Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Strecha cena

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme množstvo strechárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 280 profesionálov na Slovensku
89 789 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Strecha cena

Koľko stojí strecha? Pri strechách často poskytujeme tieto služby: zhotovovanie dreveného krovu, montáž izolácie a strešných lát, montáž odkvapového systému, montáž krytiny a doplnkov strechy. Ceny strešných systémov sa pohybujú okolo 50-300 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci striech zväčša býva montáž pálenej alebo plechovej krytiny. Ďalšie náklady môžu predstavovať: úchyty, hranoly a náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 20-100 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: strecha cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 280 profesionálov na Slovensku
89 789 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: StrechaPriemerné ceny

Nižšia cena50,00 €/m2
Priemerná cena63,40 €/m2
Vyššia cena80,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník strechy

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu strechy pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii strecha.

Oplechovanie z pozinkovaného PZ plechu14,90€ / m
Oplechovanie z pozinkovaného PZ plechu, vrátane rohov, spojov a dilatácie odkvapov na strechách s tvrdou krytinou, hrúbky plechu 0,6 mm a šírky 400 mm.
Spolu
m
Zadať dopyt
Krytiny hladké z pozinkovaného farbeného PZf plechu43,00€ / m2
Krytiny hladké z pozinkovaného farbeného PZf plechu, vrátane úpravy krytiny pri odkvapoch, prestupoch a výčnelkoch zo zvitkov šírky 670 mm, hrúbky plechu 0,6 mm sklon do 45°.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Žľaby 25,90€ / m
Žľaby z pozinkovaného farbeného PZf plechu hrúbky 0,6 mm, vrátane hákov, čiel, rohov a dilatácií šírky 400 mm.
Spolu
m
Zadať dopyt
Montáž viazaných konštrukcií krovov striech5,30€ / m
Montáž viazaných konštrukcií krovov striech pultových, sedlových, valbových, stanových štvorcového alebo obdĺžnikového pôdorysu, z reziva priemernej plochy do 120 cm2.
Spolu
m
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Klampiar, KlampiarstvoKoľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Strecha

Hľadám majstrov na výmenu strešnej krytiny nutná obhliadka a cenová ponuka škridla laty a folia 205 m2 plus odkvapy....

profile image
Jozef K.
Veľké Úľany
Strecha

Potrebujem vymenit stresnu krytinu na hospodarskych budovach. Staru dat dolu - plech a azbestovy eternit. Polozit novy trapezovy plech - ktory si zabezpacim sam. Plocha je cca 70m2 ale nemeral som to. Poprosim cenove ponuky prace

Radoslav Š.
Kálnica
Strecha

Potrebujem opraviť strechu na ktorej je ipa, teraz strecha na viacerých miestach pretiekla. Rozloha strechy cca 200 M2

Milan M.
Veľké Leváre
Strecha

Potrebujem vymenit latky a skridlu na sedlovej streche 150x240 cm (x2). Plus klampiarske prace - odkvapy. Stity chcem zachovat, ide len o krytinu.

profile image
Barbora G.
Borinka
Strecha

Pokládka strešnej krytiny, krytinu aj veci s tým spojené máme no potrebovali by sme to zrealizovať. Poprosím cenové ponuky. Ďakujem

profile image
Andrea O.
Most pri Bratislave
Strecha

Kto mi postavi sedlovu strechu/krov na murivo 14 x 4m,Material mam.Prosim uvedte Vasu cenu za pracu za postavenie.Dakujem

Vlado T.
Bratislava
Strecha

Jedná sa o dva dvojdomy ako to vidno aj na obrazku. Potrebovali by sme nahodenie strechu plus fatrafol alebo iná stresna krytina podla Vasho návrhu. Atiku by sme chceli tiez z dreva ak by sa to dalo.

Juraj P.
Vydrany
Strecha

Hladam strecharov,ktori by boli volni a ochotni urobit plechovu strechu na tuto zahradnu chatku o zakladni 5x6m.

Katarína G.
Župčany
Strecha

Potrebujem spravit strechu na garazi, ktora sa nachadza v radovej zastavbe. Garaz sa nachadza za bytovkov na Dolezalovej ulici

Miroslav Z.
Bratislava
Strecha

je to jednoducha strecha Ačkova,prechod len na komín,bez vykerov na bungalove bude plotňa na plotňu priamo pomurnicu

Lukáš M.
Teriakovce
Strecha

Zdravim. Potrebujem spravit debnenie krovu, polozit skridlu bramac a spravit odkvap na garaz o rozmeroch 6x4m.

Milan P.
Chorvátsky Grob
Strecha

Jedná sa o výstavbu jednoduchého altánku. Stĺpy budú tvorené zachovalymi stromami, viac-menej to treba zosúladiť a strechu aj navrhnúť.

profile image
Michal O.
Turčianske Teplice
Strecha

Hladam nejakeho sikovneho strechara alebo firmu. Potrebujem opravit tesnenie okolo komina a zistit preco zateka. Je mozne, ze je zle tesnenie okolo velux okien atd. Cize niekto, kto robi strech a ma cas na drobnu opravu.

profile image
Roman Ž.
Sereď
Strecha

Dobrý deň, Hľadám klampiara na oplechovanie krajov strechy záhradného domčeka a odkvapové rúry. Ďakujem Branislav Helt

profile image
Branislav H.
Košolná
Strecha

Pokládka strešnej krytiny na garáži. Okolo 55 m2. Škridla už je na stavbe. Treba spraviť čo najskôr. Len vyučený v danom obore. Ďakujem

Juraj M.
Topoľčany
Strecha

Hľadám človeka ktorý by mal záujem pracovať na stavbe striech komplet montáže a aj vaznikove krovy plat od 4.5 € hod

Miroslav Z.
Podolie
Strecha

Mám spravenú novú strechu aj ríny ale chcel som zateplit a teraz už viem že mi to tento rok nevyjde takže potrebujem spraviť zvody zo strechy. Materiál mám bol dodaný spolu so strešnou krytinou.

Pavol Š.
Ivanka pri Dunaji
Strecha

Hľadám šikovných, zodpovedných a spoľahlivých ľudí pre prácu na strechu. Na dlhodobú spoluprácu. Možnosť zaučenia.

Pavol H.
Trnava
Strecha

Potreboval by som vymeniť strešnú krytinu, latovanie, natiahnuť paro. fóliu a spraviť rýny a odkapy.

profile image
Robert V.
Liptovská Lúžna
Strecha

dobry den potreboval by som podbit presahy strechy material mam. chcel by som vediet cenu prace. presah ma 60cm obvod celeho domu 40m. dakujem

Peter B.
Chorvátsky Grob
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Aké faktory sú súčasťou nákladov na novú strechu

Výmena strechy sa môže javiť ako jednoduchý proces, ale na cenu má vplyv nespočetné množstvo faktorov. Okrem šindľov je súčasťou nákladov na výmenu strechy aj iný materiál, ako napríklad klince, vetranie, lemovanie a náklady na prácu. 

Koľko stojí nová strecha?

Priemerné náklady na výmenu strechy sa môžu dosť líšiť. Cena závisí od rôznych faktorov, vrátane štvorcových metrov, materiálu, poškodenia strechy a ďalších.

Dajte si však pozor na materiál, ktorý použijete. Rovnako aj na majstrov, ktorí budú strechu meniť. Ak sa rozhodnete pre prácu v nízkej kvalite, bude to mať za následok, že budete musieť svoju strechu vymeniť skôr ba dokonca môžete stratiť záruku. Nezabudnite sa vždy pred objednaním firmy opýtať na záruku a poistenie zodpovednosti, aby ste mali istotu aj v prípade nehody. 

Koľko stojí rekonštrukcia strechy?

Náklady na rekonštrukciu strechy závisia od mnohých faktorov, ako sú napríklad veľkosť strechy, geografická poloha, materiál šindľa a iné. Ak chcete urobiť iba menšiu opravu namiesto výmeny celej strechy, môžete výrazne ušetriť. V závislosti od počtu šindľov a použitých materiálov sa môže oprava alebo výmena niekoľkých šindľov odlišovať z hľadiska nákladov.

Náklady na výmenu asfaltových šindľov 

Jedným z najväčších výdavkov, ktorý ovplyvňuje náklady na výmenu strechy, je materiál, ktorý si vyberiete. Základný, trojpásový asfaltový šindeľ, je najlacnejším strešným materiálom. Tento materiál je však veľmi tenký a náchylný na poškodenie vetrom.

Náklady na výmenu architektonických asfaltových šindľov

Ďalším bežným typom asfaltových šindľov sú 30 alebo 50-ročné architektonické šindle alebo laminátové šindle. Tieto typy šindľov sú odolnejšie a kvalitnejšie, pretože sú hrubšie ako tie obyčajné šindle. Kvalitné strešné spoločnosti by mali ponúkať rozsiahlejšiu záruku na prémiový produkt, ako je 50-ročný architektonický šindeľ. Špičkoví dodávatelia zvyčajne ponúkajú iba vysoko kvalitné výrobky, takže v závislosti od dodávateľa nemusí byť potrebné platiť ďalšie náklady.

Okrem šindľov sa na celkovej cene strechy podieľa aj množstvo ďalších faktorov, napríklad iných materiálov a práce. Čo ďalšie teda ide do nákladov na výmenu strechy?

Ďalšie prvky, ktoré je potrebné zohľadniť pri výpočte nákladov na výmenu strechy

  • Klince

Jednoduché, ako by sa mohlo zdať, výmena strechy si vyžaduje neskutočne veľa klincov. Typická strecha vyžaduje minimálne dve krabice klincov. Cena týchto klincov sa zvýši a zohľadní celkové náklady na výmenu strechy.

  • Podklad

Ako ďalšiu vrstvu ochrany pred poškodením vodou odporúčame na vašu strechu použiť odolný podklad. V prípade poškodenia vašich šindľov bude podklad zabezpečovať váš domov pred plesňami, únikmi tepla a inými problémami spôsobenými vodou. Uistite sa, či ho váš dodávateľ plánuje nainštalovať.

  • Bariéra proti ľadu a vode

S vašou strechou bude skvele fungovať aj kvalitná bariéra proti ľadu a vode. Niektoré bariéry sú navrhnuté tak, aby boli pružné a priliehali k vašej streche. Snežná a vodná bariéra poskytuje ďalšiu ochranu mimo šindľov, aby nedochádzalo k presakovaniu vody pod šindle. Búrky, sneh a cykly zmrazovania a topenia sú všetko spôsoby, ako by sa do vášho domu mohla dostať voda.

  • Hlavné šindle

Hlavné šindle sú ďalšími položkami, ktoré je nevyhnutné na to, aby bola vaša strecha chránená pred vodou. Tieto šindle idú pod hlavný šindeľ a chránia švy pred vodou, smerujú vodu von zo strechy namiesto toho, aby ju nechali sedieť a vstúpili do vášho domova. 

  • Vetranie

Rovnako ako všetky oblasti vášho domu, aj vaša strecha potrebuje pre správne prúdenie vzduchu vetranie. Bez potrebného vetrania horúci vzduch nemôže opustiť podkrovie, čo vedie k problémom s plesňami a hnilobnými materiálmi. Vetranie predĺži životnosť vašej strechy a pomôže s energetickou účinnosťou vo vašej domácnosti. 

  • Lemovanie strechy

Lemovanie strechy je spôsob utesnenia spojov a iných citlivých oblastí, aby sa voda nezachytávala. Lemovanie sa často používa okolo oblasti, kde sa šindeľ stretáva s komínom. Lemovanie strechy je bežná položka, ktorá nie je zahrnutá v mnohých odhadoch na konečné náklady, pretože si často vyžaduje odstránenie nejakej časti strechy z dreva alebo cementovej dosky.

  • Odkvap

Odkvapová hrana je oblasť strechy, ktorá presahuje existujúcu strechu. Odkvap je často zastrešovacími spoločnosťami prehliadaný, ale ak bude táto odkvapová hrana nainštalovaná zle, voda nebude správne odtekať a tým pádom bude spôsobovať hnitie. Nielenže odkvap vylepšuje vzhľad vášho domova, ale odkvapkávacia hrana je dôležitá pre udržanie vody a hmyzu aj mimo vášho domova.

Nepredvídané náklady na výmenu strechy

Ak sú náklady na výmenu strechy vyššie, ako ste očakávali na základe materiálov, ktoré ste vybrali, môže to byť spôsobené iným poškodením strechy. Ak ste zažili búrku, ktorá spôsobila poškodenie strechy, ale nezabezpečili ste okamžité opatrenia, vaša strecha môže byť poškodená. 

Komplexné návrhy striech môžu skomplikovať a zvýšiť cenu aj novej strechy. Svetlíky sa ťažko vyrábajú, takže pokrývači si budú účtovať aj viac peňazí, aby vyhoveli aj týmto atypickým požiadavkám.

Medzi ďalšie faktory, ktoré strešné spoločnosti berú do úvahy pri odhadovaní nákladov na novú strechu, patrí typ strešného materiálu, ktorý potrebujete odstrániť, sklon vašej strechy a prístup na strechu.

Náklady za prácu na streche

Teraz, keď ste spočítali náklady na všetok materiál je čas pridať náklady na prácu. Práca zvyčajne predstavuje 60% nákladov na novú strechu. Ak uvažujete nad spoločnosťou, ktorá účtuje veľmi nízke ceny, stojí za to preskúmať, prečo je to tak. Odporúčame vyhľadať tieto spoločnosti na internete a pozorne si prečítať všetky recenzie.

Je výmena strechy dobrou investíciou?

Aj keď sú počiatočné náklady vysoké, výmena strechy je skvelá investícia. Nová strecha zvyčajne vydrží najmenej 20 rokov a nová strecha môže v závislosti od mnohých faktorov zvýšiť hodnotu vášho domu. Ak vás zaujíma, ako si zaobstarať novú strechu, existujú rôzne možnosti, ktoré by vám mohli pomôcť zmierniť finančné zaťaženie. 

Prečo je strešná krytina taká drahá?

Či už ide o novú inštaláciu strešnej krytiny alebo opravu starej strešnej krytiny, skoro každý vie, že je to dosť drahá záležitosť. Aj keď to veľa ľudí tuší, tak stále sa nájdu takí, ktorí sa pýtajú, čo ovplyvňuje cenu. 

Aby ste teda vedeli, prečo môže byť strešná krytina taká drahá, musíte správne pochopiť niekoľko aspektov. Tu je prehľad najdôležitejších faktorov, ktoré strešnú krytinu predražujú:

  • Materiály: Rovnako ako v prípade iných vecí, aj v súčasnosti stúpajú náklady na použitý materiál. Obzvlášť strešná krytina patrí medzi materiály, ktorých cena sa za posledných pár rokov zvýšila viac ako dvojnásobne. Najpoužívanejšie materiály pre strešné krytiny sa vyrábajú s použitím betónu, hliny alebo oleja. Rast cien ropy môže mať priamy dopad na ceny asfaltových šindľov. V posledných rokoch zvýšili aj náklady na likvidáciu starých a poškodených materiálov.
  • Náklady na pracovnú silu: Tento aspekt je trochu subjektívny, pretože všetky druhy práce nie sú až tak drahé. Po kvalitnej pracovnej sile je obrovský dopyt, ktorý kvôli pretrvávajúcemu dopytu jednoducho zvýšil ich cenu. Pracovníci na základnej úrovni sú stále trochu lacní na prácu, ale nechcete si najímať neskúsených robotníkov na opravu vašej strešnej krytiny.
  • Poistenie: Toto je skôr nepriamy aspekt, ktorý ovplyvňuje ceny strešných krytín. Poistné sadzby sa zvyšujú, ako všetci vieme. Váš dodávateľ by mal teda platiť viac za poistenie svojich pracovníkov. Tento jav nepriamo vedie k tomu, že strešná krytina sa stáva nákladnou záležitosťou.
Aktualizované dňa: Apr 14, 2023