Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Aká je najlepšia veľkosť vane?

Hľadáte inštalatéra na montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta? V tejto kategórii máme 17 397 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aká je najlepšia veľkosť vane?
Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Aká je najlepšia veľkosť vane?

Pomocou týchto všeobecných pravidiel si určite ideálne rozmery vane, ktoré vyhovujú usporiadaniu vašej kúpeľne a vášmu štýlu používania vane.

Chystáte sa začať s kompletnou prestavbou kúpeľne a premýšľate, ako pre daný priestor zvoliť tú správnu vaňu? 

Sú nejaké pravidlá a kritériá na určenie najlepšej veľkosti vane?

Výber správnej veľkosti vane je rozhodujúci tak pri prestavbe staršej kúpeľne ako aj pri postavení novej. Príliš malé vane vám pri kúpaní budú nepríjemné; s príliš veľkými zase zvyšok kúpeľne bude pôsobiť stiesnene. Dnes majú vane viac veľkostí, tvarov a hĺbok ako kedykoľvek predtým, záleží teda na tom, ktorá z nich bude vyhovovať vášmu životnému štýlu aj rozmerom priestoru.

Najznámejšou zostavou pre vaňu alebo kombinovanú vaňu/sprchu je obdĺžniková výklenková vaňa, z troch strán obklopená stenami a s ľahkým prístupom z jednej otvorenej strany. Toto usporiadanie efektívne využíva zvyčajne obmedzený priestor v kúpeľni a dodáva miestnosti efektnejší vzhľad.

Kúpeľne v mnohých najmä starších alebo malých domoch sú dimenzované pre štandardné výklenkové vane, ktoré sú pri vonkajších rozmeroch 150 cm dlhé, 80 cm široké a 54 cm hlboké. Veľkosť vnútorného priestoru sa môže líšiť v závislosti od hrúbky obruby vane, ale v priemere meria s prihliadnutím na mierny sklon stien vane 138 x 60 cm v hornej časti, 112 cm na dĺžku a 55 cm na šírku v spodnej časti vane. 

To dospelému človeku priemernej veľkosti poskytuje dostatok miesta na úplné ponorenie nôh pri vzpriamenom sedení, nie je to však dosť na to, aby si kúpajúci naraz ponoril nohy aj trup. Vysokí ľudia pravdepodobne zistia, že nemôžu úplne natiahnuť nohy a musia nechať kolená vystrčené nad vodou.

Vane vo veľmi malých kúpeľniach sú často čo do dĺžky aj šírky o pár centimetrov menšie. Niektorí majitelia domov s priestrannejšími výklenkami však stále radšej preferujú tieto menšie rozmery vane, aby zabezpečili väčší priestor pre pohyb v kúpeľni. V detskej kúpeľni sú možnosťou aj menšie vaničky. Väčšie (180 cm dlhé, 90 cm široké, 50 cm hlboké) výklenkové vane ponúkajú viac priestoru pre rôzne veľkosti tela.

Ak máte priestor alebo plánujete kúpeľňu zväčšiť, extra veľká vaňa do výklenku umožní vysokému človeku pri kúpaní úplne natiahnuť nohy, priemerne veľký sa pohodlne ponorí aj s trupom. Jeden človek sa do takejto vane vojde s maximálnym pohodlím. Všeobecne platí, že mimoriadne veľké výklenkové vane majú pri vonkajších rozmeroch dĺžku asi 180 cm, šírku 90 cm a výšku 50 cm, čo poskytuje dostatok priestoru takmer pre každého, kto si relaxáciu vo vani skutočne užíva.

Samostatne stojace vane vám poskytnú dostatok priestoru na relaxáciu

Ako už názov napovedá, samostatne stojace vane nie sú zastrčené do výklenku obklopeného stenami. Naopak, stoja uprostred kúpeľne alebo aspoň v dostatočnej vzdialenosti od stien a často slúžia ako kontaktné miesto, sú však spravidla prinajmenšom o niečo väčšie ako typické výklenkové vane. Dvoma najbežnejšími štýlmi pre voľne stojace vane sú vane na nožičkách a oválne.

Vane s nožičkami, ktoré pochádzajú zo začiatku 19. storočia, sedia na krátkych kovových nohách. Vďaka vintage príťažlivosti a romantickému dojmu sa vane s nožičkami dobre hodia do starších domov alebo do novších domov zariadených v historickejšom štýle. Najobľúbenejšia dĺžka vane s nožičkami je buď 150 alebo 165 cm. Nájdete však aj menšie a väčšie rozmery - len 135, alebo až 180 cm.

Šírky sú takisto variabilné, pričom väčšina z nich sa pohybuje medzi 75 a 100 cm. Najväčším problémom je výška – pohybuje sa od 60 do 75 cm. To je na vstup a výstup do a z vane dosť náročné, čo ľuďom so zníženou mobilitou môže robiť problémy. Priemerne veľký človek sa pri kúpaní môže ponoriť hlboko do vody. Rovnako ako pri všetkých vaniach sú vnútorné rozmery vane z dôvodu mierneho sklonu vnútorných stien o niekoľko centimetrov menšie čo do šírky aj dĺžky.

Oválne voľne stojace vane sedia priamo na podlahe kúpeľne. Aj keď sa ich štýly líšia, väčšina má elegantný minimalistický vzhľad, ktorý sa hodí do každého moderného štýlu interiéru. Rovnako ako v prípade typu s nožičkami ponúkajú aj tieto výber z mnohých veľkostí, najobľúbenejšie sú však 150 cm dlhé, 102 cm široké a 60 cm hlboké. To poskytuje dostatok priestoru na relaxáciu. Ak je takáto vaňa pre váš priestor priveľká, nájdete aj oválne voľne stojace vane s veľkosťou len 138 x  68 x 38 cm. Ak máte priestor a naozaj máte radi pohodlie vo vani, sú k dispozícii oválne voľne stojace vane dlhé až 180 cm.

Ležanie vo vani sa v Japonsku obľube teší už celé storočia, v západnom svete sa však tento štýl uchytil až v posledných rokoch. Tradičná japonská namáčacia vaňa je okrúhla a vyrobená z dreva, hoci sú možné aj štvorcové vane a takisto iné materiály, vrátane keramiky, nehrdzavejúcej ocele, medi a akrylu. Čo však tieto vane odlišuje od iných štýlov, je ich výška.

Mnoho západných namáčacích vaní, najmä hlbších (niektoré majú až 85 cm), má zabudované sedadlá, takže kúpajúci môže radšej sedieť a nemusí sa krčiť. Pretože sú určené na kúpanie vo zvislej polohe, sú tieto voľne stojace vane často kratšie ako iné typy vaní, niektoré s priemerom iba 100 cm. 

Aj keď si možno myslíte, že rohová vaňa šetrí priestor, v skutočnosti si ho trojuholníkové vane zvyčajne vyžadujú viac ako tradičný výklenkový model, pretože sú veľké a poskytujú dostatok priestoru na leňošenie alebo dlhé kúpanie. Priemerná rohová vaňa je v najširšom mieste 150 cm dlhá aj široká a vysoká 50 cm. Ak máte menšiu kúpeľňu, ale vaše srdce túži po rohovej vani, nájdete modely s rozmermi 120 x 120 x  45 cm. A samozrejme, v prípade dostatku priestoru sú k dispozícii rohové vane v kráľovskej veľkosti – 180 x 180 x 50 cm.

Bezbariérové vane (150 cm dlhé, 75 cm široké, 75+ cm hlboké) sú navrhnuté tak, aby poskytovali väčší komfort ľuďom s problémami s mobilitou. Tieto vane s väčším priemerom majú dvere, ktoré umožňujú kúpajúcemu jednoducho vkročiť do vane. Boli navrhnuté pre ľudí s problémami s pohyblivosťou, nedostatkom rovnováhy, závratmi alebo všeobecnou slabosťou.

Znižujú riziko pádov a uľahčujú niekomu, kto by inak mohol vyžadovať pomoc, použitie vane bez cudzej asistencie. Keď sa kúpe, posadí sa na malú vstavanú lavicu a potom pustí vodu, aby naplnila vaňu. Keď uplynie čas kúpania, vaňa sa vypustí a kúpajúci si potom otvorí dvere a vyjde z nej von.

Bezbariérové vane sú zvyčajne výklenkové a majú obvykle rovnakú priemernú veľkosť 150 cm na dĺžku a 75 cm na šírku. Líšia sa svojou výškou, ktorá je zvyčajne okolo 75 cm, aby kúpajúcemu poskytla dostatočnú hĺbku na to, aby sa mohol pohodlne ponoriť, keď sedí na vstavanej lavici. Ale rovnako ako v prípade bežných výklenkových vaní do výklenkov môžete nájsť menšie a väčšie vane pre rozmernejších ľudí alebo skrátka na to, aby bolo vo vani trochu viac priestoru na roztiahnutie končatín.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Energy Servicio s. r. o.

 
  • Aké sú aktuálne trendy vaní v roku 2021?

Aktuálne najpredávanejším a najrozšírenejším typom sú obdĺžnikové vane. Sú praktické, vzhľadovo pekné a akákoľvek kúpeľna či už malá alebo veľká pôsobí elegantne. Takéto vane sú predávané v rôznych rozmeroch, a preto sa dajú používať v každej kúpeľni.

  • Ako si vybrať správnu veľkosť vane?

Vaňa by vám mala vydržať desiatky rokov, preto investujte do vane z kvalitných materiálov. Okrem materiálov sa zamerajte aj na jej správne tvarovanie a na to, či sa daný typ hodí do vášho kúpeľňového prisetoru nielen veľkosťou ale aj dizajnovo. Výber vane a jej veľkosť je potrebné vopred dobre naplánovať. Vaňa nemôže byť príliš úzka a mala by byť pohodlná pre všetkých členov domácnosti. Ak práve rekonštruujete alebo zariaďujete kúpeľnu, zvážte či vaňu nenahradíte sprchovým kútom, ktorý nevyžaduje toľko priestoru ako vaňa. Ak však máte dostatočne veľkú kúpeľňu môžete mať oboje. 

  • Aké nevýhody prináša zle zvolená veľkosť vane?

Kúpeľna s nesprávne zvolenou veľkosťou vane bude pôsobiť neelegantne, stiesnene a nebudete sa v nej cítiť komfortne ani príjemne. V takomto prípade máte iba dve možnosti. Buď sa s jej vizuálom zmierite alebo investujete ďalšie prostriedky do prerábky.

 

Spoločnosť Energy Servicio s. r. o. - špecialisti na vodoinštalačné práce

autor: Martin

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 266 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Eduard R.

Firma
Piešťany
5,0

Vodár

Vodoinštalacie,čistenie odpadov a kanalizácie, chemické čistenie kúrenia a kotlov, monitoring kanalizácie Poruchová služba non-stop

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Slavomír Š.

Živnostník
Košice
5,0

Výrub stromu

Pekný deň, poskytujem rôzne služby. V prípade záujmu stačí napísať a dohodneme sa na podmienkach. Problemom niesú ani väčšie projekty alebo vzdialenosť nakoľko zákazky beriem nielen na slovensku ale aj mimo SR.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marta N.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) Pracujeme spoľahlivo a zodpovedne. Naša práca je aj naša vizitka. ( Mob. kontakt v profile je priamo na spoľahlivého vodára, ktorý je Vám k dispzícii )

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

daniel g.

Firma
Žilinský kraj
4,9

Zámková dlažba

Profesionálne čistenie fasád od plesní,zateplovanie fasád,výstavba plotov,pokladka dlažieb,výškové práce. Zakladanie stavieb. Výkopové práce,rekonštrukcie bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adrián B.

Firma
Topoľčany
4,9

Vodoinštalácia

Certifikovaný vodoinštalatér s bohatými skúsenosťami vo vodoinštaláciach a pri predaji vodoinštalačného materiálu. Opravím, zapojím, pomôžem aj poradím.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodár

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,8

Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Nižšia cena40,00 €/ks
Priemerná cena113,20 €/ks
Vyššia cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 26266 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte inštalatéra na montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta? V tejto kategórii máme 17 397 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt