Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliar, Maliarske práce

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 880 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien
Maliar, Maliarske práce

10 krokov k bezchybnému vymaľovaniu stien

Naučte sa, ako pomocou týchto jednoduchých krokov pre domácich majstrov vymaľovať izbu vo svojom dome alebo byte a v priebehu chvíle rozjasníte akýkoľvek priestor.

Maľovanie izby je populárnym projektom pre začínajúcich aj ostrieľaných domácich majstrov. Je to koniec koncov dosť nenáročné, relatívne lacné a ak sa niečo pokazí, viete to ľahko opraviť. Ale skôr ako sa chytíte valčeka a začnete, je dôležité pripraviť si plán.

1. Naplánujte si postup

Začnite premýšľaním o tom, ako chcete, aby hotový projekt vyzeral, a nezabudnite, že nejde len o štyri steny v rovnakej farbe. Zvážte maľovanie steny s dôrazom na výrazný odtieň alebo zvýraznenie líšt v kontrastnom odtieni či povrchovej úprave. Pouvažujte či by strop nemohol byť vymaľovaný inou farbou na osvieženie konečného výsledku.

2. Vyberte si farbu

Bádanie na radoch políc s farbami a vzorkami odtieňov môže byť ohromujúce. Začnite zisťovaním všeobecných farebných charakteristík. Chcete teplý alebo studený tón? Neutrálny alebo nasýtený odtieň? Mali by ste tiež zvážiť, ako bude odtieň ladiť s nábytkom a ozdobnými prvkami v miestnosti. Len čo budete vedieť, čo hľadáte, vyberte niekoľko odtieňov a požiadajte o vzorky.

Vyskúšajte odtiene a zistite, ako v miestnosti vyzerajú v rôznych denných dobách. Mnoho maliarskych spoločností disponuje na svojich webových stránkach aj nástrojmi, ktoré vám umožnia nahrať fotografiu vášho priestoru a zobraziť ukážky rôznych farieb na stenách. Farby však môžu v podmienkach skutočného sveta vyzerať inak, takže ich budete treba v priestore vyskúšať.

3. Vyberte si svoje nástroje a materiál

Každý projekt je jedinečný a v závislosti od farby, ktorú si vyberiete a stavu vašich stien možno budete potrebovať rôzne nástroje. Tu je však niekoľko nevyhnutných:

  • Farba
  • Maliarsky valček
  • Predlžovacia tyč na maliarsky valček
  • Plachta na zakrytie podlahy, nábytku atď.
  • Štetce
  • Podnos na farbu
  • Brúsny papier
  • Maliarska páska
  • Handry
  • Tmel

4. Určite, koľko farby budete potrebovať

Či už maľujete interiér alebo exteriér vášho domu, všeobecné pravidlo hovorí o 3,8 litra farby na 37 m2. Ale to je len hrubé usmernenie. Ak chcete získať presnejšie číslo, ktoré budete určite potrebovať pre veľké projekty, použite kalkulačku farieb, ktorá zohľadňuje merania okien a dverí a predpokladá dva nátery na projekt. Takúto kalkulačku nájdete na mnohých vebových stánkach predajcov farieb.

Pri prechode z tmavšej na svetlú budete pravdepodobne potrebovať podkladovú farbu. Na druhej strane spektra má hlboká farebná základňa podľa odborníkov tendenciu vyžadovať viac náterov ako svetlejšia farba. Pred natieraním stien nasýtenou farbou sa odporúča na povrch naniesť sivý tónovaný základný náter, ktorý pomôže znížiť počet aplikácií.

Keď ide o povrch, možno ste počuli, že čím je lesklejší, tým vyššia je miera pokrytia, podľa odborníka to však nemá vplyv na množstvo farby, ktoré musíte kúpiť. Ak maľujete povrch, ktorý je skôr textúrovaný ako hladký, kúpte si nejakú farbu navyše. Pri zložitejšie frézovaných povrchoch sa tiež vyžaduje viac farby; profesionáli navrhujú kúpiť asi o 10 percent viac, ako sa počítalo.

5. Pripravte steny a miestnosť

Nechcete poškodiť svoju obľúbenú pohovku alebo starožitné kusy, ktoré vám dala babička, vysťahujte preto všetok nábytok. Ak nemáte dostatok miesta, zatlačte všetky kusy zariadenia do stredu miestnosti. Nábytok zakryte plachtou alebo ľahkou plastovou fóliou a urobte to isté s podlahou. Tomu, že farba bude odkvapkávať a odstrekovať, sa proste nevyhnete.

Vezmite kotúč maliarskej pásky a pevne ju pripevnite k okrajom rohov miestnosti, k lištám a k plášťom dverí a okien. Ak je to potrebné, pomocou tmelu ju utesnite. Základom je získanie dobrého tesnenia, aby sa farba nedostala pod pásku, a tú navyše jednoducho odtrhnete potom, keď bude všetko suché.

Ak si trúfate (alebo máte pevnú ruku), môžete páskovanie úplne vynechať. Zložte kryty spínačov a svetiel a nalepte maliarsku pásku, aby ste zásuvky a spínače chránili pred kvapkami farby.

6. Namiešajte si farbu

Na namiešanie farby použite drevenú tyčinku na farbu a tú počas celého projektu často premiešavajte. Ak používate viac ako jedno balenie farby, zmiešajte obsah plechoviek vo veľkom vedre pre prípad, že by vo farbe mohlo dôjsť miernym odchýlkam.

7. Zvoľte si svoje maliarske techniky

Farba je namiešaná a váš valček je pripravený, nezabudnite si však naplánovať stratégiu predtým, ako začnete. Pracujte od hornej časti miestnosti nadol, počnúc stropmi. Plánujete odvážnu dominantnú stenu? Najskôr namaľujte susedné steny svetlej farby. Nerobte si starosti, ak sa farba z nich dostane aj na hlavnú stenu – tmavá farba zakryje všetky škvrny svetlej.

Po zaschnutí svetlejšej steny jej okraj zlepíme lepiacou páskou, aby na ňu neprskla tmavá farba. Toto je postup odporúčaný odborníkmi. Ak zakrývate tmavé steny novým svetlejším odtieňom, naplánujte si tri vrstvy: váš základný náter plus dve vrstvy novej farby, aby ste zaistili, že nič nebude presvitať.

Vezmite štetec a maľujte pozdĺž líšt a rohov zhora nadol, zatiaľ čo váš priateľ či pomocník valčekom natiera hlavnú plochu steny a drží sa od týchto presnejších miest ďalej. Pri nanášaní farby valčekom používajte dlhé ťahy, aby ste dosiahli dostatočné krytie (a vyhli sa stopám po valčeku). Len čo je stena na dotyk suchá, možno nanášať druhú vrstvu.

Ak maľujete obloženie, odstráňte maliarsku pásku a počkajte, kým steny nevyschnú, až potom na steny nalepte pásku. Začnite obložením najbližšie k stropu, pokračujte k rámom dverí a okien a nakoniec soklom.

8. Nezabudnite na vetranie

Otvorením okien a použitím ventilátorov zaistite, aby bol váš projekt celý čas dobre vetraný. Udržiavanie miestnosti v teple a fúkanie ventilátora rozhodne pomáha urýchliť proces sušenia. Ak je vlhký deň, bude trvať oveľa dlhšie, kým farba zaschne.

9. Vyčistite nástroje a škvrny

Vašich viac vrstiev je hotových, ale ešte nie je čas na relaxáciu. Odstráňte všetku maliarsku pásku a pozbierajte ochranné plachty. V prípade farieb na báze latexu a vody očistite štetce mydlom a vodou, zatiaľ čo farby na báze oleja budú vyžadovať minerálne destiláty. 

Pri škvrnách na podlahe počkajte, kým vyschnú aby ste ich čistením za vlhka nerozmazali. Na čistenie a úpravu tvaru štetín môžete použiť maliarsku štetku. Ak chcete kryty valčekov použiť opakovane, pomocou zakrivenej hrany nástroja odstráňte farbu pod tečúcou vodou.

10. Doprajte si dostatok času

Čas, ktorý si váš projekt vyžiada, závisí od veľkosti vašej miestnosti, spôsobu maľovania a úrovne vašich schopností. Napríklad použitie tmavého odtieňa na stenách a maľovanie stropu a obkladu bude trvať dlhšie ako len neutrálne vymaľovanie stien.

Zatiaľ čo niektoré priestory máte hotové za pár hodín, pri iných to môže trvať aj niekoľko dní. Nezabudnite si naplánovať viac času, než koľko odhadujete, že práca bude trvať. Nezabudnite vziať do úvahy prípravu a čistenie.

 

autor: Jana

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 30 082 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0

Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martina C.

Firma
Turie
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliar, Maliarske práce

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Ő.

Firma
Komárno
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal K.

Firma
Topoľčany
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliar, Maliarske práce

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vyššia cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 30082 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 880 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt