Základová doska, základy cena
Hľadáte staviteľa na základovú dosku, stavbu základov? V tejto kategórii máme množstvo staviteľov. Pošlite dopyt.
Koľko stojí základová doska, stavba základov? Pri základovej doske a stavbe základov často poskytujeme tieto služby: vytýčenie základov rodinného domu geodetom, odkop ornice bagrom, vyznačenie základových pásov, výkop základových pásov. Ceny základov pre stavby sa pohybujú okolo 60-110 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci základovej dosky a stavby základov zväčša býva výroba a betonáž základových pásov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: montáž prestupov pre inžinierske siete, šalovania (debnenie) základovej dosky, ktoré priemerne stoja 1500-3800 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: základová doska, stavba základov cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.
Aby ste sa dozvedeli presnú cenu základovej dosky a stavby základov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii základová doska, stavba základov.
Realizácia základovej dosky na kluc. Rovinatý pozemok uloženie na 1 rad. Veľkosť 16,5x9,5m. Miesto realizácie:Borsky Mikulas.
Stavba plotu - oporného múru. Betonáž, zvislé konštrukcie s debniacich tvárnic. Ukončenie múru gabiónmi.
Jedna sa o zaklady a spodnu stavbu (1. Podzemne podlazie) tak ako je v projektovej dokumentacii. Momentalne je spraveny oporny mur zo susediacej budovy a k nemu sa bude pripajat podzemne podlazie.
Hladam stavebnika na postavenie zakladov, nasledne aj štvorgaraže priamo v Rožňave. Rozmerovo 16x7 metrov, vhodne pre 4 auta. Za navrh podakujeme. Osobne stretnutie uprednostnujem. Hudak
Hľadám skúsenú firmu alebo partiu na nasledovné práce: (1) Vybetónovanie základov pre budúci murovaný záhradný domček 3.3m x 6.3m s betónovou škridlou. Základové pásy 0.5m x 0.5m + 1 rad DT tvárnic. Pripája sa iba na elektrinu. (2) Vybetónovanie základov pre terasu okolo domu, v prílohe vyznačená modrou farbou. Terasová plocha celkom 46 m2. Základ má končiť vo výške cca 15 cm od terénu. (3) Zväčšenie existujúceho vybetónovaného parkoviska pre autá o cca 10m2. Možno aj ďalšie práce. Mám záujem o komplet zabezpečenie vrátane materiálu, transportu, zemných prác a samotného betónovania. Priestor je dostupný pre ťažké mechanizmy. Všetky rozmery sú orientačné. Detaily sa dohodnú v prípade záujmu po obhliadke.
Dobry den, hladame zhotovitela zakladov pre bungalov 180m2 v rovinatom terene. Lokalita NOve Mesto nad Vahom.
Žiadosť o CP realizácie Základovej dosky ,základových pasov včetne ich výkopov, viazanie armatúry a betonáži
Zaklady 187m2 2 rad debn. tvarnic Sirka 60 / hlbka 90 Hladame majstrov / cast prac by sme chceli urobit svojpomocne
Hľadám spoľahlivých a šikovných remeselníkov prípadne firmu v okolí Martina alebo v Žilinskom kraji na realizáciu základových pásov, základovej dosky a následnej prístavby z tehly k rodinnému domu cca: 60 m2 viac informácií po dohode. Projekt mám hotový viem poslať na prípravu cenovej ponuky. Stavebné povolenie je právo platné. Začiatok realizácie marec - apríl 2021. Preferujem dlhoročnú prax a zmysel pre detail. Miesto realizácie stavby je časť Podháj – Martin. Ďakujem Vám za Vaše ponuky a odporúčania.
Dobrý deň, Potrebocal by som nacenit garáž o rozmeroch 5x10m po základovú dosku. Základ 60 CM, dve rady 30' debniacich vrátnic, Zemniaci pás pod zakladmi, 1 prestup na elektriku, 2 na odpad, jeden na vodu.
Dobrý deň, Žiadam o zaslanie cenovej ponuky, na základovú dosku s podrobným popisom prác a materiálov. Na stavbu domu bude použitá tehla YTONG. Ďakujem.
Potrebujem spravit zaklad pod zahradny domcek v rozmeroch cca 3x5m. Moze to byt bud jednoliata zakladova doska alebo betonove patky na ukotvenie domceka a medzi nimi dlazba.
Dobry den, Potreboval by som zakladovu dosku a prípravne pozemne prace s tym suvisiace,ako podklad pre drevenu zahradnu chatku. Jedná sa 7x8m , ciastocne upraveny , na pozemku je privedena pripojka na odpad, voda, a elektrika .
Zdravím, hľadáme firmu alebo majstrov (platba na FA) ktori nám dajú dokopy zaklady a základovu dosku na kľúč. V prípade potreby môže byť len partia majstrov, materiál zabezpečím. Jedna sa o bungalov 160m2. Orientačné cenové ponuky prosím do správy, realizácia cca o mesiac.
Dobry den, potrebovali by sme pre rekonstrukciu domu na zahori v prvom kroku zaizolovat zaklady - injekcne navrtavanim. Nasledne potrebne prace su: - priprava septiku, - posun vodovodneho potrubia do prednej casti domu, - stavba krbu, - omietky a - 2 kupelne
Potrebujem zrealizovať základy a základovú dosku 10x5m pod altánok a garážové státie okr.Zlaté Moravce
Zdravim , potrebovala by som dat urobit prístupovu cestu k domu . Neviem co by bolo vhodne . Viete mi poradit , popripade nacenit kolko by ma to stalo?? Dakujem, Durcova
Potreboval by som urobiť monoliticky strop. Podľa statiku na stavebné konanie. Nemám realizačný statiku
Pre dodanie projektovej dokumentácie, výkazu a výmeru, príp. ostatné ma kontaktujte. Okrem základov a platne potrebujem urobiť aj kanalizačnú a vodovodnú prípojku.
Dobry den, potrebujem zhotovitela pre zakladovu dosku pre bungalow 152. Bude na 3 radoch tvarnic, vykopove prace, strk a beton si zaobstaram. Velkost cca 160m2. Realizacia jar/leto 2022. Dakujem
Koľko stojí betónový základ?
Priemerné náklady na betónový základ sa pohybujú približne od 60 EUR/m2 vrátane práce. Cenu ovplyvňuje to, v akej oblasti žijete, aké poplatky si účtujú dodávatelia a stupeň alebo sklon pozemku, na ktorom bude položený základ.
Betón sa vyrába z piesku, štrku, vody a cementu, ktorý je založený na vápne a slúži ako spojivo. Betón je možné miešať na stavbe, dopravovať nákladným autom alebo nalievať na miesto pomocou žeriavového systému, ktorý je vybavený čerpadlom. Dodávateľ pri tvorbe cenovej ponuky do nej štandardne zahrnie aj náklady na nalievanie betónového základu. Na celkové náklady na položenie betónového základu pre nový dom alebo budovu vplýva mnoho rôznych faktorov. Rozloha priestoru je jedným z najväčších.
Orientačné náklady na betónový základ na základe výmery:
100 m2: 6000 EUR
200 m2: 12000 EUR
300 m2: 18000 EUR
500 m2: 30000 EUR
Na začiatok odporúčame zadať dopyt na Wilio a nájsť si v okolí odborníkov na betón s najlepšími hodnoteniami.
Čo je zahrnuté v celkových nákladoch na betónový základ?
Celkové náklady na položenie betónového základu nebudú zahŕňať iba náklady na prácu a materiál. Keď si najmete dodávateľa na kladenie betónových základov, do vašej celkovej sumy môže byť zahrnutá ktorákoľvek z nasledujúcich služieb a doplnkov:
Testovanie pôdy alebo drenáž betónu
Príprava betónu sa zvyčajne začína testom pôdy, aby sa určila najlepšia zmes betónu a zistilo sa, koľko výkopu budete potrebovať. To, ako dobre voda z pozemku odteká a ako sa na ňom dažďová voda pohybuje, sú tiež kľúčové faktory. Plány a výkresy potrebné na získanie stavebného povolenia musia byť v súlade s miestnymi stavebnými predpismi.
Ak je potrebný výkop
Stavba na strmom povrchu je zložitejšia ako na rovnom. Staviteľ bude musieť zabezpečiť základ hlbšími pätkami alebo inými metódami, čo predstavuje vyššie náklady. Podobne ak potrebujete vyrovnať plochu, na ktorej sa má položiť základ, celkové náklady sa môžu zvýšiť o pár tisíc eur a zároveň sa predĺži čas práce o niekoľko dní.
Hĺbka základu
Hĺbka základu je ďalším kľúčovým faktorom pre určenie nákladov.
Typy základov sú:
Hlboké: musia byť vyhĺbené viac ako tri metre pod povrch zeme
Mierne: ako pri štandardných základových doskách, ktoré pozostávajú z jednej vrstvy betónu vyliatej na rovný povrch cez vrstvu štrku na odvodnenie.
Všeobecne platí, že čím hlbší je základ, tým vyššia bude jeho cena, pretože budete potrebovať viac betónu a práca bude trvať dlhšie.
Aké sú typy betónových základov?
Existujú dva bežné typy základov: doska a blok. Oba majú rôzne výhody v oblasti pozemného staviteľstva a môžu byť vystužené oceľovou výstužou. Aj keď môžete ovplyvniť celkovú cenu vášho projektu - najmä preto, že blokové základy niekedy prinášajú vyššiu cenu práce – výber typu základu by mali určovať konkrétne potreby vášho projektu, nie rozpočet.
Betónové základové dosky
Základová doska je vyrobená z betónu. Doska je často položená na pôdnej ploche. Obvyklá cena je od 70–120 EUR/m2. Náklady sú vyššie, ak potrebujete vykopať a umiestniť pätky pre pivničný priestor pod konštrukciou alebo ak bude mať konštrukcia suterén, ktorý sa dá použiť ako obytný priestor - oba vyžadujú viac výkopu, ako aj ďalšie materiály a tým pádom i ďalšie náklady.
Betónové základové bloky
Betónový blok alebo škvárový blok sa dá použiť aj na stavbu základov. Aj keď sa tieto dva výrazy používajú zameniteľne, jedná sa o rôzne druhy materiálov. Škvárobetón má tiež tendenciu byť ľahší ako betónový blok a chýba mu pevnosť v ťahu. Oba typy blokov sú populárne, pretože sú cenovo dostupné a relatívne ľahko sa kladú. Miestne stavebné predpisy môžu zakazovať stavanie základov pomocou škvárového bloku a namiesto toho požadovať použitie betónového bloku. Náklady na inštaláciu steny z betónového bloku začínajú s cenou, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 2 EUR/blok. Bloky, ktoré majú vzhľad prírodného kameňa, budú drahšie. Konečná cena bude závisieť od štvorcových metrov.
Ako môžem ušetriť peniaze na betónovom základe?
Základ vášho domu alebo budovy nie je časťou, na ktorej by ste mali šetriť - najmä preto, že hrá kľúčovú úlohu v štruktúre vašej stavby. Existuje však niekoľko výdavkov, ktoré vám vo fáze základu môžu priniesť úspory.
Inštalácia týchto položiek vás teraz môže ušetriť od starostí a problémov:
- sálavé podlahové kúrenie – od 11 EUR/m2
- odvodnenie základu – približne 85 EUR/m
- správne utesnenie, aby sa zabránilo vlhkosti
Na čo by ste sa mali pýtať pred najatím dodávateľa betónových základov?
Nalievanie betónových základov na stavbu domu alebo inej stavby nie je ľahkou úlohou. Najatie profesionálneho dodávateľa pomôže zabezpečiť, aby boli práce urobené odborne a správne a zodpovedali požiadavkám miestnych stavebných predpisov. Porovnajte si ceny viacerých dodávateľov na Wilio, aby ste sa rozhodli čo najlepšie.
Aké hlboké by mali byť základy jednopodlažného domu?
Hĺbka závisí od toho, aká je pôda, musíte kopať do pevnej zeme. Pásové základy pre jednoposchodovú budovu budú zvyčajne široké 450 mm a hlboké aspoň 200 mm a pre dve poschodia budú široké 600 mm a hlboké 200 mm."
Koľko stoja základy?
Pri nákladoch na pilótový a prstencový systém pre budovu, ako je táto, ktoré sa pohybujú od 8 000 do 12 000 €, môže sa oplatiť výmena za systém z vykopanými základmi.
Porovnanie nákladov:
- Vykopať 30 m³ 812,80 €
- Výstužná sieťka 192,00 €
- Betónové základy 10 m³ 1 339,45 €
- Spolu 4 154,44 €
Koľko stojí betónová doska?
Doska s rozmermi 7 × 9 m pokrýva 63 metrov štvorcových. Pri priemernej cene za štvorcový meter môžete za základovú dosku zaplatiť približne 4 320€ . Cena sa však môže pohybovať medzi 2 880 a 5 760 €.
Ako vypočítate náklady na základy?
Doska z liateho betónu stojí 5 až 14 € za štvorcový meter, zatiaľ čo nedokončený základ v suteréne stojí v priemere 33 € za štvorcový meter.
Základné náklady na štvorcový stopu.
Typy základov domu, cena:
- Monolitická betónová doska 5 –14€
- Betónová doska kmeňových stien 5 –6€
- Pier and Beam 7 –11€
- Priestor na prehľadávanie 7 – 14 €
Aká hrubá je základová doska?
Doskový základ je vyrobený z betónu, ktorý má v strede zvyčajne hrúbku 10 až 15cm. Betónová doska je často umiestnená na vrstve piesku kvôli odvodneniu. Domy postavené na doske nemajú pod podlahou priestor.
Ako dlho môžu stáť základy pred začiakom výstavby?
Betón by sa mal nechať vytvrdnúť aspoň sedem dní, kým sa naň začne stavať. Dlhšie čakanie však výrazne zníži riziko prasknutia betónu. Betón vytvrdzuje až 28 dní po naliatí, kedy dosiahne maximálnu pevnosť.
Ako blízko ku základom môžem kopať?
Pokiaľ je váš základ štrukturálne bezpečný, môžete kopať priamo vedľa neho bez toho, aby ste ohrozili jeho integritu – až kým nedosiahnete základňu. Potenciálne problémy s výkopom zahŕňajú zrútenie výkopu a neúmyselné narušenie inžinierskych sietí alebo potrubí.
Aké hlboké majú byť základy 2-poschodového domu?
Závery: minimálna hĺbka základov 1 meter - prijateľná pre jednoposchodovú budovu v stredne ílovitej pôde, hĺbka 1,2 m pre 2 poschodia, hĺbka 1,5 m pre 3 poschodia, hĺbka 1,8 m pre 4 poschodia a hĺbka 2,1 m pre 5 poschodovú budovu.
Koľko stojí položenie blokov na m2?
V prípade steny z betónových blokov bude počet blokov, ktoré budete potrebovať, a cena, ktorú zaplatíte, závisieť od veľkosti steny a od toho, či je jednoplášťová alebo dvojplášťová. Na jednoplášťovú stenu budete potrebovať približne 10 betónových blokov na m2. A na dvojplášťovú stenu budete potrebovať približne 20 betónových blokov na m2.
Aké sú 3 typy základov?
Typy základov sa líšia, ale je pravdepodobné, že prístavba k vášmu domu bude mať jeden z týchto troch základov: suterén bez alebo s denným svetlom alebo betónová doska na úrovni zeme
Čo je najpevnejším základom domu?
Základy sú väčšinou vyrobené zo silného materiálu, takže dokážu udržať dom na mieste aj počas zemetrasení a cyklónov. Preto sú vo všeobecnosti vyrobené z betónu, ktorý je najpevnejším konštrukčným materiálom.
Koľko stojí základ garáže?
Základ garáže
TYP ZÁKLADU TYPICKÝ CENOVÝ ROZSAH ZA ŠTVORCOVÝ METER * vrátane materiálu a práce:
- Štrkový podklad 40 –100 €
- Plávajúci betón 80 –140 €
- Monolitický betón 90 –155 €
- Betónový blok 115 – 145 €
Ako vypočítate betónové pätky?
- Ako vypočítať betón:
- Určite, akú hrúbku betónu chcete
- Zmerajte dĺžku a šírku, ktorú chcete pokryť
- Vynásobte dĺžku šírkou, aby ste určili plochu
Aký je najlacnejší základ budovy?
Ak staviate dom, betónová doska má zmysel kvôli nízkej cene. Je to najlacnejšia dostupná možnosť a v porovnaní s tým je to najrýchlejšie riešenie. Správny tím dokáže položiť základ betónovej dosky v krátkom čase a proces sušenia netrvá oveľa dlhšie.
Kde sa používajú základy v tvare T?
- Základy v tvare T sa používajú v oblastiach, kde pôda zamŕzak
- Najprv sa položí základk
- Po druhé, steny sú postavené a naliatek
- Nakoniec sa položí doskak
Je potrebná výstuž v základoch?
Zahrnutie výstuže do betónovej pätky znamená, že môžete znížiť riziko roztlačenia a roztrhnutia betónu – prasknutia – v dôsledku tlakov zo zeme. S týmto vedomím je vo všeobecnosti dobrý nápad použiť výstuž v základoch pre akúkoľvek konštrukciu. V mnohých prípadoch sa to však nevyžaduje.
Ktoré základy sú lacnejšie liate alebo blokové?
Je základ z liateho betónu lacnejší ako základ z blokovej steny? Zvyčajne sa náklady na výstavbu líšia od miesta k miestu. Ale v skutočnosti stoja liate steny asi o 20% menej ako blokové základové steny.
Koľko stoja zemné práce?
Priemerné náklady na položenie základov sú 100 – 120 € za meter štvorcový. Celkové náklady na základy na meter závisia od veľkosti budovy, stavu pôdy, zvoleného typu základov a jednoduchosti prístupu na miesto.
Aké hlboké by mali byť pásové základy?
Pásové základy by mali mať hrúbku 150 mm až 500 mm. Výkopy by mali mať hrúbku väčšiu ako 500 mm.
Aké hlboké by mali byť základy?
Pásové, výkopové alebo podložkové základy musia byť odlievané v minimálnej hĺbke 750 mm v íloch s nízkou plasticitou, 900 mm v strednej hĺbke, odporúčaná minimálna hĺbka je 1 m pre základy v oblastiach s najvyšším rizikom. Ak sú alebo boli v blízkosti stromy, môže byť potrebná hĺbka až 3 m
Koľko stoja základy?
Náklady na pásový základ sa pohybujú okolo 100 až 120 € za meter. Za základovú výplň výkopu zaplatíte o niečo viac, od 120 do 150 € za meter. Napríklad základ pre budovu s rozmermi 7x10 m by mohol stáť v priemere 4 154,44 € za hlboký pásový základ.
Aké hlboké by mali byť základy?
Potrebná hĺbka betónu bude závisieť od použitia: napríklad základy pre prístavby budú musieť mať hrúbku aspoň 200 mm, zatiaľ čo približne 100 mm by malo byť dostatočne hlboké na základňu prístrešku.
Aké hlboké a široké musia byť základy?
Minimálna hĺbka základov pod povrchom nenarušenej pôdy, zhutneného výplňového materiálu alebo kontrolovaného materiálu s nízkou pevnosťou CLSM musí byť 305 mm. Minimálna šírka pätiek je 305 mm.
Aký hlboký by mal byť základ pre 2-podlažnú prístavbu?
Minimálna hĺbka základov pre dvojpodlažné domy je 200 mm, aby sa zabezpečila pevnosť potrebná pre splnenie ich účelu.
Dokážete položiť vlastné základy domu?
Neodporúčame nalievať si vlastné základy. Je to drahé, časovo náročné a pre domácich majstrov to môže byť nebezpečné. Toto je projekt, na ktorý by ste si mali najať profesionála. Hoci na vybudovanie základov je potrebná partia skúsených odborníkov, tento proces je fascinujúci.
Dávate štrk pod pätky?
Áno, pod betónovú dosku potrebujete štrk, základňu alebo terasu. Štrk poskytuje pevný základ pre váš betón, pretože sa dá zhutniť. Zlepšuje tiež drenáž a bráni hromadeniu vody pod betónom.