Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Záhrada a vonkajšie práce
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 620 profesionálov na Slovensku
93 507 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Záhrada a vonkajšie práce cena

Koľko stojí záhrada a vonkajšie práce? Pri záhradách a vonkajších prácach často poskytujeme tieto služby: kosenie trávnatých plôch, vertikutácia, hnojenie, odburinovanie trávnikov, realizácia záhrad, starostlivosť o záhrady a zeleň. Ceny záhradných úprav a exteriérových prác sa pohybujú okolo 5-20 eur za hodinu. Najdrahšou položkou v rámci záhrad a vonkajších prác zväčša bývajú kompletné návrhy a projekty záhrad, záhradná architektúra. Ďalšie náklady môžu predstavovať: servis závlahových systémov, starostlivosť o bazény zimná údržba, ktoré priemerne stoja 50-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: záhrada a vonkajšie práce cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník záhrady a vonkajších prác

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu záhrady a vonkajších prác pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii záhrada a vonkajšie práce.

Rúbanie listnatých stromov priemeru kmeňa nad 100 do 300 mm8,96€ / ks
Rúbanie listnatých stromov priemeru kmeňa nad 100 do 300 mm s odrezaním kmeňa a s odvetvením s prípadne nutným odprataním na vzdialenosť do 50 m alebo s naložením na dopravný prostriedok.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Hĺbenie nezapažených jám a zárezov13,83€ / m3
Hĺbenie nezapažených jám a zárezov, okrem zárezov so šikmými stenami pre podzemné vedenie, s urovnaním dna do predpísaného profilu a spádu, v hornine 3 do 100 m3.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Odzimovanie320,14€ / kpl
Vyčistenie bazéna, kontrola a zapojenie filtrácie, doplnenie vody, úprava pH, aplikovanie bazénovej chémie.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Kosenie0,08€ / m2
Kosenie s ponechaním trávnatého stredne hustého porastu na mieste vo vegetačnom období.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Aplikácia dekoračného štrku, kameňov alebo okrasných štrkových záhonov okolo domu59,58€ / bm
Vyznačenie hranice, odstránenie vrchnej pôdy, prekyprenie pôdneho lôžka, položenie geotextílie, ak na mieste bude záhon vyplnenie sterilným substrátom a nasadenie rastlín, položenie štrku.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Záhrada, záhradníkKoľko stojí záhrada, záhradník? Pri záhrade a záhradníkovi často poskytujeme tieto služby:...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí odburiňovanie?

Ak patríte k ľuďom, ktorí milujú sedenie a relax vo svojej záhrade, ale neznášate únavnú prácu pri odstraňovaní buriny, nebojte sa. Obstarať si profesionála, ktorý vám odburiňuje vašu záhradu, je z hľadiska nákladov oveľa efektívnejšie, než by ste si mysleli. 

Koľko stojí odstránenie buriny?
  • Záhradník na hodinu sa pohybuje medzi 5 – 30 €.
  • Záhradník za deň sa pohybuje medzi 40 –  240 €.
  • Pravidelné odstraňovanie buriny za návštevu sa pohybuje medzi 25 – 45 €.

Väčšina záhradníkov vám nebude účtovať špeciálnu sadzbu za odstraňovanie buriny. Namiesto toho zahrnú úlohu do svojej hodinovej sadzby. Ceny záhradníkov sa zvyčajne pohybujú medzi 5 až 3O eur za hodinu alebo 40 až 240 € za deň.

Ak máte záhradníka, ktorý sa pravidelne stará o vašu záhradu, práca by nemala trvať dlhšie ako hodinu alebo dve, čo znamená, že môžete očakávať, že zaplatíte približne 20 eur za návštevu. Zároveň je možné, že odburiňovanie vám váš záhradník zaráta k stanovenému poplatku, pretože návšteva bude súčasťou rutinnej údržby záhrady.

Na druhej strane, ak je vaša záhrada v zlom stave a potrebujete záhradníka, aby vykonal veľké, jednorazové vypratávanie, práca môže trvať veľa hodín. Tu môžete očakávať, že svojmu záhradníkovi zaplatíte vyššiu hodinovú sadzbu alebo dennú sadzbu.

Vaše celkové náklady na odstraňovanie buriny budú závisieť od mnohých faktorov, z ktorých mnohé ovplyvnia, ako dlho bude práca trvať.

Zahŕňajú:
  • Množstvo buriny
  • Ako zrelá burina je
  • Skúsenosti záhradníka
  • Vaša poloha
  • Veľkosť vašej záhrady
  • Ostrek buriny (ak áno, budete si musieť vyčleniť rozpočet aj na postrek)
Je odstraňovanie buriny kvalifikovaná práca?

Pletie nie je mimoriadne kvalifikovaná práca, ale budete potrebovať niekoho, kto vie, čo je burina a čo nie. V opačnom prípade môžete zistiť, že niektoré z vašich obľúbených rastlín sú nečakane vyčistené!

Môžem ušetriť na nákladoch na odburiňovanie mojej záhrady tým, že to urobím sám?

Áno, určite môžete ušetriť na nákladoch na odstraňovanie buriny tým, že si to urobíte sami. V skutočnosti to robí väčšina ľudí. Odstraňovanie buriny je však ťažká fyzická práca a môže byť časovo náročná. Ak to urobíte sami, budete musieť burinu zároveň zlikvidovať sami, čo môže byť nepríjemné, ak ste vyčistili celú záhradu. Na druhej strane, záhradník vám ušetrí čas a námahu a odpad zo záhrady si väčšinou sám odstráni a zlikviduje.

Ako často by ste mali plieť na záhrade?

Vaša záhrada by mala byť odburinená približne raz týždenne. Týmto spôsobom sa môžete uistiť, že burinu odstraňujete, kým je ešte mladá. V tomto štádiu sa jej korene nevyvinú správne, a preto bude jej odstránenie ľahšie. Častým odstraňovaním buriny sa tiež budete môcť vyhnúť tomu, aby sa burina dostala do semena, čo by do budúcnosti malo za následok oveľa viac buriny!

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023