Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklady do kúpeľne

Ako, čo najlepšie vybrať obklad do kúpeľne?

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 20197 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako, čo najlepšie vybrať obklad do kúpeľne?
Obklady do kúpeľne

Ako, čo najlepšie vybrať obklad do kúpeľne?

Túžite po kúpeľni, v ktorej sa budete cítiť dobre, a ktorú Vám bude každý závidieť? Tak by ste pri jej projektovaní a následnej realizácii mali klásť veľký dôraz predovšetkým na výber obkladu. Prečo práve naň? Pretože obklad zaberá najväčšiu plochu v kúpeľni, a má tak najväčší vplyv na jej celkovom vzhľade a emócii. Na čo všetko teda myslieť pri výbere obkladu?

Na farbe záleží

Výber farby by ste mali prispôsobiť vašim preferenciám, stavebnému riešeniu, veľkosti kúpeľne aj štýlu, ktorý sa snažíte dosiahnuť. Svetlé farby sa hodia do menších kúpeľní, kedy ich opticky zväčšia. Tmavšie farby ich naopak opticky zmenšujú, čo môže prispieť k navodeniu útulnosti vo veľkej kúpeľni, predovšetkým ak sú použité teplé tóny.

Ak sa snažíte o dosiahnutie moderného minimalistického štýlu, tak by ste mali siahnuť po obklade sivej, čiernej alebo bielej farby, prípadne imitácii betónu či cementovej stierky.

Záleží aj na veľkosti?

Posledné roky sú trendy veľkoformátové dlaždice. Tie sa odporúčajú predovšetkým do priestranných kúpeľní, kde lepšie vynikne ich dizajn. No smútiť za nimi nemusíte ani vtedy, ak máte kúpeľňu malých rozmerov. Stačí, ak siahnete po obdĺžnikovom formáte, ktorý položíte na šírku. Tým dosiahnete optické rozšírenie miestnosti. Avšak pri použití týchto obkladov v malých kúpeľniach musíte počítať s tým, že budete veľa orezávať a mať zhruba 20% odpadu.

Nezabudnite na niektoré dôležité vlastnosti

Kúpeľňový obklad by mal byť funkčný, odolný a bezpečný. Samozrejmou nevyhnutnosťou je protišmyková úprava dlažby, ktorá býva dosiahnutá špeciálnou impregnáciou, hrubým povrchom či drážkami. Pri výbere dbajte taktiež na odolnosť dlaždíc voči vlhkosti a oteruvzdornosti. Tá vypovedá o schopnosti dlaždíc odolávať povrchovému opotrebeniu.

Aj povrch obkladu rozhoduje o celkovom vzhľade

Možno ste ani netušili, že aj povrch obkladu výraznou mierou prispieva k tomu, aký bude celkový vzhľad kúpeľne. Zvyčajne máte na výber z troch možností:

  • lesklý,
  • matný
  • a reliéfny. 

Lesklý – veľkou výhodou lesklých obkladov je to, že odrážajú svetlo a dokážu tak kúpeľňu presvetliť a opticky zväčšiť. Zároveň tieto obklady budia pocit luxusnosti. Je však na nich viac vidno stopy po dotykoch či kvapkách vody.

Matný – obklady s matným povrchom dodávajú kúpeľni viac útulnosti. Nevidno na nich tak nečistoty ako pri lesklých povrchoch, preto sa lepšie udržiavajú. 

Reliéfny – tieto obklady môžu mať veľmi zaujímavé dizajny, znázorňovať napríklad geometrické obrazce, drevo alebo kameň. Údržba týchto obkladov je jednoduchšia ako čistenie pravých prírodných materiálov.

Dobre zvážte výber materiálu

Ako posledné, čo si musíte poriadne premyslieť je voľba materiálu. Na výber máte z keramiky, kameňa, mramoru a dreva. Samozrejme každý jeden materiál má svoje pre a proti.

Keramika

Zrejme vďaka svojim vlastnostiam a jednoduchému udržiavaniu hygieny je najobľúbenejším materiálom kúpeľňových obkladov. Keramické dlaždice sú odolné voči vlhkosti a dobre sa udržiavajú čisté. Ich zaujímavý a rozmanitý dizajn vám umožní vyčarovať originálny interiér aj vo veľmi obmedzenom priestore.

Kameň

V porovnaní s keramickým obkladom ide o obklad, ktorý sa v kúpeľniach často nepoužíva. Pravdepodobne to bude kvôli náročnejšej investícii, ale aj jeho nevýhodám. Jednou je chlad, ktorý z neho v zime ide a druhou jeho klzkosť. Navyše kamenný obklad nie je vhodný do sprchového kúta. 

Mramor

Ide o najušľachtilejší materiál. Obklady z neho sú veľmi elegantné a pôsobia luxusným dojmom. Ako obklad či dlažba perfektne slúži v každom type kúpeľne. Krásne ladí s takmer všetkými materiálmi (sklo, kov, drevo či zlato). Je však veľmi citlivý na škvrny, kyseliny či mydlo. Na jeho údržbu sú potrebné špeciálne prípravky, pričom údržba musí byť častá a pravidelná.

Drevo 

Donedávna sme si nevedeli predstaviť použitie dreva vo vlhkých miestnostiach. No dnes sa stále viac používa aj v kúpeľniach. Samozrejme drevo je špeciálne pripravené pre takéto vlhké miestnosti a je vysušené na optimálnu vlhkosť 8%. Navyše je pokryté voskom alebo naimpregnované. Obľúbené je aj preto, že je oveľa teplejšie ako keramika či kameň.

Pár tipov k dosiahnutiu peknej kúpeľne

Na záver Vám ešte ponúkame pár tipov, ktoré by Vám mali pomôcť k tomu, že vytvoríte naozaj krásnu kúpeľňu. Takú, po akej ste túžili.

  • Pri menšej kúpeľni použite väčší formát obkladu a svetlejšie farby, opticky tým zväčšíte priestor
  • Obdĺžnikový formát obkladu položte na šírku, nie na výšku
  • Veľkosť špáry by mala byť 10% z formátu, ak je teda dlažba 30x30 cm, špára by mala byť 3mm
  • Farbu špárovacej hmoty zvoľte k najbližšiemu odtieňu obkladu
  • Použite maximálne 3 farby obkladu vrátane dlažby


 

  
 

autor: Juraj

Jul 12, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20197 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s...Zobraziť viac

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

#
#
#
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie...Zobraziť viac

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej B.

Firma
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Patríme k stavebným firmám s pevným zázemím, perspektívnym tímom skúsených pracovníkov a širokým okruhom kvalifikovaných externých partnerov. Táto koncepcia predstavuje...Zobraziť viac

Patríme k stavebným firmám s pevným zázemím, perspektívnym tímom skúsených pracovníkov a širokým okruhom kvalifikovaných externých partnerov. Táto koncepcia predstavuje základnú podmienku i pri rekonštrukcii vášho bytu. Ďakujeme za vašu dôveru, čo pomáha ďalej napredovať i nám. Viac info nájdete na nasmajster.sk. Neprehliadnite našu novú projektovú kalkulačku nákladov na prácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Dunajská Streda
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a...Zobraziť viac

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a už po strednej škole som začal pracovať na stavbách. Zo začiatku to boli väčšinou zateplovacie práce na výškových budovách, neskôr som sa však preorientoval na prerábku rodinných domov a bytov. Okrem stavebných prác je mi veľmi blízky aj design či už interiéru alebo exteriéru. Svoju prácu sa snažím vykonávať vždy na 100% a som presvedčený že je na čase vytlačiť z trhu fušerov a akúkoľvek nekvalitnú a neodbornú prácu!

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obklady do kúpeľne

Nízka cena15,00 €/m2
Priemerná cena36,00 €/m2
Vysoká cena60,00 €/m2

Pošlite dopyt 20197 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 20197 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt