Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliarske práce, maliar

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 23437 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien
Maliarske práce, maliar

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien

Naučte sa, ako pomocou týchto jednoduchých krokov pre domácich majstrov vymaľovať izbu vo svojom dome alebo byte a v priebehu chvíle rozjasníte akýkoľvek priestor.

Maľovanie izby je populárnym projektom pre začínajúcich aj ostrieľaných domácich majstrov. Je to koniec koncov dosť nenáročné, relatívne lacné a ak sa niečo pokazí, viete to ľahko opraviť. Ale skôr ako sa chytíte valčeka a začnete, je dôležité pripraviť si plán.

1. Naplánujte si postup

Začnite premýšľaním o tom, ako chcete, aby hotový projekt vyzeral, a nezabudnite, že nejde len o štyri steny v rovnakej farbe. Zvážte maľovanie steny s dôrazom na výrazný odtieň alebo zvýraznenie líšt v kontrastnom odtieni či povrchovej úprave. Pouvažujte či by strop nemohol byť vymaľovaný inou farbou na osvieženie konečného výsledku.

2. Vyberte si farbu

Bádanie na radoch políc s farbami a vzorkami odtieňov môže byť ohromujúce. Začnite zisťovaním všeobecných farebných charakteristík. Chcete teplý alebo studený tón? Neutrálny alebo nasýtený odtieň? Mali by ste tiež zvážiť, ako bude odtieň ladiť s nábytkom a ozdobnými prvkami v miestnosti. Len čo budete vedieť, čo hľadáte, vyberte niekoľko odtieňov a požiadajte o vzorky.

Vyskúšajte odtiene a zistite, ako v miestnosti vyzerajú v rôznych denných dobách. Mnoho maliarskych spoločností disponuje na svojich webových stránkach aj nástrojmi, ktoré vám umožnia nahrať fotografiu vášho priestoru a zobraziť ukážky rôznych farieb na stenách. Farby však môžu v podmienkach skutočného sveta vyzerať inak, takže ich budete treba v priestore vyskúšať.

3. Vyberte si svoje nástroje a materiál

Každý projekt je jedinečný a v závislosti od farby, ktorú si vyberiete a stavu vašich stien možno budete potrebovať rôzne nástroje. Tu je však niekoľko nevyhnutných:

  • Farba
  • Maliarsky valček
  • Predlžovacia tyč na maliarsky valček
  • Plachta na zakrytie podlahy, nábytku atď.
  • Štetce
  • Podnos na farbu
  • Brúsny papier
  • Maliarska páska
  • Handry
  • Tmel

4. Určite, koľko farby budete potrebovať

Či už maľujete interiér alebo exteriér vášho domu, všeobecné pravidlo hovorí o 3,8 litra farby na 37 m2. Ale to je len hrubé usmernenie. Ak chcete získať presnejšie číslo, ktoré budete určite potrebovať pre veľké projekty, použite kalkulačku farieb, ktorá zohľadňuje merania okien a dverí a predpokladá dva nátery na projekt. Takúto kalkulačku nájdete na mnohých vebových stánkach predajcov farieb.

Pri prechode z tmavšej na svetlú budete pravdepodobne potrebovať podkladovú farbu. Na druhej strane spektra má hlboká farebná základňa podľa odborníkov tendenciu vyžadovať viac náterov ako svetlejšia farba. Pred natieraním stien nasýtenou farbou sa odporúča na povrch naniesť sivý tónovaný základný náter, ktorý pomôže znížiť počet aplikácií.

Keď ide o povrch, možno ste počuli, že čím je lesklejší, tým vyššia je miera pokrytia, podľa odborníka to však nemá vplyv na množstvo farby, ktoré musíte kúpiť. Ak maľujete povrch, ktorý je skôr textúrovaný ako hladký, kúpte si nejakú farbu navyše. Pri zložitejšie frézovaných povrchoch sa tiež vyžaduje viac farby; profesionáli navrhujú kúpiť asi o 10 percent viac, ako sa počítalo.

5. Pripravte steny a miestnosť

Nechcete poškodiť svoju obľúbenú pohovku alebo starožitné kusy, ktoré vám dala babička, vysťahujte preto všetok nábytok. Ak nemáte dostatok miesta, zatlačte všetky kusy zariadenia do stredu miestnosti. Nábytok zakryte plachtou alebo ľahkou plastovou fóliou a urobte to isté s podlahou. Tomu, že farba bude odkvapkávať a odstrekovať, sa proste nevyhnete.

Vezmite kotúč maliarskej pásky a pevne ju pripevnite k okrajom rohov miestnosti, k lištám a k plášťom dverí a okien. Ak je to potrebné, pomocou tmelu ju utesnite. Základom je získanie dobrého tesnenia, aby sa farba nedostala pod pásku, a tú navyše jednoducho odtrhnete potom, keď bude všetko suché.

Ak si trúfate (alebo máte pevnú ruku), môžete páskovanie úplne vynechať. Zložte kryty spínačov a svetiel a nalepte maliarsku pásku, aby ste zásuvky a spínače chránili pred kvapkami farby.

6. Namiešajte si farbu

Na namiešanie farby použite drevenú tyčinku na farbu a tú počas celého projektu často premiešavajte. Ak používate viac ako jedno balenie farby, zmiešajte obsah plechoviek vo veľkom vedre pre prípad, že by vo farbe mohlo dôjsť miernym odchýlkam.

7. Zvoľte si svoje maliarske techniky

Farba je namiešaná a váš valček je pripravený, nezabudnite si však naplánovať stratégiu predtým, ako začnete. Pracujte od hornej časti miestnosti nadol, počnúc stropmi. Plánujete odvážnu dominantnú stenu? Najskôr namaľujte susedné steny svetlej farby. Nerobte si starosti, ak sa farba z nich dostane aj na hlavnú stenu – tmavá farba zakryje všetky škvrny svetlej.

Po zaschnutí svetlejšej steny jej okraj zlepíme lepiacou páskou, aby na ňu neprskla tmavá farba. Toto je postup odporúčaný odborníkmi. Ak zakrývate tmavé steny novým svetlejším odtieňom, naplánujte si tri vrstvy: váš základný náter plus dve vrstvy novej farby, aby ste zaistili, že nič nebude presvitať.

Vezmite štetec a maľujte pozdĺž líšt a rohov zhora nadol, zatiaľ čo váš priateľ či pomocník valčekom natiera hlavnú plochu steny a drží sa od týchto presnejších miest ďalej. Pri nanášaní farby valčekom používajte dlhé ťahy, aby ste dosiahli dostatočné krytie (a vyhli sa stopám po valčeku). Len čo je stena na dotyk suchá, možno nanášať druhú vrstvu.

Ak maľujete obloženie, odstráňte maliarsku pásku a počkajte, kým steny nevyschnú, až potom na steny nalepte pásku. Začnite obložením najbližšie k stropu, pokračujte k rámom dverí a okien a nakoniec soklom.

8. Nezabudnite na vetranie

Otvorením okien a použitím ventilátorov zaistite, aby bol váš projekt celý čas dobre vetraný. Udržiavanie miestnosti v teple a fúkanie ventilátora rozhodne pomáha urýchliť proces sušenia. Ak je vlhký deň, bude trvať oveľa dlhšie, kým farba zaschne.

9. Vyčistite nástroje a škvrny

Vašich viac vrstiev je hotových, ale ešte nie je čas na relaxáciu. Odstráňte všetku maliarsku pásku a pozbierajte ochranné plachty. V prípade farieb na báze latexu a vody očistite štetce mydlom a vodou, zatiaľ čo farby na báze oleja budú vyžadovať minerálne destiláty. 

Pri škvrnách na podlahe počkajte, kým vyschnú aby ste ich čistením za vlhka nerozmazali. Na čistenie a úpravu tvaru štetín môžete použiť maliarsku štetku. Ak chcete kryty valčekov použiť opakovane, pomocou zakrivenej hrany nástroja odstráňte farbu pod tečúcou vodou.

10. Doprajte si dostatok času

Čas, ktorý si váš projekt vyžiada, závisí od veľkosti vašej miestnosti, spôsobu maľovania a úrovne vašich schopností. Napríklad použitie tmavého odtieňa na stenách a maľovanie stropu a obkladu bude trvať dlhšie ako len neutrálne vymaľovanie stien.

Zatiaľ čo niektoré priestory máte hotové za pár hodín, pri iných to môže trvať aj niekoľko dní. Nezabudnite si naplánovať viac času, než koľko odhadujete, že práca bude trvať. Nezabudnite vziať do úvahy prípravu a čistenie.

 

autor: Jana

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23437 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ján K.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Robim kompletné prerábky bytov a interiérov. Aj jednotlivé práce v interiéri. Miesto pôsobiska Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

#
#
#
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliarske práce, maliar

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav M.

Firma
Martin
5,0

Maliarske práce, maliar

Profesionálny maliar ponuka maľovanie interiérov exterierov stierkovanie 20rocna prax dalej ponúkame záhradníckej práce kosenie trávnikov strihanie oporné kaskady

#
#
#
Zadať dopyt

Michal K.

Živnostník
Prešov
5,0

Maliarske práce, maliar

15rokov prax v obore maliar skúsenosti z eu. Profi služby za Top ceny. Víac na FB : NA3 maliarske služby...Zobraziť viac

15rokov prax v obore maliar skúsenosti z eu. Profi služby za Top ceny. Víac na FB : NA3 maliarske služby

#
#
#
Zadať dopyt

Mario Z.

Živnostník
Košice
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez...Zobraziť viac

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez vykonavam pokladku laminatovej plavajucej podlahy. Mam niekolko rocne skusenosti a zakaznikovy vzdy aj poradim...tesim sa na spolupracu😊

#
#
#
Zadať dopyt

Alexander D.

Živnostník
Kuchyňa
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý večer prajem. Ak chcete maľovať stierkovať alebo sadrokarton šrobovat kontaktujte mňa nebudete banovat. Týmto prácam sa venujem už 10...Zobraziť viac

Dobrý večer prajem. Ak chcete maľovať stierkovať alebo sadrokarton šrobovat kontaktujte mňa nebudete banovat. Týmto prácam sa venujem už 10 rokov takže žiadny začiatočník, sme traja parťaci a kolegovia tiež majú bohaté skúsenosti. Dakujem a teším sa na spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter L.

Živnostník
Pezinok
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň,som maliar s dlouhodobou praxou,som zodpovedný,pracujem rýchlo a kvalitne.Na cene sa viem vždy dohodnúť,po sebe zanecháva cisto.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliarske práce, maliar

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš S.

Živnostník
Prešov
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z...Zobraziť viac

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z klientom.Dakujem za pochopenie.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliarske práce, maliar

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska...Zobraziť viac

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Svidník
4,9

Maliarske práce, maliar

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko...Zobraziť viac

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan N.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá...Zobraziť viac

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá ochutnávka.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

#
#
#
Zadať dopyt

Mario Z.

Živnostník
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobry den vykonavam maliarske a natieracske prace interierov aj exterierov ako aj stierky, vyspravky, sietkovanie, omietky. Tak tiez robim pokladku...Zobraziť viac

Dobry den vykonavam maliarske a natieracske prace interierov aj exterierov ako aj stierky, vyspravky, sietkovanie, omietky. Tak tiez robim pokladku plavajucej laminatovej podlahy a mensie domace opravy ako hodinovy manzel...pracejum kvalitne, cisto a rad poradim..

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Milan B.

Firma
Prešov
4,9

Maliarske práce, maliar

Želám pekný deň Sústreďujem sa prevažne na maliarske práce, elektroinštalácie (aj komplet rozvody), elektrické podlahové kúrenie, zabezpečovacie a kamerové syst3my, pokládku...Zobraziť viac

Želám pekný deň Sústreďujem sa prevažne na maliarske práce, elektroinštalácie (aj komplet rozvody), elektrické podlahové kúrenie, zabezpečovacie a kamerové syst3my, pokládku podláh a tiež aj ako hodinový manžel. V obľube mám tiež práce okolo domu. Neponúkam stierky, obklady a murárske práce. Nie žeby som to nezvládol, ale neponúkam tieto práce profesionálne ;-) Som orientovaný na spokojnosť zákazníka a pracujem vždy po dohode. Pre akékoľvek bližšie informácie ma pokojne kontaktujte. Milan

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliarske práce, maliar

Nízka cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vysoká cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 23437 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 23437 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt