Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Nízkoenergetické domy

5 tipov pri stavbe nízkoenergetického domu

Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

5 tipov pri stavbe nízkoenergetického domu
Nízkoenergetické domy5 tipov pri stavbe nízkoenergetického domu

Nízkoenergetické domy sú čoraz populárnejšie, pretože ich majitelia chcú ušetriť na zbytočných výdavkoch. Uvádzame 5 kľúčových tipov, ako si takéto domy postaviť.

Všetkým nám záleží na tom, aby sme ušetrili peniaze. Pozreli ste sa zblízka na to, kde žijete? Viete, že výberom inteligentnej konštrukcie budete môcť ušetriť milióny? Možno sa práve chystáte postaviť svoj vysnívaný dom. Existuje veľa vecí, na ktoré treba dbať pred dosiahnutím konečného cieľa, a spotreba energie by mala byť na celkom prvom mieste.

Ste pripravení znížiť svoju spotrebu energie? Nasleduje päť užitočných tipov na stavbu nízkoenergetického domu.  

1. Plánujte dopredu

Dobre navrhnutý dom výrazne prispeje k dosiahnutiu vašich energetických cieľov. Uistite sa, že vaši architekti a stavitelia sú si vedomí toho, že energetická účinnosť je pre vás dôležitá. Plánovaním tohto cieľa od začiatku sa vyhnete neskorším zbytočným zmenám, ktoré môžu byť nákladné a časovo náročné. V rámci procesu plánovania sa snažte uvedomiť si, ako môže slnko v zime zohriať váš dom, ale vyhýbajte sa prílišnému prehrievaniu domu v lete. 

2. Zabezpečte správnu izoláciu

S vhodne zvoleným izolačným materiálom váš dom v lete absorbuje menej tepla a v zime ho naopak menej stratí. To znamená, že celoročne budete potrebovať menej energie z vášho vykurovacieho/chladiaceho systému. Mnoho ľudí zvykne zabúdať na svoje podkrovie, ale ak ho máte, skontrolujte, či je správne izolované. V opačnom prípade budú vaše účty za elektrinu naďalej vysoké. Existuje veľa kvalitných izolačných materiálov a výrobkov. Váš dodávateľ bude mať dosť vedomostí a skúseností na to, aby vám pomohol zvoliť tie najlepšie pre váš dom. 

3. Okná sú pre nízkoenergetický dom dôležité

Výmena alebo výber energeticky efektívnych okien je často prvou vecou, ​​ktorú ľudia majú na mysli, keď pracujú na dome s nízkou spotrebou energie. Pásy tesnenia môžu pomôcť starým oknám, ktoré sú netesné alebo prievanové. Používanie búrkových okien takisto môže pomôcť zvýšiť energetickú efektívnosť vášho domu. V iných prípadoch je najlepšie vymeniť celé okno. Môžete tak zvýšiť hodnotu vášho domu. 

4. Zvoľte si možnosť inteligentného osvetlenia

Neberte na ľahkú váhu vplyv osvetlenia vo vašej domácnosti. Ak používate bežné žiarovky, pri použití elektrickej energie niekedy zaplatíte desaťnásobok kúpnej ceny. Fluorescenčné osvetlenie je bežné, LED osvetlenie sa však pre energeticky uvedomelých ľudí stáva preferovanou voľbou. Prechod naň vám môže ušetriť stovky eur. Ide o jeden z najrýchlejších spôsobov, ako ovplyvniť vašu spotrebu energie. 

5. Solárna energia

Bez ohľadu na to, ako veľmi znížite svoju spotrebu energie, stále za ňu platíte. Jednou z možností, ako sa plateniu vyhnúť, je využitie solárnej energie. Používanie solárnych panelov pre potreby domácnosti znamená, že pri búrkach alebo výpadkoch prúdu nezostanete bez energie. Solárne panely sú prospešné aj pre životné prostredie, pretože predstavujú čistý zdroj energie. Na nainštalovanie panelov vyhľadajte renomovaných odborníkov. Aj pre šikovných majiteľov domov to totiž môže byť ťažká práca.


Projekt nízkoenergetického domu 

Začnite s inteligentným dizajnom

Nákladovo efektívne domácnosti s nulovou čistou energiou sa odrážajú od inteligentného dizajnu. Dizajnéri a architekti, ako aj stavitelia domov a ľudia, ktorí si domy kupujú, by mali byť oboznámení so všetkými krokmi energetickej efektívnosti spojenými s výstavbou domu s nulovou čistou hodnotou.

Dom by mal byť navrhnutý tak, aby stavitelia a subdodávatelia mohli tieto kroky realizovať čo najhospodárnejšie. Existuje niekoľko dizajnových parametrov, ktorým treba venovať osobitnú pozornosť, o čo by mali stavitelia požiadať dizajnérov hneď na začiatku. Podrobná komunikácia medzi staviteľom a dizajnérom zaistí, aby nedošlo k opomenutiu týchto kritických detailov. 

Použite slnko na solárne temperovanie

Využitie slnka na kúrenie cez južne orientované okná znižuje náklady na vykurovanie v zime. Tienenie tých istých okien v lete znižuje náklady na ochladzovanie. Cieľom solárneho temperovania je optimalizovať toto pasívne využitie slnečného tepla bez toho, aby vznikali dodatočné náklady na objem tepla potrebný na dosiahnutie maximálneho pasívneho solárneho ohrevu. Solárne temperovanie by sa malo riešiť vo fáze projektovania. 

Optimalizujte pomocou energetického modelovania

Spotrebu energie v domácnosti je vhodné odhadnúť počas fázy návrhu pomocou softvéru na modelovanie energie, aby sa zabezpečilo, že sa dá dosiahnuť cieľ nízkej spotreby pri súčasnom udržaní nízkych nákladov. Na základe výsledkov je možné vykonať alebo upraviť výber návrhu, aby sa výkon budovy a náklady na výstavbu dostali do rovnováhy.  

Dokonale utesnite obal budovy

Úplné utesnenie obvodového plášťa budovy je jediným nákladovo najefektívnejším opatrením, ktoré môžu stavitelia prijať s cieľom zlepšenia energetickej účinnosti domu s nulovou energiou. Existuje niekoľko overených vzduchotesných prístupov. Vyberte si ten, ktorý zodpovedá klimatickému pásmu, kde žijete, schopnostiam a rozpočtu. 

Superizolujte obal budovy

Po zabezpečení vzduchotesnosti domu môže byť jeho superzateplenie druhou cenovo najefektívnejšou stratégiou na vytvorenie domu s nulovou energiou. Ako je uvedené vyššie, energetické modelovanie vám môže pomôcť optimalizovať úrovne izolácie stropu, stien a podláh. Vyberte stratégie rámovania, ktoré uľahčujú izoláciu obvodového plášťa budovy a minimalizujú tepelné premostenie. 

Používajte vysoko izolované okná a dvere

Okná a dvere predstavujú veľké energeticky náročné otvory v dobre izolovanom, vzduchotesnom obale budovy a sú treťou najhospodárnejšou príležitosťou na zvýšenie energetickej účinnosti domu. Ovládajte tepelné straty a zisk okien a dverí výberom vhodných výrobkov, ich dôkladným umiestnením a optimalizáciou ich veľkosti a orientácie. 

Postarajte sa o energeticky efektívny prívod čerstvého vzduchu

Keďže sú domy s nulovou energiou také vzduchotesné, je pre jeho úspech rozhodujúci nepretržitý zdroj čerstvého filtrovaného vzduchu a vlhkosti. Táto potreba vetrania prináša špeciálny bonus – domy s nulovou spotrebou energie sú zdravšie a pohodlnejšie ako tie štandardné. Vysoko energeticky účinné ventilačné systémy, známe ako ventilačné systémy s rekuperáciou tepla (HRV), alebo ventilačné systémy s rekuperáciou energie (ERV), vylučujú zatuchnutý vzduch, pričom spätne získavajú svoje teplo a rovnaké teplo vracajú do čerstvého vzduchu. 

Vyberte energeticky efektívny systém vykurovania a chladenia

Vysoko funkčné a nákladovo efektívne vykurovacie a chladiace systémy sú nevyhnutné pre splnenie cieľa čistej nulovej energie. Jednou z dobrých volieb je bezvzduchové tepelné čerpadlo so vzduchovým zdrojom. Tieto systémy sú vysoko energeticky účinné a netrpia nedostatkami centrálnych systémov s núteným obehom vzduchu ani vysokými nákladmi na tepelné čerpadlá. 

Zabezpečte inteligentné ohrievanie vody

Ohrev vody je po vykurovaní a ochladzovaní často najväčším výdajom energie v domácnosti. Je preto dôležité, aby architekti a stavitelia spolu s ďalšími opatreniami na minimalizáciu použitia teplej vody vybrali a inštalovali efektívnu technológiu jej ohrevu. 

Nainštalujte energeticky efektívne osvetlenie

Minimalizácia spotreby energie na osvetlenie domu a zároveň optimalizácia osvetlenia pre jeho obyvateľov je dôležitou vlastnosťou domov s nulovou spotrebou energie. LED svetlá sa na tieto úlohy dokonale hodia. Sú energeticky efektívnejšie ako CFL, vydržia o mnoho rokov dlhšie a neobsahujú ortuť. Okrem toho môžu vyhovieť rôznym potrebám osvetlenia – od veľmi jasného bieleho svetla po jemné, teplé svetlo. Výber správnych LED svetiel pre danú úlohu, strategické umiestnenie svetiel a čo najefektívnejšie využitie prirodzeného svetla môžu výrazne znížiť spotrebu energie v domácnosti.  

Vyberte energeticky efektívne spotrebiče a elektroniku 

Keďže domy s nulovou energiou disponujú vysoko energeticky účinnými plášťami budov a používajú vysoko účinné HVAC a ohrievače vody, ďalšia kategória, spotrebiče a elektronika, sa stáva najvýznamnejším zdrojom výdaja energie v domácnostiach s nulovou energiou. Vo výsledku sa výber vysokoúčinných spotrebičov a elektroniky stáva záverečným krokom potrebným na minimalizáciu spotreby energie v domácnosti. 

Používajte obnoviteľnú energiu zo slnka

Solárne fotovoltaické panely (PV) viazané na sieť v súčasnosti poskytujú najhospodárnejšiu formu obnoviteľnej energie pre domácnosť s nulovou energiou. Môžu pokrývať všetky energetické potreby domu vrátane osvetlenia, vykurovania a ochladzovania, zabezpečenia fungovania spotrebičov a ohrev teplej vody. V domácnosti s nulovou spotrebou energie sú však najdrahšou súčasťou a je potrebné zohľadniť stratégie na zníženie alebo zmiernenie týchto nákladov.


 

autor: Martin

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 24 700 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0
Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján M.

Firma
Zlaté Moravce
5,0
Hrubá stavba

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio, v oblasti stavebníctva .poskytujem služby ako hrube stavby, stavby do holodomu ,základy a zakladove dosky ,krovy, sadrokartóny, betónové ploty, výmena striech a iné

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,9
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin D.

Firma
Trnava
4,7
Hodinový manžel

Som vyučený stolár s maturitou ale viem pracovať aj s vodou ,odpadmi , elektrinou .Som taktiež zvárač obaľovanou elektródou ,CO2,aj Tigom Ale prakticky mi nerobia problém žiadne práce čo sa týka interiéru ako je zariaďovanie alebo opravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Pošlite dopyt 24700 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na nízkoenergetické domy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt