Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interierový dizajn a návrh interiéru

Ako kombinovať farby v interiéri ako profesionál

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 15 733 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako kombinovať farby v interiéri ako profesionál
Interierový dizajn a návrh interiéru

Ako kombinovať farby v interiéri ako profesionál

Výber farieb interiéru predstavuje zodpovednú úlohu. Predsa len, každý sa chce po príchode domov cítiť vo svojej domácnosti príjemne. Niektoré farby vedia priestor opticky zväčšiť, predĺžiť, iné naopak zmenšiť. Niektoré v nás vyvolávajú radosť, iné nás upokoja.

Pracovať s farbami a vytvoriť oku lahodiaci interiér, to si vyžaduje trošku estetického cítenia a najmä poznanie tajov kombinovania farieb. Vďaka našim odporúčaniam si hravo vyberiete farebné kombinácie, stvorenú pre vás a jednotlivé miestnosti vašej domácnosti.

Farebné spektrum a ako farby vplývajú na našu psychiku

Vedeli ste, že každá farba má zázračnú schopnosť vplývať na našu psychiku a ovplyvniť náš pocit pohodlia?

 • Modrá – inšpiruje a upokojuje, navodí pohodu, pokoj a sústredenosť, čo z nej robí ideálnu farbu do pracovne.
 • Žltá – symbolizuje optimizmus a komunikáciu, podporuje hlboké premýšľanie aj dobrú náladu, rozveselí pracovňu aj detskú izbu.
 • Hnedá – predstavuje stabilitu a spoľahlivosť, využíva sa najmä na podlahy a nábytok.
 • Fialová – ukrýva v sebe spirituálny a slávnostný nádych, podporuje odpočinok, vďaka čomu sa hodí do spálne.
 • Oranžová – doplní energiu, zvýši pozornosť i aktivitu, podnecuje kreativitu, vynikne v obývačke, ale aj detskej izbe.
 • Zelená – farba prírody, harmónie a pokoja, ideálna do spálne alebo kúpeľne.
 • Ružová – vyjadruje city a zmyselnosť, hodí sa do spálne a v jemných tónoch vynikne aj v obývačke.
 • Červená – zástupca energie a vášne, podnecuje aktivitu a zvyšuje pozornosť, no v interiéri s ňou treba pracovať premyslene, nakoľko na príliš veľkých plochách môže vzbudzovať agresiu.
 • Biela – čistota, elegancia a nevinnosť, ocenia ju najmä milovníci minimalizmu.
 • Čierna – v kombinácii s inými farbami tiež vyjadruje luxus, eleganciu, jednoduchosť a prémiovosť, výrazne tu však platí, že menej je viac.
 • Sivá – neutrálna, no pôsobí menej sterilne ako biela.

Ako kombinovať farby v byte? Menej je viac.

Pri výbere farieb do interiéru platí staré známe, menej je viac. Nikdy by ste v jednej miestnosti nemali kombinovať viac ako 4 farby, pričom 3 farby, z ktorých jedna je dominantná a 2 doplnkové, možno považovať za optimum.

Ako rýchla pomôcka vám môže slúžiť dizajnérske pravidlo 60:30:10. Hlavná farba v miestnosti by mal byť zastúpená na 60 % plochy, 30 % by malo patriť sekundárnej farbe a zostávajúcich 10 % zvýrazňujúcej farbe.

Ako kombinovať farby na steny - základné pravidlá

 1. Farby vzájomne sa dopĺňajúce, napríklad modrá a oranžová, žltá a fialová alebo červená a zelená vyvolávajú príjemné pocity.
 2. Príjemne pôsobí aj kombinácia dvoch farieb rovnakého tónu, ale rôznej sýtosti – svetlozelená so sýtou zelenou, červená s ružovou.
 3. Vhodná je aj kombinácia neutrálnej a pestrej farby – čierna, šedá alebo biela s modrou, žltou alebo zelenou. Vyvolávajú pokoj a znižujú napätie.

Kombinácie farieb - ako kombinovať, ale neprekombinovať

Základnou otázkou, ktorú je potrebné si pri výbere farieb do interiéru zodpovedať je, či chcete interiér ladiť do tmavých a studenších farieb, alebo uprednostníte teplo a svetlo. Toto rozhodnutie by sa vo veľkej miere malo zakladať na dispozícií priestoru. Tmavé farby priestor opticky zmenšujú a uberajú mu svetlo, naopak svetlé farby priestor opticky zväčšujú.

Hlavným pravidlom, ktoré sa snaží dodržiavať väčšina dizajnérov, je, že v spálni by mali byť farby skôr neutrálnejšie a v ostatných častiach domu je možné aj výraznejšie popustiť uzdu fantázií.

Pri výbere zariadenia interiéru najskôr vyberte farbu vecí, ktoré v budúcnosti už nebudete môcť meniť – podlahy, okná, dvere, zárubne. Ideálne ich zlaďte do neutrálnej farby. Následne sa zamerajte na výber farby stien, nábytku a tie doplňte farebnými doplnkami.

Farebné schémy do interiéru

Kombinovanie farieb nemá svoje presné pravidlá a fantázií sa medze nekladú. Výbornou pomôckou pri výbere farieb je farebné spektrum. Toto farebné koleso vám pomôže zistiť, aké farby sa k sebe hodia. Pri hľadaní ideálnych farebných kombinácií ho môžete použiť 3 spôsobmi:

 1. Monochromatická schéma – odtiene jednej farby, na kruhu sa nachádzajú na jednej osi.
 2. Analogická schéma – jedna základná farba, plus farby, v ktorých je použitá. Takéto farby sa na schéme nachádzajú vedľa seba.
 3. Doplnková schéma – táto schéma je založená na komplementárnych farbách. Ide o farby, ktoré sa vzájomne výborne dopĺňajú. V kruhu stoja oproti sebe.

Ak je vaším favoritom viacero farebných kombinácií, nebojte sa uľahčiť si rozhodovanie pomocou rôznych vzorkovníkov. Takto sa môžete s farbami pohrať ako malé deti a poskladať si tak svoju vysnívanú kombináciu.

Farby, ktoré sa k sebe hodia

Ak sa bojíte experimentov a netrúfate si vytvoriť vlastnú farebnú kombináciu, môžete siahnuť po farebných kombináciách, ktoré sa dizajnérom osvedčili. 

Najpoužívanejšie kombinácie farieb na steny:

 • hnedá – ružová – biela – šedá,
 • olivová – hnedá – krémová,
 • modrá – zelená – antracitová.

Z módy taktiež nikdy nevyjde ladenie interiéru tón v tóne a v prírodných farbách. Aj takýto interiér môže mať svoj šmrnc a eleganciu.

Pastelové farby na steny

Pastleové farby  vyvolávajú pokoj, oddych až relax, hodia sa preto do obývačky, detskej izby aj kuchyne. Pastelové farby je vhodné použiť na steny a napríklad ich skombinovať s bielym stropom. Odtieň stien je vhodné zopakovať aj pri iných bytových doplnkoch v izbe.

Inšpiráciu na množstvo ďalších farebných kombinácií nájdete aj v rôznych katalógoch. Ak chcete mať doma netradičnú farebnú kombináciu, no sami si na jej výber netrúfate, nebojte sa využiť aj pomoc odborníkov.

autor: Lukáš

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 15 733 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Agnes K.

Živnostník
Bratislava
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Ponúkam návrhy interiérov, ako aj možnosť sprostredkovania niektorých prvkov k realizácii. Pomôžem Vám odhaliť skrytý potenciál priestoru a maximalizovať jeho...Zobraziť viac

Ponúkam návrhy interiérov, ako aj možnosť sprostredkovania niektorých prvkov k realizácii. Pomôžem Vám odhaliť skrytý potenciál priestoru a maximalizovať jeho funkčné využitie. Vypracujem návrh, ktorý bude spĺňať Vaše požiadavky.

#
#
#
Zadať dopyt

I S.

Firma
Trenčín
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť...Zobraziť viac

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

#
#
#
Zadať dopyt

Jana D.

Živnostník
Bratislava
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling,...Zobraziť viac

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

#
#
#
Zadať dopyt

Peter František B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Sme architektonické štúdio, a ponúkame architektonické návrhy a následnú projektovú dokumentáciu k stavebnému povoleniu a realizácii pre interiéry a jednoduché...Zobraziť viac

Sme architektonické štúdio, a ponúkame architektonické návrhy a následnú projektovú dokumentáciu k stavebnému povoleniu a realizácii pre interiéry a jednoduché stavby rodinných domov

#
#
#
Zadať dopyt

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interierový dizajn a návrh interiéru

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a...Zobraziť viac

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

#
#
#
Zadať dopyt

V S.

Firma
Košice
4,0

Interierový dizajn a návrh interiéru

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych...Zobraziť viac

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj Š.

Živnostník
Piešťany
5,0

Architektúra, architekt

STAVEBNÉ POVOLENIE BUDOV - CELA SR Pustite starosti so stavebným povolením alebo stavebné ohlášku z hlavy. Vybavím ho za vás. Čo...Zobraziť viac

STAVEBNÉ POVOLENIE BUDOV - CELA SR Pustite starosti so stavebným povolením alebo stavebné ohlášku z hlavy. Vybavím ho za vás. Čo všetko pre vás urobím? Pripravím kompletnú projektovú dokumentáciu Buď sa do projektu pustíme spolu od začiatku, alebo prevezmem vašu dokumentáciu a doplním ju, ak bude treba. Dokonale pripravený projekt je prvý krok

#
#
#
Zadať dopyt

Ľudovít B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového...Zobraziť viac

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového manžela , elektriky, maliarskych prác, sadrokartón,zamockych prác , dlažba-obklady ,vodoinstalacia,kúrenie , inžinierske siete, klampiarske práce, umelecké kovatsvo atď ...

#
#
#
Zadať dopyt

Matej H.

Firma
Bratislava
5,0

Architektúra, architekt

Dobrý deň volám sa Matej Tvoríme architektonické štúdie, projekty pre územne a stavebné povolenie a realizačné projekty. Zabezpečujeme aj...Zobraziť viac

Dobrý deň volám sa Matej Tvoríme architektonické štúdie, projekty pre územne a stavebné povolenie a realizačné projekty. Zabezpečujeme aj inziniersku činnosť .

#
#
#
Zadať dopyt

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0

Výroba nábytku

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam...Zobraziť viac

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Matej B.

Živnostník
Žilina
4,9

Elektroinštalácia

Pracujem ako samostatný projektant elektroinštalácií. Okrem projekčných služieb poskytujem aj realizáciu a revíziu elektroinštalácie. Práca na kľuč podľa požiadaviek zákazníka. V...Zobraziť viac

Pracujem ako samostatný projektant elektroinštalácií. Okrem projekčných služieb poskytujem aj realizáciu a revíziu elektroinštalácie. Práca na kľuč podľa požiadaviek zákazníka. V prípade, že potrebujete navrhnúť elektroinštaláciu vo vašej novostavbe tzv. Realizačný projekt alebo potrebujete kolaudovať stavbu a potrebujete Skutkovy stav ELI a revíziu, tak hľadáte práve mňa.

#
#
#
Zadať dopyt

IN I.

Živnostník
Žilina
4,9

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané vytvoríme Vám to, čo si vymyslíte. Pretvoríme Váš interiér aby nebol nudný, nemoderný a aby ste sa v ňom cítili ako doma. Chceme aby Váš interiér bol „In“ v tejto dobe. Preto vystupujeme pod značkou IN – IN.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman B.

Živnostník
Trenčín
4,6

Elektroinštalácia

Dobrý deň sme skupina skúsených remeselníkov . Venujeme sa hlavne elektrickým inštaláciam , 2D a 3D vizualizáciam ,stolárskym prácam ,...Zobraziť viac

Dobrý deň sme skupina skúsených remeselníkov . Venujeme sa hlavne elektrickým inštaláciam , 2D a 3D vizualizáciam ,stolárskym prácam , stavebným , búracím a výkopovým prácam a celkovým rekonštrukciám domov a bytov v interiéry aj exteriéry .

#
#
#
Zadať dopyt

Martin K.

Firma
Košice
4,6

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste...Zobraziť viac

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste nam urobime cenovu ponuku k vasej spokojnosti.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interierový dizajn a návrh interiéru

Nízka cena16,00 €/m2
Priemerná cena30,20 €/m2
Vysoká cena50,00 €/m2

Pošlite dopyt 15733 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 15 733 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt