Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Plechová strecha

5 výhod prečo sa rozhodnúť pre plechovú strechu

Hľadáte strechára na plechovú strechu? V tejto kategórii máme 14 645 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

5 výhod prečo sa rozhodnúť pre plechovú strechu
Plechová strecha

5 výhod prečo sa rozhodnúť pre plechovú strechu

Len minimálne množstvo majiteľov rodinných domov sa nemusí počas života zamestnávať otázkou týkajúcou sa strešnej krytiny. Majitelia novostavieb musia riešiť strechu už pri projektovaní svojho obydlia, majitelia starších domov pri oprave a rekonštrukcii. Dlhodobo u nás hrala prím strecha pokrytá klasickými betónovými škridlami, trend sa však už začína preklápať a do popredia sa čoraz častejšie dostávajú plechové strechy.

Niežeby plech na streche bol nejaká úplná novinka, plech sa používa okolo komínov, na úžľabia, odkvapové systémy a na severe Európy bežne aj ako krytina, len u nás je myšlienka využiť plech na celú strechu ešte relatívne nová (v porovnaní s klasickými strešnými materiálmi).

Skoro samé výhody

  • Plošná hmotnosť

Logika nepustí. Plechová strecha je oveľa ľahšia ako betónová, čo znamená nielen možnosť jej využitia na novostavby, ale aj pri rekonštrukciách starších domov, ktorých krovy a ďalšie časti strechy by už len ťažko zvládli hmotnosť klasických škridiel.

Nižšia hmotnosť je výhodou aj pri novostavbách. Ušetríte na dreve, ktoré potrebujete na stavbu krovu, a teda aj peniaze, ktoré by ste naň museli vynaložiť. 

V súvislosti s nižšou plošnou hmotnosťou sa však mnohí ľudia obávajú o jej životnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, a hlavne vetru. Nemusia. Odolnosť je taká, aké odolné sú jej kotviace prvky a ich množstvo. Ak sú kotviace prvky kvalitné, je ich dostatok a krytina je položená podľa noriem a prísnych štandardov, plechová krytina zvládne takú istú záťaž ako akákoľvek iná. 

  • Hlučnosť

Plech je len plech a pri prudkom lejaku alebo krúpach je to počuť. Našťastie iba vonku. Vás, v pokoji vášho obydlia, sa vonkajší hluk nemusí nijako dotknúť. Stačí na to iba správna izolácia. V zásade by mala byť tepelnou izoláciou izolovaná každá dobrá strecha a každá dobrá tepelná izolácia by mala spĺňať aj parametre z hľadiska tlmenia hluku a akustiky. Takže ak vaša strecha spĺňa všetky parametre kvalitnej a modernej strechy, žiadnej zvýšenej hlučnosti sa vôbec nemusíte obávať.   

  • Izolácia

Platí to, čo pri hlučnosti. Ak je plechová strecha dobre zaizolovaná, nemusíte sa vôbec báť ani zatekania pri daždi alebo na jar pri topení sa snehu a nemusíte sa obávať ani prílišného tepla vo vnútorných priestoroch. Hydroizolačné vrstvy, ktoré sú povinnou výbavou všetkých kvalitných striech, vám zabezpečia takú klímu, ktorá je potrebná pre vaše pohodlie.  

  • Životnosť

Samozrejme, každá strecha a každý materiál starne. Povrchová úprava plechových krytín však dodáva vašej streche minimálne takú istú životnosť ako pri bežných strechách, nehovoriac o tom, že sa na ňu v menšej miere zachytávajú machy alebo lišajníky. Niektorí výrobcovia dávajú na svoje krytiny až šesťdesiatročnú záruku.

  • Estetika

Akej farby máte fasádu, takej farby môžete mať aj strechu. Vôbec sa nemusíte obávať, či si dokážete vybrať z farebnej škály, ktorá je v ponuke. Samozrejme, pri rodinnom dome nie je prioritne najdôležitejšia estetika, ale mať zladené všetky časti príbytku je naozaj príjemný bonus.

Strecha predstavuje jeden z najvýraznejších prvkov vášho domu, je to akoby jeho koruna. Plní tak funkčnú, ako aj estetickú úlohu. Plechová strecha zabezpečuje obe funkcie. Napriek tomu, že nemá ešte takú dlhú tradíciu ako betónová strecha, je už pomerne odskúšaná a funkčne a kvalitatívne vyladená. Nemusíte sa jej vôbec báť.

Na wilio.sk si nájdite overeného dodávateľa, skontaktujte sa so stavebnou firmou alebo s ľuďmi, ktorí sa venujú budovaniu striech, a nechajte si vypracovať cenové ponuky. Vyberte si nielen podľa farby, ale hlavne podľa kvality a dajte si poradiť.

Plechové strechy patrili kedysi medzi tie lacnejšie. Platí to aj dnes, ale v súčasnosti už existujú na trhu plechové strechy z farebných kovov, v rôznych hrúbkach a s rôznou povrchovou úpravou. Všetko sa to odráža v cene, ale i v čoraz lepšej kvalite. 
Ak si vyberiete správne, potom vám už nič nebude stáť v ceste k vysnívanej streche a pohodovému a pohodlnému bývaniu.

autor: Marián

Nov 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 073 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ján M.

Firma
Zlaté Moravce
5,0

Hrubá stavba

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio, v oblasti stavebníctva .poskytujem služby ako hrube stavby, stavby do holodomu ,základy a zakladove dosky ,krovy, sadrokartóny, betónové ploty, výmena striech a iné

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Natália M.

Firma
Kežmarok
4,1

Rekonštrukcia bytu

Sme mala firma ktera se zabiva omitky,sadrokarton,zednicke prace,rekonstrukce,stavebni cinnost to vse pod znackou kvalitne,levne a rychle V pripade me kontaktujte na mem tel cisle

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Plechová strecha

Nižšia cena8,80 €/m2
Priemerná cena12,38 €/m2
Vyššia cena15,20 €/m2

Pošlite dopyt 22073 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na plechovú strechu? V tejto kategórii máme 14 645 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt