Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sadrokartón, montáž sadrokartónu cena

Sadrokartón, montáž sadrokartónu? Na túto kategóriu máme 18196 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Sadrokartón, montáž sadrokartónu cena

Koľko stojí sadrokartón a montáž sadrokartónu? Pri sadrokartóne a montáži sadrokartónu často poskytujeme tieto služby: zameranie, montáž konštrukcie a sadrokartónu, maľovanie. Ceny dosiek sadrokartónu a jeho inštalácia sa pohybujú okolo 3-10 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci sadrokartónu a montáže sadrokartónu zväčša býva montáž stropného tvarovaného sadrokartónu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné puzdro, hliníkový chránič rohov a farba, ktoré priemerne stoja 10-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18196 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: sadrokartón, montáž sadrokartónu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Priemerné ceny

Nízka cena2.8 €/m2
Priemerná cena4.68 €/m2
Vysoká cena7.6 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí montáž sadrokartónu? 

V priemere stojí montáž sadrokartónu medzi 20 až 50 eur na panel, vrátane nákladov na materiál a prácu. Tieto panely, tiež označované ako sadrokartónové dosky, sú prefabrikované dosky, ktoré sú zavesené v listoch a používajú sa na dokončenie a vyrovnávanie stien a stropov v bytovej a komerčnej výstavbe. 

Faktory, ktoré ovplyvňujú celkové náklady na projekt montáže sadrokartónu: 

Medzi tieto náklady patria náklady na materiál, prácu, prípravu, odstránenie pôvodného sadrokartónu a náklady na opravu sadrokartónu. Náklady na samotný materiál sa môžu pohybovať medzi 15 až 50 percent celkových nákladov na projekt, v závislosti od veľkosti zákazky. Napríklad, opravné a rekonštrukčné práce vyžadujú omnoho viac nákladov na prácu (náradie, cestovné náklady, vykladanie, balenie) ako na materiál (skrutky, páska, farba atď.). 

Typy sadrokartónu:

Predtým ako sa naplno pustíte do vášho projektu, bude vhodné aby ste sa oboznámili s dostupnými druhmi sadrokartónových dosiek.

Štandardný sadrokartón

Za štandardné sadrokartónové dosky zaplatíte v priemere 3-6 eur za panel s rozmermi 1,2 x 2 metre. Tento typ sadrokartónu je používaný vo väčšine komerčných a bytových nehnuteľností a používa sa všade tam kde nie je potrebné použitie sadrokartónových panelov so špeciálnymi schopnosťami.

Sadrokartón odolný voči vlhkosti

Takéto sadrokartónové panely sa používajú v priestoroch s vysokou vlhkosťou, predovšetkým v kúpeľni a kuchyni. Vyrobené sú z materiálov odolných proti plesniam, akými sú sklenené vlákna s antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktoré zabraňujú množeniu plesní a zachovávajú funkčnosť a vzhľad sadrokartónových dosiek. Betónové dosky sa používajú v miestach s vysokou vodou, ako napríklad v sprchovacích kútoch. Pretože sú vyrobené z odolnejších materiálov je potrebné počítať s tým, že sú takéto panely drahšie a zaplatíte tak viac, ako keby ste zaplatili za štandardné sadrokartónové dosky. V priemere stoja od 6 do 10 eur. 

Sadrokartón odolný voči požiarom

Požiarne sadrokartónové dosky sa inštalujú tam, kde to vyžaduje stavebný zákon. Takáto sadrokartónová doska je zvyčajne hrubá od 12 do 15mm so štandartným rozložením strán 1,2 x 2metre a je vyrobená zo sklenených vlákien. Protipožiarna sadrokartónová doska sa zvyčajne inštaluje do garáží a v blízkosti kachlí, krbov a pecí. Za takéto sadrokartónové dosky zaplatíte približne 7-10 eur za panel. 

Sádrokartónová zmes

Sadrokartónová zmes je biely prášok primárne sadroveho prachu zmiešaný s vodou. Z tejto kombinácie sa vytvára hmota. Používa sa na utesnenie spojov medzi listami sadrokartónu pomocou papierovej alebo vláknitej spojovacej pásky. Sadrokartónová zmes existuje vo viacerých formách: ľahká, univerzálna alebo hotový mix (prášok). 

Príklady nákladov na sadrokartón: 

V prípade prerábky sadrokartónových stien a stropov v štandardnom trojizbovom byte je možné náklady rozdeliť do štyroch základných skupín. 

1) Inštalácia sadrokartónu:

Samotná inštalácia sadrokartónu patrí k najdrahším položkám v rámci kompletnej prerábky stien a stropov. Štandardne môžu tieto náklady predstavovať 800 - 1.500 eur za všetky miestnosti.

2) Očistenie a vyhľadenie stropu: 

Opravenie prasklín, vyhladzovanie a následné natieranie finálne namontovaných sadrokartónových panelov sa pohybuje v rozmedzí od 80 - 200 eur.

3) Montáž podhladu:

Montáž a uchopenie konštrukcií na ktoré sa následne pripevňujú panely sa pohybuje v rozmedzí od 2-5 eur za meter štvorcový, čo môže predstavovať pri kompletnej montáži podhľadov celého bytu sumu v rozmedzí od 120 - 300 eur. 

4) Odstránenie pôvodného stropu 

Odstraňovanie starého stropu predstavuje potenciálne zdravotné riziko, pretože často obsahuje azbest. Náklady na odstránenie takéhoto stropu sa môžu líšiť v závislosti od zložitosti a veľkosti práce. 

Minimálny servisný poplatok 

Mnoho odborníkov si zvykne účtovať tzv. minimálny servisný poplatok. Tento poplatok predstavuje minimálnu sumu zákazky, ktorú pre vás profesionáli spravia. Využíva sa to predovšetkým v prípadoch, kedy je potrebné robiť iba malé opravy alebo montáže v malých miestnostiach. Každý dodávateľ a odborník musí aj v prípade malej zákazky počítať s nákladmi na dopravu, náradie, materiál a samozrejme zarátať cestovný čas pracovníka. Taktiež je potrebné zahrnúť náklady na obchodnú réžiu, čo predstavuje poistenie, marketing, obchodná administratíva a oprava vozového parku. Preto býva pomerne často využívaný minimálny servisný poplatok pri malých projektoch. Zvyčajne sa takýto poplatok pohybuje v rozmedzí od 80 – 120 eur. 

Kontakt s odborníkom

Zvyčajne pri prvom kontakte s profesionálom pre vás odborník pripraví cenovú ponuku na základe toho, ako dlho bude práca trvať a aké budú mzdové náklady. K základnej cene môžu byť prirátané tiež cenové náklady a náklady na materiál. Niektorí odborníci vytvárajú cenové odhady sadrokartónu na základe stanovenej ceny za štvorcový meter, iní vytvárajú cenovú ponuku podľa požadovaného času a rozsahu práce. Okrem iného môžu profesionáli pomôcť s kompletným odstránením sadrokartónového stropu, opravou poškodených častí a inštaláciou stropu. Väčšina z týchto profesionálov ovláda taktiež lepenie a brúsenie spojov, farbenie textúry a odstraňovanie a výmenu starých sadrokartónových dosiek. Je veľmi dôležité vybrať si tak správneho a kvalifikovaného odborníka, pretože kvalita textúry vašich nových stien závisí od ich schopnosti správne vyhladiť a upraviť finálny povrch.  

Typy na ochranu sadrokartónu

Vyskúšajte týchto pár tipov na ochranu sadrokartónu a ušetrite peniaze za opravu: 

- Pri premiestňovaní nábytku buďte opatrní. Narážanie nábytkom, komodami a stoličkami môže viesť k prasklinám v sadrokartóne. 

- Taktiež nezabudnite použiť vyhľadávač kovových častí, aby ste zabránili poškodeniu steny, v prípade, že chcete na stenu zavesiť obraz alebo konzolu na televíziu. 

- Rýchlo opravte navlhnuté časti sadrokartónu. Vlhkosť často naznačuje problém s inštaláciou alebo strešnou krytinou. Bez ohľadu na to, aký bol dôvod zavlhnutia sadrokartónu, po čase môže dôjsť k tvorbe plesní. Preto je potrebné začať hneď konať, keď sa objavia prvé známky vlhkosti. 

Rekonštrukcia vs. novostavba

Inštalácia sadrokartónu v novostavbe je omnoho lacnejšia na meter štvorcový alebo v prepočte na jednu dosku v porovnaní s inštaláciou sadrokartónu v prípade kompletnej rekonštrukcie. Práce počas domácej prestavby sú často rozdelené do mnohých rôznych pracovných priestorov v celom dome. Profesionáli v oblasti sadrokartónu musia tak spolupracovať s inými dodávateľmi a pracovníkmi, ktorí vykonávajú svoju prácu súčasne, čím je proces pomalší a pracnejší. Práca je o mnoho jednoduchšia v prípade, že sú steny nové a odborník tak môže nerušene umiestňovať až 12 sadrokartónových dosiek za hodinu. 

Odborník na sadrokartón vs. stavebná firma

Pretože sa odborníci na sadrokartón zameriavajú iba na túto oblasť prác, môžu poskytnúť presnejšie cenové ponuky pre jednotlivé projekty v porovnaní so stavebnou firmou, ktorá poskytuje široký rozsah činností. Stavebná firma zodpovedá za celkové riadenie projektu. Na druhú stranu si firma bude účtovať prirážku za subdodávateľa sadrokartónu a poplatok za pokrytie ich nákladov na podnikanie, čo vo finále navýši celkové náklady. Ak sa však rozhodnete pre stavebnú firmu, dbajte na to aby ste si vybrali spoločnosť s dobrou reputáciou. Mimo iné je to vhodné z dôvodu dobrej komunikácie s kontaktnou osobou. 

Príprava zmluvy

Ak už budete mať vybranú stavebnú firmu s ktorou chcete spolupracovať, je potrebné aby ste mali všetky potrebné body jasne formulované v zmluve. Zmluva by mala načrtnúť celkový rozsah projektu inštalácie sadrokartónu. Čiže plochu v metroch štvorcových, ktorú je potrebné pokryť, alebo počet listov, ktoré chcete nainštalovať. V zmluve by mal byť uvedený taktiež druh sadrokartónu, ktorý chcete použiť – napríklad odolný voči plesniam, protipožiarny sadrokartón atď. Samozrejme je taktiež potrebné zahrnúť rozpis predpokladaných nákladov na prácu a materiál a spôsob platby akým bude po dokončení projektu realizovaná. V prípade menších projektov je častokrát požadovaná záloha na zabezpečenie práce na začiatku projektu a zvyšok sa vypláca po kompletnom dokončení prác. Pri veľkých projektoch a kompletných prerábkach alebo montáži v novostavbách sa často využíva taktiež spôsob platby na splátky. Nezabudnite do zmluvy zahrnúť približný dátum začatia a ukončenia projektu, pretože tieto údaje sa môžu mierne meniť v dôsledku neočakávaných problémov a zmien. Ujasnite si, či dodávateľ získal potrebné povolenia a tiež písomne ​​uveďte, či zabezpečia odvoz a likvidáciu odpadu. 


 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS