Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Klimatizácia

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 18364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?
Klimatizácia

Ako energeticky efektívne ochladiť vašu domácnosť?

So zvyšujúcou sa teplotou pravdepodobne zvažujete možnosti, pokiaľ ide o efektívne chladenie vášho domu, aby ste udržali náklady na elektrinu čo najnižšie a zároveň znížili množstvo tepla prenikajúce do vášho domova. Ako zabezpečiť príjemnú teplotu v interiéri a zároveň nemať vysoké energetické náklady s ohľadom na ekológiu?

S týmito nákladovo a energeticky efektívnymi riešeniami chladenia bude pre vás porazenie letných horúčav hračka. Nenechajte sa však zmiasť tým, že dom dokážete vychladiť v letných mesiacoch len vďaka drahej klimatizácii a prečítajte si nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu zatočiť s teplom vo vašej domácnosti počas letných mesiacov.

1. POUŽÍVAJTE SVOJU KLIMATIZÁCIU ROZUMNE

Ak je vonku skutočne horúce peklo, zapnutie klimatizácie je jedným zo spôsobov, ako prehriatemu telu poskytnúť úľavu. Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste udržali nízke prevádzkové náklady.

Zatvorte dvere, aby ste chladili iba miestnosti, ktoré práve používate, a zatieňte okná. Nastavte klimatizáciu na 23 °C až 26 °C - každý stupeň dodatočného chladenia môže zvýšiť vaše prevádzkové náklady o 10 percent Klimatizácii môžete pomôcť pracovať efektívnejšie tak, že zatienite vonkajšiu jednotku a udržujete filtre čisté. Pravidelné čistenie a servis vám môžu pomôcť znížiť účty za energiu až o 30 percent.

2. POUŽÍVAJTE VZDUŠNÉ POSTEĽNÉ PRÁDLO

Posteľné prádlo z prírodných materiálov zvyšuje vaše šance na poriadny spánok, najmä v horúčavách. Prírodné vlákna sú priedušné a vy sa nebudete príliš potiť. Ideálna je čistá bavlna alebo ľan - ľahký, ale izolačný, ktoré vám pomôžu udržať sa v pohodlí aj počas najteplejšieho letného večera.

3. VYHNIE SA POUŽÍVANIU SPOTREBIČOV S VYSOKÝM VÝKONOM

V horúcich letných dňoch sa vyhnite použitiu spotrebičov, ktoré generujú množstvo dodatočného odpadového tepla - rúry na pečenie, umývačky riadu, práčky, sušičky a neúčinné osvetlenia, napríklad žiarovky a halogénové žiarovky. Pri príprave večere sa rozhodnite pre grilovanie. 

4. ZADOVÁŽTE SI VNÚTORNÉ RASTLINY

Izbové rastliny nielen skrášlia váš interiér, ale niektoré druhy dokonca môžu pomôcť znížiť teplotu vnútri domu. Mnohé izbové rastliny sú vynikajúcimi prírodnými ochladzovačmi. Napríklad aloe vera, hadia rastlina, figa vŕbového listu (Ficus neriifolia) a palma rhapis pracujú tak, že absorbujú teplý vzduch a procesom transpirácie uvoľňujú kyslík a chladnú vlhkosť do okolia.

5. ZVÁŽTE STROPNÝ VENTILÁTOR

Fungujúci stropný ventilátor môže byť až prekvapivo efektívny v boji s horúcim vzduchom. Pocitový chladiaci efekt môže byť až 6˚C.
Namiesto zmeny teploty vzduchu používajú stropné ventilátory systém odparovania. Keď sa potíte, čiastočky pohybujúce sa vzduchom a po pokožke zvyšujú svoju schopnosť a rýchlosť odparovania.

Stropné ventilátory sú tiež cenovo dostupné. Prevádzka niektorých najnovších modelov stojí menej ako jeden cent za hodinu. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď použijete nastavenia s viacerými meniacimi sa rýchlosťami.

6. ZATIAHNITE ŽALÚZIE

Domácnosti zvyčajne minú 41 percent svojich energetických výdavkov na správu teploty svojich domovov. Správne vnútorné a vonkajšie okenné tienidlá môžu znížiť tento účet až o 60 percent. Maximálnu úsporu energie získate, ak máte správny produkt vo vnútri aj vonku, čo znamená vonkajšiu bariéru, napríklad markízu, ktorá bráni priamemu slnečnému žiareniu, aby prenikalo do vašich okien, a vnútornú okennú ochranu kvôli izolácii.

7. STARAJTE SA O SVOJ TRÁVNIK

Trávnatý povrch funguje rovnako ako vonkajšia klimatizácia, keď je počas dňa aj 40 °C, tak váš trávnatý porast môže byť na dotyk až o 30 stupňov chladnejší. Preto zvážte či na svoj dvor použijete drevenú palubovku alebo trávu. Pre maximálne ochladenie zvoľte hustejšiu trávnatú odrodu s vyššou výškou kosenia.

8. ZADOVÁŽTE SI BAZÉN

Nič neprekoná pocit, keď sa počas horúceho letného dňa ponoríte do studenej vody v bazéne a schladíte sa. Veľa ľudí má v dnešnej dobe na dvore bazén, či už nadzemný alebo vstavaný, ktorý s radosťou využívajú počas letných horúčav. Verte, že aj táto investícia sa oplatí a pomôže vám so schladením sa počas letných mesiacov.

9. POSTAVTE SI EKOLOGICKEJŠÍ DOMOV

Ak staviate alebo rekonštruujete, nastal čas implementovať stratégie na zníženie vašej závislosti od umelého chladenia. Dobre navrhnutý dom bude využívať funkcie pasívneho chladenia, ako je izolácia, tvar a tienenie, aby zabránil vstupu tepla a znížil účty za energiu. Izolácia môže v lete udržať dom o sedem stupňov chladnejší a znížiť náklady na energiu až o tretinu.

Najdôležitejšie je izolovať váš strop a strechu.Pomôže tiež zabudovanie stropných prieduchov na vypúšťanie horúceho vzduchu cez strechu. Dvere a okná umiestnite tak, aby využívali naplno chladiaci vánok, a na vyrovnanie teplôt zvážte použitie okien s dvojitým alebo trojitým zasklením v dobre uzavretých rámoch.

10. ZATIEŇTE SI SVOJE OKNÁ

Kľúčom k tomu, aby bol váš domov v lete chladný, je v prvom rade zabrániť vstupu tepla. Oknami prechádza až tretina slnečných lúčov. Tienenie zvonku je pomocou dobre navrhnutých vonkajších pergol, verand, žalúzií alebo markíz ozaj dobrým riešením.

Pomôže tiež inteligentná výsadba. Severná a západná strana vášho domu absorbuje cez deň najviac svetla a tepla, takže pri výbere rastlín a stromov na tienenie a chladenie sa sústreďte najmä na tieto oblasti. Listnaté stromy sú vynikajúce na letné tienenie a keďže v zime strácajú listy, nebudú vám blokovať zimné slnko.


 

autor: Jana

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18364 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marian B.

Živnostník
Prešov
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Firma má dlhoročné skúsenosti v oblasti vzduchotechniky,rekuperácii a klimatizácii. Realizovali sme malé projekty ako sú rodinne domy,reštaurácie a bary ale...Zobraziť viac

Firma má dlhoročné skúsenosti v oblasti vzduchotechniky,rekuperácii a klimatizácii. Realizovali sme malé projekty ako sú rodinne domy,reštaurácie a bary ale aj väčšie ako napríklad kultúrne domy atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Vlastimil L.

Živnostník
Malachov
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Vymena radiátorov ,vodovodných rozvodov ,kúrenia ,prerábanie bytových jadier, nove rozvody do RD montáž sanyty baterie,wc, dopajanie kuchynských liniek ........

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Trenčín
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme firma zaoberajúca sa hĺbkovým čistením klimatizácii a ich montážou. Montáž rekuperačnych jednotiek a vzduchotechniky. Mame 12 ročné skúsenosti v...Zobraziť viac

Sme firma zaoberajúca sa hĺbkovým čistením klimatizácii a ich montážou. Montáž rekuperačnych jednotiek a vzduchotechniky. Mame 12 ročné skúsenosti v obore.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Levice
5,0

Hodinový manžel

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi...Zobraziť viac

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

#
#
#
Zadať dopyt

Palo P.

Firma
Sabinov
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej...Zobraziť viac

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej ponuky sme zaradili aj rekuperácie značky FLEXIT. Každú montáž robíme kvalitne a precízne, akoby sme ju robili sami pre seba. Po našom odchode po nás ostane iba príjemný chlad z Vašej novej klimatizácie. Každá montáž je jedinečná a pre presné určenie ceny je najlepšie osobné stretnutie na mieste montáže. Pri obhliadke, ktorá je vždy zdarma, si spolu prejdeme možnosti a z katalógu vyberieme vhodnú klimatizáciu pre Vás. Následne dostanete cenovú ponuku, ktorá je samozrejme tiež zdarma. Napíšte nám ešte dnes :)

#
#
#
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár, inštalatér

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

#
#
#
Zadať dopyt

Radko V.

Firma
Bratislava
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme mladá rozbiehajuca sa firma ktora ponúka na predaj klimatizácie Samsung, Daikin, Sinclair, Vivax a mnoho dalších. Sme vyučený a...Zobraziť viac

Sme mladá rozbiehajuca sa firma ktora ponúka na predaj klimatizácie Samsung, Daikin, Sinclair, Vivax a mnoho dalších. Sme vyučený a certifikovaný chladiari s papiermi. Na každú svoju prácu ponúkame aj záruku samozrejme. Klimatizácie majú 3-ročnú záruku. Robime aj prípravy na klimatizácie do novostavieb aj do starších domov a taktiež servisy na staršie klimatizácie. Taktiež robime aj bytové rekuperácie, vzduchotechniku a tepelné čerpadla.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Oto Z.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Prax viac ako 20 rokov, profesionalny pristup, korektne jednanie, dodrziavanie dohodnutych terminov a rozpoctu.

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír O.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou...Zobraziť viac

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou stovky odservisovaných a inštalovaných klimatizácií.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas M.

Živnostník
Trnava
4,8

Čistenie klimatizácie

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR...Zobraziť viac

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR a SR, narodny futbalovy stadion v Bratislave atd... Akceptujem platbu v BTC.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Klimatizácia

Nízka cena239,00 €/ks
Priemerná cena353,40 €/ks
Vysoká cena540,00 €/ks

Pošlite dopyt 18364 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 18364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt