Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérové žalúzie

Ako jednoducho nainštalovať žalúzie?

Hľadáte žalúziara na interiérové žalúzie? V tejto kategórii máme 15737 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako jednoducho nainštalovať žalúzie?
Interiérové žalúzie

Ako jednoducho nainštalovať žalúzie?

Žalúzie sú praktické, pomerne lacné a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Postupujte podľa týchto krokov a žalúzie budete mať nainštalované okamžite.

Vnútorná alebo vonkajšia montáž?

Pozrite sa na okno a rozhodnite sa, či chcete žalúzie namontovať z vnútornej strany okenného rámu, zvonku, alebo nad rám okna. Vnútorné žalúzie pôsobia elegantne a upravene, a to je dôvod, pre ktorý si ich vyberá čoraz viac ľudí.

Vonkajšie namontované žalúzie zakrývajú časť rámu. Jedným z presvedčivých dôvodov, prečo ísť cestou vonkajšej montáže, je, že okenný rám je príliš plytký na to, aby bolo možné namontovať vnútornú žalúziu. Výhodné je to aj v prípade, ak máte staršie okná a v rámoch otvory, prípadne poškodenia, ktoré potrebujete prekryť.

Robte dobré rozhodnutia

Väčšina žalúzií je vyrobená z vinylu alebo hliníka. Drevené alebo umelé s imitáciou dreva sú k dispozícii za vyššiu cenu. Dodávajú sa buď so šnúrou (na spúšťanie a zdvíhanie lamiel), alebo bez šnúry (lamely sa zdvíhajú a spúšťajú pohybom spodnej lišty nahor alebo nadol.) So šnúrami sú ľahko dostupné a je možné si ich špeciálne objednať. Šnúry predstavujú pre malé deti nebezpečenstvo, preto ak máte deti, vyberte si bezpečnejšiu bezšnúrovú voľbu. Ak s vami žijú starí rodičia alebo iní seniori, prečítajte si týchto niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým bude váš domov bezpečnejší i pre starších ľudí.

Zmerajte a kúpte

Ak ste sa rozhodli namontovať žalúzie z vnútornej strany, zmerajte šírku okenného priestoru. Vyberte roletu so šírkou, ktorá sa zmestí do priestoru okna. Merajte presne, aby ste žalúzie nemali ani príliš úzke, lebo by nepokryli celý priestor okna a prenikalo by vám do domu až príliš veľa nechceného svetla, čím by sa narušilo vaše súkromie.

Pri vonkajšej montáži zmerajte šírku, ktorú chcete prekryť, a vyberte žalúziu s touto šírkou. Väčšina žalúzií má štandardnú šírku, aby boli vhodné na rozmery bežných okien. Niektoré žalúzie na okná veľkých či špeciálnych rozmerov je možné vyrobiť na mieru podľa vašich predstáv tvarov a rozmerov.

Otvorte balík, pozrite si návod na montáž a skontrolujte, čo má obsahovať balenie. Skôr ako urobíte čokoľvek, uistite sa, že máte všetko. Tiež sa presvedčte, že máte vŕtačku, AKU skrutkovač alebo klasický skrutkovač, ceruzku na označenie umiestnenia otvorov a ďalšie potrebné náradie.

Označte otvory na montáž rolety. Držiak držte na mieste, aby ste označili otvory. Približne 2,5 cm od okraja je zvyčajne bezpečné miesto na vnútorné prichytenie, avšak pre istotu sa pozrite na rolety a uistite sa, že konzola nebude prekážať vnútorným mechanizmom rolety. Ak bola roleta dodaná so šablónou pre otvory v konzole, pomocou tejto šablóny ich označte.

Predvŕtajte otvory, aby ste uľahčili inštaláciu skrutiek, ktoré držia konzoly.  Držte okenné rolety na mieste, zarovnajte ich s otvormi a namontujte skrutky. Ak nemáte vŕtačku či AKU skrutkovač, môžete ich namontovať pomocou klasického skrutkovača, ale trvá to dlhšie a môže to byť trošku zložitejšie. Ak to nedokážete, okenný rám je v tom prípade vyrobený z tvrdého dreva alebo kovu.

Koncové krytky nasaďte na hornú lištu žalúzií a potom vložte hornú lištu do konzol. Vyskúšajte rolety, aby ste sa uistili, či sú funkčné a posúvajú sa hore a dole bez akýchkoľvek ťažkostí. Vyskúšajte funkčnosť lamiel a zistite, či sa nakláňajú nahor a nadol.

Súčasťou balenia bývajú i plastové háčiky. Nainštalujte ich a po vytiahnutí žalúzií môžete omotať okolo nich šnúru od žalúzií.

Namontovať okenné žalúzie nie je v zásade nič zložité, ale treba pamätať na to, že všetky kroky sú nesmierne dôležité – od prvotného merania cez predvŕtanie otvorov až po konečné zavesenie vrchnej lišty. Zručný majster si túto prácu dokáže urobiť bez problémov sám, avšak na trhu existuje veľa výrobcov a dodávateľov takýchto žalúzií, ktorí disponujú svojimi vlastnými technikmi. Tí sa o vás postarajú od zamerania až po montáž. Je možné, že táto druhá voľba bude pre vás oveľa výhodnejšia. Z časového, ale i z finančného hľadiska. 
 

autor: Martin

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 15737 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Marek B.

Živnostník
Žilina
4,9

Montáž okien

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z...Zobraziť viac

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z východného Slovenska. Taktiez ponúkame montáž plastových okien značky RAKystav . 3sklo 6-7 komorové z kovanim od značky Sigenia . Možnosť výberu zo 4 modelov podľa

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií...Zobraziť viac

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

#
#
#
Zadať dopyt

Lubomir O.

Firma
Bratislava
4,9

Servis okien, oprava okien

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie...Zobraziť viac

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie predokenné rolety a žalúzie.

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej S.

Firma
Trnavský kraj
4,9

Servis okien, oprava okien

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa...Zobraziť viac

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa treba pravidelne starať aby sa predĺžila ich životnosť a preto sme tu vždy pre Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,7

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,7

Závlahový systém

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež...Zobraziť viac

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež viac ako 2 roky. Tieniacu techniku nam vyrába SR a ČR výrobca. V subdodávke vieme zabezbečiť certifikovaného elektrikára s pečiatkou na revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérové žalúzie

Nízka cena3,98 €/ks
Priemerná cena7,17 €/ks
Vysoká cena14,04 €/ks

Pošlite dopyt 15737 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte žalúziara na interiérové žalúzie? V tejto kategórii máme 15737 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt