Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zateplenie strechy cena

Hľadáte strechára na zateplenie strechy? V tejto kategórii máme množstvo strechárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 295 profesionálov na Slovensku
89 949 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Zateplenie strechy cena

Koľko stojí zateplenie strechy? Pri zateplení strechy často poskytujeme tieto služby: zameranie priestoru, ukladanie izolácie, pripevnenie pomocou parotesnej fólie a tmelovanie napojenia fólie. Ceny strešnej izolácie sa pohybujú okolo 17-40 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci zateplenia strechy zväčša býva viacvrstvá fólia. Ďalšie náklady môžu predstavovať: meter, tmel a nôž na rezanie, ktoré priemerne stoja 2-8 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: zateplenie strechy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 295 profesionálov na Slovensku
89 949 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Zateplenie strechyPriemerné ceny

Nižšia cena16,90 €/m2
Priemerná cena27,68 €/m2
Vyššia cena42,40 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník zateplenia strechy

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu zateplenia strechy pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii zateplenie strechy.

Montáž tepelnej izolácie konštrukcií plochých striech do 10° 6,60€ / m2
Montáž prikotvením tepelnej izolácie bežných stavebných konštrukcií plochých striech do 10° jednovrstvovou minerálnou vlnou.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž tepelnej izolácie bežných stavebných konštrukcií stropov 3,70€ / m2
Montáž tepelnej izolácie bežných stavebných konštrukcií rovných stropov minerálnou vlnou; spodkom úprava viazacím drôtom.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Doska z minerálnej vlny hrúbky 60 mm12,50€ / m2
Doska z minerálnej vlny hrúbky 60 mm, izolácia pre zateplenie plochých striech.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Konzultácia100,00€ / kpl
Konzultácia na mieste objektu s potrebou zateplenia strechy.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Klampiar, KlampiarstvoKoľko stojí klampiar? Pri prácach klampiara často robíme tieto služby: stavba krovu,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Zateplenie strechy

Hľadám šikovného/šikovných ľudí na zateplenie šikmej strechy cca 120 m2 minerálnou vlnou. Predpokladám, že najlepšie bude dohodnúť sa na obhliadku a potom sa dohodnúť. Realizácia práce bude koncom februára, začiatkom marca 2022 po výmene strešnej krytiny.

Daniel H.
Malacky
Zateplenie strechy

Zateplenie strechy Hľadám dodávateľa, ktorý by zateplil strechu na chate v Bratislave. Strecha je plechová a chcel by som aby sa zatepľovala zhora - teda dal sa dole plech, nakoľko z vnútra mám položený tatranský profil a o ten nechcem príjsť, ale nechám si poradiť

Ladislav V.
Bratislavský kraj
Klampiar, Klampiarstvo

UPRESNENIE. Na streche je aktualne natiahnuta folia, ktora je poskodena a je ju treba zamenit za novu, ktoru mam kupenu. Dalej treba položit latovanie a kontra laty. Krytina bude plechová od fy. Blachotrapez. Strecha ma rozmer 8,2x4,9m. a je na nej plny zaklop.

Ján K.
Dunajská Lužná
Klampiar, Klampiarstvo

Dobry den. Velka rekonstrukcia bude buduci rok ale susedia chcu opravit hned tie casti, ktore su najhorsie. Treba osobne prist, skontrolovat a susedka by vam presne informovala v prehliadku.

Daniel M.
Bratislava
Klampiar, Klampiarstvo

kompletne položenie zamkovej dlažby cca 100m plus cca 40m obrubniky. stavba v Sekulach. material dodam. cena za pracu?

Frantisek M.
Sekule
Klampiar, Klampiarstvo

Na rodinnom dome zo 70 rokov, výmena, alebo oprava strechy z pálenej škridle cca 200 m2. Obec Štefanov pri Senici. Tel. 0903459372

Ervin P.
Štefanov
Klampiar, Klampiarstvo

Potrebujem na existujúcu pergolu dať strešnú krytiny - časť krytina a časť plny polykarbonat a tiež žľaby, ide o cca 40m2

profile image
Vladimír H.
Geča
Klampiar, Klampiarstvo

Prosím o cenovú ponuky na opravu strechy. Povrch ipa. Zateká na jednom mieste, pravit, prípadne pokryť nanovo celú. Rozmer cca 12x12m. Vopred ďakujem.

Pavol U.
Dubnica nad Váhom
Klampiar, Klampiarstvo

Takže, ide o rekonštrukciu strechy na starom dome, kde treba strechu komplet rozobrať, tzn.demontáž starej škridle, hranoly, laty a podobne. Potom opäť výstavba novej konštrukcie a pokládka novej škridle. Ide o 400m2 Materiál je zabezpečený, takže len to urobiť. Prosím posielajte cenu za prácu. Ďakujem...

profile image
Marek R.
Piešťany
Klampiar, Klampiarstvo

Dobry den, hladam surne klampiara na spisanie posudenia stavu strechy a nasledne opravu. Je to surne. Dakujem.

Janka B.
Gabčíkovo
Klampiar, Klampiarstvo

Dobry den, hladam klampiara na osadenie rin - jedna sa o odtok dazdovej vody z twrasy, ktora sa bude zastresovat.

andrea k.
Senec
Klampiar, Klampiarstvo

Dobrý deň, hľadám klampiara na pokladku strešnej krytiny (plech),namontovanie 2 strešných okien a odkvapu. Ďakujem

Ján P.
Zálesie
Klampiar, Klampiarstvo

Dobrý deň, mám jednopodlažný dom s rovnou strechou. Problém: nedoliehajú žlaby na odkvapovom systéme. Zateká na fasádu. Zo žlabov tečie voda z oboch strán. (neviem určiť problém- zlé vyspádovanie? nestíha odkvap? neviem..)

Dominika N.
Hviezdoslavov
Klampiar, Klampiarstvo

Hladam niekoho, kto by mi vedel teplovzdusnou pistolou zvarit foliu Fatrafol. Foliu uz mam na pristresku, su 4 zvary v dlzke 6.5m kazdy zvar.

Matúš K.
Bratislava
Klampiar, Klampiarstvo

Mám strechu s kanadským šindľom. Chcem ju vymeniť za novú s tým, že by som starú chcela dat preč a pravdepodobne opraviť aj zateplenie + výmena strešných okien a na jednom mieste spraviť nové strešné okno. Tiež potrebujem vymeniť žľaby a všetky ryne. Dakujem za cenovú ponuku.

Zuzana B.
Stupava
Klampiar, Klampiarstvo

Dobrý deň hladam strechara ktory by mi spravil dieru na komin aby mohol ist z kotla komin von cez strechu...je to oraca na hodinku mozno dve a mozno menej...priemer je 150mm aby mala diera.Dakujem za ponuky

Ján P.
Spišský Štiavnik
Klampiar, Klampiarstvo

Hľadám šikovných majstrov, ktorí by mi urobili podbitie strechy /podhľady cca 80m2 / na novostavbe rodinného domu v Nitra Štitáre.

Branislav P.
Štitáre
Klampiar, Klampiarstvo

Potrebujem na streche vymenit na rure od ventilatora z kupelne koncovku, striesku. Momentalne mam zaoblenu ruru, ktorou sa mi kondenz vracia do kupelky, po rure.

Renata L.
Chorvátsky Grob
Klampiar, Klampiarstvo

Potrebná čiastočná oprava strechy, jedna časť začala zatekať. Eternit. Prídete pozrieť a zhodnotíte...

Juraj V.
Prešov
Klampiar, Klampiarstvo

pravdepodobne cez rynu nám zateká na stenu. potrebujeme skontrolovať rynu, prípadne nájsť chybu prwco nam vlhne stena

Rasto S.
Bratislava
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí izolácia strechy?

Izolácia strechy je šikovný spôsob, ako pomôcť udržať teplo vo vašej domácnosti a znížiť vaše účty za energiu, najmä ak chcete, aby vaše podkrovie bolo využiteľným priestorom.
Existujú rôzne spôsoby, ako môžete izolovať strechu v závislosti od konkrétnych okolností. 

Náklady na izoláciu šikmej strechy

Ak máte šikmú strechu, môžete buď nainštalovať jednoduchú izoláciu podkrovia, ktorá sedí na trámoch, ale znižuje využiteľnosť priestoru. Druhou možnosťou je pridať izoláciu priamo pod šikmý sklon strechy, čím sa izoluje celý podkrovný priestor, známy ako izolácia teplej strechy.
Aby bolo možné izolovať strechu, existuje celý rad materiálov, ktoré možno pridať medzi krokvy, čím sa zabezpečí, že za izoláciou zostane dostatočné vetranie, ktoré pomôže zabrániť nadmernej vlhkosti, ktorá by mohla poškodiť krokvy.
Bežne používané materiály zahŕňajú polystyrénové izolačné panely, často podložené fóliou, ktoré sú narezané na mieru; minerálne alebo sklenené vlákna, držané na mieste drevenými lamelami; alebo expandované polystyrénové výrobky, ktoré sa rozvinú a vyplnia priestor. Za určitých okolností možno použiť aj penu v spreji.
Priemerné náklady na izolačné panely za najbežnejšiu strešnú izoláciu, sú asi 25 eur na meter štvorcový, zatiaľ čo izolácia zo striekanej peny je najmenej 30 eur na meter štvorcový, takže by sme odhadovali, že priemerné náklady na izoláciu strechy v nehnuteľnosti by boli približne 400 až 550 €.

Náklady na izoláciu plochej strechy

Ak máte priestory plochej strechy, ktoré chcete izolovať, opäť existuje množstvo rôznych metód, ktoré môžete použiť v závislosti od okolností.
Teplá podlahová izolácia je umiestnená nad palubou samotnej strechy a pod vrstvou odolnou voči poveternostným vplyvom, zatiaľ čo studená paluba ide pod trámy s priestorom na vetranie.
Potom je tu obrátená izolácia strechy, kde izolácia presahuje vrstvu odolnú voči poveternostným vplyvom, pričom nová vrstva, napríklad štrk, sa stáva vonkajšou stranou strechy.
Teplá alebo studená izolácia terasy môže stáť okolo 30 eur za meter štvorcový, čo nie je príliš odlišné od cien iných izolácií striech, avšak vonkajšia izolácia je drahšia a môže stáť okolo 70 eur za meter štvorcový.

Aktualizované dňa: May 15, 2023