Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Aká je najlepšia veľkosť vane?

Hľadáte inštalatéra na montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta? V tejto kategórii máme 21025 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Aká je najlepšia veľkosť vane?

Pomocou týchto všeobecných pravidiel si určite ideálne rozmery vane, ktoré vyhovujú usporiadaniu vašej kúpeľne a vášmu štýlu kúpania a sprchovania.

Chystáte sa začať s kompletnou prestavbou kúpeľne a premýšľate, ako pre daný priestor zvoliť tú správnu vaňu. Sú nejaké pravidlá a kritériá na určenie najlepšej veľkosti vane?

Výber správnej veľkosti vane je rozhodujúci tak pri prestavbe staršej kúpeľne ako aj pri postavení novej. Príliš malé vane vám pri kúpaní budú nepríjemné; s príliš veľkými zase zvyšok kúpeľne bude pôsobiť stiesnene. Dnes majú vane viac veľkostí, tvarov a hĺbok ako kedykoľvek predtým, záleží teda na tom, ktorá z nich bude vyhovovať vášmu životnému štýlu aj rozmerom priestoru.

Najznámejšou zostavou pre vaňu alebo kombinovanú vaňu/sprchu je obdĺžniková výklenková vaňa, z troch strán obklopená stenami a s ľahkým prístupom z jednej otvorenej strany. Táto konfigurácia efektívne využíva zvyčajne obmedzený priestor v kúpeľni a dodáva miestnosti efektnejší vzhľad.

Kúpeľne v mnohých najmä starších alebo malých domoch sú dimenzované pre štandardné výklenkové vane, ktoré sú pri vonkajších rozmeroch 150 cm dlhé, 80 cm široké a 54 cm hlboké. Veľkosť vnútorného priestoru sa môže líšiť v závislosti od hrúbky obruby vane, ale v priemere meria s prihliadnutím na mierny sklon stien vane 138 x 60 cm v hornej časti, 112 cm na dĺžku a 55 cm na šírku v spodnej časti vane. To dospelému človeku priemernej veľkosti poskytuje dostatok miesta na úplné ponorenie nôh pri vzpriamenom sedení, nie je to však dosť na to, aby si kúpajúci naraz ponoril nohy aj trup. Vysokí ľudia pravdepodobne zistia, že nemôžu úplne natiahnuť nohy a musia nechať kolená vystrčené nad vodou.

Vane vo veľmi malých kúpeľniach sú často čo do dĺžky aj šírky o pár centimetrov menšie, niektorí majitelia domov s priestrannejšími výklenkami však stále radšej preferujú tieto menšie vane, aby poskytli väčší priestor ponúkajúci viac priestoru na kúpanie. V detskej kúpeľni sú možnosťou aj menšie vaničky. Väčšie (180 cm dlhé, 90 cm široké, 50 cm hlboké) výklenkové vane ponúkajú viac priestoru pre rôzne veľkosti tela.

Ak máte priestor alebo plánujete kúpeľňu zväčšiť, extra veľká vaňa do výklenku umožní vysokému človeku pri kúpaní úplne natiahnuť nohy, priemerne veľký sa pohodlne ponorí aj s trupom. Jeden človek sa do takejto vane vojde s maximálnym pohodlím. Všeobecne platí, že mimoriadne veľké výklenkové vane majú pri vonkajších rozmeroch dĺžku asi 180 cm, šírku 90 cm a výšku 50 cm, čo poskytuje dostatok priestoru takmer pre každého, kto si relaxáciu vo vani skutočne užíva.

Samostatne stojace vane vám poskytnú dostatok priestoru na relaxáciu

Ako už názov napovedá, samostatne stojace vane nie sú zastrčené do výklenku obklopeného stenami. Naopak, stoja uprostred kúpeľne alebo aspoň v dostatočnej vzdialenosti od stien a často slúžia ako kontaktné miesto, sú však spravidla prinajmenšom o niečo väčšie ako typické výklenkové vane. Dvoma najbežnejšími štýlmi pre voľne stojace vane sú vane na nožičkách a oválne.

Vane s nožičkami, ktoré pochádzajú zo začiatku 19. storočia, sedia na krátkych kovových nohách. Vďaka vintage príťažlivosti a romantickému dojmu sa vane s nožičkami dobre hodia do starších domov alebo do novších domov zariadených v historickejšom štýle. Najobľúbenejšia dĺžka vane s nožičkami je buď 150 alebo  165 cm, nájdete však aj menšie a väčšie rozmery - len 135, alebo až 180 cm.

Šírky sú takisto variabilné, pričom väčšina z nich sa pohybuje medzi 75 a 100 cm. Najväčším problémom je výška – pohybuje sa od 60 do 75 cm. To je na vstup a výstup do/z vane dosť náročné, čo ľuďom so zníženou mobilitou môže robiť problémy. Priemerne veľký človek sa pri kúpaní môže ponoriť hlboko do vody a veľké vane s nožičkami sú dobrou voľbou aj pre tých, ktorí sa radi kúpu s partnerom. Rovnako ako pri všetkých vaniach sú vnútorné rozmery vane z dôvodu mierneho sklonu vnútorných stien o niekoľko centimetrov menšie čo do šírky aj dĺžky.

Oválne voľne stojace vane sedia priamo na podlahe kúpeľne. Aj keď sa ich štýly líšia, väčšina má elegantný minimalistický vzhľad, ktorý sa hodí do každého moderného štýlu interiéru. Rovnako ako v prípade typu s nožičkami ponúkajú aj tieto výber z mnohých veľkostí, najobľúbenejšie sú však 150 cm dlhé, 102 cm široké a 60 cm hlboké. To poskytuje dostatok priestoru na relaxáciu. Ak je takáto vaňa pre váš priestor priveľká, nájdete aj oválne voľne stojace vane s veľkosťou len 138 x  68 x 38 cm. Ak máte priestor a naozaj máte radi pohodlie vo vani, sú k dispozícii oválne voľne stojace vane dlhé až 180 cm.

Ležanie vo vani sa v Japonsku obľube teší už celé storočia, v západnom svete sa však tento štýl uchytil až v posledných rokoch. Tradičná japonská namáčacia vaňa je okrúhla a vyrobená z dreva, hoci sú možné aj štvorcové vane a takisto iné materiály, vrátane keramiky nehrdzavejúcej ocele, medi a akrylu. Čo však tieto vane odlišuje od iných štýlov, je ich výška.

Mnoho západných namáčacích vaní, najmä hlbších (niektoré majú až 85 cm), má zabudované sedadlá, takže kúpajúci môže radšej sedieť a nemusí sa krčiť. Pretože sú určené na kúpanie vo zvislej polohe, sú tieto voľne stojace vane často kratšie ako iné typy vaní, niektoré s priemerom iba 100 cm. 

Aj keď si možno myslíte, že rohová vaňa šetrí priestor, v skutočnosti si ho trojuholníkové vane zvyčajne vyžadujú viac ako tradičný výklenkový model, pretože sú veľké a poskytujú dostatok priestoru na leňošenie alebo dlhé kúpanie. Priemerná rohová vaňa je v najširšom mieste 150 cm dlhá aj široká a vysoká 50 cm. Ak máte menšiu kúpeľňu, ale vaše srdce túži po rohovej vani, nájdete modely s rozmermi 120 x 120 x  45 cm. A samozrejme, v prípade dostatku priestoru sú k dispozícii rohové vane v kráľovskej veľkosti – 180 x 180 x 50 cm.

Bezbariérové vane (150 cm dlhé, 75 cm široké, 75+ cm hlboké) sú navrhnuté tak, aby poskytovali väčšiu nezávislosť ľuďom s problémami s mobilitou. Tieto vane s väčším priemerom majú dvere, ktoré umožňujú kúpajúcemu jednoducho vkročiť do vane. Boli navrhnuté pre ľudí s problémami s pohyblivosťou, nedostatkom rovnováhy, závratmi alebo všeobecnou slabosťou.

Znižujú riziko pádov a uľahčujú niekomu, kto by inak mohol vyžadovať pomoc, použitie vane bez cudzej asistencie. Keď sa kúpe, posadí sa na malú vstavanú lavicu a potom pustí vodu, aby naplnila vaňu. Keď uplynie čas kúpania, vaňa sa vypustí a kúpajúci si potom otvorí dvere a vyjde z nej von.

Bezbariérové vane sú zvyčajne výklenkové a majú obvykle rovnakú priemernú veľkosť 150 cm na dĺžku a 75 cm na šírku. Líšia sa svojou výškou, ktorá je zvyčajne okolo 75 cm, aby kúpajúcemu poskytla dostatočnú hĺbku na to, aby sa mohol pohodlne ponoriť, keď sedí na vstavanej lavici. Ale rovnako ako v prípade bežných výklenkových vaní do výklenkov môžete nájsť menšie a väčšie vane pre rozmernejších ľudí alebo skrátka na to, aby bolo vo vani trochu viac priestoru na roztiahnutie končatín.

autor: Martin

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21025 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Eduard R.

Firma
Piešťany
5,0

Vodár, inštalatér

Vodoinštalacie,čistenie odpadov a kanalizácie, chemické čistenie kúrenia a kotlov, monitoring kanalizácie Poruchová služba non-stop

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Stavebné práce

Utepinlovanie domov - fasadi Sadrokartonove práce Laminatove podlahy Malovanie Stierkovanie Nivelacia a priprava spodkov pre podlahi Montaž dveri a okien Drobne zamočnicke prace

#
#
#
Zadať dopyt

Marta N.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) ...Zobraziť viac

Profesionálna vodoinštalatérska spoločnosť. Odborné vzdelanie s oprávnením na vykonávanie remeselnej činnosti (VODOINŠTALATÉRSTVO) Pracujeme spoľahlivo a zodpovedne. Naša práca je aj naša vizitka. ( Mob. kontakt v profile je priamo na spoľahlivého vodára, ktorý je Vám k dispzícii )

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

DU-MON K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác...Zobraziť viac

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Murárske práce, murár

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s...Zobraziť viac

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš K.

Živnostník
Zvolen
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Robím opravy / výmeny / montáže: -Montáže opravy pračiek a umývačiek riadu -Umývadlá, Toalety (WC), kúpeľňové doplnky -Vodovodných potrubí, odpadov -Vodomerné šachty aj ventily...Zobraziť viac

Robím opravy / výmeny / montáže: -Montáže opravy pračiek a umývačiek riadu -Umývadlá, Toalety (WC), kúpeľňové doplnky -Vodovodných potrubí, odpadov -Vodomerné šachty aj ventily pred a za vodomerom Vlastne všetko cez čo tečie voda. Vodárčinu robím po práci, pracujem ako vodár vo Zvolene tak viem Vám aj poradiť pri problémoch vody. Som 20ročný vodár ktorý chce pracovať aj pomimo svojho zamestnania. Veľa ľudí si myslí že keď mám len 20 tak nemôžem vedieť nič.. Áno neviem všetko, chcem sa učiť alebo získavať skúsenosti hlavne. Preto aj ceny za robotu sú len 15-25€ (podľa toho o čo sa jedná). Na trhu ako Vodár som už 2 roky, ak zarátam aj učenie od tatka ako keď som bol ešte "mladší" tak potom prax mám už okolo 6 rokov. Pochádzam z okolia Zvolena tak beriem hlavne ponuky z okolia Zvolena.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodoinštalácia

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov...Zobraziť viac

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

David K.

Živnostník
Bojná
4,8

Murárske práce, murár

Pokladka obkladov dlazby všeho druhu okrem dreva komplet kupelne srechy zamkova dlažba omietky zateplovanie spolahlivost je na prvom mieste a...Zobraziť viac

Pokladka obkladov dlazby všeho druhu okrem dreva komplet kupelne srechy zamkova dlažba omietky zateplovanie spolahlivost je na prvom mieste a spokojnost zakaznika

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš U.

Živnostník
Bratislava
4,7

Hodinový manžel

Dlhodobé skúsenosti v oblasti stavebníctva,kde som nadobudol široké poznatky na trhu. Ponúkam kvalitu a výhodné riešenia prenesené do mojich služieb...Zobraziť viac

Dlhodobé skúsenosti v oblasti stavebníctva,kde som nadobudol široké poznatky na trhu. Ponúkam kvalitu a výhodné riešenia prenesené do mojich služieb za rozumné ceny. Ďalej Vám ponúkam servis zn: GEBERIT,GROHE,HANSGROHE./ iné/Obchodný zástupca, kvalitnej značky sanitárneho zariadenia, kde aj montujeme a poskytujeme servis.Ďalej montujeme, úpravu úžitkovej vody, kde toto zariadenie chráni vaše spotrebiče a vodovodné zariadenia.Na všetky práce a tovar poskytujeme záručnú dobu.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť http://**** ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť http://* ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta

Nízka cena40,00 €/ks
Priemerná cena113,20 €/ks
Vysoká cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 21025 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte inštalatéra na montáž sprchy, vane alebo sprchového kúta? V tejto kategórii máme 21025 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt