Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérový dizajn

Ako kombinovať farby v interiéri ako profesionál

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 12 995 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako kombinovať farby v interiéri ako profesionál
Interiérový dizajnAko kombinovať farby v interiéri ako profesionál

Výber farieb interiéru predstavuje zodpovednú úlohu. Predsa len, každý sa chce po príchode domov cítiť vo svojej domácnosti príjemne. Niektoré farby vedia priestor opticky zväčšiť, predĺžiť, iné naopak zmenšiť. Niektoré v nás vyvolávajú radosť, iné nás upokoja.

Pracovať s farbami a vytvoriť oku lahodiaci interiér, to si vyžaduje trošku estetického cítenia a najmä poznanie tajov kombinovania farieb. Vďaka našim odporúčaniam si hravo vyberiete farebné kombinácie, stvorenú pre vás a jednotlivé miestnosti vašej domácnosti.

Farebné spektrum a ako farby vplývajú na našu psychiku

Vedeli ste, že každá farba má zázračnú schopnosť vplývať na našu psychiku a ovplyvniť náš pocit pohodlia?

 • Modrá – inšpiruje a upokojuje, navodí pohodu, pokoj a sústredenosť, čo z nej robí ideálnu farbu do pracovne.
 • Žltá – symbolizuje optimizmus a komunikáciu, podporuje hlboké premýšľanie aj dobrú náladu, rozveselí pracovňu aj detskú izbu.
 • Hnedá – predstavuje stabilitu a spoľahlivosť, využíva sa najmä na podlahy a nábytok.
 • Fialová – ukrýva v sebe spirituálny a slávnostný nádych, podporuje odpočinok, vďaka čomu sa hodí do spálne.
 • Oranžová – doplní energiu, zvýši pozornosť i aktivitu, podnecuje kreativitu, vynikne v obývačke, ale aj detskej izbe.
 • Zelená – farba prírody, harmónie a pokoja, ideálna do spálne alebo kúpeľne.
 • Ružová – vyjadruje city a zmyselnosť, hodí sa do spálne a v jemných tónoch vynikne aj v obývačke.
 • Červená – zástupca energie a vášne, podnecuje aktivitu a zvyšuje pozornosť, no v interiéri s ňou treba pracovať premyslene, nakoľko na príliš veľkých plochách môže vzbudzovať agresiu.
 • Biela – čistota, elegancia a nevinnosť, ocenia ju najmä milovníci minimalizmu.
 • Čierna – v kombinácii s inými farbami tiež vyjadruje luxus, eleganciu, jednoduchosť a prémiovosť, výrazne tu však platí, že menej je viac.
 • Sivá – neutrálna, no pôsobí menej sterilne ako biela.

Ako kombinovať farby v byte? Menej je viac.

Pri výbere farieb do interiéru platí staré známe, menej je viac. Nikdy by ste v jednej miestnosti nemali kombinovať viac ako 4 farby, pričom 3 farby, z ktorých jedna je dominantná a 2 doplnkové, možno považovať za optimum.

Ako rýchla pomôcka vám môže slúžiť dizajnérske pravidlo 60:30:10. Hlavná farba v miestnosti by mal byť zastúpená na 60 % plochy, 30 % by malo patriť sekundárnej farbe a zostávajúcich 10 % zvýrazňujúcej farbe.

Ako kombinovať farby na steny - základné pravidlá

 1. Farby vzájomne sa dopĺňajúce, napríklad modrá a oranžová, žltá a fialová alebo červená a zelená vyvolávajú príjemné pocity.
 2. Príjemne pôsobí aj kombinácia dvoch farieb rovnakého tónu, ale rôznej sýtosti – svetlozelená so sýtou zelenou, červená s ružovou.
 3. Vhodná je aj kombinácia neutrálnej a pestrej farby – čierna, šedá alebo biela s modrou, žltou alebo zelenou. Vyvolávajú pokoj a znižujú napätie.

