Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výkopové práce cena

Hľadáte staviteľa na výkopové práce? V tejto kategórii máme 15 256 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Výkopové práce cena

Koľko stoja výkopové práce? Pri výkopových prácach často poskytujeme tieto služby: poskytovanie výkopových prác ťažkou technikou pre domy, záhrady a úpravy terénov. Ceny bagrovania sa pohybujú okolo 30-55 eur za hodinu. Najdrahšou položkou v rámci výkopových prác zväčša býva bagrovanie inžinierskych sietí. Ďalšie náklady môžu predstavovať: vŕtanie do zeme a preprava bagra, ktoré priemerne stoja 10-30 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 22 969 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: výkopové práce cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Výkopové prácePriemerné ceny

Nižšia cena38,00 €/hod
Priemerná cena45,00 €/hod
Vyššia cena52,00 €/hod
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník výkopových prác

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu výkopových prác pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii výkopové práce.

Hĺbenie rýh šírky do 600 mm 30,00€ / m3
Hĺbenie rýh šírky do 600 mm zapažených i nezapažených s urovnaním dna do predpísaného profilu a spádu, s prehodením výkopu na priľahlom teréne na vzdialenosť do 3 m od pozdĺžnej osi ryhy alebo s naložením výkopu na dopravný prostriedok v hornine 3 do 100 m3.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Hĺbenie jám - ručný výkop57,00€ / m3
Hĺbenie jám - ručný výkop v hornine triedy 3 - ručným náradím.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Hĺbenie nezapažených jám a zárezov10,80€ / m3
Hĺbenie nezapažených jám a zárezov, okrem zárezov so šikmými stenami pre podzemné vedenie, s urovnaním dna do predpísaného profilu a spádu, v hornine 3 do 100 m3.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Hĺbenie jám a rýh - ručne 39,80€ / m3
Hĺbenie jám a rýh v obmedzenom (zastavanom) priestore do 30 m3 - ručne v hornine 3.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Zemné práceKoľko stoja zemné práce? Pri zemných prácach často poskytujeme tieto služby: zabezpečenie...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Výkopové práce

potrebujem vykopat - odstranit cca 20cm travnika- a nasledne pripravit podklad pre dlazbu. plocha je cca 30m2

Ivana M.
Bratislava
Výkopové práce

PODBETONOVANIE NOSNEJ STENY na 5-KRAT material mam vratane zeleza, miesacka, strk, cement ....vsetko je pripravene. 1sekcia je uz vykopana zacneme betonovanim...postupne kvoli statike. BETONOVANIE BUDE 5x cca 1m3 spolu teda 5m3 poprosim cenu na hodinu prace

Vladimir M.
Bratislava
Výkopové práce

Dobry den potrebujem urobit vykop zeme a zaroven aj odvoz dlzka 10 m sirka 2m a hlbka 30 cm je to priprava na pokladku zam dlazby.Ak by bola moznost tak aj dopravu makadamu a strku.Miesto prace je vrakuna.Dakujem.

R. S. R. s. r. o s.
Bratislava
Výkopové práce

Výkop jamy rucne alebo minibagrom.cca širka 5m x dlzzka 8m x hlbka 1.7m. poda je byvale pole. makka zem. v hlbke cca 1.5m mozno strk. vykopana zem sa uskladni priamo na pozemku cca do vzdialenosti 1m az 10m Dunajska luzna

profile image
Jozef B.
Dunajská Lužná
Výkopové práce

Odkopanie zahradnej chaty z 3 stran pre ucely zaizolovania a drenaze. Predmetom je iba odkopanie. Rozmery: 1. strana: 2m dĺžka , 2. Strana : 4 m dĺžka , 3. Strana : 6 m dlzka Hlbka vzdy do 2 m, sirka vzdy cca na 1.5

Frantisek P.
Dunajská Lužná
Výkopové práce

potrebujem vyrovnat pozemok, previezt hlinu a material spred domu do zadu, betonaz + pomocne prace okolo domu

Lukáš H.
Čáry
Výkopové práce

Dobry den, zhanam sikovnych majstrov co by vedeli zburat (rozobrat) chatku. Popripade rozbyt zaklady a spravit nove väčšie plus vykopove prace na kanalizaciu cca 40m. Hladam nieaku firmu najlepsie v okoli Prievidze ktora ma stavebne stroje. V pripade zaujmu ma kontaktujte iba telefoncky 0905651510

profile image
Matúš J.
Nitrianske Rudno
Výkopové práce

musíme vykopať a utesniť stranu nášho domu. Vo vnútri je vlhkosť, takže potrebuje dobrú pevnú vodotesnú membránu, ktorá bude trvať dlho. Je tu prístup pre malú kopáčku. V ideálnom prípade môže práca začať okamžite. Ďakujeme

profile image
Dale K.
Bratislava
Výkopové práce

Potrebujem vykopať popri starom zeleznom plote ryhu na základ oporného murika z tvárnic 20cm. niekde len do hĺbky 40cm, niekde kde je svah viac. Pôda je ilovita. Ideálne následne aj dokončiť múrik.

Edita J.
Košice
Výkopové práce

Podrebujem stavebny mechanizmus jcb 4cx ,uds, na vykop kanalizacnej ryhy sirky 80 ,100, na cca 3 tyzdne pladba dohodou

Andrej L.
Ilava
Výkopové práce

Dobrý deň! Potrebujeme vykopať 2 jamy. 1x na retenčnu samonostnu plastovu nadrž ktora ma 2m3 Tuto potrebujeme aj osadiť, t.j vykopat cestičky na rury, obsypať štrkom pieskom.Samotnú nádrž zrejme obetonovať - možno bude stačit suchy beton Voľne dostupny v supermarketoch ktory sa zmiesa z vodou. 2 nadrz je vodomerna šachta. Ďakujem

Jozef K.
Mokrance
Výkopové práce

Rozbitie betonoveho zakladu stareho plotu, vo vrchnej casti trubky a drotikovy plot. Vystavba noveho betonoveho plotu rozmer 2m vyska, 83m dlzka (iba rovna strana bez rohov)

Ján S.
Tureň
Výkopové práce

Dobrý deň, potreboval by som spevniť svah pri novostavbe rodinného domu, príp. vybudovať oporný múr a hore malé parkovisko s prístreškom. Takisto hľadám niekoho kto vymuruje murované, príp.plechové schody. Platba v hotovosti. Ďakujem. Klenotič.. Foto pošlem na email.

Mgr. Ján K.
Humenné
Výkopové práce

potrebujem prehlbit existujucu jamu 3x1.8 o max 80 cm. Treba aspon 2 makacov, nakolko treba hlinu z jamy prehadzovat za plot

Pavol V.
Bratislava
Výkopové práce

Potrebujem vykopať jamu 6x5 hlbka 1,20m. Je to špecifické pretože je to vo vode. Momentálne je tam vykopané tak 30cm hlbka. Treba to prehĺbiť. Pravdepodobne to bude potrebné kopať manuálne kedze technika sa tam nemá asi ako dostať. Priestor kde sa kope je pred vysokým 2,5m murom. K vode vedú schody a na pozemok nad murom sa dá dostať s technikov max 1,5 m sirka. Takze možno malý bagrik ale musel by mať dosah 3,5 metra smerom dole. A také asi nie sú? Vykopane sa nebude vyvážať ale vlastne sa to zhrnie do jazera. Do hlbšej vody. Lokalita Boldog.

Denisa P.
Boldog
Výkopové práce

Dobry den Zhanam partiu ktora mi urobi okapovy chodnik okolo rodinneho domu. Je to prave dokoncena novostavba v Galante

jakub s.
Galanta
Výkopové práce

Potrebujem bager ( menší/väčší) naJlepsie ak by mal aj špic, na rozbitie chodníka pri rodinnom dome, poprípade aj auto na odvoz rozbitého chodníka. A vykonanie ryhy v zemi na Zakopane vodovodných trubiek. Dakujem

Luci B.
Nitra
Výkopové práce

Mame odstavenu vodu v dome, nakoľko nam praskla rura s vodou - treba vyzbijat z kotolne cca 1,5x1,5m dieru do betonu, aby sa vodar dostal k rure a vedel ju vymenit. Zbijacku mame doma.

Monika L.
Liptovská Lúžna
Výkopové práce

Jedná sa o dlhšie neudržiavajú cestu. Potrebné ju rozšíriť odkopaním jednej strany. Cesta je vo svahu. Potrebný pravdepodobne malý bager. Pripadne ručne. Zemina sa uloží bokom, splaníruje a nie je potrebné ju odvážať.

profile image
Ján N.
Bratislava
Výkopové práce

Potrebovali by sme vykop cca 1.5m3 v chodníku až ku pripojke kanalizácie ktorú potrebujeme vyčistiť. Dakujeme pekne vopred za informáciu

Erika A.
Žilina
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko vás budú stáť výkopové práce?

Potrebujete vykopať základy na dom, pivnicu alebo dielňu? Zrealizovať terénne úpravy v záhrade, či upraviť príjazdovú cestu na pozemku? No rozhodne to nechcete robiť lopatami, ako to bolo bežné niekoľko rokov dozadu? Riešením je objednanie mechanizácie určenej na výkopové práce. Iste vás bude zaujímať, koľko také práce stoja.

Skôr, než začnete kopať

Ešte predtým, ako sa lyžica bagra zahryzne do zeme, mali by ste dať miesto výkopu prekontrolovať geodétovi, aby vytýčil prítomnosť všetkých inžinierskych sietí, podzemných potrubí vody a plynu. Tým sa vyhnete nebezpečným situáciám, ale aj prípadným náhradám za spôsobené škody. Vo všeobecnosti sa odporúča vybaviť si všetky potrebné povolenia, aby ste predišli akýmkoľvek problémom.

Hodina vs. množstvo

Medzi najčastejšie vykonávané výkopové práce patrí vykopanie základov na dom, výkop bazénu, záhradného jazierka, drenážnej jamy, výkopy pre inžinierske siete a pod.

Koľko ale takéto práce stoja? 

Cena výkopových prác sa odvíja od toho, o aké práce ide. Pri väčšine menších a jednoduchších prác si dodávatelia účtujú hodinovú sadzbu. Jedna hodina práce stroja vás môže vyjsť na 17 až 30 eur, v závislosti od toho, aký stroj sa na výkopové práce použil (traktorbager, minibager, atď). 

Vo všeobecnosti platí, že čím viac hodín budú práce trvať, tým nižšia bude hodinová sadzba. Náklady na väčšie zemné a výkopové práce sa počítajú na kubík vykopaného materiálu.  Konečná cena za práce sa však ešte môže navýšiť – dodávatelia si môžu účtovať stojné, dopravu stroja a podobne.

Je dôležité si uvedomiť, že cenu výkopových prác môžu ovplyvniť aj sťažené podmienky, napríklad: mokrý terén, zložitý prístup k miestu výkopu (lokalita), korene stromov, nadmerné množstvo veľkých kameňov, narazenie na spodnú vodu, aj podzemné inštalácie. Cena za výkopové práce môže stúpať, alebo klesať aj v závislosti od termínu realizácie a od množstva práce a jej rozsahu.  

Otázky a odpovedeVšetko čo potrebujete vedieť o výkopových prácach
Koľko stojí buldozér na hodinu?

Buldozér môže stáť od 8 do 130 € za hodinu. Cena, ktorú dostanete, sa líši v závislosti od veľkosti, dĺžky prenájmu a dodatočných služieb, ktoré môžete potrebovať

Prečo sú výkopové práce také drahé?

Dobrý dodávateľ vlastní svoje vlastné vybavenie. Náklady na výkopové práce v obytných priestoroch teda pomáhajú pokryť pracovný čas, náklady na nákup vybavenia a dopravu a údržbu. Tieto veľké stroje môžu byť dosť drahé, a preto je potrebné, aby si výkopový tím primerane účtoval náklady.

Ako vypočítate výkop?

Pridajte dĺžku v hornej časti výkopu k dĺžke v spodnej časti výkopu a vydeľte 2, aby ste dostali priemernú dĺžku. Urobte to isté pre šírku. Vynásobte priemernú dĺžku krát priemernú šírku krát priemernú hĺbku.

Čo sa stane po výkope?

Potom, čo je váš pozemok vyčistený a vykopaný, sa z rámového reziva postavia formy (ktoré môžete vyčistiť a znova použiť na rámovanie) a do každej sekcie sa potom naleje betón. Väčšina základov je buď suterén či doska a váš staviteľ vám môže pomôcť rozhodnúť, čo je pre vás to pravé. 

Ako veľmi sa hornina nafúkne pri výbuchu?

Odstreľovaná hornina v prvej fáze odstrelu obsahuje 25 až 30 percent dutín v závislosti od množstva jemných častíc vytvorených počas odstrelu, čo zodpovedá faktorom napučiavania 33 až 50 percent.

Môžete postaviť garáž na svahu?

Dá sa garáž postaviť aj vo svahu? Áno! Dá sa to urobiť s vynaliezavosťou, know-how a nejakou hotovosťou navyše.

Prečo sa robí výkop pre základ?

Vybudovanie základov pod úrovňou podzemnej vody spôsobuje problémy s podmáčaním. Preto je veľmi často potrebné odvodniť oblasť výkopu. V rámci výkopu je potrebné vykonať niekoľko operácií, ako je položenie betónového lôžka, položenie dosky RCC a výstavba múrov atď.

Ako hlboko musíte kopať pre základ?

Pätky by mali siahať do minimálnej hĺbky 30 cm pod predtým nenarušenú pôdu. Podložky musia tiež siahať aspoň 30 cm pod hranicu mrazu (hĺbka, do ktorej zem v zime zamŕza) alebo musia byť chránené pred mrazom.

Koľko stojí studňa?

Vŕtanie obytnej studne stojí v priemere 3 750 až 15 300 € za kompletný systém a inštaláciu. Ceny zahŕňajú vŕtanie, čerpadlo, plášť, rozvody a ďalšie. Celkové náklady do značnej miery závisia od hĺbky vŕtania a priemeru studne.

Čo je to zemná práca pri výkopových prácach?

Zemné práce sú inžinierske práce vytvorené spracovaním častí zemského povrchu, ktoré zahŕňajú množstvo pôdy alebo nesformovanej horniny.

Koľko stojí výkop?

Náklady na výkop sa pohybujú od 50 € do 200 €  v závislosti od toho, kde kopete. Priemerné náklady na výkopové práce sú približne 80 € za hodinu alebo približne 500 € za deň

Čo je povolenie na výkopové práce?

Na vykonávanie akýchkoľvek výkopov mimo vášho pozemku je potrebné povolenie na výkopové práce. Všade tam, kde sa v úseku alebo jednotke vyžaduje dočasné uzatvorenie cesty/prerezanie cesty alebo zablokovanie hlavných ciest. Potrebný súhlas sa musí získať v správnom formáte na - Uzávierku cesty alebo staveniska.

Čo sú to výkopové práce?

Výkopové práce vo všeobecnosti znamenajú prácu zahŕňajúcu odstraňovanie zeminy alebo horniny z miesta na vytvorenie otvorenej steny, otvoru alebo dutiny pomocou nástrojov, strojov alebo výbušnín. Osoba, ktorá podniká, musí riadiť riziká spojené so všetkými druhmi výkopov na pracovisku, bez ohľadu na to, aké hlboké sú.

Aký základ je najlacnejšie postaviť?

Ak staviate dom, betónová doska má zmysel kvôli nízkej cene. Je to najlacnejšia dostupná možnosť a je to najrýchlejšie riešenie. Správny tím dokáže položiť základ betónovej dosky v krátkom čase a proces sušenia netrvá oveľa dlhšie.

Koľko stojí výkop?

Rezidenčné projekty zvyčajne dostávajú „ponuky na projekty“, ktoré odrážajú kubické yardy presunutej špiny, a nie hodinovú sadzbu.  Okrem hodinových sadzieb za prácu si dodávatelia účtujú podľa kubickýchmetrov za hlinu, ktorú budú potrebovať na vyrovnanie.

Koľko stojí vykopanie základov?

Opravy vnútorných suterénov, ktoré si nevyžadujú výkopové práce, stoja okolo 500 až 1 500 €, zatiaľ čo veľké rozsiahle opravy s problémami s odvodnením a základmi stoja 10 000 € alebo viac.

Ako dlho trvá výkop?

Majte na pamäti, že niekoľko faktorov ovplyvní, ako dlho bude trvať výkop na vašom pracovisku, a časy sa môžu značne líšiť. Výkop pre základ sa však môže pohybovať od 3 do 4 dní až po 3 týždne

Ako vypočítam, koľko zeminy musím odstrániť?

Dĺžka v metroch h x Šírka v metroch x Hĺbka v metroch

Ako naceniť výkopovú prácu?

Zistite, koľko hliny budete musieť presunúť
Zistite, koľko vás bude stáť vykonanie práce s dostupnými strojmi a pracovnou silou
Berte do úvahy podmienky, ktoré môžu zhoršiť postup v práci alebo spôsobiť potenciálne nebezpečenstvo
Urobte obhliadku

Koľko stojí kúpa rýpadla?

Kúpené nové rýpadlo v plnej veľkosti stojí od 100 000 do 500 000€. Malé rýpadlá s hmotnosťou 10 až 15 ton zvyčajne stoja od 80 000 do 150 000 €. Stredne veľké rýpadlá s hmotnosťou 15 až 20 ton (najbežnejšia veľkosť) sa vo všeobecnosti pohybujú v rozmedzí od 100 000 do 200 000,10 €. 

Ako výkop spôsobuje zosuv pôdy?

Výkop, ktorý sa uskutočnil na rozšírenie existujúcej diaľnice, pomohol spustiť zosuv pôdy odkrytím geologických štruktúr na svahu a odľahčením špičky svahu.

Koľko stojí vykopanie pôdy ?
  • Veľkosť výkopu a aké základy musíte položiť
  • Typ základu - veľkosť výkopu - priemerná cena
  • Výplň priekopy 12,5 metrov kubických 3 600 € – 3 800 €
  • Výplň priekopy 35 metrov kubických 5 600 € - 6 000 €
  • Výplň priekopy 135 metrov kubických 11 300 €– 11 800 €
  • Pásové základy 12,5 metrov kubických 3 100 € - 3 500 €
Aké sú 3 typy výkopov?

Zemný výkop je odstránenie vrstvy zeminy bezprostredne pod ornicou a na vrchu skaly.
Ťažba bahna je odstraňovanie materiálu, ktorý obsahuje nadmerné množstvo vody a nežiaducej zeminy.
Neklasifikovaný výkop je odstraňovanie akejkoľvek kombinácie ornice, zeminy, skál a bahna.

Prečo je tunelovanie drahé?

Niet pochýb o tom, že geológia, geotechnika a nastavenie projektu sú hlavnými faktormi nákladov na projekt; existuje však niekoľko ďalších faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú náklady. Ako sme diskutovali vyššie, hlavnými faktormi sú cena práce a požiadavka na prácu.