Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zimná záhrada cena

Zimná záhrada? Na túto kategóriu máme 17764 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Zimná záhrada cena

Koľko stojí zimná záhrada? Pri zimnej záhrade často poskytujeme tieto služby: návrh a vizualizácia, zameranie, stolárska výroba a motáž zimnej záhrady. Ceny zasklenej terasy sa pohybujú okolo 3tis-15tis eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci zimnej záhraday zväčša býva výroba posúvnych zimných záhrad. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie a zapracovanie zmien, pozáručný servis, ktoré priemerne stoja 30-60 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 17764 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: zimná záhrada cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Zimná záhrada

Priemerné ceny

Nízka cena2880.0 €/ks
Priemerná cena7186.6 €/ks
Vysoká cena15023.0 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
ks
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Rekonštrukcia a renováciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí zimná záhrada?

Zimná záhrada, alebo konzervatórium je jedným zo spôsobov, ako zväčšiť plochu domácnosti, alebo kancelárskeho či komerčného priestoru. Je možné ju vybudovať v priebehu novej výstavby, alebo ako doplnok k existujúcemu domu, či kancelárii. V závislosti na lokálnom podnebí a požadovanom používaní môžu byť zimné záhrady konštruované tak, aby boli vhodné na celoročné používanie, alebo naopak iba počas miernejších ročných období. Typy konzervatórií sa veľmi líšia a ich súčasťou môže byť skleník, štítová strecha, kôlňa, štúdio alebo solárium. 

Špecializovaní dodávatelia môžu pomôcť navrhnúť dizajn či vypracovať architektonické plány, alebo môžu tiež pracovať s existujúcimi stavebnými plánmi. Vybudovanie zimnej záhrady môže byť jednoduché a lacné podľa štandardného návrhu s minimálnymi dekoráciami, ale môže sa takisto jednať o prepracovaný projekt na mieru so špecializovanými oknami, rozvodmi, kúrením a ďalším vybavením.

Uvádza sa, že za účelom čo najpohodlnejšieho celoročného používania by mala zimná záhrada mať čo najmenej prudkého svetla,, miernu vlhkosť vzduchu a mala by byť schopná, s pomocou zatepľovacích materiálov a energeticky efektívnych okien, udržiavať príjemnú teplotu. Pri stavbe od základu s využitím dreva, cementu a samostatnej montáže okien budú celkové náklady na projekt vyššie ako v prípade inštalácie prefabrikátu z hliníka, alebo iných materiálov. Veľa majiteľov domov sa v konzervatóriu rozhodne napodobniť štýl existujúceho domu, takže prechod do novej časti vyzerá nenápadne. Na dostavbu zimnej záhrady vplýva viacero faktorov: 

Cena za meter štvorcový 

Cena za m2 sa líši v závislosti od povrchových úprav interiéru a exteriéru, typov materiálov, potrebných povolení, ceny architektonického návrhu a režijných nákladov. Ďalším kľúčovým faktorom nákladov na m2 je to, či je konzervatórium postavené za účelom celoročného, alebo sezónneho využitia. Najžiadanejším typom sú celoročné zimné záhrady prepojené s hlavnou budovou, alebo so samostatným vchodom.. Tieto majú zvyčajne elektrickú prípojku, nainštalovanú vzduchotechniku a v niektorých prípadoch aj rozvody. 

Príklady : 
Štandardná konštrukcia zimnej záhrady: 900 eur za m2
Špičková konštrukcia slnečnej miestnosti: až 1300 eur za m2 
Táto cena môže zahŕňať drahé materiály a povrchové úpravy, vylepšenia remeselníkov (špecializované murárske práce atď.), riešenie problémov terénu (napríklad nadmerné vyrovnanie, alebo výkop pre stavbu základov). 

Prefabrikované konzervatória

Náklady na profesionálnu inštaláciu zimnej záhrady sú výrazne nižšie ako pri výstavbe novej konštrukcie na mieste. Pri nákupe prefabrikátu závisí cena od použitých materiálov, pričom najlacnejší je hliník, vinyl sa nachádza v strednej kategórii a najdrahšie sú konzervatória s dreveným rámom. Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú náklady na prefabrikované zimné záhrady, patrí typ okna (dvojité, izolované, atď.), či je konzervatórium pripojené na elektrinu alebo technické zabezpečenie, či má jednoduché sklenené steny po stranách verandy, alebo niečo zložitejšie. Montované slnečné miestnosti môžu stáť kdekoľvek od 1500 do 8000 eur alebo viac, bez inštalácie. 

Nájdite si najvhodnejšieho poskytovateľa stavebných služieb vo vašom okolí. Pri výstavbe základov novej zimnej záhrady, alebo pri prístavbe k už existujúcemu domu s prístupom do zimnej záhrady, je nutné mať vypracovaný a schválený stavebný projekt. Personálne náklady za prácu projektanta je takisto nutné brať v úvahu pri kalkulácii celkovej ceny projektu. 

Povolenia 

Miestne samosprávy diktujú stavebné predpisy a na akúkoľvek výstavbu na pozemku je povinné mať stavebné povolenie.  Vybudovanie prístavby zimnej záhrady bez riadneho povolenia môže - v najhoršom prípade - viesť k tomu, že poisťovňa zamietne žiadosť, ak by v tomto priestore došlo k nehode alebo škodám. Neoprávnená výstavba môže okrem toho viesť k problémom pri predaji domu v budúcnosti. Náklady na stavebné povolenie sa líšia podľa lokality. Spoločné faktory pre určenie nákladov na povolenie sú rozsah projektu a celková hodnota projektu. Ceny stavebných povolení sa pohybujú od 30 do 200 eur, preto s touto čiastkou nezabudnite počítať.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS