Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Strojové omietky cena

Strojové omietky? Na túto kategóriu máme 17389 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Strojové omietky cena

Koľko stoja strojové omietky? Pri strojových omietkach často poskytujeme tieto služby: obhliadka objektu, cenová kalkulácia, omietanie interiérových a exteriérových stien omietacími strojmi. Ceny omietania stien strojom sa pohybujú okolo 34-77 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci strojových omietok zväčša býva viacvstvové nanášenie omietky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: prenájom stroja, špachtla, vodováha a valček, ktoré priemerne stoja 5-50 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 17389 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: strojové omietky cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Strojové omietky

Priemerné ceny

Nízka cena7.0 €/m2
Priemerná cena9.1 €/m2
Vysoká cena12.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

OmietkyKoľko stoja omietky? Pri omietkach často poskytujeme tieto služby: zameranie a výpočet...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí omietka?

Omietanie považujeme za kvalifikovanú prácu, ktorá zahŕňa nanášanie omietok pri výstavbe nového domu, alebo pri rekonštrukciách bývania. Poznáme niekoľko druhov omietok – interiérové a exteriérové, sadrové, vápenno-cementové, strojové, alebo ručné. Z uvedeného vyplýva, že omietky možno deliť z rôznych hľadísk, a ak chcete naozaj kvalitnú omietku, musíte si zvoliť tú správnu. 

Čo všetko ovplyvňuje cenu omietky? 

Faktorov, ktoré ovplyvňujú náklady na omietanie, je mnoho. Napriek tomu, že vykonaná práca môže vyzerať podobne, nemali by ste automaticky očakávať rovnakú cenu, akú zaplatil váš sused. Veľký vplyv na cenu omietky má počet štvorcových metrov, ale aj zložitosť práce. Je logické, že zložitejšie sa omietajú hrany, rohy, kúty a stropy. Komplikované môžu byť aj vysoké stropy (nutnosť použitia lešenia), stropné ozdobné lišty, alebo iné stropné dekorácie. Cenu za omietku môže navýšiť aj nerovná stena či povrch. 

Odhady cien rôznych druhov omietok 

V súčasnosti už mnoho stavebných firiem nanáša omietky strojovo. Strojové omietky totiž majú jednu veľkú výhodu – čas ich nanášania je o polovicu kratší, ako je pri ručných omietkach. K ich výhodam však nepatrí len rýchlosť nanášania, ale aj kvalitné prevedenie. A primeraná je aj cena. 

Sadrová omietka patrí medzi veľmi obľúbené druhy omietok. Vyzerá dokonalo, reprezentatívne, preto sa veľmi často využíva v spoločenských priestoroch, kanceláriách a pod. Sadrové omietky sú vhodné na ručné, aj strojové nanášanie. Ak sa rozhodnete pre strojovú sadrovú omietku, cenový odhad sa pohybuje okolo 9 až 13 eur za m2. 

Vápenno – cementová omietka sa môže využívať v miestnostiach s vyššou vlhkosťou – kúpeľne a kuchyne. Takáto omietka môže byť hladká, alebo štruktúrovaná a tiež sa dá nanášať strojovo.  V porovnaní so sadrovou omietkou je lacnejšia, cena sa odhaduje na 7 – 8 eur za m2. 

Vápenná omietka bez pridaného cementu je klasickým druhom omietky. Môže byť hladká, hrubá, alebo štuková. Ak sa rozhodnete pre tento druh omietky, zaplatíte 10 – 12 eur za m2. 

Z predošlých riadkov vyplýva, že ceny strojových omietok sú rôzne. A to, koľko zaplatíte, závisí aj od lokality, v ktorej bývate. Ak máte vo svojom okolí šikovných majstrov, dá sa predpokladať, že budú vyťažení. Dobrý zhotoviteľ strojových omietok môže mať naplánované práce na niekoľko týždňov, aj mesiacov vopred a za kvalitne odvedenú prácu si môže vypýtať aj viac peňazí. Preto neváhajte a skúste vyhľadať odborníkov v oblasti strojových omietok na Wilio už dnes. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS