Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie

Ako meniť radiátorové ventily

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 264 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ako meniť radiátorové ventily
Kúrenie

Ako meniť radiátorové ventily

Radiátorové ventily riadia prietok vody vykurovacím telesom z kotla. Takže keď sú chybné, môžu narušiť vaše kúrenie v miestnosti a potenciálne aj v celom vašom vykurovacom systéme. Ak si nie ste istí, ako vymeniť radiátorový ventil, tento článok vás prevedie jednotlivými krokmi. Či už je poškodený, chybný alebo je potrebné ho vymeniť za nový termostatický ventil, prečítajte si ďalšie informácie, aby ste vedeli, ako na to.

Na čo slúžia dva ventily na radiátore?

Ventily slúžia na reguláciu teploty a pôsobia ako vodovodné kohútiky pre vodu vstupujúcu do vykurovacieho telesa. Typicky sú dva ventily - jeden sa nazýva „regulačný ventil“, ktorý slúži na zapínanie a vypínanie radiátora obmedzením množstva vnikajúcej vody a druhý slúži ako „uzatvárací“ na vyváženie systému ovládaním množstva tepla, ktoré radiátor vydáva.

Ako diagnostikovať poškodený ventil

Existuje niekoľko znakov, ktoré môžu signalizovať potrebu opravy alebo výmeny ventilu:

 • zaseknutý ventil
 • unikajúci ventil
 • radiátor nehreje správne - má buď studené miesta, alebo je celý studený
 • otáčanie ventilov nemá žiadny vplyv na množstvo tepla vychádzajúceho z radiátora

Ak sa váš radiátor neohrieva efektívne alebo má studené miesta, mali by ste najskôr skontrolovať, či nie je potrebné vymeniť ventily. Prevedieme vás jednotlivými postupmi pri kontrole radiátorov. Postupujte podľa pokynov a potom znova skontrolujte radiátor. Ak je všetko v poriadku, výmena ventilu nebude potrebná.

Ako funguje ventil radiátora?

Ak ste postupovali podľa pokynov na odvzdušnenie radiátora, ale problém pretrváva a všetky ostatné radiátory fungujú dobre, je čas na opravu ventilov.

Spôsob riešenia tohto problému závisí od toho, aký typ radiátorového ventilu máte. Existujú tri rôzne typy:

Manuálny ventil

Je to základnejšia verzia moderného termostatického radiátorového ventilu a bežne sa nachádza v starších vykurovacích systémoch. Jeho jediné nastavenia sú zapnuté/otvorené a vypnuté/zatvorené. S manuálnym ventilom radiátora je teplota globálne regulovaná termostatom. Tieto typy ventilov sa ovládajú jednoduchšie, pretože je tu menej pohyblivých častí.

Uzatvárací ventil

Tento ventil je zvyčajne na opačnej strane radiátora ako termostatický alebo manuálny ventil. Je na ňom menší plastový uzáver, ktorý môžete odstrániť a pomocou kľúča otvoriť alebo zatvoriť. Uzatvárací ventil sa používa zriedka.

Termostatický radiátorový ventil (TRV)

Väčšina moderných radiátorov má TRV. Má číselník s nastaveniami, pomocou ktorých môžete nastavovať teplotu od „*“ (vypnuté) do 1 (okolo 10 °C) a od 1 do 5 (okolo 23 °C).

Umožňujú väčšiu kontrolu nad teplotou jednotlivých miestností, čo znamená, že môžete šetriť energiu v miestnostiach, v ktorých nie ste často. Termostatické ventily používajú snímač teploty vzduchu na automatickú reguláciu prietoku teplej vody do vášho radiátora, takže zostáva na teplote nastavenej na číselníku. Ak je nastavený na „*“ alebo „vypnutý“, radiátor sa nebude ohrievať, ale umožní dostatok tepla na to, aby v zime potrubie nezamrzlo.

TRV sa skladá z „hlavového“ dielu a „telesného“ dielu. Ak teplota klesne nižšie alebo stúpne vyššie ako vami zvolené nastavenie, teplotne citlivá kapsula v hlave TRV sa buď roztiahne alebo stiahne a automaticky vytiahne alebo zatlačí kolík v tele ventilu. To umožňuje ventilu otvoriť alebo zatvoriť buď vstup väčšieho množstva teplej vody do vášho radiátora, aby sa mohol ohriať, alebo redukciu, aby sa ochladil. Šikovné, však?

Kapsuly v TRV pracujú pomocou kovovej pružiny, ktorá je naplnená voskom alebo tekutinou. Kvapalina sa považuje za najspoľahlivejšiu pri nastavovaní teploty, pretože lepšie reaguje na kolísanie teploty. Vosk je zvyčajne pomalší, a taktiež je lacnejší.

Zaseknutý ventil chladiča

Toto je najčastejšie sa vyskytujúci problém s TRV. Hlava ventilu sa začne lepiť alebo zachytávať, čím nechá radiátor zaseknutý v otvorenom alebo zatvorenom režime. To sa môže stať, ak nebol ventil nastavovaný niekoľko mesiacov - napríklad na konci horúceho leta.

Môžete to napraviť odskrutkovaním hlavy TRV a pohľadom na čap - trčí z tela ventilu? Ak je uviaznutý vo vnútri ventilu alebo je tuhý, pravdepodobne to napraví sprej WD40. Môžete tiež skúsiť použiť kliešte s dlhšími čeľusťami na vytiahnutie. Ak je zaseknutý priamo vo vnútri, skúste ventil jemne poklepať kladivom po vonkajších okrajoch, okolo čapu. Ak to nepomáha a kolík je stále uviaznutý vo vnútri tela ventilu, vyskúšajte trik skúsených inštalatérov jemným poklepaním na skutočný kolík a mal by vyskočiť po nastriekaní sprejom WD40.

Ak problém nie je v kolíku, môže sa stať, že zlyhal vosk alebo tekutá kapsula v hlave TRV a budete si musieť kúpiť novú hlavu TRV.

Ak sa ani po poklepaní kladivom neuvoľní čap vo ventila, budete si musieť kúpiť úplne nový ventil - a taktiež bude potrebné vypustiť vykurovací systém.

Netesniaci termostatický radiátorový ventil

Netesniaci TRV môžete zalepiť teflónovou lepiacou páskou (PTFE páska).

Najskôr izolujte radiátor otočením TRV aj spätného ventila na druhej strane do polohy „vypnuté“ (zatvorené). Dve kompresné matice sú silným podozrením na únik. Ten na strane radiátora možno ľahko povoliť a na olivu naniesť pásku z PTFE - kompresná tvarovka, ktorá vyzerá ako skosený krúžok.

Ak závit na vložke netesní, môžete ho tiež povoliť, aby ste odhalili toľko vlákna, koľko potrebujete. Navíjajte pásku PTFE okolo závitu rovnakým smerom, ako by ste to robili pri jej povoľovaní. Potom ho pretočte späť a dotiahnite maticu a olivu. Znovu otvorte ventily a skontrolujte tesnosť.

Netesniaci manuálny ventil

Najbežnejším problémom, s ktorým sa pri manuálnych ventiloch stretnete, je netesniaci obal. Upchatý je bod, v ktorom vreteno ventilu prechádza do tela ventilu.

Tesnenie v upchávke je navrhnuté tak, aby zabránilo úniku vody okolo vretena, a je stlačené okolo vretena pomocou upchávkovej matice, ktorá je najvyššou maticou, ktorú môžete na vretene vidieť. Uťahovanie tejto matice stláča tesnenie a môže zastaviť akýkoľvek únik. Ak však utiahnete príliš silno, vreteno je príliš tuhé na to, aby sa dalo otočiť.

Manuálny ventil môže mať prevlečnú maticu, ktorá je už pevne utiahnutá a vnútorne utesnená krúžkom „O“. Tieto ventily nevykazujú žiadny viditeľný závit na samotnej matici upchávky. Akonáhle sa „O“ krúžok opotrebuje, dôjde k úniku z ventilu. Ak tento typ ventilu netesní, nastavenie ventilu - buď úplne zatvorené, alebo úplne otvorené - môže dočasne regulovať netesnosť, ale ventil bude potrebné vymeniť.

Je možné vymeniť samotný „O“ krúžok, ale úplné odstránenie matice priechodky nie je úplne jednoduché; na niektorých ventiloch môže vreteno vyjsť spolu s množstvom špinavej vody, takže nezabudnite miesto pokryť uterákmi.

Uzatvárací ventil

Uzatvárací ventil je zvyčajne pokrytý plastovým uzáverom. „Krycí štít“ znamená, že plastový uzáver ho chráni pred náhodným nastavením alebo klepnutím.

Ak odstránite uzáver, uvidíte hornú časť vretena, ktorú môžete otočiť kľúčom, aby ste upravili prietok vody cez radiátor. Vreteno môže byť ploché, štvorcového tvaru alebo dokonca tvaru polmesiaca.

Všeobecne stačí ventil nastaviť iba vtedy, keď vyvažujete svoje radiátory v rôznych miestnostiach vášho domu, t.j. nastavujete každý radiátor tak, aby sa ohrieval rovnakou rýchlosťou ako ostatné. Napríklad ak sa jeden radiátor zohrieva príliš dlho, je potrebné, aby cez neho pretieklo viac teplej vody, preto by ste mali otvoriť spätný ventil a umožniť tak rýchlejšie naplnenie radiátora. Ak sa jeden radiátor ohrieva oveľa rýchlejšie ako ostatné, mal by sa obmedziť prietok utiahnutím spätného ventilu.

Netesniaci uzatvárací ventil

Toto je podobný problém ako pri manuálnom ventile a môžete použiť rovnakú opravu - zaobstarajte si pásku PTFE a postupujte podľa vyššie uvedených krokov.

Čo potrebujem na výmenu poškodeného radiátorového ventilu?

Ak sa pokazený ventil nedá opraviť, musíte ho vymeniť. Tu je zoznam nástrojov, ktoré budete potrebovať:

 • nový ventil
 • nastaviteľný kľúč alebo sada kľúčov
 • PTFE páska (tiež sa nazýva inštalatérska páska, zvyčajne sa používa na utesnenie rúrkových závitov)
 • kľúč
 • hadica
 • okrúhla spona (kruhový kovový pás alebo pásik určený na držanie hadice na kruhovom potrubí)
 • drôtená kefa
 • suchá handrička
 • zmrazovacia súprava (ak sa chystáte vyprázdniť systém)
 • ďalšie nástroje

Ako vymeniť ventil

Je veľmi jednoduché vymeniť ventil bez rizika zaplavenia, ak postupujete systematicky podľa uvedených postupov. Postupujte opatrne podľa nižšie uvedených 8 krokov.

 

1. Vypustite systém

Pred začatím akýchkoľvek prác na systéme ústredného kúrenia musíte radiátor najskôr vypustiť.

Ak máte kombinovaný kotol, môžete to urobiť sami podľa pokynov uvedených nižšie. Ak však máte konvenčný systém vykurovania zásobníkovej nádrže, musíte sa obrátiť o pomoc na miestneho odborníka na kúrenie.

Ako vypustiť vykurovací systém s kombinovaným kotlom:

 • Zvyčajne sa nachádza v najnižšom bode potrubia, pripojte hadicu k vypúšťaciemu kohútiku a zaistite okrúhlou svorkou.
 • Veďte hadicu von a otvorte vypúšťací kohútik.
 • Pred prechodom na ďalší krok počkajte, kým sa zo systému nevypustí všetka voda.

Ak nemôžete vypustiť systém (alebo sa tak rozhodnete), môžete namiesto toho izolovať radiátor:

 • Zatvorte ventil, ktorý neodstraňujete.
 • Na potrubie pripojené k ventilu, ktorý demontujete, použite mraziacu sadu , aby ste zabránili vytekaniu vody. Uistite sa, že je kúrenie vypnuté. Budete musieť postupovať pomerne rýchlo, pretože zmrazená zmes sa topí asi za 15 minút.
 • Pokiaľ odvzdušňujete všetok pretlak, ešte predtým odvzdušňovací ventil uzavrite, podtlak by mal zadržiavať vodu vo vnútri radiátora.
 • Na odkrytý koniec pripevnite ventilovú svorku (alebo zátku), aby ste pri odstraňovaní ventilu zadržali vodu.

2. Odstráňte starý ventil

 • Pod ventily vložte suchú handričku, aby zachytila zvyšky vody v systéme.
 • Zatiaľ čo držíte telo ventilu kľúčom, pomocou nastaviteľného kľúča odskrutkujte prevlečné matice a vyberte ventil z konca potrubia.
 • Pomocou drôtenej kefy vyčistite oblasť okolo ventilu.

3. Vyberte starý adaptér

 • Ak chcete starý adaptér odstrániť, jednoducho ho odskrutkujte pomocou nastaviteľného kľúča. V závislosti od použitého typu adaptéra môže byť pre vás jednoduchšie použiť šesťhranný kľúč.
 • Pomocou drôtenej kefy vyčistite okolie adaptéra, aby bol pripravený na nasadenie nového adaptéra.

4. Namontujte nový adaptér

 • Navíjajte pásku PTFE okolo závitov 4-5 krát.
 • Pripojte nový adaptér na koniec radiátora a utiahnite kľúčom.

5. Namontujte nový ventil

 • Nasuňte prevlečnú maticu a tesniace komponenty na koniec potrubia a pripevnite nový ventil. Dajte pozor, aby ste prevlečnú maticu neutiahli príliš skoro.
 • Pomocou kľúča zarovnajte ventil s adaptérom a potom utiahnite prevlečnú maticu, ktorá ich drží pohromade.
 • Nezabudnite tiež utiahnuť prevlečnú maticu, ktorá drží ventil na vykurovacom potrubí.

6. Doplňte systém

 • Nájdite plniaci ventil, ktorá sa zvyčajne nachádza pod kotlom.
 • Otáčajte ventilom a zväčšujte ho, až kým manometer nedosiahne 1,5.

7. Odvzdušnite radiátor

Odvzdušnenie radiátorov je priamy proces, pri ktorom sa uvoľní všetok zachytený vzduch, čo umožní ľahkú cirkuláciu horúcej vody.

8. Znovu doplňte systém

Po odstránení vzduchu z radiátorov sa vráťte späť k ventilu plniacej slučky a znova ho otáčajte, kým sa manometer neobnoví na 1,5.

Tipy na výmenu ventilov radiátora

Prinášame pár najlepších tipov na prácu s radiátorovými ventilmi na zachovanie komfortu a čistoty:

 • Dôkladne skontrolujte, či sú prietokové ventily radiátora otvorené alebo zatvorené

 • Na zachytávanie vody použite uterák
 • Buďte pripravení aj na vytečenie väčšieho množstva vody

autor: Dagmar

May 31, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 28 282 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 28282 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 264 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt