Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie

11 tipov ako pripraviť váš domov na zimu

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

11 tipov ako pripraviť váš domov na zimu
Kúrenie

11 tipov ako pripraviť váš domov na zimu

Zima nám opäť klope na dvere. Aby vás nezastihla nepripravených, prečítajte si naše tipy ako pripraviť svoj domov na zimu.

1. Dajte včas skontrolovať kotol

S kontrolou kotla nečakajte na prvé mrazy. Ten pravý čas na vykonanie potrebných opráv je pred tým, než začne teplota klesať. Pravidelný servis kotla vám pomôže predísť jeho poškodeniu a zvýšenej spotrebe plynu, o nebezpečenstve, ktoré unikajúci plyn predstavuje ani nehovoriac. Ak zanedbáte pravidelnú revíziu, predraží sa vám oprava aj samotný servis kotla. Odborníci na opravu kotlov vám potvrdia, že v prvé chladné dni v roku majú viac požiadaviek na servis kotlov než zvládajú.

2. Odvzdušnite radiátory

Tešíte sa, že sa pred zimou ukryjete domov do tepla? Nie je nič horšie, ako prísť domov a zistiť, že radiátory poriadne nekúria. Vzduchové bubliny bránia prúdeniu vody a radiátor potom nekúri na celej svojej ploche, ani keď úplne otvoríte regulačný ventil.

Odvzdušnenie radiátorov je preto súčasťou ich bežnej údržby. Jediným odvzdušnením ale radiátory úplne neodvzdušníte. Preto je odvzdušnenie treba zopakovať nasledujúci deň a pravidelne kontrolovať výkon radiátorov. Rovnako nestačí odvzdušniť iba jeden radiátor, ktorý vykuruje slabšie, alebo najviac hučí. Postarajte sa o všetky radiátory v byte.  S odvzdušnením radiátorov, vám môže pomôcť napríklad hodinový manžel

3. Odstavte vonkajšie vodovodné kohútiky a vypustite zavlažovací systém

Jednou z vecí, na ktorú v žiadnom prípade nesmiete zabudnúť pred tým než nastanú prvé mrazy, je vypustiť vodu z vodovodných kohútikov na záhrade či na terase. Zamrznutá voda by totiž mohla potrhať a zničiť potrubia, ako aj bojler a vykurovanie. Ak máte na záhrade zavlažovací systém vypustite vodu zo všetkých nádrží, hadíc a rúrok. Ventily nechajte otvorené, aby z nich mohla vytiecť voda, ktorá v nich kondenzuje, prípadne ak sa do nich dostane sneh.

4. Vyčistite komín

Pred zimou je nutné skontrolovať komín. Prezrieť by ho mal certifikovaný kominár, ktorý ho pred zimou správne vyčistí. Otvorený komín je vhodné na zimu zakryť, aby sa dovnútra nedostala voda. Keby voda v komíne zamrzla, aj tu hrozí, že by ho mohlo roztrhnúť.

5. Skontrolujte izoláciu neobývaných podkroví, aj či sa tam počas leta nenasťahovali škodcovia

Časom dochádza k poškodeniu a starnutiu izolácie v podkroví. Izoláciu, ktorá je postláčaná, plesnivá, alebo má škvrny od vody je potrebné vymeniť. Zároveň sa uistite, že podkrovie je celé pokryté izoláciou a že cez ňu nikde nepresvitá podlaha – teda sadrokartónový strop miestnosti pod vami. Ak uvidíte veľa holých miest, znamená to, že nemáte dostatok izolácie a budete jej musieť pridať viac.

Myši, hlodavce, vtáky a kuny sa môžu dostať do podkrovia, poškodiť strechu, izoláciu a napáchať ďalšie škody. Proti hlodavcom sa môžete poistiť pascami, jedom, alebo zvukovými odpudzovačmi. Zároveň je vhodné používať typ izolácie, ktorý myšiam nechutí a presvedčiť sa, že nikde nie sú nezabezpečené otvory, ktorými by sa zver mohla dostať dovnútra.

6. Skontrolujte strechu a strešné okná a presvedčte sa, že vám nikde nezateká

Na kontrolu strechy myslite už počas jesene. Skontrolujte strešnú krytinu, klampiarske prvky, strešnú konštrukciu a tesnenia. Pozornosť venujete aj tesneniam na strešných oknách. Ak sú opotrebované, môže sa topiaci sneh dostať do vnútra aj cez zatvorené okno a poškodiť steny či nábytok. Opraviť strechu treba hneď ako objavíte miesto, kadiaľ dovnútra preniká vlhkosť, lebo v zime bude neskoro. Aby ste sa uistili, že pri prehliadke nič dôležité neprehliadnete, odporúčame obrátiť sa na odborníkov.

7. Vyčistite odkvapy, žľaby a zvody

Pred začiatkom zimy je dôležité vyčistiť a skontrolovať odtokový systém – žľaby, kotlíky, spojky a aj zvody. Nahromadené napadané lístie, zadržiava sneh, ktorý by odkvapy mohol po opätovnom zamrznutí poškodiť. Nielen lístie, ale aj usadeniny a ďalšie nečistoty, ktoré bránia odtoku vody spôsobia, že pri mrazoch odkvap popraská.

8. Dajte vyčistiť septik

Ak máte súkromný kanalizačný systém v dome, ktorý neprerušovane používate počas celého roka, nemusíte mať veľké obavy o bezpečnosť septikovej nádrže. Voda využívaná pre potreby domácnosti má spravidla dostatočne vysokú teplotu a pri konštantnom prúde dostatočne ohrieva potrubia a zariadenia.

Pri septikoch v chatách a letných domoch sa však treba na chladnú sezónu pripraviť. Pred dlhším prerušením používania odborníci odporúčajú vyčistiť septikovú nádrž a na zimu zakryť jej kryt tepelnou izoláciou. Ak očakávate, že z času na čas budete využívať súkromnú kanalizáciu aj počas zimy mali by ste mať správne zaizolovaný nielen septik, ale aj potrubný systém.

9. Zazimujte zeleň na záhrade či balkóne

Aj keď vaša predzáhradka pozostáva iba z trávnika a pár tují, treba sa o ňu postarať a zazimovať ju. Pokoste trávnik a odhrabte všetko napadané lístie, aby pod snehom nezostala prerastená tráva. Zabránite tak chorobám, plesniam, parazitom a škodcom. Trávnik pohnojte hnojivom s obsahom draslíka. Zvýšite tak jeho odolnosť proti hubovým chorobám a zamrznutiu.

Citlivejšie stromy, treba proti omrznutiu obaliť textíliou, alebo bielou fóliou. Vykopte cibuľky rastlín, ktoré by zimu neprežili a odložte ich na suchom a chladnom mieste. Rastliny, ktoré budú cez zimu vonku, zakryte ľahkým organickým materiálom. Nezabudnite prerezať viacročné rastliny. Zazimovať treba aj všetky balkónové rastliny, ktoré vytvárajú krátke drevnaté stonky. 

Tuje, smreky, borovice a ďalšie drevnaté rastliny v črepníkoch zabezpečíte voči mrazu tak, že nádobu zabalíte zo strán aj zospodu do polystyrénu, bublinkovej fólie, alebo textílie. Ideálne je aby boli v závetrí, pretože priamy mrazivý vietor ich môže zabiť. Vrch hliny prikryte napríklad vetvičkami a nezabudnite, že aj počas zimy budete musieť stromčeky polievať. Pri kvetoch v črepníkoch spravte radikálny rez a skráťte stonky o 10 centimetrov. Zazimujte ich v chladnejšej miestnosti. Najcitlivejšie rastliny treba preniesť dovnútra už pri teplote 10°C, aby ich príliš veľký teplotný rozdiel nezabil.

10. Vyčistite a uskladnite záhradné náradie a záhradný nábytok

Záhradný nábytok v mínusových teplotách a snehu, trpí a poškodzuje sa. Aby ste predišli škodám, záhradný nábytok treba očistiť, ošetriť špeciálnymi prípravkami určenými na daný materiál a zazimovať. Nenechávajte čistenie až na jar, riskujete tak, že sa na nábytku rozšíri pleseň.

Na zazimovanie záhradného nábytku je vhodný akýkoľvek vzdušný materiál. Nepoužívajte nepriedušné plastové fólie lebo hrozí, že pod nimi nábytok nebude dýchať a začne hniť a plesnivieť. Aj keď záhradný nábytok cez zimu skladujete pod strechou alebo v pivnici, použite prikrývky aby ste ho chránili pred nečistotami, pavučinami a prachom. Ideálne miesto na zazimovanie je miestnosť, kde nebude vystavený teplotám nižším ako 0 ºC.

Nezabudnite ani na záhradnú techniku ako sú kosačky, drevorezy a ďalšie náradie. Ak chcete, aby všetko fungovalo aj na budúci rok, nestačí ich len odložiť na miesto, kde prečkajú do jari. Aj tu platí, že techniku a náradie treba vyčistiť, ošetriť a skontrolovať.

11. Skontrolujte a vyčistite krb či kachle

Ak máte doma krb na tuhé palivo určite viete, že musíte zaistiť pravidelnú revíziu krbu a kontrolu a čistenie komínu. Ak krb používate viac než 6 mesiacov v roku mali by ste tak robiť dvakrát ročne. Krb vyčistíte tak, že odstránite popol, uhlíky a spriechodníte prieduchy, ktoré môžu byť zanesené.

Pri nepretržitom používaní v zimných mesiacoch sa odporúča čistiť krb každé 4 dni. Nechajte ho vychladnúť, vymietnite popol a vyčistite ohnisko. Vždy sa uistite, že je popol chladný aj v jadre pred tým než ho vyhodíte do smetného koša či na záhradu. Na kachliach odporúčame skontrolovať tesnenie dymovodu, prípadne poškodené dymové rúry vymeniť a skontrolovať utesnenie komínových dvierok. Skontrolujte dvierka kúrenísk a čistiace otvory do komína, či nie sú upchaté.

Tip na záver: Inteligentný termostat

Ak ste ešte neinvestovali do plne programovateľného termostatu, mali by ste zvážiť jeho výhody. Inteligentný termostat vám uľahčí život a pomôže vám ušetriť náklady za vykurovanie. Automaticky prispôsobí vykurovanie počas dňa vašim zvykom a potrebám tým, že napríklad zníži vykurovanie v čase keď ste mimo domu.

Zvládnuť všetky práce okolo domu nie je vždy jednoduché a vo viacerých prípadoch budete potrebovať pomoc od skúseného odborníka. Vyskúšajte stránku www.wilio.sk, ktorá združuje vyše 20 000 majstrov, remeselníkov a odborníkov na rôzne služby okolo domu a záhrady z celého Slovenska.

autor: Marcel

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 28 289 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie

Nižšia cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vyššia cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 28289 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt