Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Strecha

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 14 708 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?
Strecha

Aké sú najčastejšie vyhľadávané strešné konštrukcie?

To, že strecha patrí medzi jeden z najdôležitejších stavebných prvkov každej stavby je absolútnou pravdou. Hlavnou úlohou strešnej konštrukcie je ochrániť vnútorné prostredie domu a jeho používateľov pred všetkými podmienkami počasia, taktiež odvádzať vodu a zaisťovať tepelnú pohodu v budove.

Výber strešnej konštrukcie je zásadný. Rozhoduje o tom ako kvalitne sa vám bude v danej budove žiť a zároveň to, aké vysoké náklady budú potrebné na prevádzku a vykurovanie. Avšak, nie iba tieto praktické faktory vplývajú na výber typu strechy. Osobnostné preferencie v rámci vkusu či individuálnych požiadaviek pôsobia rovnako rozhodujúco.

Obľúbené typy strešných konštrukcií 

Sedlová strecha 

Stáročiami preverený typ strechy je spojením dvoch šikmých strešných strán, po obvodoch ktorých sa nachádzajú odkvapy. Jednoduchý typ konštrukcie zabezpečuje výhodnú cenu. V súčasnosti však môže s množstvom nových dizajnových domov pôsobiť na niektorých stroho a architektonicky nezaujímavo. Avšak výhodou sedlovej strechy sú možnosti nízkoenergetických riešení ako je inštalácia solárnych panelov. Taktiež ponúka pridaný priestor pod strešným obvodom, v ktorom sa môže vytvoriť podkrovná časť domu. 

Pultová strecha 

Strešná konštrukcia je zostavená iba z jednej roviny, ktorá je sklonená do určitej strany. Na tej sa nachádza odkvapová hrana. Výsledkom tohto typu strešnej krytiny je vyšší nápor na jeden odkvap v období silných dažďov. Pozitívnou stránkou pultovej strechy sú jej nízke tepelné straty. Výstavba je menej náročná ako pri sedlovom type. Nadšenci dizajnu budú spokojní z jednoduchého a originálneho štýlu tejto konštrukcie. 

Plochá strecha 

Rozdiel medzi pultovou a plochou strechou je takmer nebadateľný. Avšak rozdiel ich sklonu sa pohybuje v 10°. Plochá strecha ponúka mnohé funkčné vlastnosti, ktoré vás môžu presvedčiť práve pre túto voľbu. Zásadným faktorom pri použití tohto typu krytiny je vodotesnosť. Tá sa dosahuje použitím hydroizolačnej fólie alebo asfaltovými pásmi. Keďže je pri rovnom povrchu náročné dosiahnuť vodotesné podmienky strechy, pred jej plnohodnotným využitím sa vykonáva tzv. zaplavovacia skúška po dobu jedného dňa, kedy sa strecha “napustí“ vodou ako bazén a uisťuje sa o jej finálnej plnohodnotnej funkčnosti. To, čo vás môže pre konštrukciu plochej strechy presvedčiť je jej využiteľnosť. Plochu strechy viete využiť na terasové priestory či na jedinečné okrasné záhrady. 

Členitá strecha 

Členitý typ strechy spája niekoľko rôznych druhov strešných krytín. Jej tvar zahŕňa kombináciu tvarov s väčším a menším sklonom. Hlavnou dominantou strechy je jej jedinečnosť, spojením rôznych tvarov sa stáva členitá strecha každého domu jedinečná. Je však finančne nákladnejšia a náklady na energie pri jej použití takisto nie sú najnižšie. 

Manzardová strecha 

Jej konštrukcia pôsobí mohutne. Je zložená z dvoch rovných častí, každá v inom skone, ktoré sa navzájom prelínajú. Výstavba je komplikovanejšia avšak nie viac ako pri členitej konštrukcii. Vyššie položená konštrukcia strechy ponúka priestor pre podkrovnú časť.

Ihlanová strecha 

Častokrát označovaná ako stanová práve pre jej špecifický tvar pripomínajúci indiánske stany, tzv. tee-pee v špicatom ihlanovom tvare. Konštrukcia ihlanovej strechy je zvyčajne zostavená zo štyroch trojuholníkových strešných krytín. V súčasnosti už nie sú tak obvyklé ako v minulosti, no v období medzi sedemdesiatymi až osemdesiatymi rokmi patrili medzi tradičné typy strešných krytín. Trojuholníkové tvary jednotlivých plôch strechy musia mať každá rovnaký tvar čo spôsobuje obmedzené podmienky v rámci využiteľnosti pre podkrovné priestory. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti GAMAT, s.r.o

Kedy sa oplatí strechu vymeniť a kedy ju stačí iba opraviť?

Každá strecha potrebuje po určitom čase výmenu alebo rekonštrukciu. Ako prvé si treba uvedomiť, že stav strechy má veľký bezpečnostný vplyv na celú stavbu a kvalitu života, preto to netreba zanedbávať.

Lokálna oprava plochej strechy je len dočasné riešenie a odporúčame ju len v prípade ak nedisponujete finančnými prostriedkami na celkovú rekonštrukciu a keď je strecha poškodená len na jednom mieste alebo ak je strecha ešte v záruke a na povrchu strechy nie je viditeľné opotrebovanie časom. 

V prípade, že spozorujeme prvé známky poškodenia je najlepším riešením obrátiť sa ihneď na odborníka, ktorý zhodnotí stav strechy a navrhne vhodné technické riešenie lokálnej alebo celkovej opravy.

Ako dobrý príklad si môžeme predstaviť deravý dáždnik, ktorého dierku zalepíme. Po čase, vplyvom používania dáždnika sa táto oprava uvoľní a znovu začne pretekať. Keďže dáždnik plní svoju funkciu už roky, ďalším používaním sa budú vytvárať nové a nové poškodenia, ktoré spôsobia stratu funkcie. V takomto prípade je vhodné vymeniť starý dáždnik za nový. 

KEDY STRECHU OPRAVIŤ: 
  • nesúdržné spoje 
  • lokálne poškodenie (prasklina, poškodenie od škodcov, mechanické poškodenie)
  • nekvalitný servis, ktorý vedie k povrchovému poškodeniu
KEDY STRECHU VYMENIŤ:
  • vytváranie bublín sa streche 
  • nekvalitná práca
  • nekvalitný servis, ktorý vedie k neodvrátiteľnému poškodeniu strechy
  • strecha prestala plniť svoju funkciu (pretekanie, vlhnutie)
  • vysoké úniky tepla cez strešný plášť 
Aké úspory predstavuje výmena strechy za modernú?

Každý človek si pod pojmom moderná strecha predstavuje niečo iné. Výmenou strechy so zastaralou technológiou za novú docielite riešenie Vášho problému a vhodnou údržbou, pravidelnou kontrolou a včasnou a odbornou diagnostikou zamedzíte nadbytočným nákladom. 

Všeobecne platí, že niekoľkonásobné lokálne opravy Vás v konečnom dôsledku budú stáť viac ako celková výmena strešného plášťa. Je na Vašom zvážení či chcete riešenie na niekoľko rokov alebo strechu, ktorá vydrží desaťročia. 

Inovatívnym a ekologickým riešením modernizácie Vašej strechy je zelená strecha. Medzi jej hlavné výhody patrí ochrana pôvodného strešného plášťa pred priamym slnečným žiarením a zároveň dopomáha udržiavať plynulú konzistenciu krivky prechodu z vlhkého do suchého prostredia a tým zamedzuje náhlym zmenám, ktoré spôsobujú degradáciu materiálu (hydrizolačné materiály poškodzuje najmä striedanie vlhka a sucha a priame slnečné žiarenie). 

Zelená strecha slúži aj ako forma tepelnej izolácie a ako zvukotesná zábrana. Silnou stránkou je estetickosť a tiež úspora priestoru na pozemku, využitím zvyčajne nevyužitého strešného priestoru. Tento priestor nám ponúka veľké množstvo možností využitia - terasa, detské ihrisko, oddychová zóna a pod.

Podľa čoho je vhodné zvoliť typ strešnej krytiny?

Je potrebné zvážiť, aké krytiny sú vhodné pre typ strechy, ktorú vlastníte. V prípade, že vlastnítne nehnuteľnosť s plochou strechou, vhodným riešením z finančného hľadiska, funkčnosti a udržateľnosti je voľba asfaltových pásov na báze kaučuku s minerálnym posypom, ktorý slúži ako ochrana pred UV slnečným žiarením a poveternostným vplyvom. 

V tomto prípade existuje možnosť jednoduchšej diagnostiky problémového miesta a finančne menej náročnej lokálnej opravy a včasného zachytenia problému, z ktorého by mohla vzniknúť nutnosť výmeny celej krytiny.

Avšak treba si uvedomiť, že technické riešenie každej strechy je iné a jedinečné. To čo je vhodné pre jednu strechu nemusí byť vhodné pre druhú a preto odporúčame sa vždy poradiť s odborníkom, ktorý Vám priblíži výhody a nevýhody daného materiálu a navrhne vhodné technické riešenie. Potom je to už len na Vašom rozhodnutí, ktorý variant si vyberiete. 

Spoločnosť GAMAT, s.r.o - špecialisti v oblasti izolácií, hydroizolácií a zateplovaní plochých striech

autor: Lucia

Oct 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 422 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Harichovce
4,9

Záhradné domčeky, chatky

Mám skúsenosti z mnohých oborov. (Omietky, Altánky ,podlahy , sadrokartón, búracie práce , výkopové práce , ploty, atď. ) Veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin J.

Firma
Košice
4,4

Murárske práce

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej K.

Firma
Hlohovec
4,0

Oprava strechy

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej krytiny

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Strecha

Nižšia cena50,00 €/m2
Priemerná cena63,40 €/m2
Vyššia cena80,00 €/m2

Pošlite dopyt 22422 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 14 708 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt