Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhrada, záhradník

7 úžasných okrasných tráv pre záhradu

Hľadáte záhradníka na záhradu? V tejto kategórii máme 21 538 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

 7 úžasných okrasných tráv pre záhradu
Záhrada, záhradník

7 úžasných okrasných tráv pre záhradu

Veselá záhrada plná rôznych zákutí? Presne toto čaro jej dodá kombinácia kvetov a okrasných tráv. Ak ste sa rozhodli aj vy takto oživiť svoju záhradu, prichádzajúca jeseň je to najvhodnejšie obdobie na výsadbu okrasných tráv. Zároveň je to aj obdobie, kedy už vysadené okrasné trávy potrebujú špeciálnu starostlivosť, aby vám robili radosť aj nasledujúcu sezónu.

Okrasné trávy možno zaradiť medzi nenáročné trvalky, ktoré oživia každý kút záhrady. Rastú rýchlo, a tak už prvý rok po výsadbe rady preberú úlohu kráľovien záhonov.

 

Je z čoho vyberať

Zelená, červená, žltá, oranžová, dlhá, krátka, košatá... Možností výberu okrasnej trávy je naozaj mnoho, a tak možno takúto krásku vybrať naozaj do všetkých podmienok záhrady. Výber závisí od podmienok, kde sa chystáte rastlinu sadiť, ale taktiež aj osobných preferencií na rast a sfarbenie. Na jeseň dokonca aj mnohé zelené trávy menia svoje sfarbenie, podobne ako listnaté stromy. 

Medzi najobľúbenejšie druhy patria:

Metlica

Táto okrasná tráva je vysoká 50 cm, ale v období kvitnutia môže dosahovať až výšku 1,5 m. Má tmavozelené listy, ktoré sú zelené aj počas zimy. Najkrajšie ukáže vysadená v malých trsoch. Oživí napríklad skalky a zákutia pod stromami. Kvitne zelenkavými neskôr zlatistými súkvetiami od jari až do jesene.

Ozdobnica

Mohutná rastlina, ktorá môže dosahovať výšku až okolo 2 m. Hodí sa preto najmä do kútov a zadných častí záhonov. Poznáme jej množstvo kultivarov rôznych farieb a vzrastu.

Perovec

Približne 80 cm vysoká rastliny, ktorá sa postupne rozrastá nielen do výšky, ale aj do šírky. Kvitne huňatými až 15 cm dlhými bordovými súkvetiami. Možno ho pestovať na záhonoch aj vo väčších nádobách.

Imperáta

Zaujímavá rastlina, predstavuje kráľovnú medzi červenými okrasnými trávami do záhrady. Koncom leta a počas jesene oživí záhon krásnym sýto červeným sfarbením končekov listov. Dosahuje výšku okolo 60 cm a veľmi rýchlo sa rozrastá aj do šírky.

Kortadéria

Exotická kráska, ktorá si potrpí na teplé slnečné stanovisko a výživnú pôdu. Poznáme viac kultivarov, ktoré zaujímavo dotvoria záhradné zákutia, na ktorých by sa iným, tieňumilovným rastlinám nemuselo dariť.

Ostrica

Trsovito rastúca rastlina, ktoré je vhodná naozaj všade. Dorastá do výšky 30 cm a rada sa tiahne aj do šírky. Obľubuje polotieň, ale nenahnevá sa aj priamemu slnku.

Pšeníčko

Zaujímavá rastlina, pripomínajúca obilie. Jej listy sú počas celého roka sfarbené do jemnej citrónovo žltej farby. Dosahuje výšky 40 cm. Ide o ideálneho zástupcu okrasných tráv do tieňa. Je vhodná na okraje záhonov, ale aj do okolia stromov a krov. Vďaka svojmu sfarbeniu je nádherným doplnkom vidieckych záhrad.

Aby nám okrasné trávy robili radosť dlhé roky

Okrasné trávy patria medzi dlhoročné rastliny, ktoré pri dobrej starostlivosti prežijú v záhrade dlhé roky. Základ ich starostlivosti predstavuje príprava na správne zazimovanie. Najväčšou chybou, akú možno pred zimou spraviť, je okrasnú trávu ostrihať. Uvoľnili by sme tak priestor, v ktorom sa ľahko môže udomácniť ľad a sneh. Strihanie okrasnej trávy si radšej nechajte na skorý začiatok jar – marec.

V období, keď sa očakávajú prvé mrazy, omotajte na viacerých miestach trs okrasnej trávy špagátom a stiahnite ju. Dôležité je najmä dôkladné stiahnutie rastliny v jej vrchnej časti. Vďaka stiahnutiu zabránite ľadu a snehu, aby sa dostali k stredu rastliny, a poškodili ju. V prípade veľmi tuhej zimy môžete ešte korene rastliny prikryť čečinou, nižšie mrazy však vydržia bez problémov.

Okrasné trávy zaujímavo dotvoria kompozíciu každej záhrady, vďaka čomu sa stávajú čoraz populárnejšími. V niektorých záhradných kompozíciách, ako sú napríklad jazierka, sú doslova nevyhnutnosťou. Vďaka množstvu druhov je ľahké vybrať okrasnú trávu do každej záhrady. Starostlivosť o ne je jednoduchá. Základom je strihanie, občasné hnojenie a príprava na zazimovanie. Potešia preto aj lenivejších záhradkárov. Veď kto by nechcel mať možnosť sa aj napriek minimálnej starostlivosti môcť pochváliť očarujúcou záhradou.

Ak potrebujete pomoc pri tvorení vaše záhrady snov obráťte sa odborníkov. Vyskúšajte webovú a mobilnú aplikáciu Wilio. Združuje vyše 27 000 poskytovateľov služieb z celého Slovenska a pomôže vám rýchlo nájsť niekoho vo vašom okolí. www.wilio.sk.

autor: Martin

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 538 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Milan B.

Živnostník
Košice
4,5

Záhrada, záhradník

Dobrý deň ... Ponúkam kosenie vysokých porastov , pílenie stromov . Prípravy pozemkov pred výstavbou .

#
#
#
Zadať dopyt

Richard L.

Živnostník
Senec
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Som profesionálny pilčik ktorý robil v Rakúsku a dlhšiu dobu som robil aj Zahradníka. Keďže v Rakúsku ľudia 10krat viac...Zobraziť viac

Som profesionálny pilčik ktorý robil v Rakúsku a dlhšiu dobu som robil aj Zahradníka. Keďže v Rakúsku ľudia 10krat viac kontrolujú kvalitu som sa naučil svoju prácu vykonávať na 100%

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub K.

Firma
Košice
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme...Zobraziť viac

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme si na dochvíľnosti a kvalite práce. K práci používame celý rad profesionálneho vybavenia od spoločností STIHL, Husqvarna, Kärcher a Bosch.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Šaľa
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch,...Zobraziť viac

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch, zanedbaných pozemkov, záhradnou kosačkou, krovinorezom, záhradným traktorom, hnojenie, vertikutácia, aerifikácia, stíňanie menších a stredných stromov. Rizikové pílenie nerobíme. Zelený odpad vieme odviezť a drevnú hmotu nakálať. Pracujeme aj cez víkendy.

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav M.

Firma
Martin
5,0

Maliarske práce, maliar

Profesionálny maliar ponuka maľovanie interiérov exterierov stierkovanie 20rocna prax dalej ponúkame záhradníckej práce kosenie trávnikov strihanie oporné kaskady

#
#
#
Zadať dopyt

Roman D.

Živnostník
Bratislava
5,0

Kosenie trávy

Vo voľnom čase sa venujem predovšetkým úprav záhrad ako napríklad, kosenie pílenie, orezu okrasných drevín a podobne. Príležitostne čistenie zanedbanych...Zobraziť viac

Vo voľnom čase sa venujem predovšetkým úprav záhrad ako napríklad, kosenie pílenie, orezu okrasných drevín a podobne. Príležitostne čistenie zanedbanych pozemkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Živnostník
Nitra
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Ponúkam kosenie trávnatých plôch udržiavaných aj neudržiavanych, pravidelne alebo jednorazové kosenie. Ďalej ponúkam pílenie stromov a stavbu plotov okolo pozemkov, podľa...Zobraziť viac

Ponúkam kosenie trávnatých plôch udržiavaných aj neudržiavanych, pravidelne alebo jednorazové kosenie. Ďalej ponúkam pílenie stromov a stavbu plotov okolo pozemkov, podľa potreby Možnosť odnosu bioodpadu za príplatok Cena po obhliadke Nitra a okolie do 150km Viac info cez mail, prosím nevolať len mail..

#
#
#
Zadať dopyt

Miloš O.

Živnostník
Stupava
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Hodinový manžel mám skúsenosti z rôznych odborov ako.. maľovanie, vŕtanie,skladanie nábytku,opravy vodovodných batérií,sifonov,sprchovacych kútov,pokládka laminátových parkiet,

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik L.

Živnostník
Bratislava
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme mladá záhradnícka firma, realizujeme záhrady, závlahy, osvetlenia zahrad, spevnené plochy, drobné stavebné a buracske práce. Robíme aj návrhy záhrad,...Zobraziť viac

Sme mladá záhradnícka firma, realizujeme záhrady, závlahy, osvetlenia zahrad, spevnené plochy, drobné stavebné a buracske práce. Robíme aj návrhy záhrad, prepravu tovaru a dovoz tovaru zo zahraničia.

#
#
#
Zadať dopyt

Matej G.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a...Zobraziť viac

Ahoj, som 40rocny Slovák,vyštudovaný mechanik, opravár,scestovany po rôznych nemecky hovoriacich krajinách kde som získal kvalitnú prax v stavbarstve, záhradníctve a rôznych zručných službách. Svoje portfólio som rozšíril o výkopové prace s minirypadlom Kubota.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor Č.

Živnostník
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov,...Zobraziť viac

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol Z.

Firma
Pezinok
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu...Zobraziť viac

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu sezóny, výruby, arboristické orezy stromov a krikov

#
#
#
Zadať dopyt

Peter D.

Firma
Solčany
4,9

Kosenie trávy

Som vyštudovany záhradník s viac ako 20 ročnou praxou. Venujem sa hlavne údržbe okrasnych záhrad. Striham aj ovocne stromy, kriky,...Zobraziť viac

Som vyštudovany záhradník s viac ako 20 ročnou praxou. Venujem sa hlavne údržbe okrasnych záhrad. Striham aj ovocne stromy, kriky, kosim travniky atd.

#
#
#
Zadať dopyt

Kubota M.

Živnostník
Mojzesovo
4,9

Stavebné práce

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH...Zobraziť viac

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH PRIESTOROCH,HĹBKA VÝKOPU JE 1,7m (mimoosē kopanie).REALIZUJEM VÝKOPY BAZÉNOV,SEPTIKOV,INŹ.SIETÍ,ELEK.VODA,PLYN,ZÁK LADY PLOTOV,BUDOV,TRATIVODY,OBKOPAVANIE VLHKÝCH BUDOV.....MINIBAGRIK JE NA GUMOVÝCH PÁSOCH TÝM JE ŠETRNÝ TRÁVNIKOM DLAŹBÁM...BÁGRIK JE VHODNÝ AJ NA PRÁCU V INTERIÈRI..cena prace dohodou. LEPŠIE MALÝ BÁGRIK AKO VEĽKÁ LOPATA.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9

Vonkajšie žalúzie

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií...Zobraziť viac

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

#
#
#
Zadať dopyt

Kristína K.

Živnostník
Lužianky
4,9

Záhradný architekt

Som vyštudovaná záhradná a krajinná architekta a rada tvorím exteriér podľa Vašich predstáv. Zaoberám sa vypracovaním projektovej dokumentácie, štúdie rodinných záhrad...Zobraziť viac

Som vyštudovaná záhradná a krajinná architekta a rada tvorím exteriér podľa Vašich predstáv. Zaoberám sa vypracovaním projektovej dokumentácie, štúdie rodinných záhrad či verejných priestorov, projektovaním a návrhom drobnej architektúry. Podľa potreby viem vypracovať 2D a 3D projekt. Taktiež sa vieme dohodnúť aj na vypracovaní projektu, tak aby si ho vedel vytvoriť každí sám.

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové...Zobraziť viac

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhrada, záhradník

Nízka cena7,80 €/hod
Priemerná cena13,56 €/hod
Vysoká cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 21538 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradu? V tejto kategórii máme 21 538 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt