Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Základová doska, stavba základov cena

Základová doska, stavba základov? Na túto kategóriu máme 17701 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Základová doska, stavba základov cena

Koľko stojí základová doska, stavba základov? Pri základovej doske a stavbe základov často poskytujeme tieto služby: vytýčenie základov rodinného domu geodetom, odkop ornice bagrom, vyznačenie základových pásov, výkop základových pásov. Ceny základov pre stavby sa pohybujú okolo 60-110 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci základovej dosky a stavby základov zväčša býva výroba a betonáž základových pásov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: montáž prestupov pre inžinierske siete, šalovania (debnenie) základovej dosky, ktoré priemerne stoja 1500-3800 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 17701 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: základová doska, stavba základov cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Základová doska, stavba základov

Priemerné ceny

Nízka cena60.0 €/m2
Priemerná cena84.0 €/m2
Vysoká cena110.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Stavebné práceKoľko stoja stavebné práce? Pri stavebných prácach často poskytujeme tieto služby: rekonštrukcie,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí betónový základ? 

Priemerné náklady na betónový základ sa pohybujú približne od 60 EUR/m2 vrátane práce. Cenu ovplyvňuje to, v akej oblasti žijete, aké poplatky si účtujú dodávatelia a stupeň alebo sklon pozemku, na ktorom bude položený základ. 

Betón sa vyrába z piesku, štrku, vody a cementu, ktorý je založený na vápne a slúži ako spojivo. Betón je možné miešať na stavbe, dopravovať nákladným autom alebo nalievať na miesto pomocou žeriavového systému, ktorý je vybavený čerpadlom. Dodávateľ pri tvorbe cenovej ponuky do nej štandardne zahrnie aj náklady na nalievanie betónového základu. Na celkové náklady na položenie betónového základu pre nový dom alebo budovu vplýva mnoho rôznych faktorov. Rozloha priestoru je jedným z najväčších.
 
Orientačné náklady na betónový základ na základe výmery:

100 m2: 6000 EUR
200 m2: 12000 EUR
300 m2: 18000 EUR
500 m2: 30000 EUR 

Na začiatok odporúčame zadať dopyt na Wilio a nájsť si v okolí odborníkov na betón s najlepšími hodnoteniami. 

Čo je zahrnuté v celkových nákladoch na betónový základ? 

Celkové náklady na položenie betónového základu nebudú zahŕňať iba náklady na prácu a materiál. Keď si najmete dodávateľa na kladenie betónových základov, do vašej celkovej sumy môže byť zahrnutá ktorákoľvek z nasledujúcich služieb a doplnkov:

Testovanie pôdy alebo drenáž betónu 

Príprava betónu sa zvyčajne začína testom pôdy, aby sa určila najlepšia zmes betónu a zistilo sa, koľko výkopu budete potrebovať. To, ako dobre voda z pozemku odteká a ako sa na ňom dažďová voda pohybuje, sú tiež kľúčové faktory. Plány a výkresy potrebné na získanie stavebného povolenia musia byť v súlade s miestnymi stavebnými predpismi.  

Ak je potrebný výkop 

Stavba na strmom povrchu je zložitejšia ako na rovnom. Staviteľ bude musieť zabezpečiť základ hlbšími pätkami alebo inými metódami, čo predstavuje vyššie náklady. Podobne ak potrebujete vyrovnať plochu, na ktorej sa má položiť základ, celkové náklady sa môžu zvýšiť o pár tisíc eur a zároveň sa predĺži čas práce o niekoľko dní. 


Hĺbka základu

Hĺbka základu je ďalším kľúčovým faktorom pre určenie nákladov.

Typy základov sú: 

Hlboké: musia byť vyhĺbené viac ako tri metre pod povrch zeme 
Mierne: ako pri štandardných základových doskách, ktoré pozostávajú z jednej vrstvy betónu vyliatej na rovný povrch cez vrstvu štrku na odvodnenie. 

Všeobecne platí, že čím hlbší je základ, tým vyššia bude jeho cena, pretože budete potrebovať viac betónu a práca bude trvať dlhšie. 

Aké sú typy betónových základov? 

Existujú dva bežné typy základov: doska a blok. Oba majú rôzne výhody v oblasti pozemného staviteľstva a môžu byť vystužené oceľovou výstužou. Aj keď môžete ovplyvniť celkovú cenu vášho projektu - najmä preto, že blokové základy niekedy prinášajú vyššiu cenu práce – výber typu základu by mali určovať konkrétne potreby vášho projektu, nie rozpočet. 

Betónové základové dosky

Základová doska je vyrobená z betónu. Doska je často položená na pôdnej ploche. Obvyklá cena je od 70–120 EUR/m2. Náklady sú vyššie, ak potrebujete vykopať a umiestniť pätky pre pivničný priestor pod konštrukciou alebo ak bude mať konštrukcia suterén, ktorý sa dá použiť ako obytný priestor - oba vyžadujú viac výkopu, ako aj ďalšie materiály a tým pádom i ďalšie náklady. 

Betónové základové bloky

Betónový blok alebo škvárový blok sa dá použiť aj na stavbu základov. Aj keď sa tieto dva výrazy používajú zameniteľne, jedná sa o rôzne druhy materiálov. Škvárobetón má tiež tendenciu byť ľahší ako betónový blok a chýba mu pevnosť v ťahu. Oba typy blokov sú populárne, pretože sú cenovo dostupné a relatívne ľahko sa kladú. Miestne stavebné predpisy môžu zakazovať stavanie základov pomocou škvárového bloku a namiesto toho požadovať použitie betónového bloku. Náklady na inštaláciu steny z betónového bloku začínajú s cenou, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 2 EUR/blok. Bloky, ktoré majú vzhľad prírodného kameňa, budú drahšie. Konečná cena bude závisieť od štvorcových metrov.

Ako môžem ušetriť peniaze na betónovom základe? 

Základ vášho domu alebo budovy nie je časťou, na ktorej by ste mali šetriť - najmä preto, že hrá kľúčovú úlohu v štruktúre vašej stavby. Existuje však niekoľko výdavkov, ktoré vám vo fáze základu môžu priniesť úspory.  

Inštalácia týchto položiek vás teraz môže ušetriť od starostí a problémov: 

- sálavé podlahové kúrenie – od 11 EUR/m2 
- odvodnenie základu – približne 85 EUR/m
- správne utesnenie, aby sa zabránilo vlhkosti  

Na čo by ste sa mali pýtať pred najatím dodávateľa betónových základov? 

Nalievanie betónových základov na stavbu domu alebo inej stavby nie je ľahkou úlohou. Najatie profesionálneho dodávateľa pomôže zabezpečiť, aby boli práce urobené odborne a správne a zodpovedali požiadavkám miestnych stavebných predpisov. Porovnajte si ceny viacerých dodávateľov na Wilio, aby ste sa rozhodli čo najlepšie. 


 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS