Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Sadrokartóny

Aké materiály je vhodné použiť na výstavbu sadrokartónových priečok?

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Aké materiály je vhodné použiť na výstavbu sadrokartónových priečok?
SadrokartónyAké materiály je vhodné použiť na výstavbu sadrokartónových priečok?

Kto by už niekedy nepočul o sadrokartóne. Jeho využitie je veľké a sadrokartónové konštrukcie sa tešia veľkej obľube pri prerábkach nielen v bytoch ale aj v domoch či kanceláriách. Avšak sadrokartón nepredstavuje len tabule, ktoré sa osadia. Na výstavbu priečok je potrebné využiť aj ďalšie materiály a produkty. Ktoré sú to?

Čo je to sadrokartón a prečo ho používať?

Sadrokartón prestavuje stuhnutú zmes sadry a sklených vlákien alebo rozvlákneného papiera, ktorá je zabalená do nehorľavého kartónu. 

Sardrokartón ako materiál má mnoho skvelých vlastností. Je nehorľavý, ľahkorecyklovateľný a tiež disponuje nízkou hmotnosťou. Pôsobí ako regulátor vlhkosti v priestoroch, zároveň je ľahko skladovateľný a má nenáročný povrch na údržbu.
Sadrokartónová priečka sa štandardne skladá z konštrukcie a sadrokartónových dosiek. 

Druhy sadrokartónových dosiek

 • Impregnované stavebné dosky 

Impregnované stavebné dosky obsahujú pridané aditíva, ktoré zabezpečujú odolnosť voči vzdušnej vlhkosti. 

 • Dosky s obsahom sklených vlákien

Dosky, ktoré obsahujú časti sklených vlákien sa vyznačujú lepšou odolnosťou voči vysokým teplotám a ohňu, a teda sú bezpečnejšie v prípade požiaru.

 • Impregnované dosky s obsahom sklených vlákien

Tento typ dosiek predstavuje kombináciu sadrokartónu, aditív a sklených vlákien. Sú tak zaručené nielen protipožiarne vlastnosti, ale aj odolnosť voči vlhkosti.

 • Dosky s penovým polystyrénom

Dosky s penovým polystyrénom majú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti. Vyznačujú sa tiež vysokou pevnosťou, nízkou hmotnosťou a tiež tvoria skvelú zvukovú izoláciu. Takisto sú zdravotne nezávadné.

 • Dosky z minerálnych vlákien

Dosky z minerálnych vlákien disponujú takisto tepelnoizolačnými vlastnosťami. Takisto majú skvelé zvukoizolačné vlastnosti a požiarnu odolnosť.

 • Sadrovláknité dosky

Sadrovláknité dosky patria k novším trendom a vyznačujú sa tým, že pri výrobe sa do sadry pridáva rozomletý kartónový papier. Tieto dosky sa vyznačujú veľkou mechanickou odolnosťou. 

Konštrukcia 

 • Hranoly

Hranoly alebo laty môžu byť z ihličnatého hranolového reziva, a teda z dreva. Využívajú sa najmä v drevodomoch. Avšak v bytoch či iných obytných priestoroch sa používajú zriedkavejšie.

 • Kovové profily

Konštrukcia priečky sa môže skladať z kovových profilov, a to vodorovných UW profilov a zvislých CW profilov. Pozinkované profily sa najčastejšie používajú v hrúbke 0,6 mm. 

 • Izolácia

Ak chcete, aby bola priečka okrem iného aj zvukotesná, je potrebné použiť vhodnú izoláciu. Najčastejšie používaná na tento účel je minerálna vlna.

 • Tmel

Aby jednotlivé dosky vytvorili jednoliaty povrch, je potrebné použiť tmel, ktorý škáry zacelí a dosky k sebe upevní tesnejšie. Je možné použiť práškové sadrové špachtľovacie tmely, lepiacu maltu alebo tmely vo forme pasty, ktoré sú určené na dodatočné úpravy.

 • Nátery a stierky

Na to, aby sadrokartón dosiahol určité vlastnosti, ako napríklad nenasiakavosť vodou, je vhodné použiť disperzný náter ešte pred osadením dosiek. 

Najvhodnejšie je na sadrokartón použiť sadrové stierky a omietky, ktoré môžete nanášať ručne alebo strojovo. 

 • Spojovacie materiály

Aby ste vedeli všetko pekne pospájať, je potrebné použiť aj samorezné skrutky, hmoždinky, rozperky a skrutkové kotvy. 

Prečo zvoliť práve sadrokartónové priečky?

Šetria priestor

Oproti bežným murovaným priečkam sú sadrokartónové priečky užšie, a tak šetria potrebný priestor a zároveň vytvárajú kvalitný predel priestoru. Sadrokartónová priečka má aj napriek nemasívnej konštrukcii skvelé tepelnoizolačné i protihlukové vlastnosti. Zároveň je vďaka kvalitnému povrchu nehorľavá.

Nízka hmotnosť

Pri prerábke a použití sadrokartónu sa nemusíte zaoberať preťažením pôvodnej konštrukcie, pretože sadrokartón sa vyznačuje veľmi nízkou hmotnosťou.

Suchá a jednoduchá montáž

Stavba sadrokartónovej priečky predstavuje jednoduchý proces. Najskôr sa vytvorí konštrukcia z oceľových profilov alebo hranolov, ktorá sa pripevní k pevnej stene, podlahe a stropu. Sadrokartónové dosky sa následne priskrutkujú na konštrukciu. Vďaka tmelom držia dosky na mieste a škáry medzi doskami vytvoria jednoliaty povrch.

Ľahké vedenie káblov

Vďaka jednoduchej konštrukcii je možné vnútrom steny viesť káble rôzneho druhu bez väčších problémov. Dajú sa uchytiť na konštrukciu a zatmeliť. 

Sadrokartónové priečky sa vyznačujú veľkou variabilnosťou a dokážu vám ušetriť nielen priestor, ale aj peňaženku. Už viete kde budete stavať najbližšie?

autor: Lukáš

Dec 7, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 24 886 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marian L.

Firma
Štúrovo
5,0
Sadrokartóny

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš A.

Firma
Košice
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca s drevom a železom.pre súkromné účeli. Strojové maľovanie. Ovládam zákl. stavebné práce ako murovanie, montáž sadrokartónu,okien. voda+odpad, montáž nábytku+kuch. linky,Stierky+omietky, plavajúca podlaha + vynil, Dvere+zárubne. Nikdy nerobín to, načo si netrúfam. Vždy je premna dôležite dodržat technologicky postup pri akejkoľvek práci.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav Č.

Živnostník
Košice
5,0
Hodinový manžel

Popri zamestnaní vo voľnom čase ponúkam služby ako hodinový manžel, maľovanie, montáž sadrokartónu,elektrikár, vodár. V domácnosti nemám problém vyriesit hocijakú chybu.Vyrábam priečky,vstavane barové pulty, skrinky na mieru ako vidno aj na foto ked som vyrábal skrinku pod akvarium z atypickými rozmermi.Lepím tapety na steny, nábytok, kuchynské linky a pod. Žiadna práca pre mňa nieje veľká ani mala spravím všetko.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dale K.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Náš skúsený tím ponúka kompletné rekonštrukcie kuchýň a bytov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý priestor. Ďalej ponúkame zákazkové tesárske a stolárske práce v našej dielni. --------------------- Our experienced team offers complete kitchen renovations and apartment renovations to help you create the perfect space. Furthermore, we offer custom carpentry and joinery in our workshop.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0
Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0
Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0
Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukáš B.

Firma
Šurany
5,0
Elektrikár

Som elektrikár so skúsenosťami s domovými či bytovými instaláciami aj rekonštrukciami, montáže bleskozvodov či revízie za prijateľné ceny. Projekty nerobim. Cenová ponuka a doprava do 30km zdarma.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Sadrokartóny

Nižšia cena2,80 €/m2
Priemerná cena4,68 €/m2
Vyššia cena7,60 €/m2
Pošlite dopyt 24886 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt