Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zateplenie, izolácia cena

Hľadáte zateplovača na zateplenie, izoláciu? V tejto kategórii máme množstvo zateplovačov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 286 profesionálov na Slovensku
89 863 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Zateplenie, izolácia cena

Koľko stojí zateplenie, izolácia? Pri zateplení, izolácii často poskytujeme tieto služby: založenie zateplenia, lepenie izolačných dosiek a vyplnenie škár, brúsenie izolačných dosiek, nanášannie stierky, penetračného náteru a fasádnej omietky. Ceny izolačného materiálu sa pohybujú okolo 30-40 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci zateplenia, izolácie zväčša bývajú izolačné dosky a vypĺňanie škár. Ďalšie náklady môžu predstavovať: prenájom lešenia alebo vysokozvižnej plošiny, ochranné pomôcky a náradie, ktoré priemerne stoja 30-300 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: zateplenie, izolácia cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 286 profesionálov na Slovensku
89 863 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Zateplenie, izoláciaPriemerné ceny

Nižšia cena33,70 €/m2
Priemerná cena37,57 €/m2
Vyššia cena42,80 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník zateplenia a izolácie

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu zateplenia a izolácie pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii zateplenie, izolácia.

Montáž tepelnej izolácie stien 10,40€ / m2
Montáž tepelnej izolácie stien fúkanou celulózou hrúbky do 16 cm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vlákna celulózové0,70€ / kg
Vlákna celulózové - fúkaná tepelná izolácia z papiera 50 kg/m2.
Spolu
kg
Zadať dopyt
Montáž tepelnej izolácie plochých striech7,85€ / m2
Montáž tepelnej izolácie plochých striech fúkanou celulózou hrúbky do 16 cm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž tepelnej izolácie bežných stavebných konštrukcií 2,80€ / m2
Montáž tepelnej izolácie bežných stavebných konštrukcií stien minerálnou vlnou prichytením drôtmi a závlačkami s materiálom.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Izolácia sklenou vatou3,85€ / m2
Príprava podkladu, nenesenie penetračného náteru, lepenie isolačných dosiek pomocou hydrofobizovanej lepiacej malty na báze cementu, osadenie kotiev, aplikácia omietky.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Fasády, maľovanieKoľko stojí fasáda domov a zateplenie domu? Pri fasádach domov a zateplení...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Zateplenie, izolácia

hľadám fasadnikov na natiahnutie hladenej finalnej omietky.dom zatepleny,lepidlo natiahnute kvalitne.RD 15x9m-vyska 3 m.

Jan m.
Jelka
Zateplenie, izolácia

Zateplenie + fasada + lesenie Zateplenie stien 195m2 - 10cm polystyren, Sokel 52m2 - 5cm styrodur, Sokel terasa 15m2 - 2cm styrodur.

profile image
Tomáš L.
Nováky
Zateplenie, izolácia

Ide o starší, doteraz neomietnutý rodinný dom. Uvažujem so zateplením rodinného domu pomocou dosiek z izolačného polystyrénu a novou fasádou.

Lubos K.
Budmerice
Zateplenie, izolácia

Poprosim CP za pracu na zateplenie novostavby RD. Cenu prosim za m2 (polystyren, lepidlo, sietka, listy, rohy, okna) Stierku zatial robit nechceme. Poprosim len okolie ZM.

Marek C.
Mankovce
Zateplenie, izolácia

dobrý deň, spolu okolo 200m2 vačšia polovica polystirénu (cca 115m2) je nalepená na klebri, zvyšok (cca85m2) treba este nalepit... komplet navŕtať, pripevnit na hmoždinky, sieťka, kleber... neskor v. druhej etape omietky jedna sa o 10cm hrúbku, lepené pred zimou, na slnečných stranách už žltne. odprášiť, napenetrovať? lešenie zatiaľ nemám zabezpečené, ak máte k dispozícii, poprosim ponuku aj naň. v pripade dobrého výsledku sa možme dohodnúť na ďalších prácach na dome. ďakujem za ponuky. Michal Balogh

Michal B.
Marianka
Zateplenie, izolácia

Hladam serioznu firmu s dobrymi referenciami. Ide o opravu stvorbytovky z priblizne 1940 roku. Potrebujeme opravit strechu, fasadu a pripadne ju zateplit a rozmyslame aj nad zateplenim zospodu. Ponuky staci zaslat po obhliadke bytoveho domu.

Nada A.
Bratislava
Zateplenie, izolácia

Zateplenie rodinneho prizemneho domu. 110m2 20cm mineralna izolacia, 20m2 20cm xps zateplenie sokla, 36m2 20cm eps zateplenie stitov strechy, 36m2 2cm xps zateplenie podhladov strechy. Vratane prenajmu lesenia. Fasadna farba svetlo siva

Martin B.
Nitra
Zateplenie, izolácia

Fasada suchana 1,5 na komplet polystyren 150mm apu listy okolo okien spalety sokel z marmolitu s lesenim

Ludovit Č.
Šenkvice
Zateplenie, izolácia

Hľadám partiu na zateplenie rodinného domu 211m2 - polystyrénom 20 cm hrúbka a podbíjanie 54 m2 polystyrénom 5 cm hrúbka. Omietnutie fasády + farba. Fasáda bude biela. V prílohe posielam vizuál projektu. Prosím aj o cenovú ponuku podľa zadaných parametrov.

Pavol P.
Malachov
Zateplenie, izolácia

Hľadáme zateplovačov na výškovú budovu v centre Bratislavy. Pre bližšie informácie ma neváhajte kontaktovať.

Adam D.
Bratislava
Zateplenie, izolácia

Potrebujem spravit druhu vrstvu zateplenia a fasadu na hotovej stavbe, kvoli dodatocnej instalacii exterierovych zaluzii, ktore maju byt skryte pod zateplenim. Zaroven chcem doplnit zateplenie strechy (zvazujem fukanu izolaciu).

Juraj Š.
Trnava
Zateplenie, izolácia

Ponúkame celoročnú prácu pre živnostníkov a robotníkov . Zatepľovanie domov z polystyrénom aj sklenou vatou. Práca na celom uzemi Slovenska. Hľadáme aj iné profesie -Maliar , obkladač , murár , eletrikár.

profile image
N&N T.
Košice
Zateplenie, izolácia

Hľadám zateplovacov. Zateplenie biely polystyrén 200mm. Zatepluje sa pás cca 130cm pod hranou strechy po celom obvode budovy.. Dá sa to celkom rýchlo spraviť. Na cene sa viem dohodnúť.

Matej B.
Piešťany
Zateplenie, izolácia

hladam sikovnu partiu alebo majstrov na zateplenie rodinneho domi typu bungalov. Zateplenie bude 150 mm eps polystyren, zaklebrovanie, sietkovanie priprava pod fasadu a fasada. sucastou ponuky budu kastliky pod strechou cenu uvedte kompletnu vratane lesenia dopravy osadenia rohovych list, kotiev a podobne tak aby tam neboli ziadne dalsie sumy.

Marian P.
Senica
Zateplenie, izolácia

Plochá obrátená strecha s hydroizoláciou Fatrafol, stará 10 rokov, v mieste zvaru v rohu pri atike už raz opravovaná gumoasfaltom, ale teraz prepúšťa. V blízkosti sú dva prestupy rúr cez strechu na káble a satelit. Potrebujem to vyriešiť čo najskôr. Ideálne stavebná firma, ktorá má viac ľudí a vie ponúknuť okrem rozobratia a zloženia strechy aj práce elektrikára vo vnútri, prípadne sadrokartonára a maliara. Mám zatečený strop, po oprave treba demontovať rozvodnú skriňu a pod...

profile image
Peter S.
Chorvátsky Grob
Zateplenie, izolácia

Zateplenie pochodznej povaly bungalovu. Zateplovat sa bude podlaha o vymere cca 78m2 pod skridlovou strechou. Ide o betonovy dutinovy strop bez vyraznych nerovnosti. Podlaha bude sluzit na uskladnenie veci,nebude obytna,ale vyuzivana sporadicky.

Juraj T.
Jablonové
Zateplenie, izolácia

Partia zateplovačov je možná aj záloha na 3 etapy 2.500 m2 Nobasil 12 cm cena 12eur/m2 + špalety 5,-eur/bm

profile image
Rekonštrukcie S.
Banská Bystrica
Zateplenie, izolácia

Dobrý deň, potreboval by som v Obišovciach vyhotoviť zateplenu fasádu Rd, bungalov. Cca 170m2, polystyrén hr 20cm. Poprosím cenu za kompletnú prácu, vrátane lešenia, poprípade vrátane materiálu. (polystyrén hr 20cm, silikónová omietka. Ďakujem za ponuku.

Stavebné P.
Obišovce
Zateplenie, izolácia

Potrebujem zatepliť a urobit omietku na dom tvrdeným Polystyrenom ISOVER EPS 200 S stabil. Hrubka je 12cm, tabule maju 2,5m x 1m. Pre lepsiu manipulaciu je vhodné mať rezačku polystyrenu. Material mam. Lešenie je vyhodou.

profile image
Marko M.
Limbach
Zateplenie, izolácia

Hladam zateplenie+sadrokarton do podkrovia rodinneho domu priblizne 90 az 110m2 od 9.9. Dakujem za ponuky.

Marián R.
Michal na Ostrove
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť
Koľko stojí izolácia podkrovia?

Izolácia podkrovia je skvelý spôsob, ako zvýšiť energetickú efektívnosť vášho domu. Pomáha udržiavať teplo a znižuje vaše účty za kúrenie.

Náklady vynaložené na zateplenie sa týmito úsporami môžu často vrátiť za pár rokov, takže stojí za zváženie pri každom nezateplenom dome.

Izolácia podkrovia

Odporúča sa, aby izolácia podkrovia mala hrúbku aspoň 270 mm, čo sa dá dosiahnuť rôznymi materiálmi.

Izolácia podkrovia môže byť vyrobená zo sklenených vlákien, minerálnej vlny, ovčej vlny, celulózy a iných materiálov a najčastejšie sa dodáva zabalená ako rolka, ktorú možno jednoducho položiť medzi trámy a cez nich. Tieto rolky môžu stáť od 20 eur a pokryjú približne 8 metrov štvorcových. V závislosti od veľkosti vášho domu a jeho podkrovia to znamená, že si podkrovie môžete zatepliť sami za menej ako 100 €.

Avšak najať si profesionálneho špecialistu na izoláciu je najlepší spôsob, ako zaručiť dobrú prácu a postarať sa o všetky problémy, ktoré s tým súvisia.

Zohľadnenie nákladov na materiály a vynaloženú prácu - zvyčajne menej ako jeden deň práce - a zvyčajné náklady na izoláciu podkrovia so základnou prikrývkou sa pohybujú medzi 200 a 400 € v závislosti od veľkosti podkrovia.

Ďalším spôsobom izolácie podkrovia je izolácia s voľnou výplňou, ktorá využíva materiál ako korok alebo iné materiály podobné tým, ktoré sa nachádzajú v izolácii prikrývky, ktorá môže byť rozložená v oblasti medzi trámy. Ceny za to sú zvyčajne podobné ako pri izolácii prikrývkou.

Náklady na izoláciu striekanou penou

Okrem jednoduchých kotúčov tepelnej izolácie alebo voľnej výplňovej izolácie, je ďalšou populárnou alternatívou izolácie podkrovia striekaná pena alebo izolácia z fúkanej peny, kde sa vrstva peny nastrieka zo špecializovaného stroja na oblasť, ktorá sa má izolovať.

Na inštaláciu je potrebný odborník a hodí sa do oblastí, kde je ťažký prístup. Výhodou je rýchlosť.

Ceny nie sú príliš odlišné od iných typov izolácie podkrovia, ale môžu byť o niečo vyššie kvôli potrebným špeciálnym nástrojom.

Ostatné náklady na zváženie

Existuje niekoľko komplikácií s izoláciou podkrovia, ktoré môžu zvýšiť celkovú cenu projektu, hoci by zvyčajne nemali predstavovať významné dodatočné náklady.

Napríklad, pretože izolácia podkrovia zadržiava teplo v prízemí, znamená to, že výsledná teplota v samotnom podkroví bude nižšia, čo môže spôsobiť problémy, keď sú vonkajšie teploty veľmi nízke a najmä ak klesnú pod bod mrazu. Z tohto dôvodu budú musieť byť izolované aj všetky potrubia v podkroví, čo pridáva malé množstvo práce navyše.

Skladovanie

Ak chcete použiť podkrovie na skladovanie, v takom prípade budete musieť pridať dosky nad trámy. Tieto nosníky nemôžu sedieť na izolačnom materiáli, pretože jeho stlačenie odoberá izolácii všetku účinnosť, takže budete potrebovať dosky so zabudovanou izolačnou vrstvou. Tieto sú zvyčajne drahšie ako prikrývky. V závislosti od toho, koľko miesta chcete pokryť, ich nemusíte potrebovať veľa.

Ak máte elektrické vedenie vedené cez vaše trámy, možno budete musieť zmeniť trasu v závislosti od použitých materiálov - ak je potrebný elektrikár, môže to projektu veľa pridať, pričom elektrikári zvyčajne účtujú približne 20 eur za hodinu.

Podobne, ak máte problémy s vlhkosťou, netesnosťami alebo dierami v streche, ktoré by mohli prepúšťať vodu, ktorá by mohla poškodiť izoláciu, budú musieť byť tieto problémy vyriešené skôr, ako bude izolácia realizovateľná. Náklady na sa môžu značne líšiť v závislosti od toho, čo je potrebné urobiť.

Aktualizované dňa: May 15, 2023