Kombinácie farieb - ako kombinovať, ale neprekombinovať

Základnou otázkou, ktorú je potrebné si pri výbere farieb do interiéru zodpovedať je, či chcete interiér ladiť do tmavých a studenších farieb, alebo uprednostníte teplo a svetlo. Toto rozhodnutie by sa vo veľkej miere malo zakladať na dispozícií priestoru. Tmavé farby priestor opticky zmenšujú a uberajú mu svetlo, naopak svetlé farby priestor opticky zväčšujú.

Hlavným pravidlom, ktoré sa snaží dodržiavať väčšina dizajnérov, je, že v spálni by mali byť farby skôr neutrálnejšie a v ostatných častiach domu je možné aj výraznejšie popustiť uzdu fantázii.

Pri výbere zariadenia interiéru najskôr vyberte farbu vecí, ktoré v budúcnosti už nebudete môcť meniť – podlahy, okná, dvere, zárubne. Ideálne ich zlaďte do neutrálnej farby. Následne sa zamerajte na výber farby stien, nábytku a tie doplňte farebnými doplnkami.

Farebné schémy do interiéru

Kombinovanie farieb nemá svoje presné pravidlá a fantázií sa medze nekladú. Výbornou pomôckou pri výbere farieb je farebné spektrum. Toto farebné koleso vám pomôže zistiť, aké farby sa k sebe hodia. Pri hľadaní ideálnych farebných kombinácií ho môžete použiť 3 spôsobmi:

 1. Monochromatická schéma – odtiene jednej farby, na kruhu sa nachádzajú na jednej osi.
 2. Analogická schéma – jedna základná farba, plus farby, v ktorých je použitá. Takéto farby sa na schéme nachádzajú vedľa seba.
 3. Doplnková schéma – táto schéma je založená na komplementárnych farbách. Ide o farby, ktoré sa vzájomne výborne dopĺňajú. V kruhu stoja oproti sebe.

Ak je vašim favoritom viacero farebných kombinácií, nebojte sa uľahčiť si rozhodovanie pomocou rôznych vzorkovníkov. Takto sa môžete s farbami pohrať a poskladať si tak svoju vysnívanú kombináciu.

Farby, ktoré sa k sebe hodia

Ak sa bojíte experimentov a netrúfate si vytvoriť vlastnú farebnú kombináciu, môžete siahnuť po farebných kombináciách, ktoré sa dizajnérom osvedčili. 

Najpoužívanejšie kombinácie farieb na steny:

 • hnedá – ružová – biela – šedá,
 • olivová – hnedá – krémová,
 • modrá – zelená – antracitová.

Z módy taktiež nikdy nevyjde ladenie interiéru tón v tóne a v prírodných farbách. Aj takýto interiér môže mať svoj šmrnc a eleganciu.

Pastelové farby na steny

Pastleové farby vyvolávajú pokoj, oddych až relax, hodia sa preto do obývačky, detskej izby aj kuchyne. Pastelové farby je vhodné použiť na steny a napríklad ich skombinovať s bielym stropom. Odtieň stien je vhodné zopakovať aj pri iných bytových doplnkoch v izbe.

Inšpiráciu na množstvo ďalších farebných kombinácií nájdete aj v rôznych katalógoch. Ak chcete mať doma netradičnú farebnú kombináciu, no sami si na jej výber netrúfate, nebojte sa využiť aj pomoc odborníkov.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti INTERIO STUDIO

Aké sú aktuálne trendy interiérového dizajnu v roku 2021?

Svet bol v roku 2020 ovplyvnený pandémiou. Práve preto sa v roku 2021 snažíme v interiéri vytvoriť prostredie, vďaka čomu sa nám aspoň trošku podarí zabudnúť na strasti minulého roku, obnoviť pokoj, harmóniu a relax. 

Veľmi obľúbené sú jemné pastelové farby a prírodné tlmené farby. V kombinácii s prírodnými textíliami, ako ľan ci bavlna nemôžete trafiť vedľa. Každý rok netrpezlivo čakáme, kým popredné firmy s farbami ohlásia tzv. farbu roka. V roku 2021 sú to najmä šedá, žltá a hnedosivá. Favoritom sa však stala farba „Aegean Teal“ - ide o zeleno-modrú farbu s nádychom šedej. Je to vyvážený a pokojný odtieň, ktorý nabáda k zamysleniu sa a spomaleniu mysle.

Aké riešenia interiéru neodporúčate a prečo?

Vo všeobecnosti platí, že nie je dobré interiér zariaďovať prvoplánovo, bez rozmyslu. Nenechať sa strhnúť aktuálnymi trendami, dbať na nadčasovosť, na originálne a kvalitné kúsky, ktoré si zachovajú svoju krásu dlhé roky a ich čaro po pár mesiacoch nevyprchá. 

Je potrebné snažiť sa vytvoriť harmonický a vyvážený interiér, kde všetko spolu perfektne ladí a je v súzvuku, aby sa Vám vo Vašom interiéri kvalitne a príjemne bývalo alebo aj pracovalo.

Na čo všetko treba dbať pri navrhovaní interiéru?

To je veľmi dobrá otázka. Komplexná odpoveď na ňu by bola veľmi rozsiahla. Myslím si však, že sa nedá jednoznačne povedať, že sú striktné pravidlá, ktoré by interiérový dizajn definovali. 

Predsa len ide o kreatívne remeslo a kreativite sa medze nekladú. Samozrejme, základné pravidlo každého dobrého interiéru je, aby bol funkčný. Je teda potreba brať do úvahy základné ergonomické parametre, kombináciu farieb a materiálov v interiéri, aby celok nepôsobil rušivo. To všetko je už šikovnosť dizajnéra nadobudnutá štúdiom a najmä dlhodobou praxou. Na zariadenie interiéru je preto vhodné osloviť kvalifikovaného a overeného dizajnéra.

Spoločnosť INTERIO STUDIO - špecialisti v oblasti interiérového dizajnu

autor: Lukáš

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 16 217 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

I S.

Firma
Trenčín
5,0
Interiérový dizajn

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0
Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0
Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Timea F.

Firma
Košice
4,9
Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Eunika Š.

Firma
Nitriansky kraj
4,9
Interiérový dizajn

Ponúkam vypracovanie 3D vizualizácií interiéru a exteriéru RD, kancelárií, polyfunkčných budov a iných objektov. Viem zabezpečiť aj vyhotovenie jednoduchej architektonickej štúdie, výkresov pre ohlásenie drobnej stavby, projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, rozpočtu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Viktória K.

Firma
Košice
4,8
Interiérový dizajn

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Slavomír Š.

Živnostník
Košice
5,0
Výrub stromu

Pekný deň, poskytujem rôzne služby. V prípade záujmu stačí napísať a dohodneme sa na podmienkach. Problemom niesú ani väčšie projekty alebo vzdialenosť nakoľko zákazky beriem nielen na slovensku ale aj mimo SR.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter K.

Živnostník
Lučenec
4,8
Elektroinštalácia

Sme rodinná firma z dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v odbore elektroinštalačných prác. Vieme vám pomôcť od naprojektovania po realizáciu až ku revízii. V našom portfóliu sú kompletne elektorištslacné práce a po z.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robo H.

Firma
Bratislava
4,5
Vodár

Realizujem vodoinštalačne prace a kurenarske prace, vymena radiatorov, vymena baterii, rozvodov vody a odpadu, montaz kotla montaz podlahoveho kurenia, podomietkovych systemov, prerabky kupelni

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol B.

Firma
Bratislava
4,5
Maliar, Maliarske práce

Robíme maliarske práce, sadrokartonarske práce, murárske práce, búracie práce, zatepľovanie, drobné vodoinštalačné práce máme 16r praxe v stavebníctve.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

T S.

Firma
Trnava
4,2
Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérový dizajn

Nižšia cena16,00 €/m2
Priemerná cena30,20 €/m2
Vyššia cena50,00 €/m2
Pošlite dopyt 16217 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 12 995 poskytovateľov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt