Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Klimatizácia

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 14 890 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?
Klimatizácia

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?

So zvyšujúcou sa teplotou pravdepodobne zvažujete možnosti, pokiaľ ide o efektívne chladenie vášho domu, aby ste udržali náklady na elektrinu čo najnižšie a zároveň znížili množstvo tepla prenikajúce do vášho domova. Ako zabezpečiť príjemnú teplotu v interiéri a zároveň nemať vysoké energetické náklady s ohľadom na ekológiu?

S týmito nákladovo a energeticky efektívnymi riešeniami chladenia bude pre vás porazenie letných horúčav hračka. Nenechajte sa však zmiasť tým, že dom dokážete vychladiť v letných mesiacoch len vďaka drahej klimatizácii a prečítajte si nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu zatočiť s teplom vo vašej domácnosti počas letných mesiacov.

1. POUŽÍVAJTE SVOJU KLIMATIZÁCIU ROZUMNE

Ak je vonku skutočne horúce peklo, zapnutie klimatizácie je jedným zo spôsobov, ako prehriatemu telu poskytnúť úľavu. Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste udržali nízke prevádzkové náklady.

Zatvorte dvere, aby ste chladili iba miestnosti, ktoré práve používate, a zatieňte okná. Nastavte klimatizáciu na 23 °C až 26 °C - každý stupeň dodatočného chladenia môže zvýšiť vaše prevádzkové náklady o 10 percent Klimatizácii môžete pomôcť pracovať efektívnejšie tak, že zatienite vonkajšiu jednotku a udržujete filtre čisté. Pravidelné čistenie a servis vám môžu pomôcť znížiť účty za energiu až o 30 percent.

2. POUŽÍVAJTE VZDUŠNÉ POSTEĽNÉ PRÁDLO

Posteľné prádlo z prírodných materiálov zvyšuje vaše šance na poriadny spánok, najmä v horúčavách. Prírodné vlákna sú priedušné a vy sa nebudete príliš potiť. Ideálna je čistá bavlna alebo ľan - ľahký, ale izolačný, ktoré vám pomôžu udržať sa v pohodlí aj počas najteplejšieho letného večera.

3. VYHNIE SA POUŽÍVANIU SPOTREBIČOV S VYSOKÝM VÝKONOM

V horúcich letných dňoch sa vyhnite použitiu spotrebičov, ktoré generujú množstvo dodatočného odpadového tepla - rúry na pečenie, umývačky riadu, práčky, sušičky a neúčinné osvetlenia, napríklad žiarovky a halogénové žiarovky. Pri príprave večere sa rozhodnite pre grilovanie. 

4. ZADOVÁŽTE SI VNÚTORNÉ RASTLINY

Izbové rastliny nielen skrášlia váš interiér, ale niektoré druhy dokonca môžu pomôcť znížiť teplotu vnútri domu. Mnohé izbové rastliny sú vynikajúcimi prírodnými ochladzovačmi. Napríklad aloe vera, hadia rastlina, figa vŕbového listu (Ficus neriifolia) a palma rhapis pracujú tak, že absorbujú teplý vzduch a procesom transpirácie uvoľňujú kyslík a chladnú vlhkosť do okolia.

5. ZVÁŽTE STROPNÝ VENTILÁTOR

Fungujúci stropný ventilátor môže byť až prekvapivo efektívny v boji s horúcim vzduchom. Pocitový chladiaci efekt môže byť až 6˚C.
Namiesto zmeny teploty vzduchu používajú stropné ventilátory systém odparovania. Keď sa potíte, čiastočky pohybujúce sa vzduchom a po pokožke zvyšujú svoju schopnosť a rýchlosť odparovania.

Stropné ventilátory sú tiež cenovo dostupné. Prevádzka niektorých najnovších modelov stojí menej ako jeden cent za hodinu. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď použijete nastavenia s viacerými meniacimi sa rýchlosťami.

6. ZATIAHNITE ŽALÚZIE

Domácnosti zvyčajne minú 41 percent svojich energetických výdavkov na správu teploty svojich domovov. Správne vnútorné a vonkajšie okenné tienidlá môžu znížiť tento účet až o 60 percent. Maximálnu úsporu energie získate, ak máte správny produkt vo vnútri aj vonku, čo znamená vonkajšiu bariéru, napríklad markízu, ktorá bráni priamemu slnečnému žiareniu, aby prenikalo do vašich okien, a vnútornú okennú ochranu kvôli izolácii.

7. STARAJTE SA O SVOJ TRÁVNIK

Trávnatý povrch funguje rovnako ako vonkajšia klimatizácia, keď je počas dňa aj 40 °C, tak váš trávnatý porast môže byť na dotyk až o 30 stupňov chladnejší. Preto zvážte či na svoj dvor použijete drevenú palubovku alebo trávu. Pre maximálne ochladenie zvoľte hustejšiu trávnatú odrodu s vyššou výškou kosenia.

8. ZADOVÁŽTE SI BAZÉN

Nič neprekoná pocit, keď sa počas horúceho letného dňa ponoríte do studenej vody v bazéne a schladíte sa. Veľa ľudí má v dnešnej dobe na dvore bazén, či už nadzemný alebo vstavaný, ktorý s radosťou využívajú počas letných horúčav. Verte, že aj táto investícia sa oplatí a pomôže vám so schladením sa počas letných mesiacov.

9. POSTAVTE SI EKOLOGICKEJŠÍ DOMOV

Ak staviate alebo rekonštruujete, nastal čas implementovať stratégie na zníženie vašej závislosti od umelého chladenia. Dobre navrhnutý dom bude využívať funkcie pasívneho chladenia, ako je izolácia, tvar a tienenie, aby zabránil vstupu tepla a znížil účty za energiu. Izolácia môže v lete udržať dom o sedem stupňov chladnejší a znížiť náklady na energiu až o tretinu.

Najdôležitejšie je izolovať váš strop a strechu.Pomôže tiež zabudovanie stropných prieduchov na vypúšťanie horúceho vzduchu cez strechu. Dvere a okná umiestnite tak, aby využívali naplno chladiaci vánok, a na vyrovnanie teplôt zvážte použitie okien s dvojitým alebo trojitým zasklením v dobre uzavretých rámoch.

10. ZATIEŇTE SI SVOJE OKNÁ

Kľúčom k tomu, aby bol váš domov v lete chladný, je v prvom rade zabrániť vstupu tepla. Oknami prechádza až tretina slnečných lúčov. Tienenie zvonku je pomocou dobre navrhnutých vonkajších pergol, verand, žalúzií alebo markíz ozaj dobrým riešením.

Pomôže tiež inteligentná výsadba. Severná a západná strana vášho domu absorbuje cez deň najviac svetla a tepla, takže pri výbere rastlín a stromov na tienenie a chladenie sa sústreďte najmä na tieto oblasti. Listnaté stromy sú vynikajúce na letné tienenie a keďže v zime strácajú listy, nebudú vám blokovať zimné slnko.


 

autor: Jana

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 161 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír O.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou stovky odservisovaných a inštalovaných klimatizácií.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Klimatizácia

Nižšia cena239,00 €/ks
Priemerná cena353,40 €/ks
Vyššia cena540,00 €/ks

Pošlite dopyt 22161 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 14 890 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt