Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Vodoinštalácia
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 471 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Vodoinštalácia cena

Koľko stojí vodoinštalácia? Pri vodoinštaláciach často poskytujeme tieto služby: konzultáciu a návrh technického riešenia, realizácia rozvodov a prevedenie skúšky vodotesnosti. Ceny vodoinštalačných prác sa pohybujú okolo 20-125 eur za úkon. Najdrahšou položkou v rámci vodoinštalácie zväčša býva príprava a zapájanie rozvodov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: tesnenie, izolácia a náradie, ktoré priemerne stoja 10-30 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: vodoinštalácia cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník vodoinštalácie

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu vodoinštalácie pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii vodoinštalácia.

Potrubie z oceľových závitových rúr22,67€ / m
Potrubie z oceľových rúr závitových pozinkovaných bezšvových, bežných, -akosť 11 353. 0, 10 004. 0, zvarovaných, 42 01 42 bežných, -akosť 11 343.00 DN 32.
Spolu
m
Zadať dopyt
Montáž ventilov5,12€ / ks
Montáž ventilov, výtokových, plavákových, vypúšťacích, prevzdušňovacích a odvzdušňovacích, kohútikov plniacich a vypúšťacích PN 0.6, ventilov odvodňovacích G 3/4.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Demontáž potrubia z oceľových rúrok3,52€ / m
Demontáž potrubia z oceľových rúrok závitových nad 25 do DN 40 0,00497 t.
Spolu
m
Zadať dopyt
Opravy vodovodného potrubia4,35€ / ks
Opravy vodovodného potrubia závitového vysekanie odlomeného závitu od armatúr v nástenke.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
VodárKoľko stojí vodár, inštalatér? Pri vodároch často poskytujeme tieto služby: výmena umývadiel...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Vodoinštalácia

Hladam vodara na kompletne spravenie vodoinstalacie. - Zamontovanie geberitu. - V kupelni je vana a umyvadlo. - V kuchyni je pracka, umyvacka a umyvadlo. Steny su vymurovane z ytongu. Rozvody susedia s kupelnou aj s kuchynou. Fotky mozem zaslat na vyziadanie, pripadne sa mozme dohodnut na obhliadke.

Peter K.
Bratislava
Vodoinštalácia

Dobrý deň, prosím vás pekne potreboval by som z pôvodného stavu 1 izbového bytu spraviť pekný stav. Komplet vodoinštaláciu kúpeľka, wc, kuchyňa. Práca bude začiatkom novembra.

profile image
Mark G.
Bratislava
Vodoinštalácia

Hladam sikovneho vodara na potiahnutie vody tepla studena privod na umyvacku riadu taktiez odpad z dresu a umyvacky a potiahnut vodu k chladnicke kedze musi byt pripojena na privod vody... potiahnutie vody k dresu asi 2m k chladnicke asi 7m . Voda je v lavom rohu na fotke a k chladnicke sa bude tahat popod okno na druhu stranu

profile image
Miroslav M.
Bratislava
Vodoinštalácia

Poprosim o cenovu ponuku mini vodoinstalacnych sluzieb uvedenych nizsie: 1. Montaz 4 rohovych ventilov (rohovy ventil 2x obycajny a 2x kombinovany), cena s/bez ventilu. 2. Montaz batérie na vanu 3. Montaz zavesnej wc misy a splachovaca - system geberit uz je pripraveny, vid prilozene fotografie. Dakujem.

Veronika K.
Bratislava
Vodoinštalácia

mam zaujem o kompletnu montaz vodovodnych a odpadovych rozvodov v novostavbe v ktorej sa nachadzaju tri podlazia a na kazdom je jeden byt. Odpadova voda ma byt odvadzana cez precerpavaciu stanicu do zumpy. okrem rozvodov vody potrebujem aj montaz rozvodov podlahoveho kurenia...

Frantisek T.
Dunajská Lužná
Vodoinštalácia

Chceme v podstate vymeniť vodoinstalaciu od meradla ďalej s tým, že to ostane +- tak isto ako doteraz, len sa ešte pridá prívod vody pre práčku a odvod odpadu. Toto bude treba ale zasekat. Ako wc chceme mať Geberit. Ideálne by bolo, keby sa dal aj skrátiť prívod pre plyn v kuchyni. Vaňu, Geberit a wc misu si zabezpečíme, vodoinstalacny materiál očakávame od zhotoviteľa.

Róbert G.
Bratislava
Vodoinštalácia

Ziadam o nacenenie vodarenskych prac v byte. fotky momentalneho stavu poslem. Co treba urobit: na privody TV a SV pridat uzaver a premiestnit vodomery do stupaciek (momentalne na baterii) priprava vody a odpadu na pracku, umyvadlo a umyvacku riadu (vsetko na jednej stene susediaca so stupackou). Kontaktujte ma v pripade dohodnutia si obhliadky.

Jan A.
Bratislava
Vodoinštalácia

Potrebujem vymeniť odpadové potrubie a rozvod teplej a studenej vody v kuchyni a prisposobit to novej kuchyni.

Katarína T.
Bratislava
Vodoinštalácia

Prerabka kúpeľne, výmena zachodu, výmena vane, umývadlá spolu s odpadmi., Výmena dlažby. Rozmer kúpeľne 2400x2800

profile image
Jana C.
Bratislava
Vodoinštalácia

Dobrý deň, náš dom bude teraz prechadzať rekonštrukciou, momentálne je ešte v rukách projenktanta aby navrhol optimálne riešenie. Následne sa chceme s našim stavbárom pustiť do prerábky, a zároveň bude potrebné vymeniť aj vodovodné potrubia od vodomeru, až po kanalizáciu, čiže celá vnútorná infraštruktúra. Akonáhle nám projektant dokončí projekt, chceli bz sme sa do toho pustiť. Avšak vodára ešte hľadáme, a ten bz následne mal zosynchronizovať svoju prácu s našim stavbárom. V prílohe posielam pôdorysy poschodí, riešenie ešte nie je finálne, ale na 95%. Bol by som rád, keby ste k nám prišli, spravili si obhliadku, poskztli nejakú ponuku, na základe ktorého by sme sa vedeli rozhodnúť. Vopred ďakujem, Hoffmann

Tamás H.
Košice
Vodoinštalácia

Hľadám šikovného vodara, na prerábku sociálnych zariadení v škole , sprchy a toalety, (4 ks spŕch a 3 x wc + 2 pisoar )

profile image
Fericko T.
Bratislava
Vodoinštalácia

Dobry den, potrebujem opravit na WC kvapkanie z "kolena" (rure veducej do odtoku). (Neovladam terminologiu:))

profile image
Hana F.
Ružinov
Vodoinštalácia

Odstavenie plynu v kuchyni Presun vodovodnych trubiek v kuchyni Odpad v kupelni Montaz konstrukcie geberit Vymena radiatorovych ventilov

Barbora F.
Nitra
Vodoinštalácia

Prerabam stary byt. Koncom septembra mi budu vymienat stupacky. V ten isty cas by som chcel kompletne zrekonstruovat vodoinstalaciu v byte t.j. v kupelni (vymena potrubia; vyvody na umyvadlovu a sprchovu bateriu + odpady, vyvod na pracku), na toalete a v kuchyni (vymena potrubia; vyvod na umyvadlovu bateriu). Dakujem

Filip U.
Bratislava
Vodoinštalácia

Mám záujem o údržbárske práce v kúpeľni: 1. Malé umývadlo: - upevnenie batérie, ktorá sa teraz pri dotyku hýbe celým telom do strán, dá sa aj nadvíhnuť. 2. Veľké umývadlo: - vymeniť batériu, nemám nejaké špeciálne požiadavky, len nech je páková a hrdlo dočiahne do stredu umývadla, - pri výmene batérie očistiť vodný kameň, ktorý sa usadil na umývadle okolo zatekajúcej starej batérie, - obnoviť silikón medzi umývadlom a obkladom, - vymeniť ventily a hadičky, - vyčistiť sifón a odpad. 3. Vaňa - vymeniť batériu, nemám nejaké špeciálne požiadavky, len nech je páková, hrdlo dostatočne dlhé a prepínanie na sprchu, - odstrániť starý silikón a dať nový okolo vane a zásteny, - vyčistiť sifón a odpad, - neviem, aký je stav pod vaňou, možno tam bude treba ešte niečo vymeniť či vyčistiť. Potrebujem konečnú cenu celej práce vrátane všetkého materiálu. Batérie by som rád vopred videl na obrázku aspoň, nemám špeciálne nároky, ale pre istotu. Ak niečo treba vysvetliť alebo zamerať, stačí napísať. Ďakujem.

profile image
Ondrej K.
Bratislava
Vodoinštalácia

Natiahnut rozvody vody v kupelni. 3x podomietkove baterie a 2 obycajne baterie, 1x wc 1x pripojka na pracku, zredukovanie poctu vodomerov z 5 na 3 (potrebne vypisat odpoctovy list alebo nieco podobne), viac detailov na mieste. Prosim o oredbeznu ponuku zapajanie+material s a bez

Tomas T.
Bratislava
Vodoinštalácia

potrebujeme vymenu stareho oloveneho potrubia v 3 izb byte. Tiez potrebujeme vlastny merac dotiahnut z pivnice, ktora je pod bytom. Potrebovali by sme zacat co najskor. Neskor mame obiednaneho majstra na sanitu, takze upravu stien po instalacnych pracach nam zabezpeci. malo by ist o potrubia v kupelni a zachode. Kuchyna by nemala mat olovene potrubia.

Nada A.
Bratislava
Vodoinštalácia

Zhaname vodara na tento víkend,ktorý by nám dokončil napojenie umývadla a vane na odtok, zablendovanie otvorov vodovodných.

profile image
Veronika V.
Košice
Vodoinštalácia

Ak si šikovný vodoinštalatér, ktorý chce pracovať pre našu firmu Onesto s.r.o. zaoberajúcu sa stavbami a rekonštrukciami budov, čakáme práve na teba. Firma sa nachádza v Bratislave, a práce sa uskutočňujú taktiež v Bratislave a okolí. Serióznych záujemcov poprosíme zaslať telefonický kontakt, ďakujeme

Liridona C.
Bratislava
Vodoinštalácia

Potrebovala by som vymeniť ventily na vodu v kúpeľni a vo WC. Na fotkách je vidieť aktuálny stav. Pôvodné vetily chcem nahradiť spoľahlivými guľovými ventilmi s motýlikovým uzáverom (pripájam ilustračnú fotku). Chcem aby boli ventily čo najbližšie ku kachličke. Do trubiek, ktoré idú zo steny, sa namontuje 90 stupňové kolienko (ilustračný obrázok) a do neho následne guľový ventil (takto namontovaný ventil nebude brániť skrinke pri zatváraní). Takýto postup je možné spraviť pre teplú vodu v kúpeľni a pre prívod do WC. Pre studenú vodu v kúpeľni sa použije tiež 90 stupňové kolienko a naň sa dá buď guľový ventil s rozbočkou na práčku a studenú vodu (ideálny prípad), alebo sa do 90 stupňového kolienka zapojí guľový ventil a naň sa namontuje ventil s rozbočkou na práčku a studenú vodu (mám záujem o naozaj kvalitný ventil, nie lacný a nekvalitný). Hadice na teplú a studenú vodu a rovnako aj WC majú rozmer ½ colu. Hadica na práčku je v štandardnej veľkosti. Vopred ďakujem za ponuky.

Jana K.
Karlova Ves
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Aká je hodinová sadzba inštalatéra?

Či už je to jednoduché ako deravý kohútik alebo drastické ako zaplavená kuchyňa, inštalatéri sú ľudia, na ktorých sa obraciame, keď sa nám doma pokazí voda.

Náklady na prenájom inštalatéra sa líšia v závislosti od typu práce, času, ktorý to bude trvať a od toho, či ide o núdzový stav alebo nie, ale vždy je užitočné vedieť, aké náklady môžete očakávať.

Hodinová sadzba

Väčšina inštalatérov bude účtovať svoj čas na základe hodinovej sadzby inštalatéra – sumy, ktorú účtujú za hodinu práce. Zvyčajne, bez ohľadu na to, aká malá je úloha, budú účtovať aspoň hodinu, aby pokryli svoje režijné náklady.

Hodinová sadzba sa môže líšiť, často v závislosti od lokality. Odhadujeme, že typická hodinová sadzba pre inštalatéra je okolo 30 až 60 eur.

Denná sadzba

Denná sadzba, je sadzba, pri ktorej inštalatér vie, že na projekte strávi celý deň. Preto môže mať fixné náklady, ktoré budú nižšie ako hodinová sadzba.

Odhadujeme, že typická denná sadzba sa bude pohybovať od približne 300 do 550 €.

Väčšie etablované firmy si často účtujú viac ako menší živnostníci, ale môžu mať štandardizované ceny pre konkrétne úkony a uvádzať budú celkovú cenu ešte predtým, ako ich najmete.

Náklady na núdzové inštalatérske práce

Nikto nechce zažiť núdzovú situáciu, no žiaľ, stávajú sa. Ak máte núdzovú situáciu – napríklad netesnosť alebo prasknutie potrubia – ktorá si vyžaduje okamžitú pozornosť a stane sa to mimo typického pracovného času, napríklad cez noc, cez víkend alebo počas dovolenky – zaplatíte príplatok za najatie inštalatéra v týchto časoch.

Ceny za tiesňové volania môžu byť až dvakrát vyššie ako bežné hodinové sadzby – okolo 100 eur a viac.

Bežné inštalatérske práce

Aj keď je hodinová sadzba štandardným spôsobom oceňovania inštalatérskych prác, existuje množstvo bežných problémov, ktoré budú inštalatéri zvyknutí riešiť a budú vedieť, ako dlho im to bude trvať, čo znamená, že môžu poskytnúť presnú cenovú ponuku vopred alebo ponúknuť štandardnú cenu za prácu.

Pri niektorých prácach, najmä tých, ktoré zahŕňajú inštaláciu niečoho nového, budú náklady na prácu spojené aj s nákladmi na novú zariadenie.

Koľko stojí nová toaleta

Výmena toalety by mala skúsenému inštalatérovi zabrať pár hodín s priemernými nákladmi okolo 100 až 300 €.

Samotná toaleta bude stáť od približne 50 eur do niekoľkých stoviek eur v závislosti od materiálov, dizajnu a miesta zakúpenia.

Oprava toalety bude zvyčajne lacnejšia. V závislosti od problému to môže byť jednoduchá oprava cisterny, ktorá trvá menej ako hodinu a stojí približne 50 eur, zatiaľ čo zložitejšie problémy môžu trvať dlhšie a stáť 100 eur alebo viac.

Koľko stojí nový drez

Výmena umývadla je svojím rozsahom podobná ako výmena toalety. Bude približne cenovo podobná a stáť bude okolo 100 až 250 €.

Nový drez môže stáť od 50 eur až po niekoľko stoviek eur.

Koľko stojí výmena kohútika

Výmena alebo upevnenie kohútika závisí do istej miery od druhu kohútika. Oprava jednoduchého úniku by mala byť minimálnym poplatkom, zatiaľ čo výmena sady zmiešavacích kohútikov môže trvať niekoľko hodín a stáť okolo 150 až 300 €.

Samotné kohútiky môžu stáť 20 eur alebo menej, ale môžu stáť aj podstatne viac v závislosti od dizajnu.

Koľko stojí oprava prasknutého vodovodného potrubia

Oprava prasknutého vodovodného potrubia by mala byť relatívne jednoduchá oprava, ktorá zaberie pár hodín a stojí okolo 50 až 140 eur.

Inštalatéri zvyčajne nosia so sebou rad náhradných dielov, rúr rôznych štandardizovaných veľkostí, takže budú schopní dodať potrebné nové kusy.

Koľko stojí výmena nádrže na vodu

Výmena zásobníka teplej vody je väčšia práca, ktorej dokončenie často zaberie väčšinu dňa. Náklady sa budú často pohybovať medzi 300 a 550 €.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023