Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Strecha

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 20 292 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?
Strecha

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?

To, že strecha patrí medzi jeden z najdôležitejších stavebných prvkov každej stavby je absolútnou pravdou. Hlavnou úlohou strešnej konštrukcie je ochrániť vnútorné prostredie domu a jeho používateľov pred všetkými podmienkami počasia, taktiež odvádzať vodu a zaisťovať tepelnú pohodu v budove.

banner

Výber strešnej konštrukcie je zásadný. Rozhoduje o tom ako kvalitne sa vám bude v danej budove žiť a zároveň to, aké vysoké náklady budú potrebné na prevádzku a vykurovanie. Avšak, nie iba tieto praktické faktory vplývajú na výber typu strechy. Osobnostné preferencie v rámci vkusu či individuálnych požiadaviek pôsobia rovnako rozhodujúco.

Obľúbené typy strešných konštrukcií 

Sedlová strecha 

Stáročiami preverený typ strechy je spojením dvoch šikmých strešných strán, po obvodoch ktorých sa nachádzajú odkvapy. Jednoduchý typ konštrukcie zabezpečuje výhodnú cenu. V súčasnosti však môže s množstvom nových dizajnových domov pôsobiť na niektorých stroho a architektonicky nezaujímavo. Avšak výhodou sedlovej strechy sú možnosti nízkoenergetických riešení ako je inštalácia solárnych panelov. Taktiež ponúka pridaný priestor pod strešným obvodom, v ktorom sa môže vytvoriť podkrovná časť domu. 

Pultová strecha 

Strešná konštrukcia je zostavená iba z jednej roviny, ktorá je sklonená do určitej strany. Na tej sa nachádza odkvapová hrana. Výsledkom tohto typu strešnej krytiny je vyšší nápor na jeden odkvap v období silných dažďov. Pozitívnou stránkou pultovej strechy sú jej nízke tepelné straty. Výstavba je menej náročná ako pri sedlovom type. Nadšenci dizajnu budú spokojní z jednoduchého a originálneho štýlu tejto konštrukcie. 

Plochá strecha 

Rozdiel medzi pultovou a plochou strechou je takmer nebadateľný. Avšak rozdiel ich sklonu sa pohybuje v 10°. Plochá strecha ponúka mnohé funkčné vlastnosti, ktoré vás môžu presvedčiť práve pre túto voľbu. Zásadným faktorom pri použití tohto typu krytiny je vodotesnosť. Tá sa dosahuje použitím hydroizolačnej fólie alebo asfaltovými pásmi. Keďže je pri rovnom povrchu náročné dosiahnuť vodotesné podmienky strechy, pred jej plnohodnotným využitím sa vykonáva tzv. zaplavovacia skúška po dobu jedného dňa, kedy sa strecha “napustí“ vodou ako bazén a uisťuje sa o jej finálnej plnohodnotnej funkčnosti. To, čo vás môže pre konštrukciu plochej strechy presvedčiť je jej využiteľnosť. Plochu strechy viete využiť na terasové priestory či na jedinečné okrasné záhrady. 

Členitá strecha 

Členitý typ strechy spája niekoľko rôznych druhov strešných krytín. Jej tvar zahŕňa kombináciu tvarov s väčším a menším sklonom. Hlavnou dominantou strechy je jej jedinečnosť, spojením rôznych tvarov sa stáva členitá strecha každého domu jedinečná. Je však finančne nákladnejšia a náklady na energie pri jej použití takisto nie sú najnižšie. 

Manzardová strecha 

Jej konštrukcia pôsobí mohutne. Je zložená z dvoch rovných častí, každá v inom skone, ktoré sa navzájom prelínajú. Výstavba je komplikovanejšia avšak nie viac ako pri členitej konštrukcii. Vyššie položená konštrukcia strechy ponúka priestor pre podkrovnú časť.

Ihlanová strecha 

Častokrát označovaná ako stanová práve pre jej špecifický tvar pripomínajúci indiánske stany, tzv. tee-pee v špicatom ihlanovom tvare. Konštrukcia ihlanovej strechy je zvyčajne zostavená zo štyroch trojuholníkových strešných krytín. V súčasnosti už nie sú tak obvyklé ako v minulosti, no v období medzi sedemdesiatymi až osemdesiatymi rokmi patrili medzi tradičné typy strešných krytín. Trojuholníkové tvary jednotlivých plôch strechy musia mať každá rovnaký tvar čo spôsobuje obmedzené podmienky v rámci využiteľnosti pre podkrovné priestory. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti GAMAT, s.r.o

Kedy sa oplatí strechu vymeniť a kedy ju stačí iba opraviť?

Každá strecha potrebuje po určitom čase výmenu alebo rekonštrukciu. Ako prvé si treba uvedomiť, že stav strechy má veľký bezpečnostný vplyv na celú stavbu a kvalitu života, preto to netreba zanedbávať.

Lokálna oprava plochej strechy je len dočasné riešenie a odporúčame ju len v prípade ak nedisponujete finančnými prostriedkami na celkovú rekonštrukciu a keď je strecha poškodená len na jednom mieste alebo ak je strecha ešte v záruke a na povrchu strechy nie je viditeľné opotrebovanie časom. 

V prípade, že spozorujeme prvé známky poškodenia je najlepším riešením obrátiť sa ihneď na odborníka, ktorý zhodnotí stav strechy a navrhne vhodné technické riešenie lokálnej alebo celkovej opravy.

Ako dobrý príklad si môžeme predstaviť deravý dáždnik, ktorého dierku zalepíme. Po čase, vplyvom používania dáždnika sa táto oprava uvoľní a znovu začne pretekať. Keďže dáždnik plní svoju funkciu už roky, ďalším používaním sa budú vytvárať nové a nové poškodenia, ktoré spôsobia stratu funkcie. V takomto prípade je vhodné vymeniť starý dáždnik za nový. 

KEDY STRECHU OPRAVIŤ: 
  • nesúdržné spoje 
  • lokálne poškodenie (prasklina, poškodenie od škodcov, mechanické poškodenie)
  • nekvalitný servis, ktorý vedie k povrchovému poškodeniu
KEDY STRECHU VYMENIŤ:
  • vytváranie bublín sa streche 
  • nekvalitná práca
  • nekvalitný servis, ktorý vedie k neodvrátiteľnému poškodeniu strechy
  • strecha prestala plniť svoju funkciu (pretekanie, vlhnutie)
  • vysoké úniky tepla cez strešný plášť 
Aké úspory predstavuje výmena strechy za modernú?

Každý človek si pod pojmom moderná strecha predstavuje niečo iné. Výmenou strechy so zastaralou technológiou za novú docielite riešenie Vášho problému a vhodnou údržbou, pravidelnou kontrolou a včasnou a odbornou diagnostikou zamedzíte nadbytočným nákladom. 

Všeobecne platí, že niekoľkonásobné lokálne opravy Vás v konečnom dôsledku budú stáť viac ako celková výmena strešného plášťa. Je na Vašom zvážení či chcete riešenie na niekoľko rokov alebo strechu, ktorá vydrží desaťročia. 

Inovatívnym a ekologickým riešením modernizácie Vašej strechy je zelená strecha. Medzi jej hlavné výhody patrí ochrana pôvodného strešného plášťa pred priamym slnečným žiarením a zároveň dopomáha udržiavať plynulú konzistenciu krivky prechodu z vlhkého do suchého prostredia a tým zamedzuje náhlym zmenám, ktoré spôsobujú degradáciu materiálu (hydrizolačné materiály poškodzuje najmä striedanie vlhka a sucha a priame slnečné žiarenie). 

Zelená strecha slúži aj ako forma tepelnej izolácie a ako zvukotesná zábrana. Silnou stránkou je estetickosť a tiež úspora priestoru na pozemku, využitím zvyčajne nevyužitého strešného priestoru. Tento priestor nám ponúka veľké množstvo možností využitia - terasa, detské ihrisko, oddychová zóna a pod.

Podľa čoho je vhodné zvoliť typ strešnej krytiny?

Je potrebné zvážiť, aké krytiny sú vhodné pre typ strechy, ktorú vlastníte. V prípade, že vlastnítne nehnuteľnosť s plochou strechou, vhodným riešením z finančného hľadiska, funkčnosti a udržateľnosti je voľba asfaltových pásov na báze kaučuku s minerálnym posypom, ktorý slúži ako ochrana pred UV slnečným žiarením a poveternostným vplyvom. 

V tomto prípade existuje možnosť jednoduchšej diagnostiky problémového miesta a finančne menej náročnej lokálnej opravy a včasného zachytenia problému, z ktorého by mohla vzniknúť nutnosť výmeny celej krytiny.

Avšak treba si uvedomiť, že technické riešenie každej strechy je iné a jedinečné. To čo je vhodné pre jednu strechu nemusí byť vhodné pre druhú a preto odporúčame sa vždy poradiť s odborníkom, ktorý Vám priblíži výhody a nevýhody daného materiálu a navrhne vhodné technické riešenie. Potom je to už len na Vašom rozhodnutí, ktorý variant si vyberiete. 

Spoločnosť GAMAT, s.r.o - špecialisti v oblasti izolácií, hydroizolácií a zateplovaní plochých striech

autor: Lucia

Oct 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20 292 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov...Zobraziť viac

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš V.

Živnostník
Veľké Ripňany
5,0

Elektroinštalácia

Pracujem ako elektrikár, viac ako 5 rokov. Pracujem aj na veľkých projektoch, ale nemám problém ani s menšími domami, alebo...Zobraziť viac

Pracujem ako elektrikár, viac ako 5 rokov. Pracujem aj na veľkých projektoch, ale nemám problém ani s menšími domami, alebo len zo zapojením el. spotrebičov v domácnostiach, prípadne hľadaní chýb a závad, ktoré sa môžu časom vyskytnúť. Mám elektrikársku vyhlášku $23, ktorú si pravidelne aktualizujem. Kurz NIKO HOME CONTROL (inteligentná domácnosť), Jablotron (Zabezpečovacie systémy), skúsenosti z rôznych druhov video-vrátnikov a mnoho ďalšieho... Nieje nič čo by sa nedalo zapojiť, tak aby to splnilo chcený účel..

#
#
#
Zadať dopyt

Roman P.

Firma
Tomášov
5,0

Klampiar, strechár

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila...Zobraziť viac

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila spokojní zákazníci ktorých máme od roku 2008 naozaj dosť.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján M.

Firma
Zvolen
5,0

Oprava strechy

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor...Zobraziť viac

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor tesár. Teším/e sa na Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

#
#
#
Zadať dopyt

Milan K.

Živnostník
Istebné
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia ľudí ktorým záleží na kvalite, majstri od remesla. Viac na facebook stranke: Katostav A v galerii fotiek...Zobraziť viac

Sme partia ľudí ktorým záleží na kvalite, majstri od remesla. Viac na facebook stranke: Katostav A v galerii fotiek v profile na RUKI

#
#
#
Zadať dopyt

Simon K.

Živnostník
Piešťany
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné, búracie a výkopové práce. Rekonštrukcia striech,odvoz a likvidácia stavebného a iného odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Lubomír M.

Živnostník
Veľké Dvorany
4,9

Klampiar, strechár

Ponúkame vám tesárske, klampiarske pokryvacske práce s dlhoročnými skúsenosťami najmä zo zahraničia . Z tesarskych prác najmä stavba prístreškov,altánkov garáži...Zobraziť viac

Ponúkame vám tesárske, klampiarske pokryvacske práce s dlhoročnými skúsenosťami najmä zo zahraničia . Z tesarskych prác najmä stavba prístreškov,altánkov garáži rôznych státí pre autá a podobne drevostavby či už otvorené alebo riešené na celoročné obyvanie. Z klampiarskych prác oplechovanie komínov atik,ryny ,zvody pokrývanie striech ,oplechovanie atď. Každú prácu si vážime a pristupujeme zodpovedne.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS...Zobraziť viac

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Živnostník
Hlohovec
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce, úpravy stavieb, dokončovanie stavieb, stavebná a projektantská činnosť, strechárske práce - Obklady, pokládky, dlažby, omietky, fasády, malovanie, sádrokartóny, zateplenie...Zobraziť viac

Stavebné práce, úpravy stavieb, dokončovanie stavieb, stavebná a projektantská činnosť, strechárske práce - Obklady, pokládky, dlažby, omietky, fasády, malovanie, sádrokartóny, zateplenie - Montáže, výroba kovových brán, schodísk, nájazdov, zábradlí - Elektroinštalácie, vodárenské a kúrenárske práce. Skúsenosti zo stavieb v Bratislave, Trnave, Hlohovci, Rakúsku, za prijateľné ceny a individuálny prístup.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Strecha

Nízka cena50,00 €/m2
Priemerná cena63,40 €/m2
Vysoká cena80,00 €/m2

Pošlite dopyt 20292 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 20 292 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt