Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Majster

3 spôsoby rezania plastových rúrok

Hľadáte majstra? V tejto kategórii máme 19146 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

3 spôsoby rezania plastových rúrok
Majster

3 spôsoby rezania plastových rúrok

Rúrka z PVC (polyvinylchlorid) sa bežne používa na odtok. Je to biela rúrka, ktorá sa často vyskytuje v obytných suterénoch. Samostatní kutilovia, ktorí majú v pláne renováciu kuchyne alebo kúpeľne, rovnako ako tí, ktorí si radi riešia svoje vlastné inštalatérske opravy, budú pravdepodobne musieť pracovať s PVC rúrkou. Premiestnenie sprchy, umývadla alebo toalety, si bude vyžadovať určité zručnosti.

Zaobchádzanie s plastom môže byť trochu zložité. Aj keď nebudete mať problém nájsť potrebné tvarovky a lepidlá na vzájomné spojenie kusov rúrky, pri samotnom rezaní už často nastávajú komplikácie. Zlá technika vedie k tomu, že na odrezaných koncoch sú nerovnosti a drsnosť, ktoré bránia pokračovať v práci.

Dobrou správou je, že pomocou správnej metódy a nástrojov môžete rezať plastové rúrky tak, aby ste dosiahli hladký a rovný rez.

Existujú tri nástroje, ktoré vám umožnia rezať rúrky s dostatočnou presnosťou, aby sa zabezpečilo pevné utesnenie:

  • rezačka na PVC,
  • ručná píla,
  • pokosová píla.

V závislosti od priestoru, v ktorom pracujete, a od úrovne vašich zručností pri práci s nástrojmi, môžete nájsť jeden spôsob, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Pred rezaním

Takmer všetky materiály je potrebné počas rezania namazať alebo chladiť, a inak to nie je ani pri plastových rúrkach. Mazivá znižujú trenie, čo umožňuje ľahšie kĺzanie kotúča. Mazivá tiež môžu zabrániť tomu, aby sa prach a častice vírili do vzduchu.

Pri rezaní rúrok vyberte mazivo so silikónovým základom, ako je WD40, ale dobre poslúži aj kuchynský olej. Tieto oleje sú bezpečné pre plast, pretože ho nepoškodzujú, ako je to v prípade rozpúšťadiel. Stačí iba rýchly nástrek priamo na potrubie.

1. Rezanie PVC rúrky pomocou rezačky 

Rezačka na PVC rúrky vyzerá ako kliešte s veľmi ostrou a hrubou čepeľou, pripevnenou na jednej strane. Je to najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob na čisté rezanie PVC rúrky. Práca je jednoduchá: Položte rúrku na stabilný povrch, napríklad na pracovný stôl, zarovnajte čepeľ na značku rezu, držte nástroj a potom stlačte držadlá k sebe, aby sa čepeľ pretlačila cez rúrku.

Tip: Čepeľ na plast udržujte ostrú a používajte ju pri teplotách nad 50 stupňov; pri nižšej teplote sa plast stáva krehkým a môže prasknúť.

Poznámka: Vystrihovacie rezačky sú schopné rezať iba rúrky s menšími priemermi. Pre rúrky s priemerom 5 cm a väčším je nutná rotačná rezačka (oveľa nákladnejší nástroj). 

2. Rezanie PVC rúrky pomocou ručnej pílky

Takmer každý remeselník má listovú alebo stolársku ručnú pílu. Ak chcete úspešne rezať rúrku pomocou niektorého z týchto základných nástrojov, postupujte pomocou vodidla na rezací list. Uistite sa, že režete pomaly, aby ste zaistili, že list zostane v danom smere. Nezablokujte list do rúrky, iba ho veďte tam a späť. Jednoducho „nechajte pílu pracovať“.

3. Rezanie PVC rúrky pomocou pokosovej pílky

Kvalitná pokosová píla (silná elektrická píla zvyčajne používaná v stolárstve) dokáže plastovú rúrku odrezať presne. Je takmer zaručené, že rezy budú pravouhlé, pretože pokosové píly zapadnú na svoje miesto v prednastavených uhloch, z ktorých jeden je 90 stupňov.

Umiestnite rúrku na doraz pokosovej píly tak, aby bolo dobre vidno značku rezu. Zarovnajte kotúč so značkou, zdvihnite pílu a pomaly kotúč spustite do rúrky, kým ju neodrežete. Ak sa to nepodarí na prvý pokus až na doraz, nechajte kotúč úplne zastaviť, potom rúrku otočte a dokončite rez. Otáčanie rúrky za chodu kotúča je nebezpečné a spôsobí nepresný rez.

Tip: Ak chcete mať rez čo najčistejší, použite v pokosovej píle čepeľ s jemným ozubením, napríklad 25 cm rezný kotúč. 

Čistenie ostružlín

Bez ohľadu na to, aké náradie použijete a ako starostlivo režete, po práci obvykle ostanú nejaké ostružliny. Tieto kúsky materiálu môžu brániť dokonalému prispôsobeniu a neskôr upchať filtre a sitá v potrubí. Existujú dva rýchle spôsoby, ako tieto ostružliny odstrániť:

  1. Okolo vnútorného a vonkajšieho okraja rezu veďte ostrý nôž. Čepeľ držte v miernom uhle, aby hladko kĺzala pozdĺž okraja, a odstráňte drobné ostružliny.
  2. Vnútorný a vonkajší okraj jemne prebrúste brúsnym papierom alebo inštalatérskym plátnom so zrnitosťou 120. Brúste len do tej miery, aby ste vyhladili konce. 


 

autor: Dagmar

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19146 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Tibor S.

Živnostník
Častkovce
5,0

Majster

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je...Zobraziť viac

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je príliš velká ani malá

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
5,0

Vodár, inštalatér

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s...Zobraziť viac

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš A.

Živnostník
Košice
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca...Zobraziť viac

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca s drevom a železom.pre súkromné účeli. Strojové maľovanie. Ovládam zákl. stavebné práce ako murovanie, montáž sadrokartónu,okien. voda+odpad, montáž nábytku+kuch. linky,Stierky+omietky, plavajúca podlaha + vynil, Dvere+zárubne. Nikdy nerobín to, načo si netrúfam. Vždy je premna dôležite dodržat technologicky postup pri akejkoľvek práci.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Výroba nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia...Zobraziť viac

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

#
#
#
Zadať dopyt

Peter P.

Živnostník
Bratislava
4,9

Elektroinštalácia

...Spravím maximum pre Vašu spokojnosť a vždy všetko dotiahnem do úspešného konca... Som elektrikár s dlhoročnou praxou a skúsenosťami. No okrem...Zobraziť viac

...Spravím maximum pre Vašu spokojnosť a vždy všetko dotiahnem do úspešného konca... Som elektrikár s dlhoročnou praxou a skúsenosťami. No okrem toho viem vykonať aj veľa iných prác a opráv v domácnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj Š.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a...Zobraziť viac

Dobry den, Volam sa Juraj a vystudoval som v odbore oznamovaci a zabezpecovaci elektromechanik. Zivnost mam od r. 1992. Mam prax a remeselnu zrucnost v roznych technicky zameranych profesiach. Na vykon prac pouzivam profi naradie zn. Bosch, ktore mi umoznuje odviest kvalitnu pracu. Po ukonceni prac miesto prace vzdy vycistim. V ramci moznosti zakaznikovi poradim a vysvetlim ako budem postupovat pri praci Mojou dlhorocnou zalubou a zaroven aj dalsou pracovnou cinnostou je fotografovanie. Podla Vasich poziadaviek Vam nafotim svadby, rozne spolocenske akcie, eventy, produkty a tovary, portrety a p. Mam mobilne studiove osvetlenie, co mi umoznuje nasvietit fotografovanu scenu, objekty a predmety priamo na mieste podla potrieb zakaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Ján S.

Živnostník
Voderady
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš H.

Živnostník
Horná Potôň
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a...Zobraziť viac

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a uzitkovou zahradou, s bazenom, domacimi zvieratami, tak to su moje skusenosti zo sukromneho zivota.V mojom celom 23 rocnom profesnom zivote mam skusenosti so zakaznikom v oblasti IT, telekomunikacie, drevospracujuci priemysel, office, servisny technik, technicko-hospodarsky pracovnik, vypomoc na stavbach a ranci.Moje technicke a manualne zrucnosti: -mensie elektrikarske a elektroinstalacne prace, slaboprudove prace pre datove/pocitacove siete/zabezpecovacie zariadenia/internetove a televizne pripojenia. - mensie vodoinstalacne prace, nabytkarske/stolarske prace, vypomoc pri stahovani/zariadovani. - komplet starostlivost o zahradu, okolie domu, bazen, zvierata. - natieranie plotov, altankov, pristreskov. - mensie murarske prace/obkladanie, vypomoc pri stavbach vsetkeho druhu. Uspesne projekty: -nove a prerobene zahrady v Trnavskom a Bratislavkom okrese. -pokracujuca starostlivost, servis, udrzba a nove sluzby od vernych zakaznikov.

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,9

Upratovanie

Ponúkame stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodár, inštalatér

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov...Zobraziť viac

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš U.

Živnostník
Bratislava
4,7

Hodinový manžel

Dlhodobé skúsenosti v oblasti stavebníctva,kde som nadobudol široké poznatky na trhu. Ponúkam kvalitu a výhodné riešenia prenesené do mojich služieb...Zobraziť viac

Dlhodobé skúsenosti v oblasti stavebníctva,kde som nadobudol široké poznatky na trhu. Ponúkam kvalitu a výhodné riešenia prenesené do mojich služieb za rozumné ceny. Ďalej Vám ponúkam servis zn: GEBERIT,GROHE,HANSGROHE./ iné/Obchodný zástupca, kvalitnej značky sanitárneho zariadenia, kde aj montujeme a poskytujeme servis.Ďalej montujeme, úpravu úžitkovej vody, kde toto zariadenie chráni vaše spotrebiče a vodovodné zariadenia.Na všetky práce a tovar poskytujeme záručnú dobu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Majster

Nízka cena8,00 €/hod
Priemerná cena11,20 €/hod
Vysoká cena15,00 €/hod

Pošlite dopyt 19146 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte majstra? V tejto kategórii máme 19146 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt