štefan K.
Bratislava
Sadrokartóny

Potrebujem zateplit strop, zakryt foliou, umiestnit sadrokarton na strop plus realizacia sadrokartonov na stenach Jedna sa o drevostavbu. Po dohode je mozna dlhodobejsia spolupraca.

Igor S.
Prešov
Sadrokartóny

Prerábka dielenskej haly na Archív. miestnosť je vyprataná.Je potrebná montáž 200m2 stropov a 40m2 stien.

Mário T.
Kalná nad Hronom
Sadrokartóny

Mám záujem o opravu sadrokartónovej steny po výmene poškodeného potrubia (rozmer diery cca 40x20 cm), foto č. 1 a opravu stropných vyklápacích dvierok (sú v nich merače a dvierka sú zaseknuté - nedajú sa otvoriť), foto č. 2

Libor K.
Bratislava
Sadrokartóny

Potreboval by som súrne opravu sadrokartoveneho obloženia odpadu, kvôli výmene potrubia, materiál (sadrokartón) mám, možno bude len treba nanovo omietnuť, nutne prísť pozrieť. Stačí zavolať (whatsup, viber) na 0**** alebo ****@g****.com.

profile image
Martin K.
Košice
Sadrokartóny

Zhotovenie podhľadu (25,74 m2) a priečok (16,88 m2) zo sadrokartónu v rodinnom dome podľa výkresov v prílohe. Miesto: Nitra. Termín: 07.2019 (začiatok 1.7.2019)

Rudolf E.
Nitra
Sadrokartóny

Potrebujem sikovnu partiu na montaz sadrokartonovych stropov v rodinnom dome typu bungalov. Cast domu su rovne stropy a v obyvacke je priznany krov takze sadrokarton bude sikmy na krokvy. Sucastou ponuky je aj zateplenie ulozenie mineralnej vlny a parozabrany. Referencie podmienkou

Marian P.
Senica
Sadrokartóny

Spravit podhlad pod krov. Práca bude rozdelené na 2 časti. V prvej fáze sa pripravia kotvy pre rošt a olemovanie dvoch strešných okien. Poškodenú poistnú hydroizoláciu odstrániť. Potom prídu izolatéri zaizolovať KROV. Potom treba prísť dokončiť zaklopenie celého krovu. Sadrokartónu bude približne 100 m². Bude sa obkladať až po hrebeň strechy.

profile image
Kristína J.
Bratislava
Sadrokartóny

Dokoncenie zateplenia podkrovia tretou vrstvou mineralnej vaty (dve uz su polozene) a zhotovenie dvojitej sadrokartonovej konstrukcie, aplikacia parozabrany na prvej vrstve konstrukcie.

Miroslav J.
Hviezdoslavov
Sadrokartóny

Dobrý deň Potrebujem dorobiť sádrokartón. Tmelenie brusenie. Ďalej potrebujem spraviť kastliky na nepriame osvetlenie. Poprosil by som cenu za meter vytvorenia kastlika na komplet a cenu za strop tmelenie brusenie ďakujem. Cca 50 m kastliky. 100 m2 strop.

profile image
Andrej V.
Čachtice
Sadrokartóny

Hladam majstra na opravu sadrokartonu po zatopeni v 2 bytoch. Do casti stropu treba vlozit dvierka. Zvysok treba doplnit sadrokartonom. Bratislava Stare Mesto, termin okamzite.

profile image
Eva T.
Bratislava
Sadrokartóny

Hľadáne šikovného majstra, ktorý má ešte voľné kapacity začiatkom októbra. Pôjde o jednoduchý sadrokartónový strop cca 15m2.

Matej H.
Košice
Sadrokartóny

Zdravim, potrebujem namontovat SDK stropy do 3 mensich miestnosti - wc, kupelna, mala kuchyna. Spolu cca 15m2. Aktualna vyska stropu 3m. Znizenie len minimalne kvoli "vyrovnaniu" stropu. Zacatsa moze ihned, plan dokoncit naneskor do vianoc. Dakujem. ML

Miroslav L.
Košice
Sadrokartóny

Ponúkam prácu pre sádrokartonistov v Bratistlave v budove SKY PARK. Jedná so o veľkú zákazku cca 4 km2 sádrokartónu. V prípade záujmu zašlem presnú cenovú ponuku.

Bianka K.
Bratislava
Sadrokartóny

Potrebujem znizit stropy, urobit podhlady, a natiahnut sadrove omietky. Stropy: cca 60m2, Steny: cca 160m2. Dakujem za ponuky

Tomas O.
Bratislavský kraj
Sadrokartóny

1. potrebujem vyspravit/vygletovat/natiahnut pasku dve sadrokartonove dosky, ktore som musel zlozit a naspat zalozit, kvoli oprave elektrickeho kabla ktory bol vedeny stropom. Dosky su uz namontovane, potrebujem to len vyspravit aby nebolo vidiet spoje tak ako to bolo predtym. 2. potrebujem natiahnut stukovu omietku na prechodovy otvor znazorneny na fotke aby pekne zakrylo tie okrasne kamene.

Tomas B.
Bratislava
Sadrokartóny

Pekný deň prajem,  Chcel by som Vás poprosiť o vyhotovenie cenovej ponuky na zníženie stropu o rozmeroch 465 x 283 cm. Pre lepšiu predstavivosť Vám zasielam nižšie ukážku zníženia stropu akým spôsobom by som to chcel mať riešene v mojej izbe. Pre vyhotovenie čo najpresnejšej cenovej ponuky Vám zasielam v prílohe aj jednoduchú schému s uvedenými rozmermi. Ku zníženiu stropu by som ešte potreboval :       - Inštaláciu bodového osvetlenia.        - Inštaláciu LED osvetlenia.        - Do zníženého priestoru v strope zaviesť nejaký odhlučnovací materiál. Do cenovej ponuky by som Vás poprosil zahrnúť komplet všetky náklady ako práca, materiál, doprava a podobne.  V prípade potreby sa vieme dohodnú aj na osobnom stretnutí prípadne obhliadke bytu. Byt sa nachádza v lokalite mesta Košíce - sídlisko Ťahanovce. Ak by Vám chýbali ku vyhotoveniu cenovej ponuky nejaké informácie alebo niečo by nebolo jasné, pokojne ma môžete kontaktovať. Na záver cenovej ponuky by som Vás ešte poprosil uviesť približný termín montážnych prác aby som približne vedel kedy najskôr by ste mi vedeli vyhotoviť daný znížený strop, osobne by som to potreboval mať hotové do konca októbra alebo najneskôr začiatkom novembra ak by to bolo možné. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za cenovú ponuku ako aj za Váš čas.  S pozdravom a prianím pekného zvyšku dňa,  Dominik Daňko

Dominik D.
Košice
Sadrokartóny

potrebujeme opraviť sadrokarton v byte po zatekani zo strechy. ide o sadrokarton okolo dvoch stresnych okien. nasledne tu jednu stenu bude potrebne premalovat.

profile image
Marek N.
Bratislava
Sadrokartóny

Potrebujem dat sadrokarton do troch miestnosti spraviť na komplet vsetky tri izby. Priečky sú nahodené stačí namontovať všade sadrokarton

Sixtína F.
Zlaté Moravce
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí montáž sadrokartónu? 

V priemere stojí montáž sadrokartónu medzi 20 až 50 eur na panel, vrátane nákladov na materiál a prácu. Tieto panely, tiež označované ako sadrokartónové dosky, sú prefabrikované dosky, ktoré sú zavesené v listoch a používajú sa na dokončenie a vyrovnávanie stien a stropov v bytovej a komerčnej výstavbe. 

Faktory, ktoré ovplyvňujú celkové náklady na projekt montáže sadrokartónu: 

Medzi tieto náklady patria náklady na materiál, prácu, prípravu, odstránenie pôvodného sadrokartónu a náklady na opravu sadrokartónu. Náklady na samotný materiál sa môžu pohybovať medzi 15 až 50 percent celkových nákladov na projekt, v závislosti od veľkosti zákazky. Napríklad, opravné a rekonštrukčné práce vyžadujú omnoho viac nákladov na prácu (náradie, cestovné náklady, vykladanie, balenie) ako na materiál (skrutky, páska, farba atď.). 

Typy sadrokartónu:

Predtým ako sa naplno pustíte do vášho projektu, bude vhodné aby ste sa oboznámili s dostupnými druhmi sadrokartónových dosiek.

Štandardný sadrokartón

Za štandardné sadrokartónové dosky zaplatíte v priemere 3-6 eur za panel s rozmermi 1,2 x 2 metre. Tento typ sadrokartónu je používaný vo väčšine komerčných a bytových nehnuteľností a používa sa všade tam kde nie je potrebné použitie sadrokartónových panelov so špeciálnymi schopnosťami.

Sadrokartón odolný voči vlhkosti

Takéto sadrokartónové panely sa používajú v priestoroch s vysokou vlhkosťou, predovšetkým v kúpeľni a kuchyni. Vyrobené sú z materiálov odolných proti plesniam, akými sú sklenené vlákna s antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktoré zabraňujú množeniu plesní a zachovávajú funkčnosť a vzhľad sadrokartónových dosiek. Betónové dosky sa používajú v miestach s vysokou vodou, ako napríklad v sprchovacích kútoch. Pretože sú vyrobené z odolnejších materiálov je potrebné počítať s tým, že sú takéto panely drahšie a zaplatíte tak viac, ako keby ste zaplatili za štandardné sadrokartónové dosky. V priemere stoja od 6 do 10 eur. 

Sadrokartón odolný voči požiarom

Požiarne sadrokartónové dosky sa inštalujú tam, kde to vyžaduje stavebný zákon. Takáto sadrokartónová doska je zvyčajne hrubá od 12 do 15mm so štandartným rozložením strán 1,2 x 2metre a je vyrobená zo sklenených vlákien. Protipožiarna sadrokartónová doska sa zvyčajne inštaluje do garáží a v blízkosti kachlí, krbov a pecí. Za takéto sadrokartónové dosky zaplatíte približne 7-10 eur za panel. 

Sádrokartónová zmes

Sadrokartónová zmes je biely prášok primárne sadroveho prachu zmiešaný s vodou. Z tejto kombinácie sa vytvára hmota. Používa sa na utesnenie spojov medzi listami sadrokartónu pomocou papierovej alebo vláknitej spojovacej pásky. Sadrokartónová zmes existuje vo viacerých formách: ľahká, univerzálna alebo hotový mix (prášok). 

Príklady nákladov na sadrokartón: 

V prípade prerábky sadrokartónových stien a stropov v štandardnom trojizbovom byte je možné náklady rozdeliť do štyroch základných skupín. 

1) Inštalácia sadrokartónu:

Samotná inštalácia sadrokartónu patrí k najdrahším položkám v rámci kompletnej prerábky stien a stropov. Štandardne môžu tieto náklady predstavovať 800 - 1.500 eur za všetky miestnosti.

2) Očistenie a vyhľadenie stropu: 

Opravenie prasklín, vyhladzovanie a následné natieranie finálne namontovaných sadrokartónových panelov sa pohybuje v rozmedzí od 80 - 200 eur.

3) Montáž podhladu:

Montáž a uchopenie konštrukcií na ktoré sa následne pripevňujú panely sa pohybuje v rozmedzí od 2-5 eur za meter štvorcový, čo môže predstavovať pri kompletnej montáži podhľadov celého bytu sumu v rozmedzí od 120 - 300 eur. 

4) Odstránenie pôvodného stropu 

Odstraňovanie starého stropu predstavuje potenciálne zdravotné riziko, pretože často obsahuje azbest. Náklady na odstránenie takéhoto stropu sa môžu líšiť v závislosti od zložitosti a veľkosti práce. 

Minimálny servisný poplatok 

Mnoho odborníkov si zvykne účtovať tzv. minimálny servisný poplatok. Tento poplatok predstavuje minimálnu sumu zákazky, ktorú pre vás profesionáli spravia. Využíva sa to predovšetkým v prípadoch, kedy je potrebné robiť iba malé opravy alebo montáže v malých miestnostiach. Každý dodávateľ a odborník musí aj v prípade malej zákazky počítať s nákladmi na dopravu, náradie, materiál a samozrejme zarátať cestovný čas pracovníka. Taktiež je potrebné zahrnúť náklady na obchodnú réžiu, čo predstavuje poistenie, marketing, obchodná administratíva a oprava vozového parku. Preto býva pomerne často využívaný minimálny servisný poplatok pri malých projektoch. Zvyčajne sa takýto poplatok pohybuje v rozmedzí od 80 – 120 eur. 

Kontakt s odborníkom

Zvyčajne pri prvom kontakte s profesionálom pre vás odborník pripraví cenovú ponuku na základe toho, ako dlho bude práca trvať a aké budú mzdové náklady. K základnej cene môžu byť prirátané tiež cenové náklady a náklady na materiál. Niektorí odborníci vytvárajú cenové odhady sadrokartónu na základe stanovenej ceny za štvorcový meter, iní vytvárajú cenovú ponuku podľa požadovaného času a rozsahu práce. Okrem iného môžu profesionáli pomôcť s kompletným odstránením sadrokartónového stropu, opravou poškodených častí a inštaláciou stropu. Väčšina z týchto profesionálov ovláda taktiež lepenie a brúsenie spojov, farbenie textúry a odstraňovanie a výmenu starých sadrokartónových dosiek. Je veľmi dôležité vybrať si tak správneho a kvalifikovaného odborníka, pretože kvalita textúry vašich nových stien závisí od ich schopnosti správne vyhladiť a upraviť finálny povrch.  

Typy na ochranu sadrokartónu

Vyskúšajte týchto pár tipov na ochranu sadrokartónu a ušetrite peniaze za opravu: 

- Pri premiestňovaní nábytku buďte opatrní. Narážanie nábytkom, komodami a stoličkami môže viesť k prasklinám v sadrokartóne. 

- Taktiež nezabudnite použiť vyhľadávač kovových častí, aby ste zabránili poškodeniu steny, v prípade, že chcete na stenu zavesiť obraz alebo konzolu na televíziu. 

- Rýchlo opravte navlhnuté časti sadrokartónu. Vlhkosť často naznačuje problém s inštaláciou alebo strešnou krytinou. Bez ohľadu na to, aký bol dôvod zavlhnutia sadrokartónu, po čase môže dôjsť k tvorbe plesní. Preto je potrebné začať hneď konať, keď sa objavia prvé známky vlhkosti. 

Rekonštrukcia vs. novostavba

Inštalácia sadrokartónu v novostavbe je omnoho lacnejšia na meter štvorcový alebo v prepočte na jednu dosku v porovnaní s inštaláciou sadrokartónu v prípade kompletnej rekonštrukcie. Práce počas domácej prestavby sú často rozdelené do mnohých rôznych pracovných priestorov v celom dome. Profesionáli v oblasti sadrokartónu musia tak spolupracovať s inými dodávateľmi a pracovníkmi, ktorí vykonávajú svoju prácu súčasne, čím je proces pomalší a pracnejší. Práca je o mnoho jednoduchšia v prípade, že sú steny nové a odborník tak môže nerušene umiestňovať až 12 sadrokartónových dosiek za hodinu. 

Odborník na sadrokartón vs. stavebná firma

Pretože sa odborníci na sadrokartón zameriavajú iba na túto oblasť prác, môžu poskytnúť presnejšie cenové ponuky pre jednotlivé projekty v porovnaní so stavebnou firmou, ktorá poskytuje široký rozsah činností. Stavebná firma zodpovedá za celkové riadenie projektu. Na druhú stranu si firma bude účtovať prirážku za subdodávateľa sadrokartónu a poplatok za pokrytie ich nákladov na podnikanie, čo vo finále navýši celkové náklady. Ak sa však rozhodnete pre stavebnú firmu, dbajte na to aby ste si vybrali spoločnosť s dobrou reputáciou. Mimo iné je to vhodné z dôvodu dobrej komunikácie s kontaktnou osobou. 

Príprava zmluvy

Ak už budete mať vybranú stavebnú firmu s ktorou chcete spolupracovať, je potrebné aby ste mali všetky potrebné body jasne formulované v zmluve. Zmluva by mala načrtnúť celkový rozsah projektu inštalácie sadrokartónu. Čiže plochu v metroch štvorcových, ktorú je potrebné pokryť, alebo počet listov, ktoré chcete nainštalovať. V zmluve by mal byť uvedený taktiež druh sadrokartónu, ktorý chcete použiť – napríklad odolný voči plesniam, protipožiarny sadrokartón atď. Samozrejme je taktiež potrebné zahrnúť rozpis predpokladaných nákladov na prácu a materiál a spôsob platby akým bude po dokončení projektu realizovaná. V prípade menších projektov je častokrát požadovaná záloha na zabezpečenie práce na začiatku projektu a zvyšok sa vypláca po kompletnom dokončení prác. Pri veľkých projektoch a kompletných prerábkach alebo montáži v novostavbách sa často využíva taktiež spôsob platby na splátky. Nezabudnite do zmluvy zahrnúť približný dátum začatia a ukončenia projektu, pretože tieto údaje sa môžu mierne meniť v dôsledku neočakávaných problémov a zmien. Ujasnite si, či dodávateľ získal potrebné povolenia a tiež písomne ​​uveďte, či zabezpečia odvoz a likvidáciu odpadu. 


 
Aktualizované dňa: Apr 14, 2023